Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Reflektory 4G
Autor Wiadomość
Rafa 
zielenina


Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-16, 16:23   Reflektory 4G

Koledzy proszę o pomoc.

Nadszedł czas przeglądu i niestety mam problem z powodu przednich reflektorów.
Jeden stwierdził, że światła są symetryczne i muszę przerobić a drugi że jest w ogóle problem bo nie mają homologacji i nawet jak przerobię to mi nic nie da.
Jakie macie doświadczenia w tym zakresie- czy jest we Wrocławiu stacja która nie robi takich problemów?

Ew. czy da się je zastąpić innymi reflektorami z jakiegoś europejskiego samochodu?
_________________
R.
 
 
slaw 
zielenina


Wiek: 46
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 9
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2016-11-20, 12:53   lampy

jedz na inna stację
 
 
Wtss 
zielenina


Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 10
Skąd: Wawa
Wysłany: 2017-02-12, 19:47   

Zrobiłem sobie na soczewkach typu bihalogen. Problem z przeglądem minął, jednak wziąłem trochę zbyt mały rozmiar i o ile światła mijania są ok, to drogowe lipa. Musiałem dołożyć dodatkowe halogeny na długie. Z większa soczewkką - a miejsce jest - problemu nie będzie


Ostatnio zmieniony przez Wtss 2017-02-12, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robert78 
KLUBOWICZ

Wiek: 45
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 76
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-02-13, 16:24   

Wtss, jak rozklejales lampy ? i gdzie zamawiales soczewki
_________________

 
 
Wtss 
zielenina


Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 10
Skąd: Wawa
Wysłany: 2017-02-20, 18:51   

Reflektory rozklejałem suszarką i szpatułką. Żmudna robota. Jeden poszedł w miare bezproblemowo, drugi to jakaś masakra, miał inny, bardziej sztywny klej i było CIĘŻKO. Na szczęście nie nic popsułem.
Soczewki wziąłem z aliexpress, nie były drogie ale jak pisałem na górze, trochę za małe. Dodatkowe halogeny rozwiązały problem słabych długich.
Z samym montażem też nie było lekko, musiałem porządnie zeszlifować mocowanie żarówki żeby zmieścić się z nakrętką soczewki. Ustawienie soczewki też nie było łatwe. Dodatkowo wzmocniłem mocowanie dodatkowymi śrubami przechodzącymi przez stary odbłyśnik, maskownica soczewek zakryła wszystkie brzydkie dziury. Później skleiłem specjalnym elastycznym klejem z myślą że mogę jeszcze kiedyś potrzebowac je rozkleić.
Jak ktoś lubi bajery to możśna wyjąć odbłyśnik ozdobny i zostawić sobie czarne światełka, jak na mojej fotce.
W weekend do ogarnięcia ale ryzyko popsucia świateł i męki z mocowaniem jak w banku :)
Aha, i jak to robicie to zwróćcie uwagę na czystość reflektora żeby później sie nie okazało że świeci przez mgłę bo się kurzu nie chciało wyczyścić przed klejeniem :)
Ostatnio zmieniony przez Wtss 2017-02-20, 18:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pelej 
mniejsza zielenina


Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 110
Skąd: Lębork/Gdańsk
Wysłany: 2017-03-04, 13:17   

Niestety lampy w Eclipse 4G nie mają homologacji europejskiej i teoretycznie żaden z naszych samochodów nie powinien zostać dopuszczony do ruchu. Ja w zeszłym roku musiałem zrobić tylko przeciwmgielne z tyłu, a to że są niesymetryczne nie robiło problemu, ale może w tym roku akurat kontrola za to ściga, więc na stacjach też będą to trzepać :/ Szkoda, że żyjemy w takich chorym kraju, gdzie nie można jeździć sprawnym pojazdem.
_________________
“You can tell the greatness of a man by what makes him angry” Abraham Lincoln
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14