Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odmowa posłuszeństwa nie odpala
Autor Wiadomość
Michu2802 
zielenina


Dołączył: 07 Maj 2018
Posty: 4
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2018-05-07, 17:10   Odmowa posłuszeństwa nie odpala

Witam.

Od pół roku jestem właścicielem Eclipse 2g przedlift 97' 4G63 wersja EU. Mianowicie miałem problem z czujnikiem położenia wałka. Sprawę bagatelizowałem. Po 2-3h od jazdy wsiadam do auta kręcę klasycznie się dławi i zdechł. Kolejne kręcenie nic nie przyniosło, a powstał odgłos jakby suszarki (nie, nie rozrusznik, nie bendix itd.). Kręci silnikiem, iskry są na wszystkich 4 świecach, wiec układ zapłonowy od tej strony sprawny, rozrząd znaki dobrze ustawione, pompa paliwa podaje paliwo na wtryski. Wymieniony oczywiście czujnik położenia wałka. Teraz ze względu na drogę dedukcji niestety na forum nie ma dokładnie opisanego takiego samego problemu. Potrzeba była przeczytania wielu wątków, będę chciał wymienić czujnik wału. Tylko kwestia od dołu można się w miarę dostać, bo z góry fatalna sprawa(o 420A był temat), a na jutro załatwię koziołki. Może inne pomysły co do awarii?
Ostatnio zmieniony przez Michu2802 2018-05-07, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2018-05-07, 21:06   

czujnik polozenia walka nowy czy uzywka? power tranzystor sprawny ?
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
Michu2802 
zielenina


Dołączył: 07 Maj 2018
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-05-07, 21:08   

Czujnik nowy, a widzisz nie sprawdzałem, bo nie miałem pojęcia możesz w tej kwestii jaśniej, może on odpowiadać za brak rozruchu? W innym temacie stawiałeś w dużej części na czujnik wału.
Ostatnio zmieniony przez Michu2802 2018-05-07, 21:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2018-05-07, 21:52   

podczas tego 'nie odpala" kreci ale nie moze zaplaic ? paliwo podaje na wszystki cylindy iskra jest ale nie odpala? czy iskra nie jest na wszystkich?

przy walnietym czujniku walu w 4g63 nie mial bys iskry.
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
Michu2802 
zielenina


Dołączył: 07 Maj 2018
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-05-07, 22:02   

Kręci, ale nie odpala. Każda świeca wyciągnięta i sprawdzona iskra jest z resztą maja przejechane z 3 tyś km. Moim zdaniem kręci ale na "sucho", jakby wtryski nie podawały paliwa mimo ze do listwy wtryskowej paliwo dochodzi. Mam trochę przerobiony układ wydechowy, zawsze było słychać "wydalanie" spalin teraz jest takie delikatne purtanie (nie mylić z niepaleniem na 2 gary czy coś podobnego, to całkiem odmienny odgłos)i nawet nie czuć zapachu spalin z wydechu i nie rzuca silnikiem, kręci bo kręci, ale nic po za tym.

EDIT: Zapomnialem dodac ze jest LPG, moze jakis zawor zamknal wtryski ?

[ Dodano: 2018-05-09, 16:18 ]
Po odlaczeniu lpg oraz próbie uruchomienia na gazie caly czas to samo. Jednakze nie dzialalo mi oswietlenie kabiny oraz radio sprawdzilem bezpieczniki wizualnie wydawaly sie ok. Wsadzilem inne zadzialalo, po czym wlozylem stare i takze zadzialaly. Chy problem tkwi w elektryce..
Ostatnio zmieniony przez Michu2802 2018-05-08, 15:55, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2018-05-09, 18:01   

tzn dziala czy nie dziala ;> bo problem podobny to problemow z immo w 2g euro
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
Michu2802 
zielenina


Dołączył: 07 Maj 2018
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-05-09, 18:25   

Nie dziala caly czas. Zdziwila mnie ta sprawa z beziecznikami. Jak zaznaczylem na poczatku ja mam wersje europejska :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16