Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z domykaniem szyb
Autor Wiadomość
migteam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-25, 22:41   Problem z domykaniem szyb

mam od d?u?szego czasu problem z domykaniem szyby, prawie zawsze gdy otwieram okno to uszczelki mi si? odwijaj? w drug? strone i blokuj? szyb? co sprawia ?e szyba si? otwiera, b?d? zamyka bardzo powoli albo wog?le si? nie domyka,
nie trzymaja jej prowadnice, tylko te g?upie uszczelki,
jak temu zaradzic? mo?e to czym? posmarowa?? tylko czym zeby nie bylo slad?w?
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2008-01-25, 22:56   

moze ktos bawil sie wczesniej i masz zle ustawiaona szybe na prowadnicy , trzeba by bylo sie z tym pobawic
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
migteam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-25, 22:58   

ale chodzi o to ze prowadnice s? ok, jak szyba jest mokra to jest wszystko dobrze, jak wyschnie, nie wa?ne czy jest czysta czy brudna to sie nie chce domykac i przyapuje uszczelki
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2008-01-26, 11:44   

migteam, syf na prowadnicach masz pewnie a wziol sie z wyrabanych uszczelek w drzwiach
 
 
 
migteam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-26, 14:03   

rozebralem drzwi na czesci i wlasnie ze na prowdnicach jest wszystko ok, silniczek tez jest ok, bo zapomnialem dodac ze szyby elektryczne, na tych gornych uszczelkach ten meszek si? wytar? mo?e troszke, no wiec ponawiam pytanie czy to da si? czym? mo?e nasmarowa?? tylko czym zeby nie bylo ?lad?w... a mo?e te uszczelki s? wymienne, tylko gdzie cos takiego dostac?
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2008-01-26, 14:08   

no ale skoro nie chce sie domykac to znaczy ze ma op?r gdzies na koncu czyli wychodzilo by na to ze jesli to nie syf to trzeba by bylo wyregulowac prowadnice jesli sie da a jak nie to je wyprofilowac recznie ,wydaje mi sie ze za bardzo dopycha ci szybe do srodka i dlatego moze tak jest ....
 
 
 
overrider18
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-27, 09:39   

Ja takiego problemu nie mialem ale jezeli ktos chce zalozyc domykanie automatyczne lub alarm lub centralny na pilota to moge pomoc. Ja zaplacilem 80zl za alarm i 50zl za centralke domykajaca. Zalozylem sam i wszystko smiga :ok:
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2008-01-27, 18:05   

migteam, najprawdopodobniej jest tak jak w 90% przypadk?w problem?w z zamykaniem szyb. Sprawd?, czy nie jest lu?na dolna cz??c gumowej prowadnicy (uszczelki) szyby kt?rej to luz powoduje, i? szyba podczas podnoszenia ma za du?y luz i ustawia si? pod k?tem opwoduj?c wi?ksze opory przy zamykaniu. Naprawa polega na wyczyszczeniu i wklejeniu na np. butapren w?a?nie tej dolnej cz??ci gumowej prowadnicy we w?a?ciw? prowadnic? metalow?. Raczej niczym tego nie smaruj, bo przy lu?nej dolnej cz??ci i tak b?dzie si? blokowac.
_________________
GS 1992 2,0
 
 
Sebter 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 88
Skąd: Olecko
Wysłany: 2008-01-31, 08:41   

Ja mialem ten sam problem ... SMAR TEFLONOWY rozwiazal problem ... jest bezbarwny takze nie widac go ... sprobuj to moze i tobie pomoze ;D

powodzenia
 
 
 
migteam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-02, 18:37   

prowadnice tak jak pisalem s? proste, wszystko sprawdzone, nic tam nie trzyma, nie ma syfu, odwija mi si? uszczelka na g?rze drzwi i tutaj jest problem, tylko to trzyma bo wytarl si? ten meszek

[ Dodano: 2008-02-02, 18:38 ]
Sebter, co to jest ten SMAR TEFLONOWY? pierwsze s?ysze o czym? takim, mo?esz mi co? wi?cej na ten temat powiedzie?? mo?e to pomo?e :jupi:
 
 
Sebter 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 88
Skąd: Olecko
Wysłany: 2008-02-03, 09:05   

SMar Teflonowy to jest cos takiego bezbarwnego i nie wysychajacego ... ;D czyli duzo lepsze od innych smarow bo nie brudzi i po 2 tygodniach ci nie wyschnie ... po prostu jak nalozysz to tam zostanie juz do konca ;P ja smaru uzywam do wiatrakow w kompach jesli buczy glosno to smar zalatwia sprawe :) mowie ci ze sprobuj tym posmarowac prowadnice i tam od gory drzwi ... mi pokmoglo i sie zamykalo bajka, kupuje sie to w takich malych puszkach jak jakies tabletki albo cos w tym stylu ;P poszukaj tego gdzies w jakichs wiekszych komputerowych albo w sumie nie wiem gdzie jeszcze ;/ bo ja to biore z hurtowni ;P

powodzenia :)
 
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2008-02-03, 09:32   

migteam napisał/a:
co to jest ten SMAR TEFLONOWY? pierwsze s?ysze o czym? takim, mo?esz mi co? wi?cej na ten temat powiedzie?? mo?e to pomo?e
Tu masz w sprayu http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=303427908 , http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=301464556 i w tubce http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=304217667
_________________
GS 1992 2,0
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-02-03, 10:46   

nie wiem czy to na wiele sie zda...Ja swoje przesmarowalem...i spoko 3 dni chodzilo zajebiscie...szybko sie opuszczaly i zamykaly...ale po 3 dniach nawrot..szyba znowu ciezko chodzi i kantuje sie...(idzie bokiem w gore i trzeba reka pomagac zeby zamknac)
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2008-02-03, 18:50   

Cytat:
ciezko chodzi i kantuje sie...(idzie bokiem w gore i trzeba reka pomagac zeby zamknac)
Sprawd? czy dolny odcinek (pod tapicerk?) gumowej prowadnicy nie jest lu?ny
_________________
GS 1992 2,0
Ostatnio zmieniony przez S?awekG 2008-02-03, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebter 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 88
Skąd: Olecko
Wysłany: 2008-02-04, 08:56   

maciejka napisał/a:
nie wiem czy to na wiele sie zda...Ja swoje przesmarowalem...i spoko 3 dni chodzilo zajebiscie...szybko sie opuszczaly i zamykaly...ale po 3 dniach nawrot..szyba znowu ciezko chodzi i kantuje sie...(idzie bokiem w gore i trzeba reka pomagac zeby zamknac)



Ale smarem teflonowym smarowales ? czy czyms innym ? vbo smar teflonowy ma to do siebie ze pozostaje baaardzo dlugo tam gdzie go zostawisz ... i jest spokoj na dlugo, napewno nie na 3 dni ...
 
 
 
kuba1982
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-04, 15:35   

mia?em to samo... tyle,?e by?o pe?no syfu tam gdzie idzie szba w drzwiach.. wymy?em wyp?uka?em i WD40.. teraz chodz? jak MIG21:)
 
 
migteam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-04, 20:23   

no i pomog?o :amen: domykaj? si? ju? prawie normalnie, jeszcze gdzie? ma?y op?r, ale to wina uszczelki, ale uda?o si?, zobaczymy na jak d?ugo :jezyk: ale miejmy nadzieje ze b?dzie spok?j chocia? na miesi?c bo to jest bardzo denerwuj?ce, dzi?ki za pomoc, ile to cz?owiek rzeczy si? przy okazji dowiedzia? :jupi:
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-04, 21:24   

ale dajecie w ko?? :lol2: Balistolem uszczelki smarowa? :twisted: ka?dy rusznikarz wie ?e Balistol rozpuszcza gum?. Wi?c smarowanie nim uszczelek to ?wietny pomys? :ok: :ass:

Ja proponuje przejechac si? do Castoramy i kupi? NAJTA?SZY wielozadaniowy (jak scyzoryk szwajcarski) silikon spray.
Psikn?? na prowadnice obficie , rozprowadzi? dokladnie paluszkiem lewej lub prawej r?ki , po czym szmatk? lub najzwyklejszym papierem toaletowym zetrze? nadmiar. Na rok albo i d?u?ej spok?j :amen:
 
 
Sebter 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 88
Skąd: Olecko
Wysłany: 2008-02-05, 08:48   

HouseM napisał/a:
ale dajecie w ko?? :lol2: Balistolem uszczelki smarowa? :twisted: ka?dy rusznikarz wie ?e Balistol rozpuszcza gum?. Wi?c smarowanie nim uszczelek to ?wietny pomys? :ok: :ass:

Ja proponuje przejechac si? do Castoramy i kupi? NAJTA?SZY wielozadaniowy (jak scyzoryk szwajcarski) silikon spray.
Psikn?? na prowadnice obficie , rozprowadzi? dokladnie paluszkiem lewej lub prawej r?ki , po czym szmatk? lub najzwyklejszym papierem toaletowym zetrze? nadmiar. Na rok albo i d?u?ej spok?j :amen:


dlatego napisalem o smarze teflonowym ... nie rozpuszcza i nie utlenia sie ... i jest bezbarwny ... a WD40 nawet jesli pomoze to nie na dlugo bo sie zaraz utleni ...
 
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-05, 19:58   

WD-40 to nafta wi?c tez do gumy sie nie nadaje plus nie jest ma w?a?ciwo?ci smaruj?cych takich jak np cho?by towot :lol2:

Tak na prawde jest specjalny smar do prowadnic szyb ( CRC produkuje dosy? wysokiej klasy) nazwy dokladnie nie pami?tam ale z za?o?enia jest w?a?nie do tego celu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12