Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Eclipse 2G 4g63 GS by witek
Autor Wiadomość
Witek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Lipno
Wysłany: 2017-06-06, 23:29   Eclipse 2G 4g63 GS by witek

Witam!

Model auta jakie posiadam to wszystkim dobrze znane Eclipse 2 generacji. Tu nic więcej dodawać nie trzeba, prawie każdy auto kojarzy. Mój egzemplarz to wersja europejska z 1997 roku. Standardowy GS z silnikiem 4g63. W skrócie nic specjalnego, ale jestem trzecim właścicielem auta od nowości. Większość żywota Mitsu jeździł w jednych rękach u byłego Amerykańskiego żołnierza w Niemczech. Jest to już 6 egzemplarz w mojej przygodzie z tymi autami. Osobiście jako jeden z nielicznych wolałbym silnik 420a, lecz niestety poprzedni polift w prawie idealnej konfiguracji dla mnie z powodu korozji musiał pójść na dawce. Więc kupiłem baze i zaczynamy działać :)



Tak wyglądało auto zaraz po zakupie, już przerejestrowane. typowy przedlift, ogołocony z halogenów.









a







Nie wiele myśląc wpadło zawieszenie, felgi oraz prawie kompletny wydech 2.75" z dawców











Później wpadł zmęczony zderzak przedni wraz z chińskimi lampami :)













Następnie zająłem się za zmianę zderzaka tylnego i lamp na USA.









Zabawa w polerowanie, przygotowanie do MOJTU oraz wynik z hamowni :) Zdrowa seria jest, mam nadzieję że po poprawieniu wydechu, ogarnięciu dolotu uda się coś więcej ugrać.














Zabawa z oryginalnymi lampami, tył wraz z idealnymi odbłyśnikami od przedliftów USA, a przednie klosze z ramkami od polifta :) Coś tam nawet wyszło.









Jedno ujęcie ze zlotu w Grudziądzu.

















Po zlocie wziałem się ogarnięcie tego paskudnego zderzaka. Trochę eksperymentów też było z maską, jako że i tak była krzywa to trochę szpachli i poszła folia. Z ciekawostek to dziewczyna praktycznie sama ogarnęła obklejenie maski tanią folią, a przez garb i lichą folię nie było łatwo :) Kobieca ręka przy aucie się przydaje!











Wyszło tak :) Całkiem nieźle, jak na szybki montaż przed spotem w Tczewie.





Ujęcia Spot w Tczewie











W między czasie zabawa z zegarami. Wpadłby do mnie INDIGLO, ale próbowałem też z diodami na zegarach od Amerykańca.






Zimowa przejażdżka :)






Na sezon 2018 w planach są takie felgi. dość popularny wzór, ale leżą i szkoda mi je było wyrzucić. Więc poszły do prostowania, a tu już po piaskowaniu :) Docelowo w proszek na biało.






Tu już po zimowaniu.






Jakie mam plany na najbliższy czas? Na pewno nie będzie grubo :) ale kilka rzeczy, które mam nadzieję zrobię do czasów zlotów wypiszę.

-wpadnie wysoka lotka która już od września czeka pomalowana,
-lusterka amerykany też już czekają z rok,
-muszę pospawać progi z tyłu i wrzucić nakładki poliftowe,
-lepiej dopasować zderzak przedni,
-w tym miesiącu będzie zmiana tłumika środkowego i końcowego, niestety rozleciały się puchy i brzeczą,
-wszystkie wahacze z przodu i końcówki drążków sa do zmiany,
-czarna deska i wnętrze czekają na przełożenie,
-białe felgi które widać wyżej wpadną przed sezonem,
-przednie lampy oryginalne będę zmieniał na soczewki, nowe w pudełku czekają już od pierwszego eclipse :)
-czas wyregulować i skręcić gwint!!

Niestety nie uda mi się na ten rok wyspawać i polakierować komory, pomalować nowej maski, błotników, silnik też miał przejść odświeżenie... Ale wszystkiego mieć nie można :) Co do mocy to jeszcze myślę, ale na chwilę obecną mam co robić i poprawiać.
Ostatnio zmieniony przez Witek 2018-04-15, 10:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
kruk42 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 238
Skąd: Pasłęk
Wysłany: 2017-06-07, 05:03   

Super baza i praca przy aucie bez nerwów :ok: trafiło Ci się :ok:
_________________
Kruk42
 
 
Ranger 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 54
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-06-07, 14:59   

A to Ty kupiłeś tego chrupka z 420A ;)
Powiedz mi co to jest w tym Ecli, że dolne zatrzaski od plastiku bagażnika się łamię. Będziesz to spawał? U mnie to samo.
 
 
Witek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Lipno
Wysłany: 2017-06-07, 22:30   

A no kupiłem ;) można powiedzieć ze w cenie gwintu kupilem auto z gwintem. Nawet dorzucili mi ori 16stki. Jak dla mnie super okazja.

Plastiki chyba się łamią, jak cos lata w bagazniku i sie obija. Sprobuje pospawać z bo można śmiało materiału nadlać :)

[ Dodano: 2017-07-27, 18:34 ]
Od zakupu Eclipse trochę podziałałem. Miałem nie wrzucać body liftowego do czasu malowania całości, ale leżało tak wszystko to chociaż założyłem żeby zobaczyć jak wyjdzie :D
Przedni zderzak jest strasznie zmasakrowany, ale że trzeba malować i tak całość to na chwilę obecną tak musi zostać.

Przy okazji założyłem felgi 18, wybrałem te najlepsze z których miałem i wpadłby na auto. Wydech trzeba było robić szybko, stary się dosłownie rozleciał w rękach. Obecnie wygląda tak: zamiast kata ori środkowy przelot 55m, później rura zwiększa się na 71mm i całość jest z kwasówki. Myśle co zrobić z kolektorami i tym pierwszym wydechem, żeby chociaż trochę zwiekszyc srednice i zrobić z kwasówki jak reszta wydechu.

Przy okazji zmiany zderzaka wleciały lampy USA i nie połamana blenda :) Przednie lampy soczewkowe, bo z oryginalnych muszę zrobić hybrydę przed i po liftów :D

Sprawdziłem również na hamowni jak wygląda kondycja silnika, są 2 pomiary z dławikiem na wydechu oraz bez, nie ma żadnej różnicy.

Seryjnie moc 141KM i 179NM a wyszło 2 konie wiecej i niuta ciut mniej, być może przez zbyt odetkany wydech. Dolot niestety nadal stożek zamiast puchy przy samej chłodnicy, to też mogło trochę pogorszyć pomiar. Graty na CAI już mam, lecz muszę się zebrać i to dopasować :D

Trochę zdjęć:






































Jako że maska i tak jest do zmiany i docelowo będzie inna na aucie, to z obecnie zamontowaną trochę się pobawie. Jak wyszpachluje zagięcia i wgniecenia, okleje ją folią carbon bo akurat mam pod ręką. Lusterka USA też okleje bo mam dwa różne odcienie czarnego i nie zakładałem ich do tej pory.

Gwint również założony, lecz musze koniecznie wyregulować wysokość wszystkich kół. Mam nadzieje że w przyszłym roku już będzie wszystko wyglądało tak jak będę chciał :D
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2017-07-27, 18:00   

Witek, fele pasują idealnie moim zdaniem :ok:
Ale ja bym maskę zostawił czerwoną i nic nie oklejał, tak jest bardzo ok! A lampy usa na tyłku zawsze robią świetną robotę :ok:
Dziury w bagażniku to standard, ja u siebie też to łatałem, ważne że po zdjęciu zderzaka i świateł widać, że nie było dzwona. Trzymam kciuki i dopinguje!
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
kruk42 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 238
Skąd: Pasłęk
Wysłany: 2017-07-27, 18:33   

Witek mówiłem że dobry materiał :lol2: gwintu zazdroszczę :ok: ja jeszcze muszę z tym poczekać. Ładnie to wygląda . Maskę chcesz robić folią? To Twój projekt i auto. Sam zobaczysz czy Ci się podoba. Trzymaj się projektu. Ja się bałem co inni powiedzą ,ale zaryzykowałem. Horacjusz sprzedał mi felgi pod kolor i oniemiałem. Auto wygląda rewelacyjnie. Ty zrób to samo. Mam nadzieję że zobaczę na żywo na spocie :ok:
_________________
Kruk42
 
 
Witek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Lipno
Wysłany: 2017-07-27, 20:08   

Dzięki za dobre słowo :ok:

Z tyłu dzwona nie było, za to z przodu lekka stłuczka była. Pas pod chłodnicami jest pordzewiały, będę go wymieniał to wszystko podprostuje jak trzeba.

Maska ma klepany róg i jest on tylko zaprawiony czerwoną farbą. Na środku między dyszami spryskiwacza farba schodziła i też zapaprali. Ogólnie też lekko przekoszona jest. Docelowo mam inną maskę na auto, tylko muszę pomalować. A będę to robił razem z całym autem. Dlatego ta i tak się nie nadaje na auto, bo szpachel będzie pękał itp. to się pobawie w oklejanie i zobaczę jaki bedzie tego efekt ;)





Na mokrym słabo widać, ale w słońcu wygląda to strasznie... Naprawy poprzedniego właściciela :D

Na gotowo chcę pomalować auto w jakiś zajebisty kolor :) całe razem z maską :D tylko nie wiem w jaki. Myślałem o xiralicu, tylko iść w czerwień?
 
 
kruk42 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 238
Skąd: Pasłęk
Wysłany: 2017-07-27, 21:07   

Pewni :ok: powoli dasz radę :ok: zaczniesz to Ci się cały projekt wyklaruje :ok:
_________________
Kruk42
 
 
Conqeror 
mniejsza zielenina


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 173
Skąd: OZW
Wysłany: 2017-07-29, 19:11   

Ten sam zestaw olejowy kupiłem :-) Płuczesz silnik ze starego przed wylaniem? Nigdy nie byłem przekonany do tego :-\
Ostatnio zmieniony przez Conqeror 2017-07-29, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Lipno
Wysłany: 2018-04-15, 10:04   

Zrobiłem edycję pierwszego postu. Dodałem na bieżąco co się dzieje i co mam nadzieję będzie zrobione w tym roku.

Conqeror, zawsze płuczę. Na sezon 2018 będzie inny olej, ponieważ doczytałem, że valvo to głównie bazy mineralne lub odpadki baz syntetycznych. Ogólnie syf. Co zaleję pochwalę się później :ok:

Na dniach będzie zmiana tłumików w układzie wydechowym, te co wrzuciłem z dawcy mimo tego że kwasiak, rozleciały sie i okropnie brzęczą. Powiecie drzymorda, ale trudno :D







[ Dodano: 2018-04-23, 11:30 ]
Auto umyte, ruszone ;) Przemyślałem co trzeba zrobić i przed wakacjami będą zrobione progi i odpływy w bagażniku z rzeczy blacharskich, zmienię też przewody hamulcowe i tarcze z przodu. Do tego pomaluję nakładki poliftowe, tylny zderzak, lusterka, maska też pójdzie na czerwono i mam nadzieję uda się zamontować wysoką lotkę.




Drzymorka wleciała :) stare puszki w środki się aż rozleciały. Zostało mi dokupić lepsze uszczelki do flansz. Mam nadzieję ze koniec walki z wydechem bo spawanie kwiasiaka do tanich nie należy.



[ Dodano: 2018-07-13, 12:05 ]
Auto zostało sprzedane :)

Przed samą sprzedażą przeszło małą metamorfozę.



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14