Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Taniej części OEM do Eclipsa, oraz części niedostępne
Autor Wiadomość
TT2 
zielenina


Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 44
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-29, 12:01   Taniej części OEM do Eclipsa, oraz części niedostępne

Witam Was,

Ta informacja jest dla tych z was, którzy chcą dalej użytkować Eclipsa, pokochali to auto i chcą jeszcze długo dbać o nie. Nie jest to raczej post dla, tych którzy myślą już o sprzedaży auta.

Podobnie jak większość z was użytkuje Eclipsa. W moim przypadku jest to v6 3.0. Od samego początku miałem z nim liczne problemy bo trafiłem na wyjątkowo wredny, a raczej zaniedbany egzemplarz. Może znacie to skądś ? Potrzebowałem więc różnych części - począwszy od drobiazgów i pierdół (uszczelki, spinki itp.) po bardziej kosztowne części (lampy, sprzęgło, hydraulika itd.). Nie jestem mechanikiem, ale przy tym aucie przeszedłem solidną szkołę. Szybko okazało się, że muszę być zdany sam na siebie, bo na warsztaty nie miałem co liczyć. Części są mało popularne i nikt nie chciał się w ich zamawianie bawić, a jeśli już to zwykle nie było wszystkiego. Początkowo, pewnie jak większość z was, szukałem używek z rozbitych aut lub tanich zamienników. Potem coraz droższych zamienników ponieważ okazywało się, że używki i słabe zamienniki starczają na bardzo krótko i muszę wywalać 2 lub nawet 3 x kasę za tą samą część w krótkim czasie. Dodatkowo płaciłem warsztatom kilka razy za wymianę tego samego. Dlatego z czasem zacząłem stawiać na oryginały i mogę wam z czystym sumieniem powiedzieć, że tylko na nich się nie zawiodłem. Przekopałem chyba pół globu za częściami do tego auta i po tych kilku latach wiem, że można zdobyć praktycznie każdą część i to nową ! Co więcej można kupić różne części OEM taniej niż w ASO, a także kupić części OEM uważane już za niedostępne. Jest to możliwe.

Dlatego też, ponieważ co nieco wiem w temacie, chciałem was zapytać czy bylibyście zainteresowani kupnem różnych nowych części OEM w cenach lepszych niż w ASO lub dobrej jakości zamienników, lub też zdobyciem części których nigdzie nie ma ? Jeśli tak, to poproszę zwrotnie o informację na priva. Mógłbym grzecznościowo pomóc użytkownikom MEKP w sprowadzeniu indywidualnie różnych części (tylko nowych, nie zajmuję się częściami używanymi).

Poniżej orientacyjne ceny wybranych części , a w nawiasie dla porównania dostępność i koszt takiej samej części w ASO. Wszystkie części są zamawianie indywidualnie z zagranicy i zawierają wszystkie opłaty, cła i podatki, koszt wysyłki , krótko mówiąc jest to cena końcowa dla użytkownika. Czasami są możliwe różne konfiguracje zamówień tak, aby jeszcze trochę obniżyć ceny. Czas realizacji waha się zwykle od 2 do 4 tygodni. Każda cena i aktualna dostępność części jest potwierdzana indywidualnie przed zamówieniem. Cena zawsze zależy od kursu waluty, wagi przesyłki, ewentualnych zmian cen dostawców, nie powinna jednak znacznie różnić się od tych podanych przykładowo.

wtryskiwacze komplet 6 szt. OEM 1390 zł (w ASO min. 4200 zł)
popychacze hydrauliczne komplet 24 szt. 1350 zł OEM (w ASO 3216 zł) lub zamiennik TOP LINE 800 zł
tuleja metalowo gumowa sanek OEM 260 zł (w ASO brak)
tuleja wahacza OEM 490 zł (w ASO 650 zł)
sprzęgło EXEDY komplet (tarcza 225mm) 1250 zł lub (tarcza 236mm) 1450 zł (w ASO ok. 2300 zł )
lampy przednie zamienniki - różne konfiguracje (białe lub przyciemniane, z dziennymi LED lub bez, ksenony lub zwykłe) 870-1610 zł
przewody zapłonowe 6 szt. NGK 350 zł
kopułka rozdzielacza OEM 305 zł (w ASO 347 zł)
silniczek szyby OEM 590 zł (w ASO 1859 zł)
piasta przód KOYO 370 zł (w ASO 1337 zł)
piasta tył KOYO 470 zł (w ASO 1847 zł)
poduszka lewa tył OEM 420 zł (w ASO obecnie brak)
poduszka przód OEM 425 zł (w ASO 468 zł)
poduszka prawa OEM 690 zł (w ASO brak)
poduszka lewa przednia OEM 490 zł (w ASO 535)
zawór egr OEM 460 zł (w ASO 684 zł)
elektrozawór egr MD367541 OEM 560 zł (w ASO brak)
elektrozawór egr MR127520 OEM 240 zł (w ASO 316 zł)
sworzeń wahacza CTR 190 zł (w ASO 1153 zł)
łącznik stabilizatora CTR 210 zł (w ASO 506 zł)
silniczek krokowy OEM 1160 zł (w ASO 2232 zł) lub zamiennik 200 zł
czujnik położenia wału OEM 390 zł (w ASO 861 zł)
rolka napinacza paska wielorowkowego KOYO 235 zł (w ASO 653 zł)
uszczelniacze zaworowe wlot.i wylot. 24 szt. OEM 580 zł (w ASO 771 zł)
wygłuszenie maski OEM 530 zł (w ASO obecnie brak)
uszczelka bagażnika OEM (ostania sztuka) 450 zł (w ASO brak, ostatnia cena 700 zł)
uszczelka pod głowice OEM 240 zł (w ASO obecnie brak)

i wiele, wiele innych elementów w oryginale np.:

komplety uszczelek silnika góra /dół lub zamienniki
wszystkie inne przeróżne uszczelki (maski/podszybia, szyberdachu, katalizatora, wydechu itd.)
różne spinki, zaczepy (listew progowych, dachowych, podszybia itd.)
nakładki progowe, końcówki nakładek, różne czujniki, przepływomierz, rzadki flitr paliwa
i inne elementy np. półka bagażnika , głośnik centralny kokpitu, emblemat "V6 24 valve" , dywaniki OEM z otworem na zaczep podłogowy itd. itp.

Można pytać dosłownie o każdą najmniejszą cześć. Właściwie rzadko czego nie można dostać i zwykle trafi się cena dużo lepsza niż w ASO (choć czasem zdarzają się też wyjątki).

Dla zainteresowanych więcej informacji podam na priva.
Proszę pamiętać, że zajmuje się tym tylko grzecznościowo dla użytkowników MEKP. Nie prowadzę działalności z tym związanej.
_________________
Tomek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13