Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzechotanie na zimnym silniku 6g72
Autor Wiadomość
TT2 
zielenina


Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 44
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-18, 23:20   Grzechotanie na zimnym silniku 6g72

Witam wszystkich i liczę na waszą pomoc.
Występuje u mnie od ponad pół roku bardzo dziwne zjawisko (Ecli V6 3.0), które mnie poważnie niepokoi. Po rannym uruchomieniu silnika (czyli na zimnym) i dodawaniu gazu na biegu jałowym słychać takie terkotanie, jakby grzechotanie. Tylko przy dodawaniu gazu. Jeśli bym zaczął teraz jechać to też to występuje przy dodawaniu gazu. Jak silnik się ciut rozgrzeje to po minucie/dwóch efekt ustępuje i nie pojawia się już do końca dnia. I tak prawie każdego dnia. W lato występowało to cały czas. Teraz występuje to losowo - w jeden dzień na przykład jest, a na drugi nie ma. I tak w kółko. Myślę, że w jakiś sposób jest to związane z pogodą, temperaturą, wilgotnością nie wiem. Trzech mechaników już się poddało, ale z drugiej strony zjawisko nie występuje non stop i też trudno trafić. Mam 2 filmiki gdzie jest nagrane jak słychać silnik przed i po tym zjawisku. Dźwięk dochodzi z okolic kolektora lub drugiej głowicy (co nie znaczy, że w nich leży problem). Po prostu wydaje mi się, z tych okolic najbardziej słychać. Dodam, że głowice i blok silnika były na początku roku planowane, wszystkie uszczelki wymieniane, kable zapłonowe od niedawna mam nowe, a świece założone Denso 2 lata temu. Czy ktoś ma jakiś pomysł ???

Tu linki do filmików:
W pliku pierwszym jest to grzechotanie/terkotanie po uruchomieniu i dodawaniu gazu na jałowym
W pliku drugim jest po minucie - silnik już pracuje normalnie.

https://drive.google.com/file/d/1lmUY88_hVXcbkqsCtA26wKXphIeMDraV/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1KzEQPTooKUW6iTdviRFHUCT7_aHmuJYg/view?usp=sharing
_________________
Tomek
 
 
alehandro89 
zielenina


Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 18
Skąd: lubniewice
Wysłany: 2017-11-22, 14:24   

od strony rozrządu na kolektorze ssącym masz takie czujniki wtyczki itp. w momencie stukania kładź na każdym z nich rękę i sprawdź czy nie poczujesz na którymś z nich tych stuków

[ Dodano: 2017-11-22, 14:34 ]
jak dzieje się to przez chwile tylko na zimnym silniku to równie dobrze to też może być szklanka która już pomału się zużywa i potrzebuje chwile żeby się ogarnąć i dopasować , czasami odrazu się ogarnie a czasami nie tym bardziej ze głowice były rozbierane i robione , no ale zobacz te czujniki , posprawdzaj wtryski i szczelność kolektorów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12