Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
G?o?niki w podszybiu 2g
Autor Wiadomość
TiV 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 115
Skąd: Kr337kk
Wysłany: 2010-09-08, 22:44   G?o?niki w podszybiu 2g

Witam,
Zauwa?y?em dzi? ?e te g?o?niczki wysokotonowe w podszybiu nie dzia?aj?, wi?c chcia?bym sprawi? ?eby o?y?y. Tutaj nasuwa si? moje pytanie, kt?r?dy id? kable od nich, a w?a?ciwie gdzie ten kabel si? zaczyna, czy oryginalnie by? podpiety do radia czy raczej sygna? wysy?any by? z radia do ori wzmacniacza, a wzmacniacz rozdziela? sygna? z 4 kana??w na 6 i kable do tweeterk?w sz?y bezpo?rednio od wzmaka do podszybia.
Dodam ?e ori wzmacniacz mam od??czony i radio te? jest aftermarket
 
 
Grzehursky
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-09, 13:05   

wzmacniacz? :roll: u mnie nima ?adnego wzmacniacza tylko bezpo?rednio z radia kable lec? do g?o?nik?w a wzmacniacz sam sobie kupi?em ale do tuby :) co do g?o?nik?w to szczerze nie wiem....musisz pod?uba? pod desk? rozdzielcz? i popatrze? gdzie kt?re u Ciebie id? do jakich g?o?nik?w i jak to wszystko jest podpi?te :) u mnie np wiem ?e g?o?niki s? pod??czone tak :)
wyj?cie prz?d lewe - dwa g?o?niczki na podszybiu z przodu
wyj?cie prz?d prawe - dwa g?o?niki w drzwiach
wyj?cie ty? lewe - dwa g?o?niki z ty?u
a wyj?cie ty? prawe mam wolne ale zamierzam to zmieni? ciut i dwa z ty?u g?o?niki rozdzieli? by lewy ty? by? lewym ty?em a prawy prawym :)
my?l? tez by odczepi? g?o?niczki na podszybiu i prz?d zrobi? te? lewy do lewych drzwi a prawy do prawych bo i tak sopran p?ynie z moich dwudro?nych g?o?nik?w z ty?u i z drzwi :) mo?e spr?buj tez tak u siebie i zobacz jaki efekt b?dzie ;)
 
 
TiV 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 115
Skąd: Kr337kk
Wysłany: 2010-09-09, 16:37   

To ja Ci moge podsun?? rozwi?zanie:
rozdziel sygna? z drzwi u?ywaj?c 2 zwrotnic z wyj?ciem na Tweeter/woofer w tedy b?d? ci dzia?a?y g?o?niki w podszybiu i w drzwiach oraz b?dziesz mia? sterowanie lewo/prawo z ty?em te? m?g?by? sobie tak zrobi? w tedy b?dziesz m?g? ko?ysta? z przyjemno?ci s?uchania muzyki w stereo, a i wrzu? sobie dodatkowy wzmacniacz na g?o?niki w drzwiach lub te z ty?u
A dodatkowo to sprzedaj tube i ogarnij sobie jak?? skrzynke, a w tedy b?dziesz mia? ?adny basik
Pozdro

Natomiast je?eli kto? zna odpowied? na moje pytanie niech sie ujawni xD
Ostatnio zmieniony przez TiV 2010-09-09, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2010-09-10, 21:56   

Witam.

Kabelki u mnie lecia?y od ori radia do podszybia. Po drodze jaki? malutki kondensatorek, ale to chyba po poprzednim w?a?cicielu. Wzmacniacza nie mia?em fabrycznie.
 
 
 
TiV 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 115
Skąd: Kr337kk
Wysłany: 2010-09-11, 00:04   

No to w takim razie jutro to ogarne, zaczne szuka? w kostce radia :] o efektach napisze
Pozdro

Wczoraj bawi?em si? z tymi kabelkami i... i nic nie wymy?li?em wiem ?e g?o?niczki graj? :] i ?e kable znajduj?ce si? pod fotelem pasa?era s? podpi?te do reszty instalacji (tzn moge z nich poci?gn?? sygna? do g?o?nik?w), i ?e mam niepod??czon? kostke z "czym?" kt?ra znajduje si? pod plastikiem mi?dy schowkiem a drzwiami i nie rozszyfrowa?em do czego ta kostka powinna by? pod??czona a podejrzewam ?e w?a?nie od niej id? kable do tych g?o?niczk?w w podszybiu....
Swoj? drog? to po prostu kto? kiedy? musia? zrobi? jak?? rze?b? bo na m?j prosty ch?opski rozum to sygna? do ori wzmacniacza powinien WCHODZI? kablem din (chyba tak sie nazywa) a przez kostke + i - i ewentualnie antena i z tej kostki powinien WYCHODZI? (czyli z wzmacniacza) sygna? do g?o?nik?w , a nie wchodzi? do wzmacniacza chyba ?e kablem din by?a pod??czona zmieniarka p?yt (kt?ra wg mnie powinna by? pod??czona do radia) w ka?dym razie mam m?tlik w g?owie robi?em to p??no w nocy...
a je?eli kto? jest w stanie to niech sprawdzi czy pod tym plastikiem miedzy schowkiem a drzwiami wychodzi mu z wi?zki lu?ny kabel z kostk?
Pozdro
Ostatnio zmieniony przez TiV 2010-09-15, 13:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13