Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hamulce tył
Autor Wiadomość
mitutoyo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-03, 11:13   Hamulce tył

Jak w temacie, mam problem w tylnym kole od strony pasa?era, przy niskich pr?dko?ciach klocki si? telepi? i s?ycha? huczenie, my?lalem ze moze wymiana klock?w cos da bo stare byly juz dosc mocno zuzyte ale niestety, co prawda kupi?em Delphi poniewaz problem sie pojawil w drodze nad morze i tylko takie znalazlem.
teraz wydaje mi sie ze to moze byc wina zacisku w kt?rym do?? czesto grzeba?emostatnimi czasy i chyba po prostu sie wyrobi?, ?ruba dolna jest lekko podkrzywiona, ten g?rny "suwak" r?wniez. DOdam r?wniez ze aby huczenie usta?o wystarczy lekko zaci?gn?? r?czny jednak gdy sie go pusci to huczenie zazwyczaj powraca. Tarcze mam nowe nippartsy, proste s?.
Problem zaczal sie pojawiac gdy przed wypadem na wakacje postanowilem posprawdzac hamulce, rozebra?em zacisk, wyczyscilem tloczek, wkr?ci?em go spowrotem,zlozylem zacisk i odpowietrzylem. TO chyba tyle. Jakies pomysly co powinienem zrobic?
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-13, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 34
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-08-03, 11:36   

Huczenie czy pukanie? Ja ostatnio troche przerabia?em temat hebli bo chyba z 500 razy je rozbiera?em. A da?e? te blaszki pomi?dzy jarzmo zacisku a klocek? Mo?e tu le?y przyczyna? Ja ostatnio mia?em problemy z ich zamontowaniem i jak jexdzi?em troche bez to tak klocki napier*** ?e szok.

A swoj? drog? to nic sie nie odzywasz ,o kolegach ju? zapomnia?e?? :P
 
 
 
tuner13
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-03, 21:42   

wez to wszystko rozbierz wyczysc, popsikaj smarem miedziowym specjalnym do hamulcow i powinno byc ok.
 
 
mitutoyo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-04, 14:51   

Chodzi Ci Szakalu o te blaszki kt?re pomagaj? w za?o?eniu klocka? Te w miejscu na z?bek? Jesli tak to za?o?y?em, w sumie to moze je troche porozginam bo chyba to wszystko nie trzyma sie tak sztywno jak powinno, mo?e jeszcze zrobie jakies podkladki zeby troche luz?w pokasowa?. Macie moze pojecie czy dostepne s? te uszczelniacze t?oczk?w,jeden mam lekko naderwany.
 
 
tanaka 
zielenina



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 94
Skąd: wa?brzych
Wysłany: 2008-08-04, 18:44   

mitutoyo napisał/a:
Chodzi Ci Szakalu o te blaszki kt?re pomagaj? w za?o?eniu klocka? Te w miejscu na z?bek? Jesli tak to za?o?y?em, w sumie to moze je troche porozginam bo chyba to wszystko nie trzyma sie tak sztywno jak powinno, mo?e jeszcze zrobie jakies podkladki zeby troche luz?w pokasowa?. Macie moze pojecie czy dostepne s? te uszczelniacze t?oczk?w,jeden mam lekko naderwany.


zastaw naprawczy ?


dzwon do japaneze tylko podaj VIN bo sa 2 rodzaje
_________________

Ostatnio zmieniony przez tanaka 2008-08-04, 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
HeLLoOmOtO
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-08, 06:12   

Mam czasami ten sam problem niby w niczym nie przeszkadza ale ........ Pojawi? si? najcz??ciej gdy bardzo powolutku samoch?d si? przemieszcza wtedy tylny hamulec ( a mo?e i przedni :O ) wydaje z siebie taki d?wi?k jak ton?cy titanic ..... :D jakie? pomys?y ? Wymiana klock?w oczywi?cie nic nie dala :P
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2008-08-08, 06:53   

HeLLoOmOtO, u mnie jest to samo z tym ?e wiem na 100% ?e to ty? bo tak podje?d?aj?c powolutku jak delikatnie zaci?gne r?czny to przestaje wi?c to musi by? ty?
_________________

 
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-08-08, 18:50   

mitutoyo ja my?le ?e to jednak bedzie mia?a wina tarczy
zacisk jak jest wyrobiony to klocki w nim zaczynaja stuka? - tak jak szakal pisze
u ciebie problem pojawi? sie podczas wyjazdu
zmieni?e? klocki i nic a jakby zacisk to by chociaz na chwile pomog?o
wydaje mi sie ?e to bedzie wina tarczy co? z ni? nie tak musi mie? jakie? boczne bicie i dr?enie
a jak wciskasz hamulec lub ci?gniesz lekko r?czny to ona zaczyna si? prostowa? i przestaje bucze
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
SLAWEK-JAST 
mniejsza zielenina
1G GS


Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Jastrzebie-Zdrój
Wysłany: 2008-08-08, 19:58   

podlacze sie do tematu
mam to samo u siebie
wymienilem tez klocki-nie pomoglo,tarcze sa prawie nowe
wymienilem piaste z lozyskiem-nie pomoglo
mysle ze to wina polosi bo ma wyrazne slady na obrysie jak by sie lozysko kantowalo
linki recznego jeszcze zostaja moze sa zbyt naciagniete
bo jak kupilem miska to byl bez linek i nic takiego sie ie dzialo
u mnie to slychac na prawej stronie z tylu jak jezdze z 2 osoba
jak jezdze sam to tego nie ma
a i ostatnio tez geometrie zrobilem byla ok z tylu i opony na nowe
pomysly mi sie juz koncza???
_________________
1G GS 92 r -6 bolt
 
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-08-08, 21:33   

jak by linki by?y za mocno naci?gni?te to by ci r?czny blokowa? lub by si? ko?a grza?y
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 34
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-08-09, 21:38   

mitutoyo, i doszed?e? co to? Przyda? sie m?j zacisk czy niet?
 
 
 
mitutoyo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-09, 21:38   

Wymieni?em zacisk (dzi?ki koleszce z?otemu - Szakalowi :ok: ) i te przekl?te delphi na jakies stare padaki z piwnicy i huczenie ustalo. Niestety mia?em tylko dwa stare klocki i na lewej stronie zostaly delphi, piszcza niemilosiernie,trzeba je wyrzucic i nigdy do nich nie wracac, teraz czas poszukac jakis delikatniejszych klock?w, tamte mia?y takie jakby wi?ry w sobie i w niekt?rych miejscach sie powykrusza?y,masakra. Kiedys mialem kupic ferodo,nie uzywam tak hamulc?w zebym musial kupowac cos lepszego chyba ale czy ferodo s? w miar?? Szukam chyba miekkich klock?w. W poniedzialek jade do Japaneze'a to moze cos doradzi.
 
 
tanaka 
zielenina



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 94
Skąd: wa?brzych
Wysłany: 2008-08-17, 14:24   

SLAWEK-JAST napisał/a:
podlacze sie do tematu
mam to samo u siebie
wymienilem tez klocki-nie pomoglo,tarcze sa prawie nowe
wymienilem piaste z lozyskiem-nie pomoglo
mysle ze to wina polosi bo ma wyrazne slady na obrysie jak by sie lozysko kantowalo
linki recznego jeszcze zostaja moze sa zbyt naciagniete
bo jak kupilem miska to byl bez linek i nic takiego sie ie dzialo
u mnie to slychac na prawej stronie z tylu jak jezdze z 2 osoba
jak jezdze sam to tego nie ma
a i ostatnio tez geometrie zrobilem byla ok z tylu i opony na nowe
pomysly mi sie juz koncza???


sprawdz czy reczny dobrze sie luzuje kolo nie grzeje sie podczas jazdy ?
_________________

 
 
 
SLAWEK-JAST 
mniejsza zielenina
1G GS


Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Jastrzebie-Zdrój
Wysłany: 2008-09-05, 00:27   

witka
wymienilem zacisk-uzywany z innego miska i huczenie ustalo
nawet zrobil sie spory luz na zacisku klocki zostaly stare bo je niedawno wymienialem
a stary zacisk luzu nie mial i chyba to bylo powodem
jak narazie jest ok-zobaczymy za jakis czas tarcza tez po wymianie wczesniejszej
po nitce do k?ebka
no ale co zrobic byle ze pomog?o
pozdrawiam
_________________
1G GS 92 r -6 bolt
 
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-07, 03:04   

mitutoyo napisał/a:
czy ferodo s? w miar?? Szukam chyba miekkich klock?w. W poniedzialek jade do Japaneze'a to moze cos doradzi.

W miare s?, ale nie mi?kkie. Ja te? mam od Japaneze i nie s? mi?kkie. Do tego troche piszcz?. Ale hamuj? jak nale?y. Ju? z 1,5 roku b?dzie jak na nich je?d?? i jeszcze troche zosta?o.

A co do huczenia, te? mi zacz??o ostatnio co? hucze?, najpierw z prawej strony, p??niej z obydwu. I jak si? okaza?o to po prostu cholerne Toye mi si? z czasem rozhucza?y. Maj? 2 lata, a hucz? jak stare rupiecie. Czas na zmiany. :-)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13