Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc w doborze wzmacniacza i tuby
Autor Wiadomość
PieterLC 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 44
Skąd: lubliniec
Wysłany: 2012-05-16, 15:21   Prośba o pomoc w doborze wzmacniacza i tuby

Witam tak jak w temacie, potrzebuje kupić wzmacniacz i tubę lub skrzynie basową. Poprzedni właściciel auta zostawił mi głośniki i kable. Jestem w tych sprawach całkiem zielony więc proszę o wyrozumiałość. Głośniki w półce z tyłu są takie:
http://www.nazakupy.com.p...6936-77715.html
Są też dwa małe głośniki przy lusterkach których nie udało mi sie zidentyfikować. Wszytko to ma grać z radiem LG lCS510IR.

Myślałem, żeby kupić wzmacniacz do ok 300zł oraz tubę lub skrzynię bassową do ok 200 zł.
Gostek miał tam 4 kanałowy wzmacniacz i skrzynie. Proszę o opinie czy w tych cenach idzie kupić coś porządnego.
_________________
Eclipse 3g rs
 
 
Cliperek 
mniejsza zielenina


Wiek: 31
Dołączył: 25 Gru 2011
Posty: 135
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-16, 19:44   

Na początek powiedz czego oczekujesz? Dużych decibeli, dużego basu czy w miare przystępne normalne słuchanie muzyki?^^
_________________
Dla niektórych to tylko samochód do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Dla mnie to setki wrażeń, emocji, wspomnień, doświadczeń i poznanych ludzi. Dla mnie to pasja, dla mnie to życie!
 
 
 
PieterLC 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 44
Skąd: lubliniec
Wysłany: 2012-05-16, 20:26   

Raczej w miarę przystępne słuchanie muzyki
_________________
Eclipse 3g rs
 
 
Cliperek 
mniejsza zielenina


Wiek: 31
Dołączył: 25 Gru 2011
Posty: 135
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-16, 21:42   

zależy ile chcesz na to przeznaczyć ale jeśli chcesz przystępne granie proponuje Ci zainwestować w wzmacniaczm, głośniki jakieś pożądniejsze na przód i wygłuszyć drzwi jakimś tańszym produktem i subwoofer w zupełności Ci nie będzie potrzebny...
_________________
Dla niektórych to tylko samochód do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Dla mnie to setki wrażeń, emocji, wspomnień, doświadczeń i poznanych ludzi. Dla mnie to pasja, dla mnie to życie!
 
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2012-05-16, 22:54   

Cliperek, +1
ja tak mam, plan byl na suba i dalej jest ale odszedl na drugibplan po podpieciu wzmaka
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2012-05-16, 22:58   

PieterLC, posiadam w miarę przystępne słuchanie muzyki jak coś, wydaje mi się że w bardzo dobrej cenie :tuptup:
1200??
_________________
drążek, sprzęgło, pełny gaz :D
 
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2012-05-16, 23:00   

franko, To to co w eclipsie masz? Bo to gra zajebiscie!
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
PieterLC 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 44
Skąd: lubliniec
Wysłany: 2012-05-17, 14:46   

Spoko dzięki za odpowiedz jeszcze to przemyśle
_________________
Eclipse 3g rs
 
 
Cliperek 
mniejsza zielenina


Wiek: 31
Dołączył: 25 Gru 2011
Posty: 135
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-17, 17:16   

Każdy ma inne gusta i inny odsłuch. Ja np. Mam wzmacniacz HERTZ Ep2 podpiete pod Hertz HSK i subwoofer (nawet nie wiem jaki chinol bez nazwy) ale daje lepiej niż Hertz ES300 co kiedyś miałem.... Ale i tak mi to nie wystarcza i wzmaka sprzedaje :)
_________________
Dla niektórych to tylko samochód do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Dla mnie to setki wrażeń, emocji, wspomnień, doświadczeń i poznanych ludzi. Dla mnie to pasja, dla mnie to życie!
 
 
 
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2012-05-17, 17:20   

andrzejp, tak to jest ten zestaw :ok:
_________________
drążek, sprzęgło, pełny gaz :D
 
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-05-17, 23:52   

PieterLC napisał/a:
Myślałem, żeby kupić wzmacniacz do ok 300zł oraz tubę lub skrzynię bassową do ok 200 zł.

Wiesz w ogóle czym nazywamy tubę w audio? Rozumiem, że ludzie potocznie nazywają subwoofer tubą, akceptuję to... ale jak ktoś nazywa obudowę w kształcie walca tubą, a na kwadratową mówi już skrzynia basowa to idzie się po prostu załamać... jakaś kpina.

Moja rada taka, wywal te jajka z półki i zrób jakiś porządny zestaw odseparowany z przodu wspierany wzmacniaczem. DO tego oczywiście wygłuszone drzwi i dopiero wtedy myśl o subie, albo... bo można i tak, jakiś słaby zestaw (wymagane radio z filtrem HPF) cięcie basu na przodzie przez co radio powiedzmy je zasili, drzwi nie musisz wtedy wygłuszać, a bas będzie tylko z suba. To taka wersja budżetowa.


Cliperek napisał/a:
Mam wzmacniacz HERTZ Ep2 podpiete pod Hertz HSK i subwoofer

To ci ciekawe. Wzmacniacz 2 kanałowy i hula na nim zestaw przedni oraz subwoofer. A i wcale się nie dziwię, że Es300 nie grał skoro dostawał może z 170RMS, a powinien dostawać około 400.
 
 
 
djmil 
KLUBOWICZ


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 606
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2012-05-18, 06:55   

tony_tr napisał/a:
Moja rada taka, wywal te jajka z półki i zrób jakiś porządny zestaw odseparowany z przodu wspierany wzmacniaczem. DO tego oczywiście wygłuszone drzwi i dopiero wtedy myśl o subie, albo... bo można i tak, jakiś słaby zestaw (wymagane radio z filtrem HPF) cięcie basu na przodzie przez co radio powiedzmy je zasili, drzwi nie musisz wtedy wygłuszać, a bas będzie tylko z suba. To taka wersja budżetowa.


:ok:
 
 
PieterLC 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 44
Skąd: lubliniec
Wysłany: 2012-05-18, 15:06   

Plan wygląda tak: zrobie seryjne głośniki(które były odcięte) pod samo radio, a na te tylne i te małe piedrdki jakiś mały 2 kanałowy wzmacniacz bez suba czy jak to tam sie zwie.
_________________
Eclipse 3g rs
 
 
cebem 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 891
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-05-18, 16:46   

PieterLC, Ja się kompletnie nie znam na audio ale zastanawia mnie co przyswoiłeś z opinii kolegów wyżej :roll:
 
 
 
Cliperek 
mniejsza zielenina


Wiek: 31
Dołączył: 25 Gru 2011
Posty: 135
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-18, 16:48   

tony_tr, napisałem że lepiej chodzi chinol niż hertz podłączając do tego samego wzmacniacza.... Wcześniej miałem osobny wzmacniacz do subwoofera właśnie ES300 i też nie grał rewelacyjnie....
_________________
Dla niektórych to tylko samochód do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Dla mnie to setki wrażeń, emocji, wspomnień, doświadczeń i poznanych ludzi. Dla mnie to pasja, dla mnie to życie!
 
 
 
PieterLC 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 44
Skąd: lubliniec
Wysłany: 2012-05-18, 17:20   

cebem, nie zależy mi na jakieś super jakości dźwięku, anie nie mam kasy żeby kupować jakieś nowy sprzęt.
_________________
Eclipse 3g rs
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-05-19, 02:50   

Cliperek napisał/a:
Wcześniej miałem osobny wzmacniacz do subwoofera właśnie ES300 i też nie grał rewelacyjnie....

Ok już nie wnikajmy w to... Każdy ma swoją opinie :ok:

PieterLC napisał/a:
cebem, nie zależy mi na jakieś super jakości dźwięku, anie nie mam kasy żeby kupować jakieś nowy sprzęt.

To po co w ogóle założyłeś ten temat? Jak ludzie chcą wkładać jajka w półki oraz robić granie po swojemu to nie piszą o tym na forach ponieważ zasady są proste i napisze Ci to każdy. Chcesz, rób jak uważasz. Podejmij sam jakąś decyzję, na forach napewno nikt nie poleci Ci żadnych głośników w półkę i tym podobnych rzeczy.
Ostatnio zmieniony przez tony_tr 2012-05-19, 02:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PieterLC 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 44
Skąd: lubliniec
Wysłany: 2012-05-19, 09:46   

Po pierwsze to nie ja wkładałem te głośniki, po drugie nie miałem pojęcia jakiej są jakości i dlatego założyłem ten temat, ale okazało się że nie opłaca sie do nich nic pożądanego zakładać więc nie zakładam.
_________________
Eclipse 3g rs
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2012-05-28, 14:36   

Za 200-300 zl obserwujac dobrze alledrogo można złapać niejedna uzywana okazje.. W nowy sprzęt bym sie nie pchał. Stare glosniki z kliperka sprzedajesz kolegom i masz manewr na wytłumienie drzwi : )
Reszta zależy od Ciebie.

pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12