Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyciemnianie lamp postojowych.
Autor Wiadomość
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-12, 01:00   

Przyciemnianie tylnych postoj?wek owszem zmniejsza bezpiecze?stwo ale tych przednich wcale, zreszt? nie ma ju? sensu ich istnienia odk?d jest obowi?zek jazdy przez ca?y rok na ?wiat?ach mijania. Ja nie zostawiam samochodu w takich miejscach abym musia? by? o?wietlany kiedy mnie nie ma a jakby co to po przyciemnieniu i zastosowaniu ?ar?wki philipsa blue vision ?wiec? lepiej przyciemnione ni? wcze?niej bia?e.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2007-11-12, 02:07   

Ja generalnie jestem wrogiem tuningu wizualnego. Prosze mnie za to specjalnie nie besztac: gust to gust. Eclipse wlasnie za to mi sie podoba ze w tym aucie moim zdaniem nie ma co zmieniac (no moze poza tym matowymi przednimi postojowkami).

Boki zrywam z cio?k?w ktorzy oblepiaja swoje golfy kilogramami plastiku tylko po to aby cos odpadlo na wiekszym wyboju...

"Rasowy" wyglad auta to taki jakie mialo gdy wyjechalo z fabryki. Kolor tez nie ma znaczenia dopoki jest to czarny :twisted:

I predzej zamontowalbym sobie 6x turbo, 4x nitro, reaktor jadrowy, naped plazmowy lub na antymaterie (zwlaszcza na antymaterie gdyby istnial :lol2: ) zeby zwiekszyc moc niz zmienil cokolwiek w ospojlerowaniu :protest:
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-11-12, 10:20   

HouseM napisał/a:
Musze zabra? g?os pomimo ?e nie b?d? tu pisa? nic o technice przyciemniania lamp.

Jak kto? porusza temat "JAKBY TU POGORSZY? BEZPIECZE?STWO INNYCH USER?W DR?G" A zaciemnienie lamp postojowych , szczeg?lnie tych z ty?u pojazdu to ewidentny przyk?ad umy?lnego powodowania ci?g?ego zagro?enia na drodze to jest PALANTEM I IDIOT? JAKICH MA?O !
POD REMIZ? Z TAKIMI POMYS?AMI RODEM ZE STODO?A TUNING !!!

Coraz bardziej mam ochote pozby? si? Eclipsa bo z tygodnia na tydzie? ,co wida? po ulicach wida? coraz wi?cej wie?niak?w wo??cych si? tymi samochodami.

Mam nadzieje ?e Ci ,kt?rzy nie poczuwaj? si? do bycia wiochmenami si? nie obra?? moim postem a Ci kt?rych on ura?a Niech ura?a dalej przynajmniej mo?e sobie u?wiadomi? ?e najwy?szy czas kupi? se Calibre albo Golfa II Gti !!

widze ze nia masz za bardzo rozeznania w tym temacie, mysle ze to dlatego ze swoje wnioski rysujesz na podstawie aut krore maja przyciemnione lampy w ten sposob ze ledwo widac pal?cy sie stop, ale uzywaja lakierow z gornej polki wystarczy pare cieniutkich warstw zeby lampie nadac efekt "smoked", i jestem pewny ze przy tam przyciemnionej lampie nawet nie zauwazyl bys roznicy w przebiciu swiatla w porownaniu z lampa ori, co do efektu wizualnego to juz sprawa indywidualna
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-11-13, 21:05   

Ryfi oby? mia? racje z tym rozpuszczalnikiem

ja nie jestem wrogiem tuningu optycznego
a wr?cz lubie je?eli sam zrobi sobie jakies dodatki mody lub ulepszenia
(mody oczywi?cie w ramach rozs?dku)
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
kawior1gturbo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Śrem
Wysłany: 2007-12-07, 13:32   

Ryfi napisał/a:
HouseM napisał/a:
Musze zabra? g?os pomimo ?e nie b?d? tu pisa? nic o technice przyciemniania lamp.

Jak kto? porusza temat "JAKBY TU POGORSZY? BEZPIECZE?STWO INNYCH USER?W DR?G" A zaciemnienie lamp postojowych , szczeg?lnie tych z ty?u pojazdu to ewidentny przyk?ad umy?lnego powodowania ci?g?ego zagro?enia na drodze to jest PALANTEM I IDIOT? JAKICH MA?O !
POD REMIZ? Z TAKIMI POMYS?AMI RODEM ZE STODO?A TUNING !!!

Coraz bardziej mam ochote pozby? si? Eclipsa bo z tygodnia na tydzie? ,co wida? po ulicach wida? coraz wi?cej wie?niak?w wo??cych si? tymi samochodami.

Mam nadzieje ?e Ci ,kt?rzy nie poczuwaj? si? do bycia wiochmenami si? nie obra?? moim postem a Ci kt?rych on ura?a Niech ura?a dalej przynajmniej mo?e sobie u?wiadomi? ?e najwy?szy czas kupi? se Calibre albo Golfa II Gti !!

widze ze nia masz za bardzo rozeznania w tym temacie, mysle ze to dlatego ze swoje wnioski rysujesz na podstawie aut krore maja przyciemnione lampy w ten sposob ze ledwo widac pal?cy sie stop, ale uzywaja lakierow z gornej polki wystarczy pare cieniutkich warstw zeby lampie nadac efekt "smoked", i jestem pewny ze przy tam przyciemnionej lampie nawet nie zauwazyl bys roznicy w przebiciu swiatla w porownaniu z lampa ori, co do efektu wizualnego to juz sprawa indywidualna


Ryfi ma 100% racje.
przyciemnilem sobie ostatnio tylne lampy sprayem.
efek jak w opisie Ryfi'ego.
trzeba to tylko zrobic umiejetnie!!!
nalozyc min.na 3 razy
nawet stare i porysowane lampy wygladaj? jak by wyjechaly prosto z fabryki po takim zabiegu(powierzchnia gladka i blyszczaca)
nie zmniejszylo to zbyt widocznosci swiatla lampy w dzien, a w nocy to juz wogole nie widze roznicy....

lakier ktorego uzylem, to "DUPLI-COLOR" puszka 150 ml.wystarczyla na pokrycie
tylnych lamp(zwroccie uwage, ze mam tylko polowe lamp :jezyk: ) i przednich kierunkow
Mam nadzieje, ze komus pomoglem :lol2:
Ostatnio zmieniony przez kawior1gturbo 2008-01-26, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-12-07, 18:22   

Dzieki zainspirowa?es mnie tym lakierem
ja tez chcia?em zaciemni? przednie postoj?wki ale folia nie mog?em sobie poradzi? bo lampa ma wg??bienia i rowki a lakierem sie ba?em bo my?la?em ?e jak co? spieprze to zniszcze lamp
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-07, 19:52   

Coodo napisał/a:
folia nie mog?em sobie poradzi? bo lampa ma wg??bienia i rowki


Ja rozgrza?em foli? suszark? i wypolerowa?em delikatn? szmatk? i na przegl?dzie kole? my?la?, ?e to lakierem robione...
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-12-08, 10:12   

dobra robota Kawior :ok: na pewno komus sie przyda ten art, dodam jeszcze ze nie nalezy pryskac z bliska bo beda zacieki, lepiej wiecej cieniutkich warstw niz 2 grube
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-08, 11:49   

No fajna sprawa. A ja si? dopytam dla pewno?ci: jakby takie co? si? zrobi?o i nam si? znudzi/nie spodoba to mo?emy zmy? ten lakier i mie? znowu ori lampy?
 
 
 
mlody321
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-08, 13:12   

Mo?emy zmy? bez broblemu. Nale?y zdemontowa? lampe i rozpuszczalnikiem do lakieru. Ja kiedy? mia?em polakierowane per?? i jak mi zabrali dow?d to zmywa?em. Tylko p??niej musia?em je polerowa? bo matowe si? zrobi?y.
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-12-08, 19:06   

Cytat:


Ja rozgrza?em foli? suszark? i wypolerowa?em delikatn? szmatk? i na przegl?dzie kole? my?la?, ?e to lakierem robione...

Chetnie bym wymontowa? i podrzuci? ci te lampy ?eby? mi oklei? :jezyk:
powiem ci ?e folia ju? od dw?ch miesi?cy le?y w domu i czeka na przyklejenie do lampy
ale jedn? ju? spieprzy?em bo narobi?em p?cherzy i tyle :lol2:
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
piotr 
zielenina


Pomógł: 3 razy
Wiek: -60
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 70
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2007-12-08, 19:10   

m?ody - pasuje ta ksywa, bo lampa to nie blacha i w kontakcie z rozpuszczalnikiem b?dzie si? nadawa? na ?mietnik .
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-12-08, 19:40   

tego te? si? obawiam po malowaniu
ale ktos wcze?niej pisa? ?e mo?na jakim? specjalnym
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
mlody321
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-09, 12:12   

piotr napisał/a:
m?ody - pasuje ta ksywa, bo lampa to nie blacha i w kontakcie z rozpuszczalnikiem b?dzie si? nadawa? na ?mietnik .
Ja tak robi?em i do dzisiaj lampa jest ok. Dodam jeszcze ?e nie by? to jaki? spray tylko normalna per?a samochodowa pokryta klarem. Zmy?em to ponad rok temu i do dzisiaj wygl?da normalnie. A jak nie b?dzie chcia?o zej?? rozpuszczalnikiem to mozna dopolerowa? papierem ?ciernym wodnym bardzo drobnym. (kiedy? nawet usuwa?em nim rysy z szyby.
 
 
kawior1gturbo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Śrem
Wysłany: 2007-12-09, 15:11   

wypolerowac mozna w zasadzie wszystko:]
ja nie polecam zadnych rozpuszczalnikow bezp.na lampy.
jednakze jesli sie komus nie podobaja i chce wymienic na zwykle, to moze sprobowac uzyc jakiegos zmywacza, czy cos, a potem polerowac(nie zaszkodzi sprobowac)

[ Dodano: 2007-12-09, 15:38 ]
jak mi kolo polakierowal samochod i nie zbyt to ladnie wygladalo(lakier nie byl gladziutki itd.) to przejechalem papierem wodnym po calej karoserii(papier 2500)
po tym zabiegu wygladal jak "rost" ale wypolerowalem pastami do polerki(pasta TEMPO, czy spec. G3 czy jakos tak) i teraz sie blyszczy i jest ladnie :ok:
_________________
GST 1991
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-15, 23:31   

A ja mam pytanie trosze z innej beczki (nie o przyciemnianiu) ale i tak dotycz?ce lamp przednich ,konkretnie postoj?wek :) Wie kto? jak wygl?da wn?trze euro postoj?wki? Bo mam zamys?y ,?eby wyci?? po kawa?ku tych szarych plastik?w i je?dzic z zapalonymi i schowanymi ?wiat?ami. Czyli zrobi? co? ala lampy USA. Bo postoj?wki i tak marno ?wiec? a moze nie musia?bym otwiera? ?wiate?. Wiadomo ,jak gorsze warunki pogodowe to otwieramy lampki. Wi?c da sie zrobi?? Czy znowu wymy?lam? :/
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-15, 23:33   

szaki szaki szaki :) nie wymyslaj :P lepiej kupic szkla usa :> niz za bardzo kombinowac :>
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-15, 23:37   

Nie mam pieniensy na takie rzeczy :jezyk: jakbym kupowa? USA postoj?wki to i przyda?y by sie kierunki do kompletu coby ?adnie wyglada?o. A to ju? pare st?wek jest ,st?wek kt?re wole w?o?y? w mechanike ni? wygl?d :ok:
 
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-12-16, 10:22   

Szakal napisał/a:
A ja mam pytanie trosze z innej beczki (nie o przyciemnianiu) ale i tak dotycz?ce lamp przednich ,konkretnie postoj?wek :) Wie kto? jak wygl?da wn?trze euro postoj?wki? Bo mam zamys?y ,?eby wyci?? po kawa?ku tych szarych plastik?w i je?dzic z zapalonymi i schowanymi ?wiat?ami. Czyli zrobi? co? ala lampy USA. Bo postoj?wki i tak marno ?wiec? a moze nie musia?bym otwiera? ?wiate?. Wiadomo ,jak gorsze warunki pogodowe to otwieramy lampki. Wi?c da sie zrobi?? Czy znowu wymy?lam? :/


wydaje mi sie ?e kto? ju? chyba porusza? ten temat ...jak si? nie myle to chyba by? W?adek
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2007-12-16, 16:07   

Szakal napisał/a:
Bo mam zamys?y ,?eby wyci?? po kawa?ku tych szarych plastik?w i je?dzic z zapalonymi i schowanymi ?wiat?ami.
Przy oryginalnym matowym kloszu efekt b?dzie mizerny i mog? si? przyczepic niebiescy :wtf: Niestety tylko wymiana na takie z przej?ystym kloszem przyniesie oczekiwany i zadowalaj?cy efekt. Przerobi?em ten temat :ok: To koszt ok 170z?
_________________
GS 1992 2,0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13