Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Subwoofer Aktywny-kt?ry wybra? jako prezent ?
Autor Wiadomość
jeta1
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 21:44   Subwoofer Aktywny-kt?ry wybra? jako prezent ?

Witam
Tak jak w temacie,nie b?d? si? bardzo rozpisywa?. Chodzi o "tani" prezent. Tylko i wy??cznie wchodzi w gr? subwoofer aktywny. Mam jednak?e dylemat kt?ry wybra?,prosz? o opini?:

http://allegro.pl/item696...w_warszawa.html

http://allegro.pl/item697...ywny_mlawa.html

http://allegro.pl/item699...hi_fi_w_wa.html

kt?ry z po?r?d tych trzech subwoofer?w zagra?by najrozs?dniej ?

Prosz? o nie por?wnywanie tych subwofer?w aktywnych do pasywnych,nie jest to odemnie zale?ne,ja tylko chce spe?ni? "marzenie" ma?ego audiofila :)

Pozdrawiam :paker:
 
 
PiotrekKRK 
KLUBOWICZ
newbie


Pomógł: 45 razy
Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 2386
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-08-03, 22:06   

Pierwsza opcja odpada na starcie bo nawet mocy RMS nie podaj? na aukcji :protest:

Ja bym na twoim miejscu wybra? Clariona. Moc mo?e nie powalaj?ca ale sprawdzona firma i za te pieni?dze ci??ko b?dzie znale?? co? lepszego.
 
 
SkierA87 
mniejsza zielenina



Pomógł: 7 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 112
Skąd: ok. Tr?jmiasta
Wysłany: 2009-08-04, 19:21   

ja te? wzi??bym clariona. ta peiying to siano.mai?em do czynienia z t? firma..ale inna tuba to by?a.bass mia?a dosy? "g?o?ny" ale strasznie zniekszta?cony. a magnata nie mia?em ale osobi?cie nie mam przekonania do tej firmy..
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-04, 20:08   

Clarion bylby dobrym wyborem ze wzgledu na firme ale nie pasuja mi jego parametry. Magnat wydaje sie lepszy z dolna granica niskich tonow (mozliwe mniejsze znieksztalcenia przy niskim basie w zakresie 30-40Hz).

Oba w porownywalnej cenie a dobrze wystrojone z radiem/CD-kiem i sadze ze oba bedza grac jak nalezy. :ok:

PS. Glosno to grac nie bedzie ale jesli chodzi tylko o "lekkie" wrazenia sluchowe to jeden jak i drugi bedzie oki.
Ostatnio zmieniony przez allias 2009-08-04, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jeta1
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-05, 13:23   

dzi?ki wszystkim za odpowiedzi :ok: czyli albo magnat albo Clarion-sprawa si? wyja?ni?a ;) to raczej ma pos?u?y? jako uzupe?nienie basu,ha?asu nadmiernego ma nie robi? :) Jeszcze raz wielkie dzi?ki :sok: :sok:
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2009-08-06, 02:08   

Magnat :)
 
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-08-07, 21:45   

Niemal taki magnat jak m?j, tylko mam 800 WATT no i nie jest aktywny, ale jesli chodzi o t? mark? to jestem bardzo zadowolony, Polecam Magnata :ok:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
zenek_bb 
KLUBOWICZ
1G 93' LPG Stag300+


Pomógł: 23 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 548
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-08-09, 03:26   

mo?e za p??no ale ja bym poleci? mniej markow? firm? lecz bardzo ciekawe i tanie rozwi?zanie http://audiosklep.pl/dibe...600w-p-204.html

posiadam werjs? pasywn?, znaczy posiada?em bo wymieni?em po czasie g?o?nik na 500rms i rozsadzi?o obudowe, a potem zbudowa?em pod ten g?o?nik now? obudow? ale o tej samej konstrukcji, i ten bas jest prze?liczny, nie to co jakie? bass-reflexy, plusy band-pass to m.in.:

gra bardzo niskim i ?atwym do wywa?enia basem
nie t?ucze sie
brak metalicznego basu i pog?os?w generowanych przez wn?trze auta, co daje ka?dy sub typu bass-reflex
wysoka wytrzyma?o?c, brak membrany na wierzchu to tak?e brak mo?liwo?ci jej uszkodzenia na przyk?ad zakupami w baga?niku

dost?pny jest te? mniejszy rozmiar z g?o?nikiem 25cm niestety go nies?ysza?em, ale podej?ewam ?e gra r?wnie? fantastycznie
_________________
Kliknij dzisiaj na Pajacyka i Polskie Serce!!!

 
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-08-09, 13:20   

zenek_bb napisał/a:

posiadam werjs? pasywn?, znaczy posiada?em bo wymieni?em po czasie g?o?nik na 500rmsi rozsadzi?o obudowe

Aha :) czyli tak jak bys wyciagnol silnik z malucha i na jego miejsce silnik z porsze ? ^^ :ok: :ok:

zenek_bb napisał/a:

plusy band-pass to m.in.:

gra bardzo niskim i ?atwym do wywa?enia basem
nie t?ucze sie
brak metalicznego basu i pog?os?w generowanych przez wn?trze auta, co daje ka?dy sub typu bass-reflex
wysoka wytrzyma?o?c, brak membrany na wierzchu to tak?e brak mo?liwo?ci jej uszkodzenia na przyk?ad zakupami w baga?niku

?atwy do wywazenia ? :|
zalezy co sie ma tluc...
to nie zalezy od rozaju obudowy ;) tylko od tego jak auto jest wygluszone..
wytrzymalosc.. hmm to zalezy kto ma jaka wyobraznie :jezyk: :jezyk:

zenek_bb napisał/a:
podej?ewam ?e gra r?wnie? fantastycznie
to tylko Twoje doznania odsluchowe xP

pozdrawiam :ksiadz: :ksiadz:
 
 
 
zenek_bb 
KLUBOWICZ
1G 93' LPG Stag300+


Pomógł: 23 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 548
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-08-09, 22:27   

?atwy do wywa?enia jest w tym s?sie ?e obudowa typu band-pass to tak naprawde filtr dolnoprzepustowy i dzi?ki temu nie dostaj? si? do ucha ?adne nieprzyjemne d?wi?ki ;p trzeba byc audiofilem ?eby zrozumiec ;p niejestem nim ale przy mojej instalacji s?ycha? r??nic? pomi?dzy mp3k? 320kbps a 160kbps ;p

pozatym za 400z? w aktywnym subie nieb?dzie dobrego wzmacniacza z odpowiednim filtrem dolnoprzepustowym, nawet w tym co ja proponuj?, za to budowa tego g?o?nika pozwala nadrobi? niedoskona?o?ci wzmacniacza w filtrowaniu

pod??czaj?c suba o takiej konstrukcji nawet bez ?adnych filtr?w dolnoprzepustowych i tak nie us?yszymy muzyki, tylko przyjemny bas...

u mnie filtr?w jest kilka: radio odcina elektronicznie przy 78 lub 120hz, elektroniczna zwrotnica t?umi powy?ej 130hz wszystko o 15db/oktaw?, potem wzmacniacz do 110 chocia? niejest najlepszy i dopiero g?o?nik, takie filtrowanie daje pewno?? ?e jak wzmacniacz w momencie uderzenia basem we?mie 50A to te 600W rmsu idzie w bas a nie w niedok?adnie wyt?umiony sopran...
_________________
Kliknij dzisiaj na Pajacyka i Polskie Serce!!!

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12