Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pob?r pr?du radia
Autor Wiadomość
Mrok 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 594
Skąd: Żebrówka/Mińsk Maz.
Wysłany: 2010-04-07, 19:32   Pob?r pr?du radia

Od jakiego? czasu (1.5 miesi?ca) mam problem z roz?adowywuj?cym si? akumulatorem, doszed?em, ?e to wina car-audio a dok?adnie radia, jest to pioneer DEH 6900IB, jak od??czy?em bezpiecznik przy akumulatorze (mam oddzielny przew?d) to akumulator si? ?adowa?, jak bezpiecznik siedzia? to po nocy samoch?d nie pali?.
I teraz pytanie-jaki powinien by? pob?r pr?du radia? Mia?em pod??czone tak, ?eby gra?o bez konieczno?ci przekr?cania kluczyka. Gdy radio jest wy??czone to pobiera 0.09A a jak jest w??czone (w domu na sucho przy zasilaczu bez g?o?nik?w) pobiera 0.72A- za du?o? Radio mia?em tak pod??czone ok 3 lat i nigdy nie by?o z tym problemu. Rozwi?zaniem problemu mo?e by? pod??czenie, ?eby radio dzia?a?o po kluczyku ale dla mnie jest to denerwuj?ce :jezyk:
 
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2010-04-07, 19:54   

Mrok, nie powinno by? z tym problemu. Mam tak pod?aczone w starym autku tez jakiego? pionnerka starszego i raczej bez problemu. Moze nie wylaczasz do konca tego radia tylko tak jakby na 'czuwanie' ? Nie wiem :P Co do poboru pr?du proponuje przeczyta? temat z elki, niechce mi sie go streszcza? a my?le ?e rozwieje Twoje w?tpliwo?ci

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1184679.html

Pozdrawiam :tuptup:
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2010-04-07, 19:58   

Mrok napisał/a:
Rozwi?zaniem problemu mo?e by? pod??czenie, ?eby radio dzia?a?o po kluczyku ale dla mnie jest to denerwuj?ce :jezyk:

To raczej nie to bo,ja tez mam tak przerobione ze radio dzia?a bez kluczyka a aku mi sie nie roz?adowuje... pioneer deh-30MP,
moze to wina czegos innego a nie radia

e! napisał/a:
Moze nie wylaczasz do konca tego radia tylko tak jakby na 'czuwanie' ?

m?j ojciec ma co? takiego w Panasonicu, jak nie wyjmie panelu/a to radio roz?adowuje akumulator nie wiem po co co? takiego
Ostatnio zmieniony przez MATi 2010-04-07, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-07, 20:23   

a jak masz podpiete iso ? dwa razy staly plus? czy jeden staly a druki z akcesoriow? tu jest podstawowy blad przy podpieciu
 
 
darek181289 
KLUBOWICZ


Pomógł: 37 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 1371
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: 2010-04-07, 22:11   

we? najpierw od??cz minusow? kleme od aku i wepnij si? amperomierzem jak radio jest wy?aczone, a potem jak wyci?gniesz bezpieczniki od radia i wtedy por?wnaj.
pob?r pr?du jak nic nie jest w??czone to 30mA czyli 0,03 A
_________________
Ecli 2G GS, 4G63
 
 
Mrok 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 594
Skąd: Żebrówka/Mińsk Maz.
Wysłany: 2010-04-08, 15:29   

By?o tak:
Jednego dnia z rana kliperek ledwo zapali?, ale zapali?, je?dzi?em ca?y dzie? (??dowanie 14,3V) i wszystko by?o OK, na drugi dzie? ju? nie odpali?-odpali?em z przewod?w z drugiego auta i wyci?gn??em bezpiecznik na przewodzie id?cym tylko do radia, je?dzi?em ca?y dzie? i trzeciego dnia zapali? bez problemu, bez ingerencji prostownika-wi?c to raczej wina radia.
Oba kable w kostce (???ty i czerwony) by?y podpi?te razem bo by?o to dla mnie wygodne, radio gra?o bez kluczyka na ACC (bo w kliperku ca?y czas piszczy przy otwartych drzwiach) i by?o tak ze 3 lata-bez ?adnych problem?w, nie wiem co si? teraz sta?o. Pod??czy?em radio jak fabryka nakaza?a, ?e ga?nie po wyci?gni?ciu kluczyka i zobaczymy co b?dzie, miernik na wyci?gni?tym kluczyku pokazywa? 0.00A wi?c powinno by? dobrze :roll:
 
 
 
SkierA87 
mniejsza zielenina



Pomógł: 7 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 112
Skąd: ok. Tr?jmiasta
Wysłany: 2010-04-08, 17:43   

a jak z akumulatorem wygladasz??bo moim zdaniem on ma wine nie trzyma tyle pradu co powinien..mialem to samo u siebie.. wszystko zaczelo sie od momentu kiedy rozladowalo sie aku przez padniety alter..jezdzilem jeszcze pare dni na nim po naprawie go i mialem tak samo..pobor pradu w granicach 0.8a na wylaczonym radiu..wymienilem pozniej aku i jak reka odjal..mogl stac z tydzien podchodzilem i palil bez gadania.. dotatkowo przerobilem zasilanie tak ze radio wylaczalo po kilku sekundach od wyciagniecia kluczyka i pobor spadl do ok 0.4a.po tych zabiegach jak stal 3 miesiace w garazu to bez ladowania akumulatora dal rade jeszcze pare razy zakrecic rozrusznikiem..
 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 22:00   

Ej ludzie czy Wy to czytacie co kolega pisze? W domu na sucho, czyli bez obciazenia prad zasilajacy ma natezenie prawie 1A. To jest za duzo. Czyli radio ma moc 9Watow prawie. Watow nei takich jak w wzmacniaczam magnata 15000Watt :D

Imo masz coz z radiem nie tak, za duzy prad
 
 
Horacy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-20, 10:25   

Sprawd? czy nie masz zimnych Lut?w w radyjku mo?e jakie? przebicia b?d? skoki napi?cia. Mia?em kiedy? podobnie lecz win? by? wzmacniacz.

[ Dodano: 2010-04-20, 11:28 ]
Znam przypadki gdzie rodyjko wy??czone roz?adowywa?o akumulator a gdy gra?o ca?? noc wszystko by?o ok. Nikt nie zag??bia? si? w szczeg??y tylko wymiana jednostki steruj?cej.
 
 
Mrok 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 594
Skąd: Żebrówka/Mińsk Maz.
Wysłany: 2010-04-20, 12:48   

Jak narazie pod??czy?em jak fabryka nakaza?a i jest dobrze, trzeba b?dzie do tego przywykn?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12