Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Szakal
2012-03-22, 22:31
rozpórki STAFFA
Autor Wiadomość
Pat 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1289
Skąd: Podkowa Leśna
Wysłany: 2012-02-11, 14:55   

Myślę, że w przypadku 2g nie da się nic z tyłu wykombinować ponieważ górne mocowania są dosyć wysoko i nie da się inaczej rury upchnąć. Chyba jedynym rozwiązaniem jest przerobienie mocowań półki które są w plastiku i podniesienie jej.

Brian mógłbyś zamieścić jeszcze zdjęcia miejsc montowania? Chciałem zobaczyć jeszcze jak jest rozwiązana w tym punkcie.
_________________
DIAMONDS ARE FOREVER
 
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2012-02-11, 17:35   

sliwur napisał/a:
Pytanie może i głupie ale wole się upewnić, do 420a też ta przednia górna rozpórka podejdzie? Jak tak to biorę komplet :ok:


Wcale to nie jest głupie pytanie :ok: ale w przypadku tych akurat rozporek idą na tyle wysoko że nie ma znaczenia czy to 4g63 czy 420a :ok:

andrzejp napisał/a:
Dla mnie lipa z ta polka, przod na +,ale mam pytanie: nie da sie czegos wystrugac "wyjmowanego"? Bo jak pomysle ze z przodu mialbym grzebac cos przy kolektorze i odkrecac ja od kielichow za kazdym razem to...


andrzejp nie ma żadnego problemu :ok: chcesz sprzedam Ci moje rozpórki Megan Racing da się je rozkręcić w minute ;) i ładnie wyglądają no i chyba na tym się kończy ich funkcja ... ;)

kaleos napisał/a:
a to nie trzeba zakładać/ściągać rozpórki na podniesionym samochodzie?


Też tak myślałem ;) ale potem wytłumaczono mi że rozpórka ma pracować gdy występują przeciążenia. W wypadku kiedy rozkręcicie rozpórkę na podniesionym aucie to stawiając go z powrotem na koła na rozpórkę non stop działają przeciążenia nawet gdy nie występują ;)

patALLAH napisał/a:
Myślę, że w przypadku 2g nie da się nic z tyłu wykombinować ponieważ górne mocowania są dosyć wysoko i nie da się inaczej rury upchnąć. Chyba jedynym rozwiązaniem jest przerobienie mocowań półki które są w plastiku i podniesienie jej.

Brian mógłbyś zamieścić jeszcze zdjęcia miejsc montowania? Chciałem zobaczyć jeszcze jak jest rozwiązana w tym punkcie.


Wszystko się da tylko trochę chęci :ok: będziemy myśleć nad drugą wersją tak aby półka się zmieściła i myślę że się powinno wszystko udać dziś zrobiłem wszystkie potrzebne wymiary :ok:

Pat nie mam akurat fotki tych konkretnych ale konstrukcja wszystkich jest taka sama poniżej zdjęcie poglądowe.



Dlaczego rozpórki nie są rozkręcane ?

Otóż dlatego że rozpórka która jest jedno częściowa charakteryzuje się możliwie najwyższą możliwie sztywnością. Wykonane są z 3mm stali konstrukcyjnej :ok:

Wielu pyta o dostępne kolory niżej zdjęcie poglądowe przykładowych wersji kolorystycznych :ok:

 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-02-12, 15:23   

PEh. mnie by w sumie trzeba było tylko zawieźć z katowic do Staffy jakbym odbierał auto. Bo z tego co patrzyłem to od Staffy do kielc to mam przyzwoite połaczenie PKP, tylko w drugą stronę jest lipton bo nie mam tak połączenia żeby w normalnej godzinie zajechać a jak jest to sie jedzie 7 godzin.
I jak już to trzeba by się było decydować w nadchodzacym tygodniu bo potem ja wracam do pracy i już napewno na tygodniu nigdzie nie pojade
_________________

 
 
 
cebem 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 891
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-02-12, 15:31   

Pisałem do boneco, ale od 2 dni go nie było, jeśli nie odezwie się do jutra to dogadamy się jakie to będą koszta żeby Peh odstawił cię do Kato.
 
 
 
Pehdesign 
KLUBOWICZ

Pomógł: 28 razy
Wiek: 34
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 1235
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-02-12, 15:39   

Tofik, ja mam w następnym tygodniu wolne od środy już więc się dogadamy jakoś...
A co do kosztów to tak 100zł na pewno by starczyła :ok:
 
 
 
kosiarz 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2012-02-12, 16:15   

panowie chętnie pomogę jakby trzeba było odnośnie transportu.
 
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-02-12, 16:28   

kosiarz, jeśli masz auto jakies bardziej ekonomiczne niż Peh, bo to już nie ma znaczenia jakim autem mnie trzeba dowieźć a chodzi tylko o to żeby jak najbardziej zniwelować koszta, no to dobrze. ja bym np pojechał zaprowadzić auto we wtorek i powiedzmy we czwartek albopiatek trzeba by mnie było odebrać z dworca w katowicach i zawieźć do Skoczowa
_________________

 
 
 
cebem 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 891
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-02-13, 17:44   

Dobra panowie, boneco nie odezwał się do tej pory a warto by coś się ruszyło z tymi rozpórkami, kosiarz, wygląda na to że zrobisz trochę mniej km niż Peh a wiadomo że im bliżej tym mniejsza kasa na paliwo, na czym nam zależy bo wychodzi że chcemy zrzucić się tylko we 3.
kosiarz jak masz chwilę to podlicz na szybko ile wyniesie cię trasa i podzielimy koszta :ok:
 
 
 
kosiarz 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2012-02-13, 18:12   

Z tego co gadałem z Tofikiemto jak odwiezie wóz do Staffy to do domu dostanie się bez problemu - chodzi tylko o to żeby po niego skoczyć pod koniec tyg do katowic i przywieźć do Staffy po odbiór auta. Czyli wychodzi 140km (mam 70km w jedną stronę), przy ekonomicznym autku to jakieś 60zł wyjdzie na ON. Tofik organizuj się i jak co to jesteśmy w kontakcie.
 
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-02-13, 18:56   

ja jeszcze jutro podjade na dworzec PKP zeby się dowiedzieć jake sa koszta podróży pociągniem, wtedy bedziemy mieli ostateczną kwote wyprawy
_________________

 
 
 
boneco 
KLUBOWICZ


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Krk/Gliwice
Wysłany: 2012-02-13, 21:19   

wybaczcie, że odzywam się dopiero teraz ale wcześniej problemy z forum były a teraz wróciłem z wypoczynku w górach.
Jeżeli chodzi o zostawienie samochodu na 3 dni to w moim przypadku raczej odpada... Jak mówiłem, mogę spędzić tam nawet cały dzień ale żeby go zostawić to gorzej.
Jakaś zrzutka na paliwo? Chętnie się dorzucę się w razie czego.
_________________

 
 
cebem 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 891
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-02-13, 21:30   

boneco, daj znać ile możesz się zrzucić na paliwo, każda suma mile widziana :ok:
 
 
 
boneco 
KLUBOWICZ


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Krk/Gliwice
Wysłany: 2012-02-14, 17:21   

będą konkrety, numer konta to coś tam przeleję :ok:
_________________

 
 
cebem 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 891
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-02-14, 17:35   

Miało być pięknie ale się usrało, praktycznie wszystko było ustawione ale nikt nie przewidział złośliwości rzeczy martwych i tak oto w przeddzień wyjazdu, z tego co wiem, auto Tofika stwierdziło że nie chce żadnych rozpórek i odmówiło posłuszeństwa :roll:
W skrócie jak ktoś nie poratuje jakimś (w miarę prostym) 1g z okolic Skoczowa to jesteśmy w :ass:
 
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-02-15, 10:28   

no niestety tak jak cebem pisze , moja od października mocno zmęczona i lekko pocąca się uszczelka pod głowicą stwierdziła że dłuzej nie zniesie i popusciła jeszcze bardziej. Auto się jeszcze nie grzeje nie wywala płynu ale sa już pierwsze objawy chłodziwka w oleju bo na korku zaczyna się robić "maślany" osad a co gorsze prawdopodobnie gdzieś się podszac zwiększania obrotow przedostaje ciśnienie w kanał olejowy bo przy dodaniu gazu wskazówka od ciśnienia oleju wychodzi za skalę :) No niestety z taką dolegliwością zaprzestaje do czasu usunięcia awarii jazdy autem zby ciśnienie nie wypierzyło uszczelniaczy. Dobrze chociaz tyle ze nie stało się to dzisiaj w drodze, bo przy obecnie panujacych warunkach to była by nie licha przygoda.. Jak ogarnę auto to postaram się załatwić dzień wolnego na tygodniu i pojade a w sobote odbiorę, chyba ze ktoś wcześniej to załatwi. Jestem tez w kontakcie z Maciejką, on jest ze śląska i moze zaprowadzić auto na pomiary tylko dopiero w marcu bo pracuje za gramanicą i w marcu bedzie w PL. Przepraszam wszystkich zawiedzionych .
_________________

 
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2012-02-16, 19:12   

Witam ponownie :ksiadz: mam info od Staffy że rozpórki na tył w wersji z pułkom są gotowe i wyglądają przekozacko :ok: Na dniach będę miał fotki :tuptup: Rozpórki dolne będą dostępne dopiero na wiosnę. Także teraz odbędą się zakupy grupowe dla 2g na górę a na rozpórki dolne będzie zamówienie grupowe w późniejszym czasie.

Człowieki z 1g sprężajcie się :tuptup: bo człowieki z 2g będą mieć zajebiaszcze rozpórki a Wy będziecie płakać :jezyk: :ksiadz:
 
 
Tiamat 
KLUBOWICZ

Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1464
Skąd: Nasielsk
Wysłany: 2012-02-16, 21:08   

kutwa no 400km to nie pojade :|
_________________
Lancer Evo IV 316KM & 396Nm
Eclipse N/a 192KM & 217Nm
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2012-02-16, 21:12   

rosomak1983 napisał/a:
andrzejp napisał/a:
Bo jak pomysle ze z przodu mialbym grzebac cos przy kolektorze i odkrecac ja od kielichow za kazdym razem to...

to daj se spokoj z rozpórkami jesli to problem 3-6 srubek odkrecic. :roll:

tak jest do dla mnie problem, Ty daj se spokój z takimi osądami.
bardziej mi chodziło właśnie o taki styl:



a nie rozkręcane jak megan
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2012-03-22, 22:32   

Koledzy z Jedyneczek :ok: Ładnie sie organizować i robić rozpórki ,nie możecie być gorsi :protest:
 
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2012-03-23, 06:29   

Oferta staffa już niebawem : http://www.mekp.pl/index.php?c=44
Udało się wynegocjować stały rabat dla klubowiczy (10%).
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
Ostatnio zmieniony przez hammer 2012-03-23, 06:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14