Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie jest dokładnie zadanie zadanie tłumika środkowego?
Autor Wiadomość
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2018-10-15, 22:51   Jakie jest dokładnie zadanie zadanie tłumika środkowego?

Hej - pytanko mam jak w temacie: jaką on dokładnie funkcję spełnia? Tylko tłumi dźwięk czy może też jakoś nie wiem... strumieniuje spaliny albo inną magię czyni. Pytam, gdyż centymetr po centymetrze klecę sobie nowy wydech i jestem aktualnie za katalizatorem (idąc od silnika). Teraz tak się zastanawiam czy się go (tłumika) nie pozbyć (o ile to w ogóle jest tłumik ta pucha za katem).

Dni teraz krótkie + jakieś załamanie pogody zapowiadają od przyszłego tygodnia więc pewnie poprzestanę na tym co mam ale chciałbym być gotowy. Akurat może jakaś sposobność się trafi aby to skończyć jeszcze w tym roku.

A skoro już mam Waszą uwagę to może podrzucicie też info jaki producent tłumika końcowego jest godny uwagi? (wiem, że wałkowane pewnie wielokrotnie na forum ale często wnioski z tych historycznych wątków są wzajemnie sprzeczne albo w najlepszym wypadku niejednoznaczne - przynajmniej tak tłumaczę swoje lenistwo i tej wersji będę się konsekwentnie trzymał).

Dzięki z góry.
 
 
kawior1gturbo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Śrem
Wysłany: 2018-10-27, 22:04   

W turbo można sobie podarować środkowy. Ma za zadanie raczej zciszać, ale sama turbosprężarka już w jakimś stopniu wycisza. Niby są jakieś komory rozprężne, mające za zadanie przez podciśnienie, które się w niej wytwarza wysysać dodatkowo spaliny, środkowy może też powodować taki efekt, ale pewnie nieodczuwalny.
Też jestem na etapie wymyślania co sobie uspawam. Ja chyba założę środkowy, bo nie lubię za dużego hałasu, ale dam glasspacka Magnaflow a końcowy też Magnaflow. To moje typy :)
_________________
GST 1991
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2018-11-01, 16:21   

Thx bro! No to ja chyba tak samo zrobię :ok:
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2018-11-03, 12:06   

środkowy pełni role zazwyczaj rezonatora
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12