Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabudowa caraudio w 3G
Autor Wiadomość
creasy 
KLUBOWICZ

Wiek: 44
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 71
Skąd: Sosnowiec/Sułkowice
Wysłany: 2014-03-26, 17:41   Zabudowa caraudio w 3G

Przepraszam za niektóre pytania ale są one spowodowane moją niewiedzą w tej tematyce, ale ponieważ firmy zajmujące się takimi instalacjami stwarzają problemy w wykonaniu, trzeba podjąć się wykonania samemu choć do końca jeszcze nie wiem co jak podłączyć, a może znajdzie się ktoś kogo zaangażuje odpłatnie w pomoc :) . Chcę zrobić zabudowę w bagażniku, rozważam z następujących komponentów:

Kicker BX500.4 wzmacniacz czterokanałowy RMS 4x80W 4omy - 1szt.
Kicker BX550.1 wzmacniacz jednokanałowy RMS 1x300W 4omy - 1szt. i tutaj pytanie w skład zabudowy weszły by również po dwóch stronach głośniki niskotonowe Kicker C124 RMS 150W 4omy, jak to się ma do wybranego wzmacniacza czy w takim wypadku powinny być 2 wzmacniacze do niskotonowych czy wystarczy ten powyższy?

Kolejne zagadnienie to jakie wybrać pozostałe głośniki? jestem prawie zdecydowany również że akumulator zostanie przeniesiony do bagażnika ze względu że pod maskę niewielkie są możliwość wstawić coś rozsądnego (są za wysokie i za długie) , czy do całości powinienem montować kondensator i ewentualnie co jeszcze... lub co zmienić w tym co planuje?

Do całości będzie jednostka multimedialna GMS 6501 Excellence
_________________
Mitsubishi 3G V6 GTS
 
 
 
djmil 
KLUBOWICZ


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 606
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2014-03-26, 23:16   

creasy napisał/a:
Kicker BX500.4 wzmacniacz czterokanałowy RMS 4x80W 4omy - 1szt.
Kicker BX550.1 wzmacniacz jednokanałowy RMS 1x300W 4omy - 1szt. i tutaj pytanie w skład zabudowy weszły by również po dwóch stronach głośniki niskotonowe Kicker C124 RMS 150W 4omy, jak to się ma do wybranego wzmacniacza czy w takim wypadku powinny być 2 wzmacniacze do niskotonowych czy wystarczy ten powyższy?


Wystarczy Ci ten Kicker BX550.1 przy dwóch głośnikach 4-ro omowych podłączonych równolegle ponieważ z tego co widzę jego konstrukcja umożliwia również pracę przy 2 ohm. Jeśli będziesz używał basów z rozwagą i bez przesady to ten wzmacniacz będzie ładnie kontrolował głośniki.

creasy napisał/a:
czy do całości powinienem montować kondensator i ewentualnie co jeszcze


Koniecznie kondensator 2F dobrej firmy i koniecznie nowy, np. Caliber.

Aku po prostu wymień na nowy i z pod maski przez bezpiecznik daj kabel 35 lub 50 mm2 no chyba, że bardzo chcesz to aku do bagażnika lub drugi aku do bagażnika i mocniejszy alternator :jezyk:
 
 
creasy 
KLUBOWICZ

Wiek: 44
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 71
Skąd: Sosnowiec/Sułkowice
Wysłany: 2014-03-27, 00:02   

Nie tyle bardzo chcę do bagażnika aku wsadzić co nie mieści się po prostu pod maską akumulator AGM, z drugim niezła myśl tylko faktycznie tam jest chyba alternator 85A, a jeśli da się go zmienić to pytanie na jaki od jakiego auta i jakiej mocy?
_________________
Mitsubishi 3G V6 GTS
 
 
 
djmil 
KLUBOWICZ


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 606
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2014-03-27, 00:46   

creasy napisał/a:
a jeśli da się go zmienić to pytanie na jaki od jakiego auta i jakiej mocy?


W tym niestety Ci nie pomogę bo nie wiem jaki większy alternator będzie pasował ale myślę że ok 120A wystarczy.
Ostatnio zmieniony przez djmil 2014-03-27, 00:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
creasy 
KLUBOWICZ

Wiek: 44
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 71
Skąd: Sosnowiec/Sułkowice
Wysłany: 2014-03-27, 07:34   

a jeśli chodzi pozostałe głośniki jakie kupić, ktoś w którymś temacie polecał takie: http://www.audiosklep.pl/focal-165-a1-p-3279.html te małe w tym zestawie to wysokotonówki które zastępuje w "lusterkach"? i co ważne zwrotnice w drzwiach jak najbliżej czy spokojnie mogą być z tyłu w zabudowie?. Na tyle w boczkach wg, katalogu są głośniki 6x9 pewnie warto by zastosować jednego producenta może np. takie?: http://sklep.audiomania.p...osiowe-6x9.html
_________________
Mitsubishi 3G V6 GTS
Ostatnio zmieniony przez creasy 2014-03-27, 07:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
djmil 
KLUBOWICZ


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 606
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2014-03-27, 10:52   

Dobry wybór te głośniki Focal-a :ok:
Zwrotnice zamontuj w drzwiach, ze wzmacniacza poprowadź do nich po jednym kablu 2x2,5mm2 najlepiej. Te małe to wysokotonowe i zamontuj je tak jak piszesz.
 
 
creasy 
KLUBOWICZ

Wiek: 44
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 71
Skąd: Sosnowiec/Sułkowice
Wysłany: 2014-03-28, 23:00   

No i mniej więcej tego się będę trzymał, konfiguracja nie jest idealna i szału nie robi ale mi się w jakimś stopniu podoba, myślę że temat ogarnę w przeciągu max 3 miesięcy z czego 60% do końca kwietnia :) Na jutro zaplanowałem zakup i montaż stacji w późniejszym czasie będzie trzeba będzie przeciągnąć przewody do niej ale już jestem ciekaw jak będzie funkcjonować :) Alternator zostanie ten co jest kwestia tylko akumulatora czy zostanie pod maską. Docelowo chciałbym aby mniej więcej wyglądało coś na wzór tego jak zrobił jeden z użytkowników club3g:

_________________
Mitsubishi 3G V6 GTS
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14