Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Eclipse 2g GS 97r by witek
Autor Wiadomość
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2016-10-04, 20:19   

Sprawdzałeś może czy masz drożne odprowadzenie wody pod klapą bagażnika? Tam sa takie 2 dziurki, choć z drugiej strony raczej by Ci bagażnik zalewało, ale to jest woda, ona zawsze znajdzie ujście :D Wody pod zapasowym kołem nie ma? Progami się nie przejmuj, u mnie wyglądają gorzej, właśnie jestem na etapie ich wymiany więc będę mógł Ci powiedziec kosztorys mniej więcej byś miał jakiś odnośnik ;)
Nie dziw się że masz dywanik "pordzewiay" skoro nie masz progów :D
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
Witek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Lipno
Wysłany: 2016-10-04, 21:07   

Tam w bagażniku na pewno coś jest przytkane, bo woda stoi z jednej strony obok uszczelki bagażnika u góry. Z drugiej nie ma, czyli odpływ odbiera chyba wode :D

Ten dywanik boję się trochę ściągać, progu nie ma to z podłogi nie wiele może być tak samo.

Kosztorysem się nie martwię, ale dzięki za jakieś info :) blachę załatwię ocynkowaną, kuzyn blacharz lakiernik to zrobi w dobrej cenie mam nadzieje. Ja znów rabaty mam w hurtowni to jakieś dobre środki i farby będę wybierał i zamawiał. Akurat z tym dobrze, że też wiele będę mógł zrobić sam i będę miał pewność jak to jest zrobione. Inną kwestią to jest opłacalność tej inwestycji. Dowiem się chyba tego jak rozbiorę całe wnętrze i będę mógł obiektywnie ocenić stan blacharski.

I nadal nie wiem w jaki kolor ją polakierować :D Czy zwykły, metalic a może xyralic :D
Ostatnio zmieniony przez Witek 2016-10-04, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2016-10-04, 21:25   

Witek, jak zdejmiesz boczek w bagażniku to będziesz widział wężyki ;) Oj nie martw się podłogą, moje progi wyglądały gorzej a podłoga zdrowa :ok:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
Kadahir 
KLUBOWICZ

Pomógł: 6 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 110
Skąd: Krosno
Wysłany: 2016-10-04, 22:22   

Widzę że też dużo roboty masz :D U mnie jest blacha czarna a nie ocynk bo podobno przy spawaniu nie dość że ciężko to jeszcze ocynk się wypala w okolicach spawów czyli tak czy siak trzeba malować podkładem.
_________________
96' Eclipse 2g GS 4g63
 
 
Witek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Lipno
Wysłany: 2017-02-22, 21:37   

Dawno nic nie dodawałem więc trzeba zrobić mały update :)

Udało mi się pomalować wszystkie felgi na biało. Według mnie źle nie wyglądają, minus taki że są bardzo wąskie...




Nawet zdążyłem na aucie przymierzyć :) Później Eclipse poszła do garażu, ponieważ strzelił przewód hamulcowy.




Auto sobie stało i stało w blaszaku, a ja rozmyślając nad naprawą blacharską i remontem natrafiłem na auto dawce. Prawie kompletna buda, bez dziur po rudej. Są ogniska, ale wszędzie idzie to ogarnąć bez spawania. Niestety auto miało wcześniej silnik 420A który został wyciągnięty, u siebie mam 4G63 i tu zaczynają się schody. Jak ktoś ma jakiś pomysł na swapa tego lub innego silnika będę wdzięczny za każde info :D



Kupka gratów które były w bagażniku po silniku 420A



W między czasie zająłem się troche lampami tył co by nie były takie wiejskie. Może mi się kiedyś przydadzą. Na tą chwilę są już sklejone i przyciemnione, ale jeszcze nie zrobiłem im zdjęć.


Trafiły mi się również tanio zegary indiglo


Oraz chyba co mnie najbardziej cieszy, udało mi się kupić gwint d2 racing.

Alee... żeby nie było kolorowo wszystko umazane było w konserwacji podwozia. Amor po prawej stronie udało mi się jakoś doprowadzić do stanu, resztę przetarłem tylko pobieżnie. Dwa przednie amortyzatory wymagają regeneracji lub wymiany, jeden trzyma ale ma lekko krzywą lagę, a drugi siadł tak że moge sobie go wciskać i wysuwać bez oporu. Gdyby ktoś znał namiar gdzie to zregenerują, albo sprzedadzą mi tanio wkłady to będzie super. Sprężyny lekko są nadszarpnięte, ale to się wypiaskuje i pomaluje proszkowo.

Dzisiaj rozkręcałem już budę 420A, to jutro porobię jakieś zdjęcia i dodam. Też nie jest tak fajnie jak na początku myślałem. Przód był już kiedyś robiony i teraz też jest po niezłych przejściach


UP 22.02.2017

Zdjęcia dodaje z opóźnieniem, bo jak robię to nigdy nie mam czasu cyknąć :D Dzisiaj rozebrałem prawie całe wnętrze, podłoga, progi stan BDB. Aż szkoda ciąć tą bude, lecz niestety ze względu na przód będzie trzeba. Chociaż posłuży za wzór do gięcia blachy na progi :) Jeśli się uda to co planuje, to być może będę miał kilka reperaturek progów. Przednie błotniki też mam możliwość dać do cynkowania, lecz jak to wyjdzie zobaczymy.



Trochę bardziej doczyściłem gwint, sprężyny poszły do malowania proszkowego razem z mocowaniami rozpórki do kielichów.
Ostatnio zmieniony przez Witek 2017-03-04, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2017-02-22, 22:28   

I będziesz tam upychał 4g64? Graty z 420a sprzedaj, sam mam 420a i jakbyś dokładnie pokazał co tam masz to może bym coś przygarnął :)
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
Witek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Lipno
Wysłany: 2017-03-12, 15:43   

Temat można zamknąć :) auto sprzedane. Gratów do eclipse mam masę wiec jak kupie następnego to założę nowy temat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14