Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniki tył G1
Autor Wiadomość
skorpius222 
KLUBOWICZ

Wiek: 28
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 56
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: 2012-02-23, 15:20   Głośniki tył G1

Więc, mam problem z dostaniem się do głośników z tyłu to znaczy nie wiem jak zdjąć ten plastik próbowałem na parę sposobów ale mało go nie połamałem, mógł by mi to ktoś objaśnić :) będę wdzięczny ;d
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-23, 15:45   

masz te klipsy male na ktorych sie trzyma
wciskasz na klipsie ten dynks co jest na środku do środka i klips wyskakuje
nie podwazaj bez wcisnięcia dynksa, bo połamiesz. i tak lecisz na okolo wszystkie klipsy i sciagasz plastik.
przy zakładaniu z kolei musisz te dynksy w klipsach miec, ze tak powiem wyciągnięte lekko i po wlozeniu na miejsce docisnąc dynks i sie zatrzaśnie
:ok:
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
PiotrekKRK 
KLUBOWICZ
newbie


Pomógł: 45 razy
Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 2386
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-02-23, 21:25   

wojtas napisał/a:
masz te klipsy male na ktorych sie trzyma
wciskasz na klipsie ten dynks co jest na środku do środka i klips wyskakuje
nie podwazaj bez wcisnięcia dynksa, bo połamiesz. i tak lecisz na okolo wszystkie klipsy i sciagasz plastik.
przy zakładaniu z kolei musisz te dynksy w klipsach miec, ze tak powiem wyciągnięte lekko i po wlozeniu na miejsce docisnąc dynks i sie zatrzaśnie
:ok:

nie wiem jak kolega skorpius ale ja nic z tego nie zrozumiałem :hahaha:
Zabrzmiało to jak wypowiedź polityka w TV Witraż:
http://www.youtube.com/watch?v=MIgidvUDAXI :badcrack:
_________________
Stay hungry, Stay foolish!
Ostatnio zmieniony przez PiotrekKRK 2012-02-23, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
skorpius222 
KLUBOWICZ

Wiek: 28
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 56
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: 2012-02-23, 22:32   

Zrozumiałem tyle że trzeba nacisnąć żeby wyszło :D ale co zrobić dalej :>
 
 
kamil--m
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-23, 23:13   

spinka na tylnym boczku składa się z dwóch elementów, inaczej mówiąc przez jej środek przechodzi bolec... po jego wciśnięciu do środka zatrzaski spinki się poluzowują przez co można ją swobodnie podważyć ostrym narzędziem i wyjąć
 
 
NorthShore
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-24, 00:24   

Racja, ale żeby boczków się pozbyć, to potrzeba zdjąć dolną część kanapy. Aby to zrobić trzeba pociągnąć czy też nacisnąć na dwie takie dźwignie zaraz pod kanapą (pod każdym z siedzisk, lekko to wystaje). Gdy to już zrobimy to powinniśmy zobaczyć (poza raczej pewnym syfem :D - w moim przypadku też były ślady zbitej szyby :wtf: ) śrubki które dodatkowo mocują boczki, jest ich bodajże 2 jak się nie mylę - w sumie 3 bolce i 2 śrubki. Po odkręceniu i wyjęciu bolców całość wychodzi zadziwiająco łatwo i podobnie jest z założeniem - mitsubishi się postarało, w niektórych samochodach zdjąć tapicerkę to horror... Nie jestem jeszcze pewny, czy trzeba składać tylne fotele, możliwe, ze tak ale już nie pamiętam. A bolce tak jak pisano wcześniej, środkową część wcisnąć - robi się to delikatnie, jak wejdzie na jakieś 2-3mm wgłąb zatrzyma się w takiej pozycji - wtedy należy dość delikatnie podważyć do góry cały kołek i wychodzi leciutko. Aby założyć należy delikatnie wyjąć ten środkowy - przesuwny trzpień, włożyć kołek na miejsce i wsadzić trzpień (by zablokować kołek) na równi - to również delikatnie się robi. Ogólnie nic na siłę, bo lubi pękać a dostać to to już raczej używane jak ktoś ma, nie wiem czy nowe się jeszcze da kupić.

A teraz pytanie dla znawców za 1000pkt - co to jest za skrzynka elektryczna we wnęce pod blachą - dostępnej po zdjęciu właśnie tylnej tapicerki od strony pasażera ? Znalazłem ją tam, pierw myślałem że to ECU ale gdzie ECU tam... no i teraz tak mnie to trochę zastanawia od tamtej pory. Wielkościowo to może trochę mniejsze od ECU jest, trochę kabli z tego wychodzi, wygląda na ori konstrukcję... Ma ktoś jakieś pomysły ?
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2012-02-24, 09:55   

NorthShore, centralny, alarm może, nie ma nigdzie w manualu?
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-24, 10:57   

PiotrekKRK napisał/a:
nie wiem jak kolega skorpius ale ja nic z tego nie zrozumiałem :hahaha:
eeee :) no nie gadaj. jak sie spojrzy na ten boczek i zobaczy te spinki to wszystko stanie sie jasne :)
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
NorthShore
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-24, 14:46   

No właśnie w tym rzecz, że centralny jest koło pasażera z przodu, alarmu nie posiadam... Jedyne co w manualu jest niedaleko tego miejsca to sterownik pasów automatycznych, ale ja przecież mam wersję euro bez pasów automatycznych... No nie wiem, na serio, może do dupy czytam manual ale nie widzę tam nic z sensem na ten temat..
 
 
Kct 
KLUBOWICZ
CeKaTe


Pomógł: 24 razy
Wiek: 30
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 897
Skąd: Myszków
Wysłany: 2012-02-24, 14:56   

odlacz kable i zobacz co przestalo dzialac :P
_________________
540i
CA0
Ex GS 4G63 96'
 
 
NorthShore
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-24, 14:58   

Kct, hehe, no ciekawy sposób na rozwikłanie zagadki :) A jak to jakieś C4 i wyprowadzę się do gwiazd przez taki eksperyment ? :jezyk: Nie no, jak się cieplej zrobi to postaram się o zdjęcie tego
Ostatnio zmieniony przez NorthShore 2012-02-24, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
skorpius222 
KLUBOWICZ

Wiek: 28
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 56
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: 2012-02-25, 16:59   

No udało się :ok: A macie jakieś propozycję co tam wstawić teraz 16.5 pod samo radio :> ?
Ostatnio zmieniony przez skorpius222 2012-02-25, 17:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
NorthShore
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-25, 19:06   

Pod samo radio to najlepiej nic :) A jak koniecznie musi być tak to nie bierz byle więcej wat miało tylko skuteczność lepsza, mniejszy pobór prądu - lepiej i głośniej to zagra niż coś co będzie miało dużo wat ale do rozbujania potrzeba większej mocy. tak czy siak najlepiej wzmacniacz 4 kanałowy na 2 przednie odseparowane i po jednym na każdy tył i grało by ładnie, radio by w dupę nie dostawało i w ogóle byłoby belissima :) Tylko nie jakiś voice-kraft, bo przecież piloty od telewizorów mają więcej elektroniki od wzmacniaczy tej firmy. Możesz z głośników szukać coś, np z hertz'a ale do tego już właśnie proponuje wzmacniacz :ok:
Aha, jeszcze jedno - jeśli chcesz jakikolwiek bass z tego to poświęć te parę złotych i trochę czasu i wygłusz te "skrzynki" z tyłu, to dużo daje !
 
 
skorpius222 
KLUBOWICZ

Wiek: 28
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 56
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: 2012-02-26, 11:26   

Własnie myślałem nad 4 kanałowym wzmakiem ;D. Ojoj tylko na wzmacniacz to ja nie uciułam szybko kasy chyba że się zmieszczę ~300 zł . A czym by to wygłuszyć :> Tutaj akurat wymiękam . Mam odseparowany zestaw JBL'a i tak się zastanawiam czy by go na przód nie zamontować :twisted:
 
 
NorthShore
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-26, 19:27   

no używkę porządną powinieneś za tą cenę znaleźć :) Do wygłuszenia są maty, dostępne choćby na allegro. Poszukaj a na pewno znajdziesz, zadaj sobie trochę trudu :ksiadz:
Jeżeli masz odseparowany to jedyne sensowne miejsce dla niego to przód. Na tył midbassy albo mini woofery.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12