Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarium w autku pomocy
Autor Wiadomość
ManiakEclipse3g 
zielenina


Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 2017-07-27, 11:29   Akwarium w autku pomocy

Witam mam taki problem w moim 3g GTS otuz gdy pada deszcz dosłownie podłoga pasażera pływa woda wylatuje z tunelu nawiewu po rozebraniu okazało się iż woda leje się od strony nagrzewnicy rozkładam już ręce nie mam pojęcia którędy wlewa się do auta proszę o pomoc
 
 
JacekeR 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 63
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-07-27, 13:40   

Mam to samo tyle tylko że od strony kierowcy, moim zdaniem trzeba przeczyścić i udrożnić kanały do odprowadzenia wody, które znajdują się w podszybiu. Z zewnątrz auta.
 
 
ManiakEclipse3g 
zielenina


Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-07-27, 21:31   

Z tego co dnia dzisiejszego rozebralem maskownice pod wycieraczkami szyby znalazłem dwa odplywy po lewej i po prawej stronie oby dwa są drozne rozkładam już ręce
 
 
mlynarskitomasz 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: stalowa wola
Wysłany: 2017-07-29, 17:00   

a może na zdiętym podszybiu polej wodą i zobacz masz 3 opcje jedna padła 2. odklejona szyba 3.odpływ z szybra i leje słupkiem. o ile cieknie gdzie mówisz jak nie to zapychaja się jeszcze odpływy drzwi i leci pod tapicerką
 
 
ManiakEclipse3g 
zielenina


Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-07-31, 17:03   

A więc tak szyba sprawdzona polewana woda i nic nie widać szyber też sprawdzony odplywy drozne można go podlewać woda i nic a jak zacznie padać deszcz to karasie można hodować. Dnia dzisiejszego po sporych ulewach wylalem z tunelu nawiewu ok 2 litrów wody woda prawdopodobnie dostaje sie po środku samochodu

[ Dodano: 2017-08-02, 10:23 ]
Prawdopodobnie znalazłem przyczynę dam znać w poniedziałek jak wruce z urlopu

[ Dodano: 2017-08-07, 17:46 ]
Przyczyna znaleziona zapchany odpływ od klimatyzacji rozebralem wnętrze i przedmuchalem go wysokim ciśnieniem najpierw tylko syczalo a potem z pod auta wyleciał ogromny syf
 
 
pacopaco 
zielenina


Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2017
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-15, 10:17   

ManiakEclipse3g napisał/a:
Przyczyna znaleziona zapchany odpływ od klimatyzacji rozebralem wnętrze i przedmuchalem go wysokim ciśnieniem najpierw tylko syczalo a potem z pod auta wyleciał ogromny syf


a gdzie tego szukać i jak sie tam dostać?
_________________
eclipse 4g GT parts
 
 
JacekeR 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 63
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-08-16, 14:14   

Trzeba będzie to sprawdzić, odpływ pewnie znajduje się pod spodem samochodu (powinien to być wężyk gumowy?).
I za cholerę nie mogę go znaleźć . POMOCY
Ostatnio zmieniony przez JacekeR 2017-08-31, 10:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateo-salvadore 
mniejsza zielenina


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 151
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2017-09-03, 17:37   

To niestety bolączka wszystkich 3G - kanaliki mają tendencję do zapychania się. W swoim najczęściej miałem problem z tymi przy szyberdachu - relatywnie często czyściłem je drucikiem i sprężonym powietrzem. Ich niedrożność powodowała nabór wody po kostki w samochodzie.
Ogólnie trzeba dbać o wszystkie kanaliki - aby były drożne.
_________________
Był: Eclipse 3G GS 2.4 aut.
Jest: Mercedes CLC 1.8 kompressor aut.
 
 
JacekeR 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 63
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-09-06, 13:52   

Czy ktoś może wskazać mniej więcej gdzie się ten wężyk znajduje ??!!
 
 
mateo-salvadore 
mniejsza zielenina


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 151
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2017-09-06, 20:42   

Jeśli masz na myśli te przy szyberdachu to jak otworzysz go na max to patrząc w kierunku przodu pojazdu będą w prawym i lewym rogu po obu stronach. Innych niestety nie wskażę - nie mam już Eclipse i nie pamiętam gdzie były dokładnie...
_________________
Był: Eclipse 3G GS 2.4 aut.
Jest: Mercedes CLC 1.8 kompressor aut.
 
 
JacekeR 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 63
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-09-06, 22:39   

Te mam drożne ale myślę że mam zatkany wężyk odprowadzający skroploną wodę od klimatyzacji. I nie wiem gdzie jej szukać.
 
 
mlynarskitomasz 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: stalowa wola
Wysłany: 2017-09-07, 18:17   

napisze ci jak ja to robiłem żeby było skutecznie. demontujesz schowek pasażera( zatrzaski po bokach żeby otworzyć szerzej i do góry), potem 4 śrubki na śrubokręt krzyżak do wypełnienia, następnie jak popatrzysz na układ ogrzewania to dzieli się na 3 części prawa z wentylatorem lewa czyli cała część środkowa nad tunelem i między nimi jest łącznik pół zdejmuje się w duł a drugie pół do góry z rezystorem drugiej połówki nie ruszaj zdejmujesz dół 2-3 śrubki na śrubokręt. i po lewej stronie ukazuje się miska skroplin i zawsze kiedy niema filtra kabinowego ( a mój model nie jest wyposażony)jest tam zmielona papka liści wyjmujesz odmuchujesz i odtykasz spływ. cała operacja trwa dla wprawnej ręki 15-20 min jeśli masz problemy z kręgosłupem zalecam demontaż fotela (4 śruby z łbem 14mm i kostka od napinacza pasa.)
dmuchanie od spodu spowoduje poprawę na chwile bo błoto spowrotem trafi do kanału wentylacji i z wodą zapcha spływ. miłej zabawy:)
 
 
JacekeR 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 63
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-09-08, 19:07   

mlynarskitomasz, dziękuje bardzo jutro zabiorę się za czyszczenie. Masz u mnie piwo.
Nie było tak łatwo jak opisujesz, nie mogłem dobrać się do miski skroplin ale podważyłem ją troszeczkę i odkurzyłem w środku (nie było nic oprócz suchych liści i kurzu no i sucho jak cholera), poskładałem wszystko do kupy i zobaczymy co dalej.
Ostatnio zmieniony przez JacekeR 2017-09-09, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mlynarskitomasz 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: stalowa wola
Wysłany: 2017-09-11, 22:40   

jak liście nie były wilgotne to raczej nie trafione. a z niekomfortowych napraw ostatnio dobierałem się do sterownika silnika który jest za wentylacją żeby podłączyć ecumaster i powiem ci że to co przeszedłeś to nic wyjecie obudowy wentylatora wymaga cierpliwości i samozaparcia:)

[ Dodano: 2017-09-11, 22:44 ]
kurde jedyne co ci moge jeszcze doradzić to okurzenie okolic gdzie cieknie talkiem( łatwo go potem usunąć o ile nie masz czarnych tapicerek) i fajnie widać zacieki. tylko delikatnie z ilością.
 
 
JacekeR 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 63
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-09-12, 11:00   

Sęk w tym że u mnie woda zbiera się w centralnym miejscu pod nogami , nie mogę zlokalizować skąd cieknie. Może pojeżdżę bez tapicerki i może wyjdzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15