Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana Silnika
Autor Wiadomość
Seyrus 
zielenina



Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 23
Skąd: kalisz
  Wysłany: 2017-06-21, 16:55   Zmiana Silnika

Witam dzis mechanik powiedzial mi ze uchwyt skrzyni biegu przy silniku odpadl , znaczy niema mcowania dla skrzyni biegow a do spawac nie idze zbytnio bo to zeliwo i sama skrzynia ma nadpeknieta obudowe MOJE pytanie jest nastepujace co zrobic i czy pasuje mzoe od czegos innego slnik jakis mocniejszy ktory wchodzi bez wiekszych problemow ?
_________________

 
 
kruk42 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 238
Skąd: Pasłęk
Wysłany: 2017-06-21, 17:26   

Raczej każdy Ci napisze że nie. Jeśli chodzi o moc to silnik 4g 63t . Jeśli chodzi o wytrzymałość to silnik 4g 63 6 bolt. Siódemka też radzi sobie świetnie. Testuję właśnie i bardzo mi pasi. Co się stało że aż urwało mocowania i pękła obudowa skrzyni? Naj taniej będzie kupić drugi silnik ze sprawną skrzynią i przełożyć. Modyfikacje nawet na swap 4g 63t są kosztowne i trudne.
_________________
Kruk42
 
 
Seyrus 
zielenina



Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 23
Skąd: kalisz
Wysłany: 2017-06-22, 14:04   

Niewiadomo takiego kupilem 4 razyz mienialem sprzeglo tarcze bo sie urywala zmienilem mechanika :protest: i okazalo sie ze taka tego przyczyna czylo najlepiej znales dobry silnik lub blok i przelozyc ten zostawic na czesci zamiene z tym ze ten jest naprawde w dobrej kondycji a auta szkoda mi wyj.. bo kupilem go za 5tys a 10 tys juz włożyłem ciężko szukac czegos czego sie nie dotykalem zostalo mi do zrobienia tytlko chyba to zabiteksowanie podwozia juz jestem umowiony i odświeżenie lakieru
_________________

 
 
kruk42 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 238
Skąd: Pasłęk
Wysłany: 2017-06-22, 15:05   

Szacun za wytrwałość. Te urywanie sprzęgła nie bierze się z jazdy. Może być coś skrzywione. Przy wymianie skrzyni ( pęknięta obudowa) obejrzyj czy na łączeniu z silnikiem wszystko gra.
_________________
Kruk42
 
 
Seyrus 
zielenina



Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 23
Skąd: kalisz
Wysłany: 2017-06-22, 16:50   

Auto mam prawie dwa lata a udalo mi sie nim przjechac mzoe w sumei 2 miesiac reszte mechanik lub u kosmetyczki stal
Mechanik mowi ze to wina uchwytu skrzynia sie dobrze nie trzyma skrzynia sie krzywi względem silnika i trzaska bo nawet niema szarpniecia przy zerwaniu tak jak by skrzynia zblokowała to chyab by kola stanęły w miejscu na chwile

https://zapodaj.net/0c9768dc1b3ee.jpg.html
_________________

Ostatnio zmieniony przez Seyrus 2017-06-22, 16:56, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2017-06-22, 18:32   

zrób mi zdjęcie albo znajdź na necie zdjęcie tego co się popsuło/ pękło/ oberwało, bo ja nie mogę sobie tego wyobrazić. Co to jest "uchwyt skrzyni biegów przy silniku" ? Skrzynia jest przykręcona do silnika dookoła śrubami i z drugiej strony podwieszona na poduszce do podłużnicy, więc o co chodzi z tym "uchwytem przy silniku"?? Jeszcze żeliwny... :wtf:
_________________

 
 
 
kruk42 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 238
Skąd: Pasłęk
Wysłany: 2017-06-22, 19:54   

Tofik dokładnie tak :lol2: mi się wydaje, że chodzi właśnie o ten z poduszką. Nie mogę tylko załapać z tym żeliwem :? Może nie jest przykręcona do uchwytu z poduszką i drze śruby na bloku? Skacze jak chce?
_________________
Kruk42
 
 
Seyrus 
zielenina



Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 23
Skąd: kalisz
Wysłany: 2017-06-22, 22:34   

Jutro Podjadę do mechanika to się dowiem może mechanikowi chodzi o którąś z śrub trzymająca skrzynie tez nie mogę znaleźć tego "uchwytu" gadałem z nim tylko przeze telefon wiec jutro będę wiedział i napisze
_________________

 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2017-06-22, 22:55   

kruk42 napisał/a:
Tofik dokładnie tak :lol2: mi się wydaje, że chodzi właśnie o ten z poduszką. Nie mogę tylko załapać z tym żeliwem :? Może nie jest przykręcona do uchwytu z poduszką i drze śruby na bloku? Skacze jak chce?


Jeśli chodzi o poduszkę to ja nie wiem co by się musiało stać żeby urwało/pękło łapę, chyba konkretny dzwon tylko. Ona nie jest żeliwna po drugie więc nie jest krucha jak żeliwo. Poza tym nawet jak zerwie poduszkę to poza tym ze się będzie tłukło i może szarpać autem to raczej nic więcej się nie powinno ze skrzynią dziać, łapa nadal ją trzyma a sama skrzynia nie jest przykręcona śrubami "czwórkami" żeby je pozrywało ot tak.

Dobra, ja czekam na info, żeby się wypowiedzieć
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13