Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
1G tarcze hamulcowe - problem
Autor Wiadomość
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-02-16, 14:46   1G tarcze hamulcowe - problem

Tak jak w temacie mam ma?y problem z tarczami hamulcowymi firmy brembo tzn
po za?o?eniu nowych tarcz i klock?w ebc redstuff po miesi?cu u?ytkowania zauwa?y?em ?e na tarczach pojawi?y sie do?? spore rysy
po jednej na kazdej tarczy mniej wi?cej w tym samym miejscu
czy kto? ju? spotka? si? z takim problemem po za?o?eniu nowych zestaw?w
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-16, 15:29   

red stuffy to "ostre" klocki, a z tego co widze tarcze brembo sa bardzo miekkie, u mnie na tarczach EBC nie ma zadnych rys
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-02-16, 15:39   

i tak mi sie k...a wydaje ?e sa jakie? mi?kkie
tylko dla czego jedna rysa
wygl?da tak jak by tam podszed? jaki? opi?ek i robi? rys? o szeroko?ci 1mm na g?adzi gdzie? 1cm od kraw?dzi

wie moze kto? gdzie (w jakim miescu) brembo maja swoje oznaczenia
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-16, 16:12   

zwroc uwage na strukture klocka red :> zrozumiesz ;)
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-16, 18:29   

+1.


Sprawdz czy uda ci sie zetrzec troche klocki zeby to wyrownac. Moze ci to troche pomoze.
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-16, 21:23   

no niestety redy potrzebuj? bardziej sportowych tarcz bo s? twarde jak xxx
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-02-17, 12:00   

GOLDI napisał/a:
zwroc uwage na strukture klocka red :> zrozumiesz ;)


Goldi jak masz ch?? to rozwi? to bardziej

zanim kupi?em red stuffy to pokopa?em troche w niecie i dowiedzia?em sie ?e p??metaliczna formu?a klock?w hamulcowych serii red stuff jest doskona?? mieszank? do zastosowa? wy?cigowych i rajdowych o ?rednim czasie ?ywotno?ci i wsp??czynnikiem tarcia 0.4 nie zmieniaj?cym si? do temperatury 750oC a poza tym to s? niezwykle przyjazne dla tarcz hamulcowych i mog? by? u?ywane na ka?dej drodze czy torze ,maj? szczeg?lne zastosowanie w samochodach z nap?dem na cztery ko?a jak np. impreza czy evo

aliias klocki w tej chwili to nie maj? zadnych zniekszta?ce? ta rysa to na razie jest tylko szeroka na 1mm a g??boko?ci jeszcze nie mozna okresli?

my?l? ?e chyba kupi?em ujowe mi?kkie brembo bo nie s?dz? ?eby takie by?y w standardzie
ale poza tym to hamulce jak na razie s? super dwa razy z 200 do zera i hamulce nadal s?
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 13:01   

No to masz odpowiedz co i jak. Zaloze sie ze kupiles tarcze "street" a klocki "racing". To nie jest wlasciwa kombinacja. Skoro masz cylinder na srodku to do w tym miejscu docisk jest silniejszy. Jesli juz masz slad (obojetnie jakiej glebokosci na tarczy to bedzie leciec tylko gorzej. Z czasem zobaczysz ze ta linia zrobi sie glebsza.

Czeka cie wymiana hamulcow. Jesli chcesz ocalic co zostalo... przetocz tarcze i zedrzyj troche warstwy klocka.
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-02-17, 13:16   

klocki na pewno mam racing a tarcze to niewiem nie bardzo mog?em poszuka? u tego go?cia opisu i chyba te? musia?em troche zamuli? bo nie zapyta?em go o to
na razie hamulce s? super a jak si? zjad? klocki to ju? kupie kocki red i tarcze turbogroova
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 13:26   

Coodo napisał/a:
Goldi jak masz ch?? to rozwi? to bardziej
chyba sam sobie odp :P
Coodo napisał/a:
zanim kupi?em red stuffy to pokopa?em troche w niecie i dowiedzia?em sie ?e p??metaliczna formu?a klock?w hamulcowych serii red stuff jest doskona?? mieszank? do zastosowa? wy?cigowych i rajdowych o ?rednim czasie ?ywotno?ci i wsp??czynnikiem tarcia 0.4 nie zmieniaj?cym si? do temperatury 750oC a poza tym to s? niezwykle przyjazne dla tarcz hamulcowych i mog? by? u?ywane na ka?dej drodze czy torze ,maj? szczeg?lne zastosowanie w samochodach z nap?dem na cztery ko?a jak np. impreza czy evo


kupiles po prostu zajbiste klocki i tarcze srednie :) wiec wiadomka ze cos bedzie sie scierac szybciej :> w tym wypadku tarcza :> u mnie na tarczach ebc koncza sie szybciej redy ;)
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-02-17, 13:40   

masz g?adkie czy z naci?ciami?
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 13:55   

nacinane nawiercane ;)
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2008-02-17, 14:05   

Coodo ja mam redy i seryjne tarcze, nie oszcz?dzam, jak trzeba to hamuje ostro, nic si? nie dzieje, je?li nie masz bicia przy hamowaniu i og?lnie wszystko jest ok to nic nie kombinuj tylko je?dzij. Je?li bardzo Ci? to martwi to mo?esz zdemontowa? klocki, sprawdzi? powierzchnie tarcz oraz klock?w, ale nie wierze ?e co? b?dzie nie tak. Wsz?dzie zdarzaj? si? bubelki ale generalnie Brembo to dobre tarcze.

Warto przy zmianie tarcz i klock?w odpowietrzy? uk?ad hamulcowy, mo?esz mie? si?e hamowania nier?wnomiernie roz?o?on? na lew? i praw? stron? oczywi?cie nie na tyle ?eby autko si? dziwnie zachowywa?o, przy abs ci??ko czasem to wyczu?.

Wyczy?ci?e? przy zmianie ?o?e tarczy ? Je?li nie to r?wnie? mo?e by? przyczyna i przy hamowaniu tarcza krzywo si? ?ciera.
Ostatnio zmieniony przez MikeR 2008-02-17, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-02-17, 17:18   

MikeR
nie zamierzam nic kombinowac a w og?le przetaczac nowych tarcz
ja tez ostro uzywam hamulc?w
ta rysa nie martwi mnie za bardzo tylko troche wkurza bo s? nowe a tam jakies ?cierwo si? rysuje
ona jest tylko powierzchowna ?adnych bic nie ma hamuje super p?yn te? zmienia?em no i piaste wyczysci?em raczej idealnie
ta rysa jak ju? pisa?em wczesniej wygl?da tak jak by jaki? drobny kamyczek wpad? mi?dzy klocek a tarcze ale jest tak samo po jednej i po drugiej stronie


ps pytanie do ciebie
czy w 1.8 is mo?na sprawdzi? b??dy ecu domowym sposobem
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2008-02-17, 20:00   

powiem Ci ?e nie wiem, zawsze ze swoim jad? na diagnostyke do kumpla pod kompa :jezyk:
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 01:19   

drobny kamyczek jakby wpad? to by nie porysowa? tarczy :lol2: je?li ju? to klocek ze skaza i ma w tym miejscu gdzie rysuje jaki? twardy badziew. wyjmij lepiej klocka i ogl?dnij czy ma jednolita powierzchni?. Jak jest jaka? plama w innym odcieniu to na Twoim miejscu bym takie klocki reklamowa?.
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-02-18, 21:32   

ale to oba klocki zar?wno na lewym jak i na prawym kole powstaje rysa w tym samym miejscu na tarczy
za kilka dni prawdopodobnie b?d? zak?ada? nowe gr2 to przy okazji lukn? na klocki i tarcze a na razie to
chcia?bym podziekowa? wszystkim za pomoc w tej sprawie :ok: :amen:
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 21:41   

:beer:
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-02-18, 22:09   

:beer: - na zlocie obowi?zkowo
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
Rutin00
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-05, 18:23   

A mo?na wiedziec ile Cie Goldi ta przyjemno?? kosztowa?? tarcze prz?d i klocki prz?d komplet?? :> :>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12