Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MATi
2015-08-27, 07:39
Eclipse 2G GST - Largo
Autor Wiadomość
Pehdesign 
KLUBOWICZ

Pomógł: 28 razy
Wiek: 34
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 1235
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-12-14, 15:53   

ja polecam eibach prokit bo naprawdę dobrze mi się na nich jeździło :ok:
 
 
 
dani.boss 
KLUBOWICZ

Wiek: 36
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 517
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-12-14, 16:49   

tylko zalezy czy czlowiek szuka okazji czy kupuje nowe;p ja mam mocno okrojony budżet Largo ma ambitne plany i pewnie bedzie kupował wiekszosc nowych rzeczy :ok: ale to za sobą niesie spory ca$h
_________________
Przyczepności, szerokości!! Trzymajcie sie chopy... K*$^@
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2012-12-14, 21:18   

cebem napisał/a:
albo Vogtlandy :ok:


Mam u siebie i sprawują się całkiem całkiem , jest nisko ale bez przesady ale za to jest dosyć twardo
 
 
 
Largo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 712
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-23, 21:44   

Wściekłem się niesamowicie... Okazuje się, że jak głupi szukałem błędu z ABS'em, a tu się okazuje, że ABS ECU nie ma... Nie dziwne, że nie mogłem zdiagnozować błędu. Czy opłaca się dodawać wiązkę i sprawdzić działanie ABS i go zostawić czy lepiej zrobić konwersję na wersję bez ABS?

Osobiście wolałbym czystą serię i chciałbym, żeby ABS wrócił na swoje miejsce. Pompa jest i inne pierdoły, ABS ECU brak... Ehh, zaczyna mnie to powoli irytować i zastanawiam się ile takich 'niespodzianek' spotkam na swojej drodze.

Ile może kosztować ABS ECU, wiązka do niego? Podłączeniem zająłby się Goldi to już inna sprawa kaloszy ;-)
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2013-01-23, 21:58   

Ja osobiście u siebie bym się ABSu pozbył bo jego działania nie podoba mi się czasami
 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2013-01-23, 22:03   

Largo wiesz.... ABS troche ogłupia... jak i inne udogodnienia... przydaje się 2 razy do roku tak naprawdę... a i w warunach torowych nawet byłby w stanie Ci przedłużyć przegrzanie tarcz o okolo jedno okrążęnie w stosunku do tego gdybys ABSu nie mial...

Nie ma co porownywać archaicznego ABSu z 1g do ABSu z polifta 2g (98+). nawet nie ma co porownywać go do absu przedlita...

Sporo opini w sieci na jego temat ze nie taki diabeł straszny ;>

Ja u siebie ABS usunąłem... ale wracam do niego na pewni w tym roku...
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-01-24, 07:34   

ja bym wywalił abs. U mnie nie działa i nawet nie próbuję tego robić po prostu nienawidzę ABS'u w ecli
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
Largo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 712
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-24, 07:43   

mysza napisał/a:
ja bym wywalił abs. U mnie nie działa i nawet nie próbuję tego robić po prostu nienawidzę ABS'u w ecli


Dążę do zdrowej serii, niech wróci. Wtedy można wyciągnąć bezpiecznik ABS i już jest po nim ;-)
 
 
 
Hot 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 608
Skąd: Piotrków
Wysłany: 2013-01-24, 19:40   

ja również nie jestem zwolennikiem abs'u. Wolę sam mieć kontrolę nad tym co dzieje się z autem :ok:
_________________
Eclipse 2G GSX 6bolt always in progress...
Talon Tsi Awd 2G
Mitsubishi Starion 88'
 
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-25, 11:54   

A ja jestem zwolennikiem absu. Niestety u mnie nie działa ale jak teraz jeżdzę bez niego to by się przydał. A latem zawsze można bezpiecznik wyciągnąć :)

P.S. I bez Abs-u nie mówice, że macie jakąkolwiek kontrolę kiedy jest ślisko.
Ostatnio zmieniony przez Pablo1o 2013-01-25, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Largo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 712
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-25, 12:12   

Pablo1o napisał/a:
A ja jestem zwolennikiem absu. Niestety u mnie nie działa ale jak teraz jeżdzę bez niego to by się przydał. A latem zawsze można bezpiecznik wyciągnąć :)

P.S. I bez Abs-u nie mówice, że macie jakąkolwiek kontrolę kiedy jest ślisko.


Mi tu chodzi o to, że chcę zdrową serię, a teraz mam ABS bez ECU i wiązki, za to z pompą i innymi pierdołami - słowem - mam kupę złomu, który nie ma prawa działać, a jest i dociąża auto...

Osobiście zaczynam myśleć czy tam faktycznie był ABS, może go gdzieś wynieśli Ci z USA/Polski i jest gdzie indziej? Poproszę ładnie Goldiego, może kiedyś znowu zawita w moje skromne progi i przeanalizujemy sytuację.

O ile w całej tej nowej dyskusji wszyscy myślą, że chodzi o ABS, a mi szczególnie chodzi o to, że nie lubię druciarstwa, a takie coś mógł tylko Polak zrobić, bo nie wierzę, że ten z USA by takie coś zrobił, prędzej cały ABS by wywalił...
Ostatnio zmieniony przez Largo 2013-01-25, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
simongs1 
KLUBOWICZ


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 839
Skąd: Kluczbork/Skawina
Wysłany: 2013-01-25, 12:39   

Largo szukasz dziury w całym :ksiadz:
wywal to i tak do niczego to sie tobie nie przyda a po zatem 70% Eclipse w pl nie ma ABS i co płacze ktoś nad tym ?

PS. twoje eclipse to nie czasem wersja euro ?
_________________
"PAIN IS TEMPORARY, PRIDE IS FOREVER"
 
 
Largo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 712
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-25, 12:45   

simongs1 napisał/a:
Largo szukasz dziury w całym :ksiadz:
wywal to i tak do niczego to sie tobie nie przyda a po zatem 70% Eclipse w pl nie ma ABS i co płacze ktoś nad tym ?

PS. twoje eclipse to nie czasem wersja euro ?


Hmm, powinieneś mnie już na tyle znać, że nie lubię właśnie rozwiązań popularnych - lubię indywidualne rozwiązanie, egzotyczne auta i tego typu sprawy ;-)
To, że 70% Eclipse w Polsce nie ma ABS nie świadczy o tym, że w Polsce jest dobrze. Rozumiem, że niektórzy ABS nie mają, bo nie chcą ( Hot, Ty i inni ), ale większość nie ma, bo po co robić 'taką' pierdołę - a to wcale nie pierdoła.

Mam opcję wywalenia, ale jak już wywalić to całość i dobrze - przewody hamulcowe nowe, wywalenie pompy i innych tego typu pierdół. Teraz mam piastę do kupna z przodu to muszę się zdecydować na wersję z ABS czy bez niego ;-)
 
 
 
Hot 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 608
Skąd: Piotrków
Wysłany: 2013-01-25, 13:36   

Largo, możesz wstawić jakieś zdjęcia jak to wyglada? Pod nogami pasażera mnie ciekawi. Wiązką w Eclipse 2g z abs wchodzi do auta z dwóch stron i nie jest nigdzie rozszczepiana, to jest całość także nie mam pojęcia jak to jest u Ciebie rozwiązane. Rozmawiałes z matimem? Teraz wychodzi jaka to laleczka była z tego Eclipse, każdy na forum zachwalał a nikt nie znał rzeczywistego stanu. A jak napisałem publicznie że matim sprzedał mi turbo które nadawało się tylko na złom, to zostałem pojechany po całości przez klubowiczow bo kto to widział żeby do moderatora skakać...
_________________
Eclipse 2G GSX 6bolt always in progress...
Talon Tsi Awd 2G
Mitsubishi Starion 88'
 
 
 
Largo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 712
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-25, 14:11   

Hot napisał/a:
Largo, możesz wstawić jakieś zdjęcia jak to wyglada? Pod nogami pasażera mnie ciekawi. Wiązką w Eclipse 2g z abs wchodzi do auta z dwóch stron i nie jest nigdzie rozszczepiana, to jest całość także nie mam pojęcia jak to jest u Ciebie rozwiązane. Rozmawiałes z matimem? Teraz wychodzi jaka to laleczka była z tego Eclipse, każdy na forum zachwalał a nikt nie znał rzeczywistego stanu. A jak napisałem publicznie że matim sprzedał mi turbo które nadawało się tylko na złom, to zostałem pojechany po całości przez klubowiczow bo kto to widział żeby do moderatora skakać...


Wstawię dziś fotki tego co dają na DSMTuners, a jak to wygląda u mnie. Ale już Ci mogę powiedzieć co jest inaczej.

ABS ECU

Tej blaszki, ECU i przekaźników nie ma. Wiązki z prawej strony też nie widzę...

PS. Nie obwiniam matim'a za nic, nie chcę nikomu robić spiny na forum, bo sam się denerwuje jak ktoś ją tu robi. Ale mnie irytuje fakt, że to druciarstwo i nie podoba mi się to. Po prostu, tylko o to chodzi.

Moim zdaniem ktoś na chama ABS wyciągnął lub chciał na części sprzedać, bo np. nie działał w aucie i zamiast zrobić to dobrze to odziedziczyłem taki 'przeszczep'...

PS2. Obrazek jest blokowany przed hotlinkowaniem. Wejdźcie na URL i przeładujcie stronę.
Ostatnio zmieniony przez Largo 2013-01-25, 14:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
simongs1 
KLUBOWICZ


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 839
Skąd: Kluczbork/Skawina
Wysłany: 2013-01-25, 14:27   

largo zle mnie zrozumiałeś 70% eclipsów nie ma Abs bo to wersje USA :)
_________________
"PAIN IS TEMPORARY, PRIDE IS FOREVER"
 
 
Largo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 712
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-25, 14:29   

simongs1 napisał/a:
largo zle mnie zrozumiałeś 70% eclipsów nie ma Abs bo to wersje USA :)


simongs1, to co robiłaby pompa ABS ( Goldi sam to potwierdzi ) w aucie? Auto jest z USA, papiery dziś dla pewności przeglądnę, ale jestem pewny, że USA. Naklejki też o tym świadczą.
 
 
 
Hot 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 608
Skąd: Piotrków
Wysłany: 2013-01-25, 16:58   

Largo napisał/a:
Teraz mam piastę do kupna z przodu to muszę się zdecydować na wersję z ABS czy bez niego

przód się nie różni bo koronka od abs'u jest na przegubie :ok:
ABS mógł być założony w opcji, nie jestem do końca przekonany czy wszystkie wersje usa nie miały ABS'u
_________________
Eclipse 2G GSX 6bolt always in progress...
Talon Tsi Awd 2G
Mitsubishi Starion 88'
 
 
 
darek181289 
KLUBOWICZ


Pomógł: 37 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 1371
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: 2013-01-25, 19:06   

jeśli chodzi o piastę czy przegub z wersją Z lub BEZ absu to się nie różnią niczym,
z to różnią się zwrotnice, bo w wersji Z jest dziura na czujnik absu, a BEZ nie ma dziury :jezyk:
_________________
Ecli 2G GS, 4G63
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-25, 21:00   

w 1g gst usa nie miałem abs'u, ale w 1g gsx usa mam abs
tylko ze nie dziala :jezyk:
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
Ostatnio zmieniony przez wojtas 2013-01-25, 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13