Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Szakal
2012-03-22, 22:31
rozpórki STAFFA
Autor Wiadomość
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2012-01-29, 22:13   rozpórki STAFFA

http://www.staffa.pl/pl/kontakt.html
Szukam forumowicza kto ma blisko do tego gościa celem zrobienia rozpórki kielichów dla 1G ( może uda się też dorobić dolną i tylną ).

Jeśli ktoś się znajdzie to można by pomyśleć nad zakupem grupowym :beer:
Ostatnio zmieniony przez franko 2012-01-29, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kosiarz 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2012-01-30, 06:15   

ja mieszkam w tej samej miejscowości co ten gość - mam nawet zamontowaną jego rozpórkę w 2g . Gość podchodzi do tego co robi profesjonalnie, rozpórka jest konkretna z dobrego materiału a koszt chyba nie jest wygórowany. Myślę że przy zakupie grupowym można by cenę sporo obniżyć. Co do zrobienia rozpórek do 1g chyba nie powinno być żadnych problemów. Jeśli znajdą się zainteresowani to mogę pomóc w ich zakupie.
 
 
 
Miron 
KLUBOWICZ


Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 222
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2012-01-30, 15:03   

Ja bym się skusił na tę rozpórkę.
_________________

 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2012-01-30, 15:58   

Miron, ale Ty masz 2G ,które oni chyba mają od ręki ,tutaj chodzi o 1G
 
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2012-01-30, 16:15   

Niedawno nawiązaliśmy współpracę ze Staffą mamy dobrą ofertę możemy się zająć realizacją grupowych jak coś :ok: Aktualnie czekamy na produkcję rozpórek na tył do 2g :ok:
 
 
Piotrekmm 
KLUBOWICZ


Pomógł: 35 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 1531
Skąd: Mogielnica
Wysłany: 2012-01-30, 17:44   

Brian napisał/a:
Niedawno nawiązaliśmy współpracę ze Staffą mamy dobrą ofertę możemy się zająć realizacją grupowych jak coś :ok: Aktualnie czekamy na produkcję rozpórek na tył do 2g :ok:

a bedą jakies przednie dolne do 2G :> są wogóle gdzieś dostępne?? :>
_________________

 
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2012-01-30, 18:18   

Piotrekmm napisał/a:
Brian napisał/a:
Niedawno nawiązaliśmy współpracę ze Staffą mamy dobrą ofertę możemy się zająć realizacją grupowych jak coś :ok: Aktualnie czekamy na produkcję rozpórek na tył do 2g :ok:

a bedą jakies przednie dolne do 2G :> są wogóle gdzieś dostępne?? :>


Na chwilę obecną do 2g będzie dostępny przód góra tył góra i dół do FWD o dolnym przodzie póki co nic nie rozmawialiśmy. Wg. mnie lepiej na tym wyjdziemy jeśli zamiast dolnych rozpórek wstawimy grubsze sztywniejsze stabilizatory. Choć wiadomo dolna rozpórka też nie zaszkodzi.

Zarówno na rozpórki jak i na stabilizatory dedykowane dla Eclipse 1g i 2g będziemy organizować zamówienia grupowe aby udostępnić je Wam w możliwie jak najlepszej cenie.

Wielu z Was pewnie sobie myśli po co to komu wystarczy dobra gleba :) otóż nic bardziej mylnego. To najczęściej popełniany błąd przy modyfikacji zawieszenia.

Dla tych którzy nie za bardzo są w temacie a chcieli by wiedzieć więcej poniżej wklejam animacje wraz z krótkimi komentarzami która przybliży Wam o co chodzi i jak ważne są rozpórki i stabilizatory. :ok:

Rozpórki dolna i górna:



Przed montażem rozpórek: Część wstrząsów pochłanianych przez amortyzatory przenosi się na nadwozie powodując deformację kielichów i dolnej części zawieszenia.



Po montażu rozpórek: W samochodzie wyposażonym w rozpórkę górną i dolną wstrząsy i przeciążenia na nadwozie są neutralizowane.

Podczas wejścia w zakręt



Przed:
Przeniesienie ciężaru i inne siły działają na jedną stronę pojazdu powodując niestabilne prowadzenie i zwiększające się wychylenie pojazdu czyli jego niestabilność




Po:
Siły są rozproszone przez rozpórkę górną i dolną , stabilizując pojazd i zapewniając pewne prowadzenie.


Stabilizatory:



Przed:
Podczas szybkiego skrętu kierownicą , przeniesienie ciężaru powoduje niebezpieczne wychylenie się całego nadwozia powodując jego uciekanie w skręcie, co z kolei utrudnia prawidłowe wejście w zakręt oraz osłabia reakcję pojazdu na kierowanie nim.





Po:
Po zainstalowaniu sztywniejszych i grubszych stabilizatorów auto o wiele szybciej reaguje na polecenia kierowcy a stabilizator niweluje uciekaniu pojazdu w skręcie, doskonale redukując wychylenie nadwozia i dodatkowo stabilizuje pojazd. Co daje możliwość szybkiego pokonywania zakrętów przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowego toru jazdy
 
 
Tiamat 
KLUBOWICZ

Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1464
Skąd: Nasielsk
Wysłany: 2012-01-30, 18:30   

Brian napisał/a:
dedykowane dla Eclipse 1g


pisze się na wszystko dedykowane do 1g do zawiechy tj. rozpórki dół przód i tył oraz stabilizatory oraz co tam jeszcze macie :ok:
_________________
Lancer Evo IV 316KM & 396Nm
Eclipse N/a 192KM & 217Nm
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-01-30, 18:48   

A jest w ogóle coś takiego jak dolna przednia rozpórka?? jak niby ma to wyglądać ? co ze skrzynia biegów, tak samo jak nie ma tylnej do awd
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
Ostatnio zmieniony przez kiepuczi 2012-01-30, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
IDOG 
KLUBOWICZ


Pomógł: 29 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 940
Skąd: Otmuchów/Wrocław
Wysłany: 2012-01-30, 19:08   

kiepuczi, ja Cie prosze :lol2:

http://www.topendpower.pl...sgst+95-99.html

Gdzieś jeszcze miałem obrazki jak to na aucie wygląda, jak je znajdę to Ci podrzucę :jezyk:
_________________
WARNING: This car is equipped with a turbocharger. Due to possible breathing problems under heavy acceleration, all females are required to remove any tight fitting or constrictive clothing for safety.
 
 
 
Tiamat 
KLUBOWICZ

Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1464
Skąd: Nasielsk
Wysłany: 2012-01-30, 19:09   

na obrazku jest, do innych aut jest, ale może do eclipsa nie ma. Na wypadek jednak gdyby była, to jestem zainteresowany.
_________________
Lancer Evo IV 316KM & 396Nm
Eclipse N/a 192KM & 217Nm
 
 
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2012-01-31, 00:27   

Brian napisał/a:
Na chwilę obecną do 2g będzie dostępny przód góra tył góra i dół do FWD o dolnym przodzie póki co nic nie rozmawialiśmy. Wg. mnie lepiej na tym wyjdziemy jeśli zamiast dolnych rozpórek wstawimy grubsze sztywniejsze stabilizatory. Choć wiadomo dolna rozpórka też nie zaszkodzi.

Zarówno na rozpórki jak i na stabilizatory dedykowane dla Eclipse 1g i 2g będziemy organizować zamówienia grupowe aby udostępnić je Wam w możliwie jak najlepszej cenie.

Wielu z Was pewnie sobie myśli po co to komu wystarczy dobra gleba otóż nic bardziej mylnego. To najczęściej popełniany błąd przy modyfikacji zawieszenia.

Dla tych którzy nie za bardzo są w temacie a chcieli by wiedzieć więcej poniżej wklejam animacje wraz z krótkimi komentarzami która przybliży Wam o co chodzi i jak ważne są rozpórki i stabilizatory.


Wszystko będziecie brać od STAFFA ???
Kiedy można się spodziewać waszej oferty ??
_________________
drążek, sprzęgło, pełny gaz :D
 
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2012-01-31, 00:54   

franko napisał/a:
Wszystko będziecie brać od STAFFA ???



franko będziemy brać tylko od STAFFA rozpórki. Temat stabilizatorów był poruszany ale niestety produkcja stabilizatorów wymaga już drogich urządzeń pomiarowych i produkcyjnych którymi producent jeszcze nie dysponuje. Także Stabilizatory będziemy organizować za oceanu fajnie by było jak by się więcej osób nazbierało to ugramy jakiś większy rabat i rozłożą się koszta transportu które dla jednego kpl. są bardzo duże a dla większej ilości już tak bardzo nie odczuwalne :ok:

franko napisał/a:
Kiedy można się spodziewać waszej oferty ??


Kiedy dokładnie nie wiem. Wstępnie ustaliliśmy że za ok. 2 tyg. gotowe będą rozpórki do 2g. Natomiast do 1g wszystko zależy od tego jak szybko znajdzie się jakiś chętny aby tam podjechać żeby można było zdjąć potrzebne wymiary :ok:
 
 
Pehdesign 
KLUBOWICZ

Pomógł: 28 razy
Wiek: 34
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 1235
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-01-31, 01:19   

Brian, a ile będzie mniej więcej takie cały zestaw kosztować??
 
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2012-01-31, 01:27   

Pehdesign napisał/a:
Brian, a ile będzie mniej więcej takie cały zestaw kosztować??


Jeszcze nie wiem :) Nie chce tutaj strzelać cenami bo nawet to jeszcze nie zostało do końca wyprodukowane :) ale podam przykład cena wyjściowa rozpórki górnej do 2g przód to 169,00zł a to naprawdę kawał solidnej rozpórki za która w USA trzeba by było zapłacić ok. 200-300 dolców więc naprawdę wg. mnie nie ma nad czym się nawet zastanawiać jak tylko robić listę chętnych :ok:
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-31, 02:00   

Brian napisał/a:
ok. 200-300 dolców

Dc sport chodzą po 120$, więc chyba przesada
_________________

 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2012-01-31, 11:01   

Timonek napisał/a:
Brian napisał/a:
ok. 200-300 dolców

Dc sport chodzą po 120$, więc chyba przesada


LOL :lol2: fakt nie wiem dlaczego myślałem o kpl. a napisałem za sztukę :jezyk: thx za czujność :sok:
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-01-31, 11:17   

tylko niestety DC sport nie ma w ofercie przodu góry do 1g :(

z checią bym wziął zestaw rozpórek z tym że chciałbym żeby były wzorowane właśnie na DC sport
_________________

 
 
 
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2012-02-01, 17:48   

Może warto dać ogłoszenie na stronie głównej forum tak jak było to zrobione o zmianie wyglądu ??
_________________
drążek, sprzęgło, pełny gaz :D
 
 
 
kosiarz 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2012-02-03, 18:57   

rozmawiałem dzisiaj z gościem ze STAFFA - rozpórki do 2g (przód i tył góra) będą gotowe prawdopodobnie w przyszłym tyg. Co do ceny za zestaw to jeśli będzie zamówienie grupowe cena będzie niższa (nie wiem o ile - kwestia dogadania ze STAFFA). Co do 1g, to jest prośba żeby ktoś kto ma 1g a ma w miarę blisko podjechał żeby firma mogła wziąć wymiary do zrobienia rozpórek (szczegóły na PW).
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14