Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświetlenie eclipse 2g
Autor Wiadomość
Murinus 
zielenina


Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 29
Skąd: KAtowice
Wysłany: 2017-11-18, 16:56   Oświetlenie eclipse 2g

Witam, mam problem z oswietleniem w moim eclipsie, fure szykuje na sprzedaz i zmieniam żarówki z hidów na normalne żarówki, problem w tym, ze poprzedni właściciel, montując hidy zmienił lampy na angel eyes poucinał kable we wtyczkach, w skrzynce z przekaźnikami wmontował jakies dwa klable i tu jest problem. Przedłużyłem obie kostki (założone nowe kable) mam pytanko, po załączeniu swiateł palą się postojówki ( ringi) mijania i długie, tylko długie palą się razem ze swiatłami mijania, mógłby ktoś mi ogarnąc kolory w kostce jakie są w światłach długich? wtyczka ma 8 kolorów, 2 czarne, 2 białe, niebieski, zielony, różowy i żółty. Interesuje mnie jakie kable sa wpiete w światła mijania a jakie w swiatła długie. kabel niebieski, zielony i czarny zasila silniczek lamp, tyle wiem, zostaje 5 kolorów 2 białe, żołty, różowy i czarny. Jeden biały idzie na ringi, czarny to zapewne masa, wiec zostaje 1 biały, żółty i różowy, które trzeba wpiąć w światła mijania i światła długie. jakby mół ktos u siebie rzucic okiem jakie kolory gdzie ida byłbym wdzięczny. Mam wersje 95 przed lift ale zderzaki założone są poliftowe, pozdrawiam
_________________

Ostatnio zmieniony przez Murinus 2017-11-18, 17:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Conqeror 
mniejsza zielenina


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 173
Skąd: OZW
Wysłany: 2017-11-19, 10:53   

Chodzi ci o zdjęcie wtyczki z widokiem na kable?

Generalnie bierzesz miernik i badasz uruchamiając poszczególne światła na przełącznikach. Masa powinna być wspólna.
 
 
ErG 
KLUBOWICZ


Pomógł: 25 razy
Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 391
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-11-23, 11:55   

dwa czerwone = pozycyjne
czarny = masa
zielony = mijania
i chyba niebieski = długie

Jeżeli masz ori lampy to w lampie jest tak :
długie (h1) = żółto i czarny
krótkie (h4) = żółty , czerwony i czarny
pozycyjne = 2 białe

żółty z długich i żółtych z krótkich łączysz razem w lampie z czego wychodzi ci jeden żółty , to samo robisz z czarnym. Wyprowadzasz te kable na zewnątrz lampy i łączysz to z kostką

Pozdrawiam

http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=211986 link
_________________
Eclipse 2g GS 4G63
„Lepiej coś zrobić a potem żałować, niż żałować że się tego nie zrobiło”
„Nie słuchaj co inni ludzie mówią. Rób to co kochasz”
"Wyob­raźnia jest ważniej­sza od wie­dzy, po­nieważ wie­dza jest ograniczona"
 
 
 
Murinus 
zielenina


Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 29
Skąd: KAtowice
Wysłany: 2017-11-26, 00:54   

dzieki za info, sprawa wygląda tak, że kupiłem używke lampe z rozpiska kabli i tam mam pod H4 podpiete kable zółty, rózowy i czarny a pod żarówke HB3 żołty który jest zmostkowany z h4 i czarny. zielony, niebieski i czarny idzie osobno na silniczek reflektora i 2 białe postojówka, czy te żarówki powinny sie swiecic równoczesnie? h4 jest dwuwłóknowa, więc ma w sobie tez długie
_________________

 
 
Conqeror 
mniejsza zielenina


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 173
Skąd: OZW
Wysłany: 2017-11-27, 09:43   

To czemu ja mam wstawiona w mijania h7?
 
 
ErG 
KLUBOWICZ


Pomógł: 25 razy
Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 391
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-11-27, 09:54   

Murinus, przepraszam, hb3 masz długie , mijania masz h4
_________________
Eclipse 2g GS 4G63
„Lepiej coś zrobić a potem żałować, niż żałować że się tego nie zrobiło”
„Nie słuchaj co inni ludzie mówią. Rób to co kochasz”
"Wyob­raźnia jest ważniej­sza od wie­dzy, po­nieważ wie­dza jest ograniczona"
 
 
 
Witek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Lipno
Wysłany: 2017-11-29, 19:43   

ErG, h4 robi i za mijania i za drogowe jak już ;)

Conqeror, muszę kiedyś zebrac info o 2G gdzieś w kupie bo jest problem co jakiś czas. Więc jest tak:

EURO PRZEDLIFT:

Mijania/Drogowe - h4
drogowe - hb3


EURO POLIFT:

mijania - h7
drogowe - hb3


USA PRZEDLIFT i POLIFT

mijania - hb4
drogowe - hb3

Tu mamy schemat z wersji USA. W polifcie EURO jest podobnie, jak ktoś chce w przedlifcie lampy z polifta to też tak podłącza. Jak widać masa nie jest wspólna! Tylko przechodzi z żarówki mijania na drogowe po włączeniu drogowych. Dzięki temu żarówka nie ta nie gaśnie :)

 
 
ErG 
KLUBOWICZ


Pomógł: 25 razy
Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 391
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-11-30, 14:02   

Witek napisał/a:
h4 robi i za mijania i za drogowe jak już

Piszesz o tym , że H4 przy włączeniu długich świecą razem z hb3?

Podałem mu po kolorach ponieważ , sam u siebie to robiłem, łatwiej się chyba nie da
_________________
Eclipse 2g GS 4G63
„Lepiej coś zrobić a potem żałować, niż żałować że się tego nie zrobiło”
„Nie słuchaj co inni ludzie mówią. Rób to co kochasz”
"Wyob­raźnia jest ważniej­sza od wie­dzy, po­nieważ wie­dza jest ograniczona"
Ostatnio zmieniony przez ErG 2017-11-30, 14:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Murinus 
zielenina


Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 29
Skąd: KAtowice
Wysłany: 2018-05-17, 16:02   

Witek napisał/a:
ErG, h4 robi i za mijania i za drogowe jak już ;)

Conqeror, muszę kiedyś zebrac info o 2G gdzieś w kupie bo jest problem co jakiś czas. Więc jest tak:

EURO PRZEDLIFT:

Mijania/Drogowe - h4
drogowe - hb3


EURO POLIFT:

mijania - h7
drogowe - hb3


USA PRZEDLIFT i POLIFT

mijania - hb4
drogowe - hb3

Tu mamy schemat z wersji USA. W polifcie EURO jest podobnie, jak ktoś chce w przedlifcie lampy z polifta to też tak podłącza. Jak widać masa nie jest wspólna! Tylko przechodzi z żarówki mijania na drogowe po włączeniu drogowych. Dzięki temu żarówka nie ta nie gaśnie :)

Obrazek



Witek a napisz, jak podpiąć lampy angel eyes w zderzaku poliftowym do instalacji przedliftowej, mając za żarówki dwie H1 (jedna mijania druga do swiateł długich) i ringi jako postojówki. Dwa białe kable idą na postojówki i swieca elegancko, problem jest z długimi, mijania swiecą OK a kiedy uruchamiam długie zanika na nich napiecie. Rozumim, ze w ori lampie swiecą dwie żarówki naraz przy swiatłach mijania, przy czym jedna jest dwuwłoknowa do świateł długich. dzieki za wszelkie informacje i rady, pozdrawiam
_________________

Ostatnio zmieniony przez Murinus 2018-05-17, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ErG 
KLUBOWICZ


Pomógł: 25 razy
Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 391
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-18, 09:45   

Murinus,

dwa czerwone = pozycyjne
czarny = masa
zielony = mijania
i chyba niebieski = długie
_________________
Eclipse 2g GS 4G63
„Lepiej coś zrobić a potem żałować, niż żałować że się tego nie zrobiło”
„Nie słuchaj co inni ludzie mówią. Rób to co kochasz”
"Wyob­raźnia jest ważniej­sza od wie­dzy, po­nieważ wie­dza jest ograniczona"
 
 
 
Murinus 
zielenina


Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 29
Skąd: KAtowice
Wysłany: 2018-07-09, 22:27   

ponawiam pytanie odnośnie lapm, wszystko poskładałem do kupy, wszystkie światła sie palą, tylko problem mam z długimi, kiedy je zapalam, to gasna światła mijania. Lampy to angel eyes, kolory :

2 białe- ring (postojowe)
czarny i żółty - długie
czarny i różowy - mijania,

co musze zrobić, zeby swiatła mijania paliły się razem z długimi? żarówki do świateł mijania i długich mam zainstalowane H1. pozdrawiam
_________________

 
 
Witek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Lipno
Wysłany: 2018-07-10, 15:05   

Murinus napisał/a:

co musze zrobić, zeby swiatła mijania paliły się razem z długimi?


Dobrze podłączyć lampy :D Podeślij mi zdjęcie kostki lamp euro z wiązki budy to Ci powiem jakie przewody gdzie wpiąć ;)
 
 
Murinus 
zielenina


Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 29
Skąd: KAtowice
Wysłany: 2018-07-11, 08:52   

sprawa wygląda tak, ze nawet kupiłem ori lampe, tylko, ze nie pasuje do poliftowego zderzak. W ori lampie mam tak:

2 Białe = postojówki
Niebieski Zielony i Czarny = sterowanie silniczkiem reflektora
Czarny i Żółty = długie (drogowe)
Czarny Żółty i Różowy = Mijania (przy czym zarówka jest dwuwłóknowa)

podłączyłem ta ori lampę, pod moją instalacje i tak, postojówki się palą, światła mijania się palą a kiedy zapalam długie, palą sie długie, mijania i w zarówce mijania zapala się drugie włókno. Kostka z lampy angel eyes kable mam te same, a podpiąłem ja tak:

2 białe -ringi
Czarny żółty - długie
Czarny i różowy - mijania, w ori mijania są jeszcze z żółtym, tylko ze ja w angel eyes mam zarówke 1 włóknową a w ori dwuwłóknową. Ktoś tutaj kiedyś na forum pisał, ze tak ma być, kiedy zapalm długie mijania gasną w angel eyes, tylko na YT widziałem jak gośc w tych lampach zapalał jednoczesnie długie i mijania.

Kostka składa się z następujących kolorów kabli:
2 czarne
2 białe
zielony
niebieski
różowy
żólty
_________________

Ostatnio zmieniony przez Murinus 2018-07-11, 08:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Witek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Lipno
Wysłany: 2018-07-16, 15:53   

Murinus napisał/a:
Ktoś tutaj kiedyś na forum pisał, ze tak ma być, kiedy zapalm długie mijania gasną w angel eyes, tylko na YT widziałem jak gośc w tych lampach zapalał jednoczesnie długie i mijania.


bo tak nie ma być :D na forum wiele osób głupoty wypisuję lub żyje w nieświadomości. W angel w przedlifcie sam robiłem, że palą się obydwie lampy. Do tego w polifcie oryginalnie jest tak, a wiązka jest taka sama akurat do lamp :) W USA też jest tak jak chcesz zrobić w angel tyle że fabrycznie nie zależnie czy polift czy przedlift.

Nie pamiętem kolorów, ale z tej kostki 8 pinowej, potrzebujemy 3 przewody. Czarny, Czarno czerwony i czerwony z tego co pamiętam. Może dzisiaj zdejme zderzak to Ci podesle co i jak.
 
 
Murinus 
zielenina


Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 29
Skąd: KAtowice
Wysłany: 2018-07-17, 23:24   

i czerwono niebieski, już to ogarnąłem Witek, tak jak pisałeś, tam wszystkim steruje o dziwo masa (czarny kabel) Kiedy zapalm krótkie na czarnym jest 12V, kiedy zapalm długie na czarnym dalej jest 12V, zrobiłem tak, ze ten czarny (on sie chyba łączy z grubym czerwonym w kostce) czarny dałem na mijania, a mase pociagnąłem z budy, i ten sam czarny dałem na długie a mase pociagnąłem z kostki (żółty lub różowy, bo tam po przełączeniu na długie z 12V robi sie 0V, czyli długie w chwili kiedy palą sie swiatła mijania mają 2x12V, po przełączeniu na długie z masy 12V robi sie 0V i się zał długie) teraz mam lapmy podpiete tak, ze pala sie i mijania i długie, (kiedy załączam długie)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Murinus 2018-07-17, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Lipno
Wysłany: 2018-07-18, 12:47   

Idealnie było widać to wszystko na schemacie który wyżej wklejałem w postach ;) bo amerykaniec każdy tak miał, tylko w euro przedlift wsadzili h4 i tu już się dwa żarniki jednocześnie palić nie mogły.

Nawet nie musiałeś masy z budy ciągnąć ;) wystarczą 3 przewody i wszystko działa bez zarzutu. Fakt że jak mrugasz długimi na wyłączonych światłach to mrugają obie żarówki. Tak to jest własnie w oryginale :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17