Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzeje się po wymianie wężyka.
Autor Wiadomość
emka 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 54
Skąd: z Polski
Wysłany: 2014-05-05, 20:03   Grzeje się po wymianie wężyka.

Witam !
Otóż dziś w drodze do pracy zoabczyłem za sobą chmure...zatrzymałem się i okazało się, że pękł gumowy wężyk łączący termostat z rurką i wywaliło mi płyn na silnik (jak trzeba będzie pokaże to na foto). Gówienko długości 10 cm i średnicy jakieś 17 mm. Wymieniłem go i okazało się, że temperatura rośnie w czasie jazdy. Dokładnie wygląda to tak, że gdy trzymam noge na gazie..to temperatura jest prawidłowa...ale gdy wrzuce na luz bądź zdejme noge to od razu rośnie. Domyślam się, że zapowietrzony jest układ i teraz moje pytanie : Jak to prawidłowo odpowietrzyć ? Silnik zgodnie z działem - 420A.

Pomóżcie :(
_________________
http://www.mekp.pl/viewto...t=14471&start=0

:)
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2014-05-05, 20:10   

ta rureczka to standard :) płyn wtedy leci na kolektor i masz chmure dymu, ja kiedyś z gasnicą wybiegłem :hahaha:

emka napisał/a:
że gdy trzymam noge na gazie..to temperatura jest prawidłowa...


podczas jazdy czy na postoju?

emka napisał/a:
le gdy wrzuce na luz bądź zdejme noge to od razu rośnie.


podczas jazdy silnik chłodzi się powietrzem i chyba nawet wentylator jest wyłączany powyżej jakiejś tam prędkości.

Możliwości masz 2:
1. spalony wiatrak
2. spalony czujnik do kompa od temp

jesli byś miał spalony czujnik od kompa to po odpaleniu silnika miałbyś mega falowania obrotów i prace tak jakby na 2 cylindry. pod termostatem masz 2 wtyczki, jedna na 1 pin, druga na 2 piny. Która jest na deske nie mam pojęcia, ale chyba 1 pinowy. Jeśli tam poleciała woda to może coś nie łączyć, weź to przeczyść papierem ściernym, albo specyfikiem KONTAKT (5zł) w sprayu i po sprawie.

Opcja 2, to załącz sobie klime niech wiatrak klimy schłodzi Ci silnik wtedy jak na dłoni będziesz wiedział, co i jak sie dzieje, poniewaz jak wiatrak klimy Ci schłodzi układ to wiadomo że z wiatrakiem głownym jest coś nie halo


Układ sam się odpowietrza :)
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
darek181289 
KLUBOWICZ


Pomógł: 37 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 1371
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: 2014-05-05, 20:15   

może termostat się nie otwiera do końca?
albo pompa wody pada?
_________________
Ecli 2G GS, 4G63
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2014-05-05, 20:27   

termostat pewnie już jest po drugiej stronie świata części
 
 
 
emka 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 54
Skąd: z Polski
Wysłany: 2014-05-05, 23:21   

Jutro będe badał po kolei wszystko. Dziwne, że termostat bo jest nowy..tzn byl wymienany nie tak dawno temu. Jutro obczaje co i jak to co pisaliście i zdam relacje ;) . Pozdrawiam.

[ Dodano: 2014-05-06, 14:33 ]
No więc tak. Dziś odpaliłem samochód. Pierw chodził z 10 minut na wolnych obrotach...Potem rzuciłem się na małą przejażdżkę. Przez ponad 30 minut wszystko było okej, wentylator się załącza. Potem znów to samo...czyli gdy dam na luz lub zabiore noge z gazu to temp. rośnie - najbardziej widać to na postoju ale podczas jazdy jest to samo tylko, że dzieje się to troche wolniej - wentylator jednak nadal załączał się prawidłowo. O tym przeczyszczeniu wtyków zapomniałem - zrobie to. Ogólnie musiałem dolewać chłodniczy...znika ze zbiorniczka jak silnik pochodzi - wycieków żadnych nie widać.
_________________
http://www.mekp.pl/viewto...t=14471&start=0

:)
Ostatnio zmieniony przez emka 2014-05-06, 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13