Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z przednimi głośniczkami i wzmacniaczem.
Autor Wiadomość
IDOG 
KLUBOWICZ


Pomógł: 29 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 940
Skąd: Otmuchów/Wrocław
Wysłany: 2010-08-17, 11:50   Problem z przednimi głośniczkami i wzmacniaczem.

Witam,
Jaki? czas temu pod??czy?em w aucie sub ze wzmacniaczem i zrobi?em dwa przednie g?osniki (te przy szybie [to sa niskotonowe?] ) bo nie gra?y w og?le.
Wszystko gra na radiu ALPINE CDE-9848RB
G?o?niki w aucie (2G USA) s? seryjne - Infinity.

Problemy:
1. Je?li radio gra troszeczk? g?o?niej, na lekko podbitym basie g?o?niczki przednie trzeszcz?... da si? co? na to poradzi? ? Wina le?y po stronie g?o?nik?w ?

2. Czy to prawda, ?e wzmacniacz kt?ry jest seryjnie montowany w Ecli pod siedzeniem pasa?era nie dzia?a z radiem innym ni? fabryczne ? Bo wzmacniacz le?y pod siedzeniem niepod??czony...
Ostatnio zmieniony przez Pablo1o 2011-05-06, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
darek181289 
KLUBOWICZ


Pomógł: 37 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 1371
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: 2010-08-17, 22:47   

tak, to s? niskotonowe, tzw piszcza?ki/tweetery

a jak mo?na wyj?? te g?o?niczki z pod szyby bez ?ci?gania deski? jest jaki? sprytny spos?b?
_________________
Ecli 2G GS, 4G63
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-17, 22:58   

Cytat:
tak, to s? niskotonowe, tzw piszcza?ki/tweetery
hmmm a moze wysokotonowe ch?opaki ? :roll:
 
 
darek181289 
KLUBOWICZ


Pomógł: 37 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 1371
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: 2010-08-17, 23:04   

heh, popierdzieli?o mi si? :oops: ,
oczywi?cie chodzi o wysokotonowe :ksiadz:
_________________
Ecli 2G GS, 4G63
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-17, 23:14   

IDOG napisał/a:
Problemy:
1. Je?li radio gra troszeczk? g?o?niej, na lekko podbitym basie g?o?niczki przednie trzeszcz?... da si? co? na to poradzi? ? Wina le?y po stronie g?o?nik?w ?
wracajac do tematu... prawdopodbnie glosniki o ktorych mowisz sa juz ostro "zmeczone" wiekiem i praca... byc moze maja pozrywane zawieszenia... najpierw zobacz w jakim sa stanie i najlepiej wymien ... kup sobie jakis fajny zestaw dwudrozny na przod i tam wsadz wspomniane gwizdki... szyba w eclipsie jest pod ostrym katem i bardzo dobrze odbija dzwieki... nie trzeba dawac tweeterow w trojkaciki lusterek
 
 
IDOG 
KLUBOWICZ


Pomógł: 29 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 940
Skąd: Otmuchów/Wrocław
Wysłany: 2010-08-18, 00:13   

darek181289 napisał/a:

a jak mo?na wyj?? te g?o?niczki z pod szyby bez ?ci?gania deski? jest jaki? sprytny spos?b?


Bierzesz jaki? malutki ?rubokr?t lub co? w tym stylu, leciutko podwa?asz t? kratk?/siatk? (nie wiem jak to si? fachowo nazywa) i ona sama wyskakuje, potem wyci?gasz g?o?niczek :)


GOLDI napisał/a:

wracajac do tematu... prawdopodbnie glosniki o ktorych mowisz sa juz ostro "zmeczone" wiekiem i praca... byc moze maja pozrywane zawieszenia... najpierw zobacz w jakim sa stanie i najlepiej wymien ... kup sobie jakis fajny zestaw dwudrozny na przod i tam wsadz wspomniane gwizdki... szyba w eclipsie jest pod ostrym katem i bardzo dobrze odbija dzwieki... nie trzeba dawac tweeterow w trojkaciki lusterek


zobaczy? w jakim s? stanie ? Jeste? mo?e w stanie wyt?umaczy? mi to w jaki? spos?b bo nie bardzo wiem na czym by polega?o to sprawdzanie... ;)
i czy m?g? by? poda? jaki? przyk?ad takiego zestawu ? bo nie znam si? na tym zbytnio i chcia? bym mie? jaki? punkt odniesienia ?eby byle czego nie kupi? i wiedzie? czego szuka? mniej wi?cej ;)
Ostatnio zmieniony przez IDOG 2010-08-18, 00:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
djmil 
KLUBOWICZ


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 606
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2010-08-18, 00:19   

Je?li masz subwoofer to:
http://www.vangelion.com....cess-p-131.html

Mo?na znale?? je w sporo ni?szej cenie
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2010-08-18, 15:14   

w jakim s? stanie?? to znaczy czy membrany nie s? pop?kane, czy zawieszenie membrany nie jest sp?kane itp czyli organoleptyczne sprawdzenie czy jeszcze ?yj? :ksiadz:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2010-08-22, 11:18   Re: Problem z przednimi g?o?niczkami i wzmacniaczem.

IDOG napisał/a:

1. Je?li radio gra troszeczk? g?o?niej, na lekko podbitym basie g?o?niczki przednie trzeszcz?... da si? co? na to poradzi? ? Wina le?y po stronie g?o?nik?w ?


Ja tutaj bym obstawia? wine radia ;) Podaje na g?o?niki zbyt du?e zniekszta?cenia przy g?o?niejszym s?uchaniu i dlatego trzeszcza. Chocia? te? wina le?y po stronie g?o?nik?w :) Wiadomo fabryka daje g?o?niki po to tylko ?eby co? tam mrucza?o.. Reszte pozostawia w naszych r?kach.

IDOG napisał/a:

2. Czy to prawda, ?e wzmacniacz kt?ry jest seryjnie montowany w Ecli pod siedzeniem pasa?era nie dzia?a z radiem innym ni? fabryczne ? Bo wzmacniacz le?y pod siedzeniem niepod??czony...


Polak potrafi. Troche pog??wkujesz i napewno go o?ywisz :P Musisz obczai? gdzie masz wejscie na sygna? i zasilanie. Je?li do tego dojdziesz to jeste? w domu ;)

Pozdrawiam
 
 
 
emce 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 581
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2010-08-23, 18:11   

a ja przez przypdaek nabylem wzmacniacz z 3g. wiecie jakie on ma parametry?:D
 
 
IDOG 
KLUBOWICZ


Pomógł: 29 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 940
Skąd: Otmuchów/Wrocław
Wysłany: 2011-04-30, 01:14   

Żeby nie zakładać nowego tematu, walka z wysokimi tonami część druga :twisted:

Trochę poszperałem przy radiu i wspomniany problem znikł, ale głośniki chyba jednak kończą swoją żywotność.

Dzisiaj byłem w sklepie car audio, gość obejrzał głośniki i powiedział, że jest to niestandardowy rozmiar i można taki dostać tylko z fabryki... Zaproponował jakieś głośniczki, jako, że majątku za nie nie chciał to je wziąłem.
Zamontowałem i zachwycony nimi nie jestem. Nie chce mi się kombinować z mocowaniem i ich granie mnie nie satysfakcjonuje.
Czy ktoś wymieniał przednie głośniki wysoko tonowe ? Jakie głośniczki tam wsadzić bez większego kombinowania ? (niestety linki wyżej nie działają już)

I do czego służy ta biała wtyczka ?





Zakupione głośniczki


Ktoś chce to oddam za grosze ;)
_________________
WARNING: This car is equipped with a turbocharger. Due to possible breathing problems under heavy acceleration, all females are required to remove any tight fitting or constrictive clothing for safety.
 
 
 
djmil 
KLUBOWICZ


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 606
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2011-04-30, 07:20   

Podejrzewam, ze zakupione głośniki podłączyłeś w miejsce oryginalnych pod szybą ( w te kable).
Nie wiem jak to jest w tych naszych autach bo ja olałem te ori i podłączyłem inaczej ale według zasady powinien być filtr górnoprzepustowy a Ty podłączając nowe razem z kolejnym filtrem (czarna skrzyneczka na kablu) podniosłeś cięcie filtra i dlatego ich granie Cię nie satysfakcjonuje... Pomijając jakość zakupionych głośników.
Powinieneś albo usunąć filtr z tych nowych albo podłączyć je bezpośrednio pod radio razem z midbasami (równolegle).
 
 
Pat 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1289
Skąd: Podkowa Leśna
Wysłany: 2011-04-30, 08:31   

co więcej głośniki wysokotonowe są raczej głośnikami kierunkowym tzn. to miejsce w podszybiu jest totalnie głupie na montaż jakichkolwiek głośników wysokotonowych. Taki głośnik powinien być mniej więcej na wysokości uszu oraz skierowany na słuchacze.
_________________
DIAMONDS ARE FOREVER
 
 
 
IDOG 
KLUBOWICZ


Pomógł: 29 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 940
Skąd: Otmuchów/Wrocław
Wysłany: 2011-04-30, 13:29   

djmil, podłączałem dokładnie tak jak mówisz. Wnioskuję, że już fabrycznie jest jakiś filtr zamontowany tak ? Wieczorem mi Brian podpowiedział, że ta biała wtyczka która mi tam wystaje jest fabryczna wtyczką do głośnika, czyli ktoś już coś grzebał przy nich bo ja je mam podłączony w inny sposób - tak jak widać na obrazku 2. Jeśli filtr jest na tym kablu oryginalnym to na tych co ja mam teraz go pewnie nie ma bo nic tam nie widać :P
Spróbuję jeszcze podłączyć tak jak mówiłeś ale już raczej jestem nastawiony na inne głośniki.

KLIK - tylko trzeba zmierzyć czy te w samochodzie są aby na pewno 87mm.

patALLAH, według mnie one w tym podszybiu wcale tak źle nie grają, aż takim melomanem nie jestem i nie potrzebuję mieć przy uszach jakiś mega głośników bo zdarza mi się jeździć z otwartym oknem, wyłączonym radiem słuchając tylko silnika. Ja nie chce uzyskać jakiś super efektów tylko po prostu wymienić zużytą część na nową :lol2:
_________________
WARNING: This car is equipped with a turbocharger. Due to possible breathing problems under heavy acceleration, all females are required to remove any tight fitting or constrictive clothing for safety.
 
 
 
Pat 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1289
Skąd: Podkowa Leśna
Wysłany: 2011-04-30, 13:36   

IDOG napisał/a:
patALLAH, według mnie one w tym podszybiu wcale tak źle nie grają, aż takim melomanem nie jestem i nie potrzebuję mieć przy uszach jakiś mega głośników bo zdarza mi się jeździć z otwartym oknem, wyłączonym radiem słuchając tylko silnika. Ja nie chce uzyskać jakiś super efektów tylko po prostu wymienić zużytą część na nową :lol2:


nie no jasne, że jeżeli chce się zachować fabryczne miejsca mocowań to jest jedyne rozwiązanie. uważam jednak, że lepiej byłoby włożyć tam dwudrożne (średnie i wysokie tony) niż sam gwizdek.

Jak w swoim 1g wkładałem głośniki to wpasowałem je idealnie na równo w przednich słupkach, a w zasadzie przy samej podsufitce (po prostu wyrzeźbiłem otwór w plastiku tak że tweeter wszedł na ścisk) natomiast drugą parę włożyłem w plastik w okolicach górnego mocowania pasów. roboty nie było dużo, a wyglądało jakby były fabryczne mocowania. prosta akcja wszystko spięte z głównymi głośnikami przy pomocy filtrów które dał producent głośnika.
_________________
DIAMONDS ARE FOREVER
Ostatnio zmieniony przez Pat 2011-04-30, 13:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
djmil 
KLUBOWICZ


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 606
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2011-04-30, 14:06   

IDOG napisał/a:
djmil, podłączałem dokładnie tak jak mówisz. Wnioskuję, że już fabrycznie jest jakiś filtr zamontowany tak ? Wieczorem mi Brian podpowiedział, że ta biała wtyczka która mi tam wystaje jest fabryczna wtyczką do głośnika, czyli ktoś już coś grzebał przy nich bo ja je mam podłączony w inny sposób - tak jak widać na obrazku 2. Jeśli filtr jest na tym kablu oryginalnym to na tych co ja mam teraz go pewnie nie ma bo nic tam nie widać :P
Spróbuję jeszcze podłączyć tak jak mówiłeś ale już raczej jestem nastawiony na inne głośniki.


Aby było podłączone zgodnie ze sztuką powinien być filtr czy to oryginalnie czy nie. Głośnik wysokotonowy nie może grać pełnym pasmem bo szybko uległ by uszkodzeniu... Nawet do mniejszych głośników midbasowych zaleca się cięcie od dołu, w przypadku dwu lub trójdrożnych najlepiej aktywnie.
 
 
IDOG 
KLUBOWICZ


Pomógł: 29 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 940
Skąd: Otmuchów/Wrocław
Wysłany: 2011-05-01, 02:38   

djmil, a jesteś w stanie powiedzieć czy taki filtr był seryjnie montowany :D ? jeśli nie to w jaki sposób go dobrać ? (pod uwagę biorę głośniki które podałem wyżej)
_________________
WARNING: This car is equipped with a turbocharger. Due to possible breathing problems under heavy acceleration, all females are required to remove any tight fitting or constrictive clothing for safety.
 
 
 
djmil 
KLUBOWICZ


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 606
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2011-05-01, 03:44   

Nie jestem Ci w stanie powiedzieć czy był montowany ale powiem jak to sprawdzic :jezyk:
Jeśli posiadasz jakikolwiek głośnik powiedzmy srednicy 13cm lub wiecej, podłącz go pod te kabelki i włącz radio. Jak jest zamontowany filtr to membrana głośnika nie bedzie sie wychylała a głośnik bedzie grał samymi wysokimi tonami (daj troche powera na radiu). Jeśli filtra nie ma pojdzie pełne pasmo... Uważaj aby przy włączonym radiu nie zewrzec kabli. :jezyk:
IDOG napisał/a:
jeśli nie to w jaki sposób go dobrać ? (pod uwagę biorę głośniki które podałem wyżej)

Napisz co w chodzi w zestaw Twojego audio (jakie radio, wzmacniacz?, głośniki w drzwiach, tył?)
 
 
IDOG 
KLUBOWICZ


Pomógł: 29 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 940
Skąd: Otmuchów/Wrocław
Wysłany: 2011-05-01, 21:17   

djmil, dzięki, sprawdzę to jutro :)

A mój zestaw:
Radio: ALPINE CDE-9848RB
Głośniki: 2 w podszybiu, 2 w przednich drzwiach, 2 w boczkach z tyłu, wszystko seryjne Infinity
Wzmacniacz: nie wiem jak on się nazywa, mogę Ci zdjęcie zrobić ale udało mi się zczytać duży napis 600W, 300Wx2max, RMS:2x75W
Jeszcze do tego jakiś subufer ;)
_________________
WARNING: This car is equipped with a turbocharger. Due to possible breathing problems under heavy acceleration, all females are required to remove any tight fitting or constrictive clothing for safety.
 
 
 
djmil 
KLUBOWICZ


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 606
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2011-05-01, 23:34   

Wygląda to tak: prawdopodobnie przednie i tylne głośniki masz podłączone do radia a subwoofer do wzmacniacza. Najszybsza opcja to: sprawdzić czy głośniczki z podszybia idą przez filtr, jeśli tak to kupić same wysoko tonowe lub wykorzystać te które kupiłeś i podłączyć bez filtra na kabelku.
W drzwiach masz ori głośniki?
Ustawić w radiu filtr HP (high pass) powiedzmy 80Hz na wyjście mocy i na wyjscie liniowe (pewnie podłączony wzmacniacz z basem) LP (low pass) 80Hz.
Wtedy dobrze by było żeby filtr na wzmacniaczu był wyłączony. Powinno zagadać :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14