Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Warsztaty których unikać
Autor Wiadomość
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 08:53   

Moge sie tylko domyslac, ale to gowniarskie straszne. Napisze to jeszcze raz: Szacun dla Ciebie Mysza za przerwanie kolka wzajemnej adoracji.
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2010-05-31, 09:34   

Jak ju? sko?czyli?cie si? g?aska? po fujarkach to tak ja usun??em temat i podes?a?em myszy TEN temat, jest od tego w?a?ciwy, zgodnie z tytu?em, my?l? ?e tak si? zachowa porz?dek przynajmniej. Przepraszam ?e zepsu?em teori? spiskow?.

Teraz odpowiadaj?c na zarzuty.

C??, nie b?d? ukrywa? ?e nie wszystko zosta?o zrobione tak jak bym chcia?, wykonanie sta?o wtedy na ?rednim poziomie i potrafi? si? do tego przyzna?, samo orurowanie by?o w paru miejscach spartolone, c?? kr?tki termin na karku te? nie pomaga?. Twoje auto by?o pierwszym takim projektem u nas, z ka?dym nast?pnym by?o coraz lepiej, teraz jest inny poziom, przede wszystkim nie ma ju? A.R.S. Performacne, tylko A.R.S. , pracuj? sam, nie musz? patrze? nikomu na r?ce a do pomocy mam inne osoby kt?re ciut bardziej wiedz? co robi?. Du?o si? pozmienia?o, ka?da firma ma jakie? wtopy, nie uniknie si? tego. Co do dzisiejszych kompetencji firmy no c??, trzeba by spyta? tych co je?d?? zadowoleni, a wcale nie robili "pierd??". Osoby si? zmieni?y, jako?? si? zmieni?a, przykro mi ?e nie da?e? mi szansy na popraw? tego co by?o nie tak.

Co do gwarancji, nie wiem czy wiesz, ale gwarancja dzia?a tak, ?e kupujesz jaki? produkt i jak si? on popsuje albo nie spe?nia wymaga? to wracasz do tej firmy w kt?rej kupi?e?, i ta firma robi wszystko by? by? zadowolony, tak to dzia?a, jak by? przyjecha? i powiedzia? ?e to ci si? nie podoba lub nie dzia?a to by?my poprawiali, za darmo, by dzia?a?o idealnie, wysz?o ma?o mocy na hamowni powiedzia? by? ma?o by?my poprawiali, wola?e? p?j?? do innej firmy i p?aci? za poprawki, Twoja sprawa ale nie licz ?e b?d? sponsorowa? to co inna firmy wymy?li albo stwierdzi by przerobi?.

Odnosz?c si? do pompki sprz?g?a kt?r? przedstawi?e? na forum, c?? racz zauwa?y? ?e nie dotykali?my si? do niej, wi?c nie wiem co ona ma sugerowa? ? Ja rozumiem ?e wszystko mo?na zwali? na nas ale bez przesady...

Co do zwrotu cz??ci, zabra?e? wszystko prawie jak przyjecha?e? po auto, przykro mi ?e zawieruszy?a si? jedna p??o?, i do tego musia?em szuka? na z?omie u?ywanych klock?w i tarczy sprz?g?a kt?rych tak?e za??da?e? zwrotu bo kto? chcia? kupi? od Ciebie u?ywane klocki, nie b?d? tego komentowa?. Wysy?a by?a na m?j koszt tego ju? zapomnia?e?.

Do b??du bym si? przyzna? gdyby to by? m?j b??d, boost creep nie by? moim b??dem tylko z?ym doborem cz??ci kt?re przywioz?e?, nie pami?tam kto Ci poleca?, proponowa?em rozwiercenie lub zewn?trzny wastegate, c?? naprawi?a to inna firma, nie da?e? nam tego zrobi? za darmo. Brak p?yty pomi?dzy silnikiem a skrzyni?, c?? przykro mi ?e tego braku nie zauwa?y?em, dopiero p??niej wpad?em na to i podpowiedzia?em Projektowi kt?ry si? autem zajmowa?, jako? w kilkunastu eclipsach w kt?rych robi?em sprz?g?o i nie tylko nic si? nie sta?o i blacha jest, to znaczy ?e nie gustuj? w specjalnym jej wyjmowaniu...

Co do strojenia to wp??pracuj? teraz z osob? kt?ra zna si? na rzeczy i jest zupe?nie inna rozmowa, NIStune, aem, ecumaster itp. bez problemu, badanie stuku na bierz?co afr, nie robi? tego ju? sam, wszystko by klienci byli zadowoleni i otrzymali jak najlepszy produkt, c??, jak m?wi?em, du?o si? zmieni?o.

Prosz? tylko o nie wdawaniu si? w emocjonaln? dyskusj? szczeg?lnie krak?w kontra warszawa bo do niczego to nie doprowadzi. A podzia?y na forum nie s? nikomu potrzebne. Ka?dy wyrabia sobie zdanie o firmie jakie chce. Niestety od jakiego? czasu musz? Ci??ko pracowa? by zbudowa? firm? od nowa na innych zasadach i przy wsp??pracy z innymi osobami. Mam nauczk?. A opinii Myszy nie mam zamiaru kasowa? ani broni? si? nogami i r?kami, tylko doda? ?e to opinia o firmie z przed d?u?szego czasu.

Pozdrawiam i no offence.
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-31, 09:41   

EDIT
podpisuje sie pod wszystkimi negatywnymi postami o tym "warsztacie" - ARS Nadarzyn
jak najdalej od tych druciarzy!! najgorsze podejscie do klienta z jakim sie spotkalem
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
Ostatnio zmieniony przez wojtas 2011-12-19, 14:19, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-05-31, 09:48   

Po 1. Samoch?d wr?ci? do Ciebie i nie do?? ze wr?ci? to dalej nic nie zrobi??? przy nim a na dodatek zabra?e? MBC takt odda?es pieniaze ale ile czasu musia?em czeka?. Co do wysy?ki cz???i nie wysy?a?e? na sw?j koszt wi?c mi tu nie ?ciemniaj cz?owieku. I nie zostawi?em u CIebie tylko p??o?ki i sprz?g?a ale inne pierdo?y. Pompy sprz?g?a ja nie wymienia?em odk?d mam ecli m?j mechanik na 1000% jej nie zmienia? tylko Ty mia?es do niej dost?p. Co do boost creepa najlepiej i?? w koszty klienta zamiast samemu co? zaproponowa? tak jak zrobili to ch?opaki z Projektu XS. Najlepiej powiedziec klientowi kup zewn?trzny wategate za prawie 2 tys? i pb?dzie ok a ja to zrobi?em du?? mniejsyzm kosztem trzeba mie? wiedz? i do?wiadczenie a nie pie*doli? i i?c na ?atwizn?. I tak my?l? ?? cz??? koszt?w powiniennes mi zwr?i? jak sam piszesz
SAMAEL napisał/a:
C??, nie b?d? ukrywa? ?e nie wszystko zosta?o zrobione tak jak bym chcia?, wykonanie sta?o wtedy na ?rednim poziomie i potrafi? si? do tego przyzna?, samo orurowanie by?o w paru miejscach spartolone, c?? kr?tki termin nast?pna sprawa
Cytat:
Co do strojenia to wp??pracuj? teraz z osob? kt?ra zna si? na rzeczy i jest zupe?nie inna rozmowa, NIStune, aem, ecumaster itp.
na karku te? nie pomaga?.
to dlaczego wzi??e? kase za strojenie skoro tego nie zroib?e? nawet nie powiedzia?e? ze nie zrobi?e?. Powinienne? mi zwr?ci? kas? chocia? za strojenie kt?rego nie zrobi?e?. Co do blachy przeczytaj temat ze jej brakowa?o i niszczy?o to sprz?g?o i skrzyni?( remont skrzyni 5 tys z? sprz?g?o sbr 1500 z? sprz?g?o ACT 1800 z? i to przez to ?e nie chcia?o CI si? zadzwoni? i powiedzie?) wed?ug Ciebie to ma?e pieni?dze?. Jak brakowa?o jakiej? cz??ci to dzwoni??? i moi?e? to trzeba kupi? bo musi by? wi?c czemu i o tym nie pomy?la?e?? Jako? Projekt m?g? mi zadzwoni? i powiedzie? Mysza musisz kupic t? blach? ?eby?my dalej mogli robi? auto a Ty posk??da?es na odpierdol i wypu?ci?e? takie auto na drog? nie dbaj?c o moje bezpiecze?stwo jakoo o klienta kt?ry zostawi? u Ciebie kilka tysi?cy z?oty.

[ Dodano: 2010-05-31, 10:49 ]
wojtas napisał/a:
eraz robie remont silnika i kontakt normalnie mam caly czas.
poczekaj a? sko?czy i b?dzie co? nie tak to nawet w warsztacie go nie zastaniesz.

My?l? ?e powinni si? wypowiedzie? te? Ci co s? nie zadowoleni ?eby nie wysz?o ?e tylko ja narzekam bo na zlocie to praktycznie ka?dy by? niezadowolony.
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
Ostatnio zmieniony przez mysza 2010-05-31, 09:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2010-05-31, 10:19   

Mysza, to zapytam w sprawie skrzyni jeszcze tak, dlaczego pierwszy zak?ad kt?ry robi? Ci sprz?g?o po awarii nie powiedzia? o braku tej blachy? Czy?by nie zauwa?y? ? Czy jak przyjecha?e? do Projektu to powiedzieli od razu przy ca?ej ich fachowo?ci i szacunku jakim ich darze 'O brak blachy to dlatego!" czy dzwonili i si? zapytali o pomys?y ?

Do pompki si? nie dotyka?em i mnie na to nie wpu?cisz.

Co do niezadowolonych klient?w, c?? niech si? wypowiedz? ci co teraz robi? u mnie ? Powtarzam, jest teraz "ciut inaczej". Sko?cz t? dyskusj? bo to do niczego nie prowadzi. Skoro jeste? taki pewien to niech przypadek niezadowolonego z braku mojej wiedzy, fachowo?ci i kontakt?w wojtas czy skipper si? wyowiedz?.
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-05-31, 10:26   

No tak pe?na fachowo?? Twojej pracy http://img13.imageshack.us/i/zdjcie007g.jpg/ po lewej flansza by SUper firma ARS a po prawej Projekt XS czy wida? r??nice?

co do klient?w mnie nie interesuje jak jest teraz i co Ty tam robisz dlamnie teraz to mo?esz naci?ga? kondomy na bova ?eby ciekawiej brzmia? mnie interesuje jak wykona?es m?j samoch?d. Twoja ca?a praca wygl?da?a jak ta flansza pod bov'a

Samael Ty nawet nie potrafisz zadba? o stan auta klienta. Odda?em CI auto gdzie w ?rodku by?a praktycznie nowa kremowa sk?ra odebra?em auto gdzie kremowa sk?ra zamieni?? si? w czarn? od smaru i Ty takie auto oddajesz klientowi. W projekcie auto by?o 2 razy za ka?dym razem otrzyma?em auto umyte i wyczyszczone w ?rodku poprawiali nawet to co nie miali poprostu zobacyzli na zasadzie" o brakuje ma?ej pierdo?y wi?c zamontujmy to i b?dzie dobrze." Dbanie o klienta le?y w detalach i po tym si? te? widzi fachowo?? firmy. Prze?o?y? silnik to mo?e ka?dy nawet niekoniecznie mechanik a jak to si? m?wi diabe? tkwi w szczeg??ach.
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
Ostatnio zmieniony przez mysza 2010-05-31, 10:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 10:51   

SAMAEL napisał/a:
Czy jak przyjecha?e? do Projektu to powiedzieli od razu przy ca?ej ich fachowo?ci i szacunku jakim ich darze 'O brak blachy to dlatego!" czy dzwonili i si? zapytali o pomys?y ?
Samaelu, dzwoni?c do Ciebie pyta?em czy to Ty zapomnia?e? za?o?y? p?yty czy kt?ra? z firm demontuj?cych skrzynie Myszy, bo p?yty nie ma. odpowiedz jaka pad?? by?a podobna do "nie wiem, nie pami?tam" :>


Nie bardzo chcia?em si? wtr?ca? w temat... My po prostu chcemy ?eby samochody zap**rdala?y i tyle. Spory nas nie interesuj?. End of Topic z naszej strony.

Pozdrawiam :ksiadz:
Ostatnio zmieniony przez GOLDI 2010-05-31, 10:55, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-31, 11:05   

Znowu ostro si? robi... :/

Z jednej strony szkoda znowu Samaela bo ch?opak ma serce i na pewno umiej?tno?ci ale z drugiej strony sam bym si? wkurza? jakbym by? na miejscu Myszy. Ty wywali?e? na poprawki o wiele wi?cej ni? ja. Mi si? powiedzmy uda?o zrobi? to prawie bez inwazyjnie , opr?cz kilku lawet nie do?o?y?em prawie nic z kasy. I doskonale rozumiem Mysz? ,?e jest w?ciek?y. Z drugiej strony patrz?c za te b??dy, niedor?bki sam nauczy?em si? sporo i w zasadzie teraz si? troch? z tego ciesz? :) Bo pozna?em mechanik?, sam troch? robi? przy aucie a wcz??niej kompletnie si? na tym nie zna?em. I nadal si? ucz? :)

Sam jak wiecie korzysta?em z us?ug ARS i nie wysz?o wszystko tak dobrze jakbym chcia? ale min??o sporo czasu i mo?e faktycznie sporo si? zmieni?o. Najwi?cej zastrze?e? mia?em wtedy do :1. Brak sprawdzania auta po wyje?dzie. 2. Brak kontaktu telefonicznego.
3. Troch? druciarstwa .Rozmawiali?my po tym wszystkim z Samaelem i urazu ?adnego nie mam . Mi emocje opad?y i nadal czekam na jego podpowiedzi w kwestiach technicznych . Sam osobi?cie nie mog? Ci? jeszcze poleci? ale to opinia z przed 2 lat bo faktycznie po tych zmianach nie mia?em okazji nic u Ciebie robi?. Czekam na rozw?j kolejnych projekt?w i wtedy si? wypowiem.

Wiesz Samael dlaczego Projekt jest lepszy od Ciebie? Bo oni zajmuj? si? tym codziennie . Niestety. Musisz wybra? . Albo rzucisz wszystko i codziennie b?dziesz si? bawi? w tuning i mechanik? albo tak jak teraz b?dziesz robi? to weekendowo , po godzinach i po prostu z braku czasu b?dziesz to robi? na szybko i niedok?adnie. Niestety. W ten spos?b nie dasz rady. Po prostu b?dziesz mia? tego za du?o i albo klienci Ci? wyko?cz? albo Sam si? wyko?czysz.

My?l?, ?e jeste? na bardzo dobrej drodze ale musisz teraz zdecydowa? . Innej drogi nie ma.
_________________
Jeśli się cofam to tylko po to aby wziąć rozbieg ! :)
 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 14:02   

W takich sprawach sprawdza sie przyslowie: "szanujmy sie jak bracia, liczmy sie jak zydzi". Mnie temat nie dotyczy ale mialem przejscia z mechanikami i stracilem moze 10% tego co Mysza, wiec doskonale rozumiem jego frustracje. Ja bym zaoszczedzil kase gdyby opinie o jakims warsztacie byly rzetelne a nie na zasadzie kolega to trzeba polecac. To jest wlasnie to wzajemne kolko adoracji. Bierzesz ciezkie pieniadze za to co robisz, spieprzyles (co jest rzecza normalna i kazdemu sie zdarza), poprawiasz tak zeby bylo dobrze. Koniec z mojej strony
 
 
nezik 
KLUBOWICZ
zeto

Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 623
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-05-31, 14:17   

ja tylko dorzuce od siebie

jakies dwa lata temu umawia?em sie na termin z samaelem, by? t chyba kwiecien, umowilismy sie telefonicznie na czerwiec
nastepnie gdy dzwonilem blizej terminu, zeby potwierdzic, samael powiedzial, ze cos mu tam wypadlo, ze leci do ameryki, jakie takie rzeczy, spoko przesunelismy termin

i ponownie dzwonie bilzej nowowustalonego terminu i znow jakies wykrety, ze rpzekladamy, mowa juz byla o lipcu. troche sie poirytowalem i powiedzialem, jak mamy tak ciagle przekaldac to nie dla mnie zabawa, powiedz ze nie masz czasu i ja bede wiedzial na cyzm stoje, nie jestes jedynym mechanikiem ktory moze mi modyfikowac to i owo.
uslyszalem ok,ok zadzwonie za 15 minut i ci powiem co i jak...
i sluch po samaelu zaginal nie odezwal sie juz nigdy, a ja nie zamierzalem po raz kolejny dzwonic i sie irytowac

z mojej strony nie polecam, a jak przeczytalem to co mysza napsisal, nie zdziwilem sie wcale.
moze wam chlopakom z warszawy auta robi i kontakt jest dobry, bo wie ze jak cos to podjedziecie do warsztaty i go opierdolicie w twarz jak cos, poza tym pewnie widujecie sie czesciej, na jakis spotach itd. to sa inne relacje.
a jak masz drogi ponad 300km jak ja, czy 500 km jak mysza to chlopaczek moze sobie pozwolic zeby bezczelnie nie odbierac telefonu.

szczerze mowiac to jestem zadowolony, ze samael mnie ola?, bo jakbym mia? sie wsciekac tak jak mysza i pieniadze topic a na koniec i tak jechac do projektu i poprawiac po druciarzu, to chyba bym wykipia?
pxs>samael i jego ars anty-performance

tyle ode mnie, juz nie bede zagladal do tematu, napisalem co mialem napsiac, jak samael chcesz sobie poszczekac do mnie na forum albo kasowac posty, to droga wolna, odzewu nie bedzie

jestem z toba mysza, pzdr
 
 
 
Tiamat 
KLUBOWICZ

Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1464
Skąd: Nasielsk
Wysłany: 2010-05-31, 14:40   

mysza napisał/a:
My?l? ?e powinni si? wypowiedzie? te? Ci co s? nie zadowoleni


juz si? wypowiadali kiedy? :jezyk:
nie wiem jak jest teraz i raczej nie b?d? sprawdza?. Jak wida?, Samael jest raz dobry a raz nie. Trzeba trafi? :jezyk:
Pozdrawiam.
_________________
Lancer Evo IV 316KM & 396Nm
Eclipse N/a 192KM & 217Nm
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-31, 15:15   

EDIT
ARS Nadarzyn - nie polecam
kupa kasy w błoto..
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
Ostatnio zmieniony przez wojtas 2011-12-19, 14:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-05-31, 15:57   

wojtas napisał/a:
oczywiscie nie jest to atak na Ciebie Mysza ani na nikogo innego w klubie
Spoko nie odebra?em to jako atak :ok:

Samael uwa?am ?e powinienne? mi zwr?ci? pieni?dze za strojenie kt?rego w og?le nie zrobi?e? a pieni?dze za to wzi??e?. Mam nadziej? ?e chocia? to jeste? w stanie zrobi
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
lesiu117 
KLUBOWICZ


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 403
Skąd: Sulech?w
Wysłany: 2010-06-02, 10:54   

i cisza... :protest:
_________________
... Ride ... or ... Die ...
 
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-06-24, 10:27   

cisza do dzisiaj wys?a?em pw i nawet nie odczytuje? To jest kontakt z by?ym klientem? :wtf: wystarczy napisa? o zwtor koszt?w to cisza jak makiem zasia?. Pieni?dze si? wzi??o za co? co si? nie zrobi?o napisa?o si? na forum ?e fakt nie zrobi?em tego a kas? wzi??am wi?c po co odda? komu? :protest: :protest: :protest:
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
Lewix 
zielenina



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 28
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-06-25, 00:35   

Ja tez bardzo ch?tnie si? dopisze i jak najbardziej ODRADZAM „firme” Ars Performance z Nadarzyna i „mechanika” Samaela. Jak kolega Nez wczesniej wspomnia? o ustalaniu terminu, mia?em to samo. 3 razy by? przesuwany termin odstawienia samochodu, bo „wyklarowa? si? upragniony wyjazd” czy pozniej cos innego. Gdy ju? p??niej samochod stal i by? robiony, po d?u?szym okresie zero kontaktu – telefony, pw, kompletnie nic. Na szcz??cie by? jeszcze drugi pracownik (Prot), do kt?rego da?o si? dodzwoni? i dowiedziec co i jak. Gdy ju? p??niej Samael sam zostal w „firmie” to musia?em dzwoni? do jego ojca na domowy, bo oczywi?cie On nie raczy? telefonu odebra?. Pomijaj?c to wszystko, przy odbieraniu, w srodku samochodu ju? si? ple?? zbiera?a i wszystko by?o ze smaru. Pod mask? zbiorniczek wyr?wnawczy by? po prostu po?o?ony, bez mocowan(wszystkie pogubione), klakson tak samo sobie le?a?, skrzynka z bezpiecznikami tak samo po?o?ona, poduszki z silnika powyrywane, calym autem szarpalo, check engine swiecil, siatki z wydechu nie by?o, paska z klimy tez, blacha dar?a o tarcze(co ?wiadczy?o o tym, ze samochod tylko zostal wypchniety poza brame). Musialem si? jeszcze pol roku prosi? o pieniadze za mojego Cometica, kt?ry u niego zostal, bo PW nie odczytywal, a mia? mi go po prostu dos?ac poczt?, bo si? niby zawieruszy?. Jeszcze czekam na kolektor, kt?ry tez ma by? dos?any. Nie wierzcie w jakies cuda, ze cos si? zmienilo, bo po prostu wypiera si? tylko „co z?ego to nie ja”
Ostatnio zmieniony przez Lewix 2010-06-25, 01:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
nezik 
KLUBOWICZ
zeto

Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 623
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-07-10, 14:07   Car Serwis? Nie polecam!

Jak cz??? z Was wie, auto regularnie serwisuje w Car-Serwis w Rzeszowie u niejakiego Rafa? C.
Ostatnio wymieniana tam by?a ch?odnica i silniczek krokowy. Podczas tych napraw okaza?o si?, ?e zaw?r upustowy TheSun polskiej marki ProRacingTechnology nie wytrzyma? ci?nienia ponad 1 bar i gumowa membrana si? przerwa?a. Na szybko pan Rafa? zamontowa? BOV'a Properfektu. Niestety ju? w pierwszym dniu jego u?ytkowania wyskocyz?a mi kontrolka Check Engine. Zam?wi?em wi?c zaw?r HKS'a SSQV3. I tym razem wymiany dokona? sam Rafa?, po czym doda? "chodzi ciszej ni? tamten co mia?e?, ale dzia?a". Nie dzia?a?, ale o tym potem.
Zasygnalizowa?em pojawienie si? checka i nier?wn? prac? na wolnych obrotach. Rafa?, bagatelizuj?c spraw?, zrzuci? win? na silniczek krokowy, pytaj?c czy czasem nie jest chi?ski.
By?em wielce rozczarowany "prac?" HKS'a a na domiar z?ego, cz?sto przy ruszaniu/przyspieszaniu auto "przeyrwa?o". Musia?em co? z tym zrobi?.
Odezwa?em si? w czwartek do Goldiego z ProjectXS i um?wili?my si? na 12:00 dnia nast?pnego. Niestety na 12:00 nie dotar?em..
Po drodze, w korku w Brzesku tuz przed rondem, auto zacz??o si? dusi?, prycha? i kicha? a? zgas?o. Podnios?em mask? i zacz??em dociska? elementy dolotu w nadziei, ?e to tylko nieszczelno??. Po dociska?em, po dociska?em, my?l?c, ?e i tak to nic nie da i czeka mnie laweta. O dziwo pomog?o. Niestety sytuacja powt?rzy?a w Wieliczce, tym razem podczas jazdy. Ponowne dociskanie niby pomog?o, ale jecha?em z dusza na ramieniu.
Do Projektu dotarli?my po 13. Ch?opaki przywitali nas mi?o i Goldi szybko zaj?? si? podpinaniem pod komputer. Trzy b??dy. Patrzymy na przep?ywomierz, a tu kostka niedopi?ta. Ja tego wcze?niej nie zauwa?y?em, ale mechanicy z Car-Serwis powinni. Podejrzewam, ?e kostka by?a ruszana podczas wymiany ch?odnicy, bo na pewno nie przeze mnie.
Ok, kostka podpi?ta, b??dy poznika?y, jedziemy na test drive. Goldi prowadzi. Pierwsze przyci?ni?cie gazu i od razu diagnoza. BOV nie pracuje. To co s?ycha? to surge, czyli powietrze, kt?re powinno wydosta? si? poprzez zaw?r, odbija si? od niego i wraca do turbospr??arki obijaj?c si? o jej ?opatki - niszcz?c j?.
Okazuje si?, ?e przew?d zaw?r-przepustnica, zosta? ?le podpi?ty pod tr?jnik tj, w inne miejsce ni? powinien by?. Przez to zaw?r nie pracowa?.
Nie rozumiem jak osoba, prowadz?ca zak?ad naprawy samochod?w, posiadaj?ca wcze?nie auto z silnikiem turbodo?adowanym i do tego mocno zmodyfikowanym mog?a pope?ni? taki b??d. Przecie? najprostszym sposobem, ?eby sprawdzi? czy zaw?r pracuje i upuszcza powietrze to przy?o?enie do? r?ki. Czu? powiew powietrza - pracuje, nie czu? - co? jest nie tak. Ja na to nie wpad?em, ale on powinien, a nie kierowa? si? tylko s?uchem.
Przecie? gdyby kostka od przepustnicy, nie by?a niedopi?ta, to check by si? nie wy?wietla? i nie pojecha?bym bym nic sprawdza?. Kto wie ile bym tak je?dzi?, z wadliwie podpi?tym BOV'em i jak szybko bym musia? wymienia? spr??ark?, przez jego b??d.
Goldas wszystko podpi?? jak nale?y, z filterkiem z zestawu, o kt?rym pan Rafa? nawet pewnie nie wiedzia?. Teraz HKS chodzi, d?wi?k jest rewelacyjny. Cieszy?em si? wczoraj jak dziecko jad?c autostrada-obwodnic? Krakowa.
Chcia?bym podzi?kowa? ekipie PXS a zw?aszcza Goldiemu za sw?j profesjonalizm i czas kt?ry po?wi?cili mojemu Eclipsowi, s? naprawd? godni polecenia.
Ostatnio zmieniony przez nezik 2010-07-10, 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-16, 10:13   

podpisuje sie pod wszystkimi negatywnymi postami o tym "warsztacie" ARS Nadarzyn
jak najdalej od tych druciarzy!! najgorsze podejscie do klienta z jakim sie spotkalem

SAMAEL napisał/a:
Skoro jeste? taki pewien to niech przypadek niezadowolonego z braku mojej wiedzy, fachowo?ci i kontakt?w wojtas czy skipper si? wyowiedz?.

wlasnie to zrobilem :ok:
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
Ostatnio zmieniony przez wojtas 2011-12-19, 14:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2014-10-10, 11:45   

Macpl i jego świta z GT4 Serwisu :)

Ogólnie w wwa kiepska opinie po innych warsztatach ma, ale nikt tego oficjalnie nie napisze...

ale...

Stawiali na Emu mr2 z silikiem 3,5 v6 - 2grfe. w serii okolo 280 kuca. po dolocie i wydechu na seryjnym sterowniku zbliza sie pod 300 kuca.
własciciel mrki dostał wykres na 305 kuca


samochod z bolaczkami jakos jezdzil, proba kontatku po pewnym czasie z w/w nie mozliwa... po tym jak wzial kase... nie malo...

wlasciel zweryfikował wynik na innej hamowni:


Cytat:
Moje doświadczenie, obiektywnie:

-ustaliliśmy, podłączenie EMU do mojego 2grfe z działającą klimą + strojnie, czas wykonania miało być ok 2-3 tygodnie. Auto odstawiłem na początkiem września, odebrałem końcem listopada więc wyszło 3-miesiące, odbierając klima nie działała, ponoć wymagało to tylko napełnienia układu i wówczas miała działać.

-przez jakiś czas pojeździłem, pedał reakcja pedału gazu była zbyt czuła, od początku przy WOT (gaz do dechy) pojawiał się też "check" przy górnym zakresie obrotów, z MacPL'em online podłączonym do emu zrobiłem kilka jazd by mógł zdiagnozować w czym problem, niestety nie udało się, klimę podłączyłem i po stronie chłodniczej ta jednak nadal nie działała, umówiliśmy się w takim razie że odstawię auto na jakiś tydzień w konkretnym terminie.

-auto zostało odstawione końcem marca, po półtorej tygodnia przyjechałem na umówiony odbiór po czym na miejscu przekonałem się, że dopiero w momencie mojego przyjazu zaczęto nad nim pracować, spacerowałem przez 4 godziny wkoło warsztatu gt4, wyjechaliśmy na drogę sprawdzić czy "check" się już nie zapala, w czasie jazdy próbnej samochód zgasł i już nie zapalił, auta nie odberałem, umówiliśmy się na kolejny odbiór po tygodniu.

-po tygodniu auto odebrane, okazało się, że był jeden z przewodów niezaizolowany, klima nadal nie działała, pedał działał jak działa, check się już nie świecił, jak się później okazało został po prostu programowo odłączony by się nie pokazywał w razie nieprawidłowości więc przyczyna nie została usunięta.
Po ostatnich poprawkach które nic nie dały MacPL przestał odbierać.

Silnik został wystrojony tylko w WOT, pozostały zakres "po łebkach", żadna z sond szerokopasmowych (mimo, że były zamontowane) nie została podłączona, czujnik prędkości do EMU też nie, ogólnie całość zrobiona "na odczep się", auto jeździ nieźle ale mogłoby zdecydowanie lepiej.

Wykonanie wiązki nie do przyjęcia, niezaizolowane przewody, poplątane, po prostu jakby na szybko zrobione.

Nadmienię, że nie mieszkam pod warszawą tylko mam tam 300km dojazdu więc trochę sobie pojeździłem.

Sprawę ostatecznie olałem bo i tak po sezonie wchodzi kompresor więc będzie trzeba stroić, już na pewno nie MacPL, szkoda mi jedynie, że nie będę miał okazji przejechać się na pełni możliwości tego silnika jako wolnossącego.

Prywatnie Maciek to miły gość tak jak i chłopaki z GT4, profesjonalnie to sami możecie ocenić w/g powyższego.









samochod nr 2:
mr2 turbo tym razem. apexi power fc. na poprzednim setupei seryjne turbo etc... wynik 298kuca
zmiana sprezarki na wieksza i kilku pie*dol w osprzecie. mialo byc "mocno"
wykres od macpl otrzymał na :


weryfikacja:
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
Tiamat 
KLUBOWICZ

Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1464
Skąd: Nasielsk
Wysłany: 2014-10-11, 12:27   

GOLDI napisał/a:
Macpl


nie wspominam dobrze.
_________________
Lancer Evo IV 316KM & 396Nm
Eclipse N/a 192KM & 217Nm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12