Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podłączenie uniwersalnej anteny automatycznej w 2g
Autor Wiadomość
PiotrekKRK 
KLUBOWICZ
newbie


Pomógł: 45 razy
Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 2386
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-30, 23:06   Podłączenie uniwersalnej anteny automatycznej w 2g

Na początku przepraszam za jakość zdjęć ale niestety nie miałem pod ręką nic lepszego niż telefon :?
A więc zaczynamy od zakupu anteny :tuptup: Nie wklejam linku do aukcji bo zaraz wygaśnie, wrzucę tylko zdjęcia jakiej anteny szukać:



lub


Te dwa typy anten są sprawdzone i pasują na 100% ale w 2g jest na tyle miejsca za tym plastikiem w bagażniku, że skłonny jestem twierdzić iż każda antena uniwersalna będzie pasować.

Demontaż starej anteny najlepiej zacząć od góry :) czyli od tego srebrnego ringu w który chowała się antena (nie wiem jak to inaczej nazwać a nie zrobiłem zdjęcia :roll: )

W moim przypadku była to najtrudniejsza część całej operacji bo pierścień ten był bardzo zapieczony i namęczyłem się chwilę zanim udał się go odkręcić. Warto go wcześniej potraktować WD40. Zaproponowałem zacząć od niego bo gdybyśmy odkręcili najpierw resztę mocowań anteny to tylko by nam "sprężynowała" i utrudniała odkręcenie ringa (przerobione na własnej skórze)

Kiedy już odkręcimy ten górny ring pozbycie się reszty mocowań nie stanowi już żadnego problemu. Odpinamy kostkę idącą do anteny i wyciągamy starą antenę.

Tak wygląda kostka idąca od radia:

a tak gniazdo na nią znajdujące się przy antenie:


Teraz bierzemy w łapkę miernik uniwersalny (jeśli ktoś nie dysponuje miernikiem może być też żarówka 12V) i mierzymy napięcia w kostce przy różnych kombinacjach (wyłączona stacyjka, włączona stacyjka, włączone radio, wyłączone radio). Oto co mi wyszło:



W sumie u każdego powinno być tak samo i można się posłużyć moim schematem ale zalecam sprawdzenie dla pewności bo różne są historie naszych samochodów i u każdego mogło być coś grzebane w wiązce :roll:
Od starej anteny odcinamy gniazdo na kostkę wraz z kawałkiem przewodów (zakładam, że wymieniamy antenę ponieważ stara nie działa więc chyba nikomu nie zawadzi lekkie jej zdekompletowanie :tuptup: )


Teraz "wlutowujemy" kostkę w naszą nową antenę. Przewód na którym według instrukcji ma być cały czas napięcie 12V (najczęściej czerwony) łączymy z czerwonym przewodem w kostce(zaznaczony strzałką):


W tej chwili czeka nas decyzja jakiego działania wymagamy od anteny. Jeśli chcemy, żeby wysuwała się zaraz po przekręceniu kluczyka to przewód sterujący(remote - niebieski lub zielony)łączymy z przewodem żółto-czarnym w kostce:

Jeśli chcemy, żeby antena wysuwała się dopiero po włączeniu radia to przewód sterujący łączymy z przewodem niebieskim w kostce:

Jak widać na zdjęciu ja wybrałem właśnie tą drugą opcję. Teraz każdy przewód z osobna izolujemy a potem wszystkie razem obwijamy taśmą izolacyjną(jeśli ktoś ma taką możliwość to może użyć koszulek termokurczliwych)


Czarny przewód podłączamy do masy(może być karoseria samochodu). Ja podłączyłem w to samo miejsce gdzie podłączona była masa starej anteny:


Przykręcamy antenę według dołączonej do niej instrukcji i cieszymy się działającą rozkładaną antenką :dance:

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie. Postaram się odpowiedzieć :ok:
_________________
Stay hungry, Stay foolish!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13