Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jak macie zamontowane glosniki?
Autor Wiadomość
emce 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 581
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2009-08-04, 11:48   jak macie zamontowane glosniki?

mam problem :d kolejny bo kolejny ale mam :D

zakupilem sobie glosniki z ground zero o rozmiarze 16 cm. we pelni szczescie rozbieram tapicerke a tu patrze a tam mi 13 siedza w koszyczku. i dupa. wy jak macie? na dystansach z mdfu to walnac? czy wyciac w tym koszyczku i wepchnac? :D

druga sprawa. zamierzam podpiac wzmacniacz. mam kupiony z audio systema wszystko cacy. kable tez posiadam 20mm2 i teraz : ktoredy najlepiej kable puscic? myslalem pod podwoziem lub przy podlodze. a jak z glosnikami? bo kable z glosnikow maja isc do wzmaka prawda? jak wy macie to polaczone?
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-08-08, 09:59   

glosniki najlepiej na dystansie z mdf'u :) a o kabelkach juz bylo wiele razy.. magiczne slowo "szukaj" :jezyk:

odrazu gadam ze pod podwoziem odpada.. bo po co ? :o
 
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2009-08-08, 11:53   

jak ju? zamontujesz te g?o?niczki to daj zna? jak graj? bo ostatnio si? nad t? mark? mocno zastanawiam... e!, Ty na 100% wiesz jak graj?.
_________________

 
 
 
zenek_bb 
KLUBOWICZ
1G 93' LPG Stag300+


Pomógł: 23 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 548
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-08-08, 16:53   

w drzwiach wal dystanse z mdfa, jak chcesz ?eby by?y g?o?niczki r?wno z tapicerk? to masz jeszcze oko?o 1cm na dystans bo ori jest tak ?e g?o?niki s? zchowane g??biej, tylko w zale?no?ci czy to b?d? g?o?niki ca?ozakresowe czy woofery czy mid woofery to je odpowiednio wyprofiluj, jak u?yjesz ca?ozakresowych to najlepiej jakby wystawa?y lekko z tapicerki i by?y wyprofilowane lekko do g?ry i w ty? tak pod k?tem, ?eby gra?o do auta a nie w stopy

co do kabli ja mam puszczony do baga?nika kabel plusowy o grubo?ci 16mm (grubo?? kciuka, za?atwi?em w robocie) i munusowy o grubo?ci 10mm

plusowy to wiadomo ci?gnie ca?y op?r, a minusowy jest aby dodatkowo "zmasowa?" karoserie w baga?niuku i zapobiec sprz??eniu zwrotnemu czyli buczeniu, wzmacniacz jest podpi?ty minusem w miejscu gdzie ten kabel jest przykr?cony do blachy, dzi?ki temu niema spadku napi?cia ani na wzmaku ani na ?wiat?ach tylnych, w ko?cu jak hamujemy to eclipsach ?wiec? si? 4 ?ar?wki i 8 ?arnik?w 4x5W i 4x21W a wszystko jest smasowane do karoserii...

kable pu?ci?em za peda?ami, lewym progiem potem id? otworami technologicznymi do lewego rogu w baga?niku gdzie id? do kondensatora i 15cm dalej do wzmaka

kable RCA od radia pu?ci?em 3metrowe i ledwo wystarczaj?, ale niechcia?em tracic jako?ci i kupowac 5metrowych, w moim przypadku by?o trudno bo jest to komplet 4ro kana?owy (4xRCA/4xRCA) za racji zastosowania 4rokana?owego wzmacniacza w baga?niku i jest to troche gruba wi?zka ale da?o rade

warto zaznaczyc ?e radio r?wnie? zasili?em osobnym zestawem kabli, r?wnie? dodatkowo masuj?c karoserie w miejscu pod??czenia minusa radia i wzmacniacza przedniego, ale ich grubo?? to z tego co pami?tam 7mm i taki sam kabel do zasilania wzmacniacza wysokotonowego zamontowanego pod fotelem kierowcy i wszystko gra cacy tylko szkoda ?e jak silnik niejest odpalony to nawet pod prostownikiem niemoge s?uchac muzy na full bo mi prostownik nie wyrabia (dochodzi do 40A poboru i sie wy??cza)

mam w drzwiach mid-woofery Boschmann PR-1650X 16cm, podszybie to 10cm Mac-Audio dwudro?ne, s?upki prz?d tweetery Boshmann MM-8X , ty? eliptyczne 6X9 4ro dro?ne Lanzary Max 170W rms oraz tweetery Boschmann ALT-7, skrzynia Dibeisi DBS-N1215 30cm/600W/300W rms

taki zestaw bardzo czysto i soczy?cie gra, warunek to zastosowanie osobnego wzmacniacza do tweeter?w co pozwala na s?uchanie muzy z pe?n? jako?ci? poza autem oraz radio z wyj?ciem na 3 niezale?ne wzmacniacze (u mnie Sony M8800)
_________________
Kliknij dzisiaj na Pajacyka i Polskie Serce!!!

Ostatnio zmieniony przez zenek_bb 2009-08-08, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12