Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
wymiana oleju w 2.4 2003 r.
Autor Wiadomość
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-27, 16:02   

elinwar, hmmm raczej tu nie chodzilo czy dany olej spowodowal awarie czy tez nie... ja jezdzilem dlugo na castrolu... olej jak olej... ale po przesieadce na orlen platinum silnik sie wyciszyl... pracuje lepiej moim zdaniem :> i raczej go nie zmienie na zaden inny :>
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2008-12-27, 16:30   

Ja tylko ze zdziwieniem przeczyta?em co to napisa? Samael z ca?ym szacunkiem do jego wiedzy, ale kiedy? wda?em si? w rozmowe na temat olej?w z pewnym dr z Politechniki Krakowskiej z kierunku samochodowego i powiedzia?, ?e sam je?dzi na EDGE. Poleca? go jako najlepszy olej. Popatry tymi wszystkimi kwalifikacjami API, na opakowaniu ma podane SM/A4...
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
breeder 
mniejsza zielenina



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 190
Skąd: Che?m/Lublin
Wysłany: 2009-06-07, 22:10   

Czy do modelu G3 GS z przebiegiem 84 tys mil (2001r.)tez bedzie dobry 10w30? czy to dobry olej na lato :lol2:
Ostatnio zmieniony przez breeder 2009-06-07, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2009-06-07, 22:22   

kup se u kiepucziego millersa + filtr i bedziesz mial z bani (olej pierwsza klasa)
ja w swoim 3g 2,4 jezdze na 5w50 millers klasa premium, mam 70ty? mil przebiegu i nie bierze ni grama
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
D2
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-07, 22:47   

10w30 producent rekomenduje takze powinien byc ok..
 
 
breeder 
mniejsza zielenina



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 190
Skąd: Che?m/Lublin
Wysłany: 2009-06-07, 23:14   

ok, chlopaki no ale rekomendacja producenta czy rekomendacja uzytkownikow ja musze zmienic plyny w tym olej bo juz ta "pomaranczowa kontrolka" engine service soon swieci sie dlugo wiec tak chlodnym okiem 10w30 to jest jaki dla tego silnika a jaki jest 5 w50?
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-07, 23:38   

breeder napisał/a:
bo juz ta "pomaranczowa kontrolka" engine service soon swieci sie dlugo
o stary :d to nie jest od zmiany oleju cos ci padlo a ty tego jeszcze nie zdiagnozowales? co wy robicie z tymi samochodami ;/? co wy robicie na tym forum ? czytacie cos wogole?
 
 
breeder 
mniejsza zielenina



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 190
Skąd: Che?m/Lublin
Wysłany: 2009-06-08, 00:03   

oho juz mnie nastraszyles ale wszystko czytalem a moze to byc nawet tylko blad komputera ale oki jade we wtroek na komputer do mechanika a boje sie strasznie no ale wiesz olej swoja droga bo czytalem tutaj na forum ze to tez lampeczka od wymiany plynow czyli i naczej serwisowanie silnika , a jak sie myle poprawcie mnie :?
Ostatnio zmieniony przez breeder 2009-06-08, 00:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2009-06-08, 07:13   

breeder napisał/a:
no ale wiesz olej swoja droga bo czytalem tutaj na forum ze to tez lampeczka od wymiany plynow


:hahaha: :hahaha: :hahaha: lampeczkowiec

id?c za ciosem powiem tak:
???te lampeczki - mo?esz je?dzi?
Czerwone lampeczki - ju? nie poje?dzisz :hahaha:
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
D2
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-08, 08:35   

ta lampeczka mooze miec cos wspolnego z wymiana plynow, ale czesciej informuje o powazniejszych bledach.. jedz do jakiegos mechanika z kompem podepnij sie i sprawdz jakie bledy Ci wyskakuja.
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-08, 08:48   

Male sprostowanie: Mam wrazenie ze czytales na temat kontrolki oleju ktora czasem mryga lub swieci sie kiedy nie potrzeba. Powody moga byc rozne: albo ci cisnienei siada, czujnik do wymiany, ale masz dupowaty olej i nie robi "swego smarowania" jak nalezy.

Ale mam wrazenei ze mylisz to z ta pomaranczowa (o ktorej koledzy Ci wytlumaczyli) ze to jest kontrolka silnika i jesli cos jest nie tak to komp zglasza blad. Nie powiem ze mozesz jezdzic z nia bo to napewno nic dobrego nie jest. Tyle ze jesli nie chcesz nic z tym robic (brak kasy albo cos podobnego) to przynajmniej sprawdz co to jest. Moze byc cos blachego ale moze byc powazne co przerodzi sie w jeszcze powazniejsze.

Jesli moge ci cos podpowiedziec to nie pozwol mechanikowi zeby mowil ci co jest do zrobienia i pozwolic mu na sciagniecie kasy. Zeskanuj. Zdiagnozuj. Wyslychaj co ma do powiedzenia. Wez od niego kod i jego opis i nie pozwol mu zeby tak poprostu skasowal. Miej pewnosc ze da ci ten kod. Bedzie on w strukturze: POxxx gdzie x`y to liczbt kodu. Moze byc tez kod P1xxx.

A co do oleju to zapraszam do tematu ktory jest temu poswiecony. Znajdziesz napewno gdzie mowa jaki olej i jaki typ. Nie panikuj tylko uwaznie poczytaj forum.

Powodzenia. :ok:
Ostatnio zmieniony przez allias 2009-06-08, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
breeder 
mniejsza zielenina



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 190
Skąd: Che?m/Lublin
Wysłany: 2009-06-08, 12:24   

Dobrze,ale chlopaki tylko jedno male ale z mojej strony tak bardzo chwalicie oleje. Dla mnie sa one nie znane.Zadzwonilem do bylego wlasciciela i on mi powiedzial ze na oleju CASTROL MAGNATEC (polsyntetyk) zrobil 8000 km a to jest olej 10 w40 wiec czy jest taka mozliowsc zeby wymienic na ten sam olej ? czy moze zastapic go wg was expertow czyms co poprostu super chodzi a moze ten 10w40 juz zrobil mi spustoszenie bo cos spod klawiatury wycieka"poci sie".Co do kontrolki oki zeskanuje jutro lub w srode z radoscia a moze i nie wkleje kod wam i moze doradzicie jak postapic w danej sytuacji moze nic powaznego bo autem jezdze ale jestem przezorny wiec dmucham na zimne a raczej na "pomaranczowa lampeczke" :lol2:
_________________
2,4 L
Ostatnio zmieniony przez breeder 2009-06-08, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
D2
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-08, 12:39   

10w 40 spustoszenia nie zrobi.. mozesz kupic po prostu lepszy 10w40.. kiepuczi mial swego czasu taki royal purple
 
 
breeder 
mniejsza zielenina



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 190
Skąd: Che?m/Lublin
Wysłany: 2009-06-08, 14:56   

D2 napisał/a:
10w 40 spustoszenia nie zrobi.. mozesz kupic po prostu lepszy 10w40.. kiepuczi mial swego czasu taki royal purple


tak tylko kiepuczi pisal o pelnym syntetyku royal purple a nie o polsyntetyku o ktory mi chodzi :|
_________________
2,4 L
 
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2009-06-08, 23:28   

z p?lsyntetykow 10W40 mam Millers Oils , klasyfikacja SL/CF. Generalnie powala klasyfikacja niejeden syntetyk dostepny w Polsce .
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
virus2999 
mniejsza zielenina


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 205
Skąd: XxXxXx
Wysłany: 2009-07-23, 11:03   

Osobi?cie uwa?am ?e tylko producent wie co tkwi w danym oleju... w testach najlepiej wypad?y oleje z USA, najlepszy z dost?pnych w europie Valvoline, reszta taka sama....(opieram si? na danych z jakiego? tam czasopisma w USA)

osobi?cie u?ywam Valvoline MaxLife 10W40 p??syntetyk 125tys mil (nie jest rozlewany w PL w por?wnaniu do np. Castrola) wcze?niej u?ywa?em Castrola Magnetica 10W40 w poprzednich autach Passat B5 150tys km, Civic 5G 170tys km, w motorze Yamaha R6 leje Castrol POWER 1 10W40 29tys km. z ?adnym nie mia?em problemu...

Do miska zala?em 4L o dziwo pokazuje ponad max, katalogowo 4powinno wej?? wliczaj?c wymian? filtra...

Pozdrawiam
 
 
triumfator 
zielenina


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 17
Skąd: Biskupiec
Wysłany: 2010-11-16, 09:37   

No i ja chyba kupie valvoline 10w40 chcia?em 10w60 ale nikt mi nie daje konkretnej odpowiedzi,,,, nawi??e tu jeszcze do tej kontrolki engine przy odpaleniu ?wieci mi sie chwilk? i do tego sygnalizuje d?wi?kiem po czym ga?nie i wszystko jest oki, wiem wiem trzeba pod??czy? pod kompa ale czy mo?e to by? co? powa?nego, z samochodem opr?cz wymiany oleju wydaje sie ?e wszystko jest oki....
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-16, 09:45   

triumfator napisał/a:
No i ja chyba kupie valvoline 10w40 chcia?em 10w60 ale nikt mi nie daje konkretnej odpowiedzi,,,, nawi??e tu jeszcze do tej kontrolki engine przy odpaleniu ?wieci mi sie chwilk? i do tego sygnalizuje d?wi?kiem po czym ga?nie i wszystko jest oki, wiem wiem trzeba pod??czy? pod kompa ale czy mo?e to by? co? powa?nego, z samochodem opr?cz wymiany oleju wydaje sie ?e wszystko jest oki....
zapnij pasy przed odpaleniem dzwik zniknie.. CE swieci sie zawsze chwile po odpaleniu
 
 
triumfator 
zielenina


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 17
Skąd: Biskupiec
Wysłany: 2010-11-16, 09:58   

GOLDI, dzi?ki wielkie mi?o czasem m?drego pos?ucha?, mam zwolnienie z zak?adania pas?w :ok: :dance:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12