Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Falujące obroty
Autor Wiadomość
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2008-02-08, 19:12   

:wtf: i jak Angelo kliper juz zdrowy :wtf: ? :>
 
 
Angelo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-08, 19:15   

W?a?nie wracam od mechanika, wymienili?my rozrz?d (nowy napinacz, rolka, pasek rozrz?du i balansowy) i zgadnijcie, co? I... i...

....


....


....

i wielki CH*J!

Co prawda auto zachowuje si? ju? lepiej, ale nadal pracuje nier?wno, obroty skacz?... what the hell is going on? Psikali?my w okolice uszczelki kolektora pewnym g?wnem w sprayu, ale nie wykaza?o ?adnych nieszczelno?ci... czy jest jaki? inny spos?b aby to sprawdzi?? Czy kto? w tym pieprzonym Wroc?awiu ma odpowiednie kable i program, pod kt?ry mo?na podpi?? auto? :protest:
Ostatnio zmieniony przez Angelo 2008-02-08, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaxdamian 
mniejsza zielenina



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 212
Skąd: Wyszk?w
Wysłany: 2008-02-08, 20:30   

pod jaki komputer podlaczales ze sie polaczyc nie chcial?sprawdzales sonde?
_________________
Twoje auto Tw?j ?wiat

wszystko co robisz r?b uwa?nie i dok?adnie...
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-02-08, 21:08   

lol z ka?dego rocznika (90 - 99) 4g63t ma OBD1 z wtyczk? obd i bez problemu pod??czam si? OBD skanerem .... natomiast multiboxem takim z wymiennymi kostkami pod??czanym do lapa si? nie da, to taka wskaz?wka.

Jak sprawdzi? nieszczelno?? ?? Angelo zdradz? ci pewien patent. Ustawiasz rozrz?d na znaki, znaki an k??kach wa?k?w do siebie pinami na 12t? by wszystkie zawory by?y zamkni?te. Od??czasz wyj?cie z turbiny, zdejmujesz w?? z j-pipe. i w ten w?? wk?adasz dezydorant, zatykaj?c go, i zaciskasz na tym opask?. zdejmujesz w?? id?cy do serva hamulcowego, i przez niego przy otwartej przepustnicy pompujesz kompresorem jak do k?? ci?nienie, zapewniam ci? ?e odrazu znajdziesz ka?d? nieszczelno??.

Jeste? pewnien ?e rozrz?d w 100% ok ? robi?em rozrz?d u jednego go?cia w eclipsie u kt?rego 3 razy jego "mechanik" poprawia? rozrz?d i za ka?dym razem dupa by?a :twisted:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-08, 21:33   

Ja bym ten rozrzad sprawdzil jeszcze raz.... latwo go spieprzyc. W moim 3G tez "mechanik" robil dwa razy po spie..yl.

Co do nerownej pracy. Wiemy ze wtedy to byly skoki paska.... a jak teraz wyglada pod oslona jak go odpalisz? Jesli rozrzad zle ustawiony to timing wtrysku i iskry bedzie nie taki jak trzeba i bedzie cofal albo oslabial prace jednego lub 2 tlokow i bedzie sie zachowywal jakby mial sie przychamowac... dlokladnie jak to bylo widac na tym poprzednim filmie.
 
 
Angelo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-08, 22:35   

Sonda... na to nie wpad?em :roll: Sprawdzimy jutro... auto z rana jedzie pod kompa (innego ni? ostatnio - jaki to by?, nie mam poj?cia, generalnie nie znam si? na tym), wi?c je?eli to sonda to powinno wykaza?. A je?eli wyka?e jak?? nieszczelno?? w to spr?buje Twoim patentem Samael :ok: Co do rorz?du.. robi to mechanik, wcze?niej mia? do czynienia z Eclipsami, nawet wymienia? rozrz?d nowemu klubowiczowi - Druidwi i jego autko ?miga jak z?oto po wymienieniu rozrz?du, wi?c nie s?dze aby m?j mechanik pope?ni? b??d. Ale dla pewno?ci jutro sprawdz? jak wygl?da pod os?on?. Dzi?ki za rady, mam nadziej? ?e jutro ju? w ko?cu spadnie mi kamie? z serca i portfela :roll:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-08, 23:28   

Jesli masz CHECK ENGINE LIGHT to wykaze jesli nie to musisz potraktowac sonde jakims dobrym miernikiem i zobaczyc jak sie maja odczyty napiecia. Jak dla mnie to nie wyglada na sonde bo to powodowaloby przeskoki na dawce a nie jak tutaj widac mechaniczne przeskoki. Moge sie mylic ale zaplon mi sie nie podoba... moze to glupie ale masz dobre podlaczone kable WN??
 
 
Angelo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-09, 11:36   

Kable niby s? dobre, ale we wtorek za?o?e na pr?b? nowe, bo mo?e faktycznie s? gdzie? przebicia... tym bardziej ?e dwie ?wiece by?y do wymiany... no kable by?y troche zalane olejem, bo uszczelka pod pokryw? zawor?w popuszcza?a... Co najlepsze - przesta? si? ?wieci? CE :) B?d? tu m?dry i pisz wiersze :wtf:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-09, 11:41   

A miales aku odlaczony? Jesli nie to znaczy ze jestes na dobrej drodze...
 
 
Angelo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-09, 19:36   

Chyba aku by? od??czany, bo musia?em wbi? kod dost?pu do nawigacji... :?
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-09, 20:05   

No to wiesz dlaczego kodu bledu nie ma.... bo sie zresetowal.
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2008-02-09, 22:45   

Widzialem to dzisiaj na wlasne :o i ciekawie to wyglada na niskich chodzi jak traktor ale wkreca sie dosc zwawo ...Mysle ze sonda i wtryski odpadaja .... :roll: sa :ok: ale co to q**a jest to nie wiem :? :protest: :protest: :roll:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 11:03   

Ja juz sie troche pogubilem, ale czy to Ty Angleo masz o wieksze turbo? Jesli tak to wina w tuningu wolnych obrotow. Jesli nie to stawiam na zaplon/rozrzad. Bo zalozmy ze na wolnych kilka stopni powoduje ze sie dusi ale w wyzszych obrotach ma to swoj plus gdzie lekko przestawiony zaplon wyciaga wiecej mocy. Roznica kilku stopni zrobi juz swoje....
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-02-10, 11:22   

mo?esz to nagra? ?
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Angelo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 14:04   

Tak, mam 16, ale nie Evo III tylko small. Nie czu?em aby by? jaki? przyrost mocy, wr?cz wydaje mi si? ?e troszk? s?abiej jedzie (mo?e tylko wydaje mi si?). Allias CE ju? si? nie ?wieci, ale je?dzi?em autem wczoraj ostro (mieli?my spota we Wro :jezyk: ) no i CE nie za?wieci?o si?, a gdyby by?o co? nie tak to s?dze ?e pojawi?oby si? znowu. Chyba ?e to kwestia czasu... Samael nagram dzisiaj jak zachowuje si? auto i wrzuc? na 4um. A swoj? drog?, zajrzyj do skrzynki PW :)
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2008-02-10, 15:49   

nie wiem juz sam ale wyglada to tak jak by auto nie bylo wystrojone (mieszanka) ale jesli bylo dobrze wystrojone to niby czemu sie skasowla mapa ? :?
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 19:16   

Mapa sie nie skasuje sama z siebie... Wedlug mnie to zmiana tego turbo mogla wplynac na prace. Mialem dowody na to jak wazny jest tuning z silnikami TURBO i jesli ktos mi powie ze zmiana jakiesgos istotengo elementu nie wplynie na ustawienia mapy- to nie uwierze...
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2008-02-10, 20:01   

ale small 16 jest w tym aucie odkad Angelo ma auto ;)
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-11, 00:42   

Moze wlasnie w tym problem ze nic nie zostalo zrobione zeby dostosowac ECU do nowych warynkow i komputer nie wie co sie dzieje a potem wychadza efekty tuningu bez TUNINGU.

Angelo... czy Ty kiedy kolwiek miales robiony odczyt mieszanki paliwowej i hamownie? Moze warto zobaczyc czy jest oki bo to bedzie dobrym wskaznikeim czy samochod jest wysterowany jak nalezy... pod warunkiem ze reszta jest zalatwoina.
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2008-02-11, 00:50   

no tez jestem tego zdania :? Tuning tego auta byl bardzo drastycznie uproszczony poprostu do pelnej seri wsadzono small 16 i koniec .... reszta seria nawet sprzeg?o bylo ... :D ale Angelo go dosc szybko zalatwil :jezyk: i teraz jest ACT :D :lol2: :ksiadz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12