Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyciemnianie lamp postojowych.
Autor Wiadomość
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-07-27, 10:50   

wracaj?c do tematu to ja mialem w moim talonie 1g przyciemnione lampy postojowe i nigdy nie mialem z tym problemu


ty? te?

tylko ze ja przyciemnialem je w firmie specjalnym sprejem ktory ladnie przepuszczal swiat?o
pozdro
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2007-07-27, 14:46   

Brawo dla Ciebie Ryfi :ok: nie ma co chlopaki zaczelismy walic Offa :ksiadz: :ksiadz: :ksiadz: ;)
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2007-07-27, 15:40   

Hmm. Mysle, ze w czarnym Kliperku efekt bylby zdecydowanie lepszy no ale.... Ja zamiast przyciemniac klosze zrobilem cos zupelnie odwrotnego. Mianowicie kupilem lampy z przejzystymi kloszami http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=216461110 , wstawilem postojowki 21W i zalozylem uklad automatycznego zalaczania swiatel po odpaleniu samochodu. Z ukladu tego wysterowalem bezposrednio przekazniki zalaczajace swiatla postojowe i mijania i mam teraz taki efekt, iz nie jezdze z podniesionymi reflektorami a mam automatycznie zalaczane silne postojowki i mijania, ktore swieca poprzez wolna czesc swietlika obok postojowki. Efekt swiecenia bardzo zadowalajacy i widoczny w pelnym sloncu. Od czasu jak tak jezdze bylem zatrzymany przez niebieskich 2 razy i placilem za predkosc ale nikt sie nie przyczepil do oswietlenia. Jest to rozwiniecie tematu z poprzedniego forum. Oczywiscie po zmroku wylacznikiem otwieram reflektory.


//Poprawi?em linka- Szaki :-D
_________________
GS 1992 2,0
Ostatnio zmieniony przez Szakal 2007-08-15, 17:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-27, 22:05   

A ja ju? przyciemni?em, jutro jak umyje autko to pstrykne fotki i wrzuce do albumu na forum.
----------
sam sobie edit :D

Zdj?cia ju? w galerii.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-02, 17:24   

S?awekG, a jak rozwi?za?e? spraw? oprawek? Ja naby?em podobne, je?eli nie takie same lampy ale nie by?o w nich oprawek. Gniazda do oprawek ?adnie fabrycznie zaklejone grubym papierem. Po odklejeniu gniazda z papieru stwierdzi?em, ?e gniazdo jest pod oprawk? identyczn? jaka jest w kierunkowskazach. No bo oryginalnie (USA) takie chyba jest przeznaczenie lamp. Z przodu kierunkowskazy :jezyk:
Czy po w??czeniu ?wiate? i po zmroku aby je podnie?? u?ywasz w?wczas przycisku pop-up?
Czy moc ?ar?wki 21W nie jest za du?a? Chodzi mi o grzanie, 21W jest jednak du?o wi?ksze ni? 5W. S? takie ?ar?wki R5W, kt?re pasuj? ;)
Pozdrawiam
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2007-08-06, 22:38   

Jedn? oprawk? oryginaln? znalaz?em u siebie w gara?u. a drug? podobn? dosta?em od swojego mechanika. Musia?em troszeczk? poszerzy? otwory pod wypustki mocuj?ce oprawki ale plastik w lampach jest cienki i nie by?o problem?w. Poniewa? ?wiat?a mijania za??czaj? si? automatycznie po odpaleniu auta to wieczorem wystarczy u?y? przycisku pop-up ale ja z przyzwyczajenia u?ywam prze??cznika przy kierownicy, chocia? bezpieczniejsze by?oby u?ycie pop-up gdy? po zgaszeniu silnika wy??cz? si? te? ?wiat?a mijania. Nie wy??cz? si? natomiast po u?yciu wy??cznikaprzy kierownicy. Jak dotyczczas nie zauwa?y?em aby klosze postoj?wek nadmiernie si? nagrzewa?y.
pozdrawiam
_________________
GS 1992 2,0
 
 
kawior1gturbo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Śrem
Wysłany: 2007-11-05, 17:09   

temat dawno sie skonczyl,jednakze gdyby ktos sie chcial czegos wiecej dowiedziec na temat przyciemniania, to najlepsze sa spray'e do lamp i nie warto na nich oszczedzac.
kupic drozszy a lepszy.Sam przyciemnialem postojowki i jest git. wcale slabiej nie swieca(a przynajmniej nie zauwazylem)
a co do czerwonych kierunkow to mam w swoim takie, autko normalnie zarejestrowane,smerfy sie nie czepiaja(moze po prostu nigdy mnie nie zatzymali...)ale nie raz za mna jechali i widzieli ze na czerwono migaja...
_________________
GST 1991
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-11-05, 21:13   

spray to efekt nie odwracalny lampa sie zniszczy i tyle
moim zdaniem folia b?dzie lepsza zawsze mo?na j? zerwa
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-11-05, 22:41   

nieprawda, malowalem kiedys spreyem i mozna to potem zmyc specjalnym rozpuszczalnikiem
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
kawior1gturbo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Śrem
Wysłany: 2007-11-06, 09:24   

ale po co zmywac? dowodu nie zabiora,bo widac,ze swieca dobrze nawet z 5 watowa zarowka...
_________________
GST 1991
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-11-06, 20:57   

kawior
nie chodzi o dow?d
chodzi?o mi o to
?e jak ci sie znudz? albo sie oka?e po czasie ?e lepiej by?o przed malowaniem
Ryfi
czy aby spec-rozpuszczalnik nie uszkodzi 'plastikowej' powierzchni lampy;tzn czy jej nie rozpu?ci
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
kawior1gturbo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Śrem
Wysłany: 2007-11-07, 16:37   

w sumie masz racje, moga sie znudzic. jak wszystko. kolor nadwozia, neony, alufelgi...
trzeba sie z tym liczyc. wtedy pozostaje pytanie jak bardzo nam sie znudzilo....
uwazam, ze lepszy jest spray, ale to tylko moje zdanie.
zamiast ciemnej folii na lampach wybieram ciemne lampy(bo to efekt spraya)
dla ciebie moze byc odpowiedniejsza folia. rozwaz za i przeciw i sciemniaj :>
jak mi sie znudza moje ciemne, to sobie kupie biale na przyklad:) nie jest to strasznie duzy wydatek.

[ Dodano: 2007-11-07, 16:40 ]
a z tym rozpuszczalnikiem, to byl bym ostrozny. akrylowego nie odwazyl bym sie uzywac, chyba ze liczysz sie z zakupem lamp nowych to mozna sprobowac.
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2007-11-07, 22:41   

a czy moze widzial ktos z was postojowe ale nie z jedna zarowka tylko z kilkoma (nie z jedna mocniejsza)? Bo to jest jedyna rzecz ktora mi sie w E nie podoba: ta jedna zaroweczna ka srodku wyglada troche zalosnie i wiejsko. Tak sobie myslalem jakis rzad LEDow tam wstawic czy cus... Rozbieraliscie kiedys lampy? One sa puste w srodku czy zabudowane? Da sie je wogole rozkrecic czy trzeba mlotkiem rozbijac?
 
 
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-07, 23:33   

jan, mo?e o to Ci chodzi?o http://www.eclipse.net.pl/viewtopic.php?t=515. Tutaj te? masz troch?, http://www.mitsubishi-gra...pic.php?t=13586 kolega Adaho jest w temacie, dr??y?, dr??y? i zarazi? par? os?b :lol2:
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2007-11-08, 00:08   

thunx, mniej wiecej o to mi chodzilo, jak jeszcze uda mi sie zalatwic takie przezroczyste zamiast matowych to bedzie bosko... :dance:
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2007-11-08, 06:58   

jan, tutaj masz link do takich lamp http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=260760571 . Do tych postoj?wek u?ywa si? ?ar?wek 21W i ?wietnie spe?niaj? swoj? rol?. Lampa jest ?wieci mocno i ca?? powierzchni? a nie punktowo jak w oryginale. Opr?cz tego daj? one mo?liwo?? za??czania ?wiate? mijania bez podnoszenia lamp {jako ?wiate? do jazdy dziennej} gdy? ?wietlik obok postoj?wki jest przej?ysty. Popatrz na link w po?cie kolegi conti jak to ma zrobione Adaho. Jak bedziesz zainteresowany to zrobie zdjecie jak to wyglada u mnie.
_________________
GS 1992 2,0
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2007-11-08, 10:04   

to jest TO!! :ok: nawet moja zona twierdzi ze dobrze by bylo moc jezdzic przynajmniej w dzen po miescie bez podnoszenia lamp bo wtedy lepiej wyglada :]

niech ja tylko wyplate dostane ... :twisted:
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2007-11-08, 10:09   

Zdecydowanie lepiej klips sie prezentuje z zamknietymi lampami. Wiec do dziela i powodzenia :ok:
_________________
GS 1992 2,0
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-11-11, 21:41   

Coodo napisał/a:

czy aby spec-rozpuszczalnik nie uszkodzi 'plastikowej' powierzchni lampy;tzn czy jej nie rozpu?ci


no wlasnie po to sa te specjalne rozpuszczalniki zeby nie uszkodzic pow?oki lampy, farba schodzi a lampa jest jak nowa
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-12, 00:30   

Musze zabra? g?os pomimo ?e nie b?d? tu pisa? nic o technice przyciemniania lamp.

Jak kto? porusza temat "JAKBY TU POGORSZY? BEZPIECZE?STWO INNYCH USER?W DR?G" A zaciemnienie lamp postojowych , szczeg?lnie tych z ty?u pojazdu to ewidentny przyk?ad umy?lnego powodowania ci?g?ego zagro?enia na drodze to jest PALANTEM I IDIOT? JAKICH MA?O !
POD REMIZ? Z TAKIMI POMYS?AMI RODEM ZE STODO?A TUNING !!!

Coraz bardziej mam ochote pozby? si? Eclipsa bo z tygodnia na tydzie? ,co wida? po ulicach wida? coraz wi?cej wie?niak?w wo??cych si? tymi samochodami.

Mam nadzieje ?e Ci ,kt?rzy nie poczuwaj? si? do bycia wiochmenami si? nie obra?? moim postem a Ci kt?rych on ura?a Niech ura?a dalej przynajmniej mo?e sobie u?wiadomi? ?e najwy?szy czas kupi? se Calibre albo Golfa II Gti !!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13