Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tablice rejestracyjne. Propozycje montażu.
Autor Wiadomość
strunczez 
mniejsza zielenina


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 117
Skąd: Katowice Strzelce Op
Wysłany: 2012-10-31, 15:29   Tablice rejestracyjne. Propozycje montażu.

Drodzy forumowicze.
Pochwalcie się jak zamontowaiście polskie tablice w amerykańską wnękę 4G.
Dziś zarejestrowałem samochód dostałem nowe tabulki i nie chce za bardzo giąć tylnej blachy żeby zmieściła się w miejsce oryginalnego mocowania. Macie jakieś pomysły? Co zrobiliśie u siebie?
Fotki jak najbardziej mile widziane.
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2012-10-31, 17:53   

trzeba było powiedzieć że potrzebujesz kwadratową blachę jak rejestrowałeś auto
 
 
 
NorthShore
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-31, 18:27   

MATi napisał/a:
trzeba było powiedzieć że potrzebujesz kwadratową blachę jak rejestrowałeś auto
- otóż to :jezyk:
 
 
Simeon 
KLUBOWICZ
Łysy z Brazzers


Pomógł: 36 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 1638
Skąd: KrK
Wysłany: 2012-10-31, 18:28   

Leć wymień na kwadraciaka :ok:
_________________
--2g RS 420a '96, --2g GS 4g63 '96, --2g GST Spyder 4g63T '98
--BMW E30 M20B20 '87 --IS 200 1G-FE '99
"Bo auta to do 2000r. wychodziły"
 
 
NorthShore
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-31, 18:30   

Chociaż kumpel kiedyś też tak miał to giął i dopasowywał do otworu :wtf: wyglądało to co najmniej zabawnie ;)
 
 
strunczez 
mniejsza zielenina


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 117
Skąd: Katowice Strzelce Op
Wysłany: 2012-10-31, 18:52   

Ale panowie... mhmm... ja mam kwadraciaka, tylko że sie on nie mieści. Polskie blachy są większe niż amerykańskie otwory... Poprzedni właściciel miał też kwadraciaka i go zagiął. Jak się orientuję to miał 1.5cm og góry i dołu zgięte. Nie chce roić takiej maniany jak on...
Ostatnio zmieniony przez strunczez 2012-10-31, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2012-10-31, 18:58   

zamow sobie na wymiar na allegro "przypominajaca" polska blache na wymair amerykanski a orginal w razie kontroli woz w bagazniku :) ten samochod i tak nie ma homologacji na wiekszosc podzespolow na rynek euro wiec co to za roznica kolejne naduzycie ;)
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
strunczez 
mniejsza zielenina


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 117
Skąd: Katowice Strzelce Op
Wysłany: 2012-10-31, 19:09   

GOLDI napisał/a:
zamow sobie na wymiar na allegro "przypominajaca" polska blache na wymair amerykanski a orginal w razie kontroli woz w bagazniku :) ten samochod i tak nie ma homologacji na wiekszosc podzespolow na rynek euro wiec co to za roznica kolejne naduzycie ;)


Myślałem o tym, żeby na wymiar coś zklecić. Problem w tym że mieszkam na zadupiu (kiedyś o tym rozmawialiśmy na zlocie - o ile pamiętasz). Częśc ludzi już chce mnie zjeśc za to ze kupiłem sobie wóz za ~40 patoli. Tak prawdę mówiąc to na chwilę obecną mogą sie przywalić do przysmolonych szyb bocznych (nie przepuszczają 75% światła), przednich reflektorów (nie udowodnią tego bez sprzętu) i braku światła przeciwmgielnego. Na razie nie nie chce podpadać jeszcze tablicą. Pojeżdzę troche z oryginałem i zobacze jaka będzie reakcja.
Cwaniakiem nie jestem i moim 2G, które też nie spełniało wymogów jeździłem 6 lat i nigdy nie miałem z policją problemów.

Goldi czy jest coś jeszcze do czego mogą się przyczepić funkcionariusze prawa, oprócz rzeczy o których wiem i wspomniałem wcześniej?
Ostatnio zmieniony przez strunczez 2012-10-31, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2012-10-31, 19:17   

jak dorwiesz zderzak od polifta(?) to nawet prosta blacha wejdzie ;)
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
strunczez 
mniejsza zielenina


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 117
Skąd: Katowice Strzelce Op
Wysłany: 2012-10-31, 19:21   

GOLDI napisał/a:
jak dorwiesz zderzak od polifta(?) to nawet prosta blacha wejdzie ;)
Obrazek


:) Tylko że ja mam jedną rurę wydechową, pozatym wolę zostawić samochód w oryginale ;)
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2012-10-31, 19:46   

GOLDI, ale ten zderzak jest tylko w wersji GT z V6 ciężej to dorwać niż lampy tył usa do 2g czy dokładkę do 1g
 
 
 
strunczez 
mniejsza zielenina


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 117
Skąd: Katowice Strzelce Op
Wysłany: 2012-11-01, 18:40   

Nikt nie podzieli się sposobem montażu tablicy? Jeśli nic nie wykminie to w poniedziałek ojciec w pracy mi to dognie na wymiar. Zmiana zderzaka nie wchodzi w grę. Widziałęm na paru eclipsach że ktoś montował rejestracje po skosie lub nagiął ją.
Jak kupiłem to wyglądało to tak (to jest mój wózek):
1:

Inne propozycje z alledrogo i otomłoto:
2:

3:

4:

5:

6:


Co proponujecie?
Proszę zwrócić uwagę na aspekty prawne (czy można?) / estetyczne / komfort (żeby nie brzęczało) itp.

Z góry dziękuję za sugestie.
 
 
 
Radexpl 
zielenina


Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 12
Skąd: Zamość/Warszawa
Wysłany: 2012-11-01, 19:22   

ja tylną skróciłem troche z góry i troche z dołu. domalowałem czarne paski (bo naprawde uciachać niewiele trzeba) i jezdze tak bo zupelnie nie widac ze sa niewymiarowe. a ten sposob doradził mi pan policjant :P :D
 
 
strunczez 
mniejsza zielenina


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 117
Skąd: Katowice Strzelce Op
Wysłany: 2012-11-01, 19:43   

Radexpl napisał/a:
ja tylną skróciłem troche z góry i troche z dołu. domalowałem czarne paski (bo naprawde uciachać niewiele trzeba) i jezdze tak bo zupelnie nie widac ze sa niewymiarowe. a ten sposob doradził mi pan policjant :P :D

A mógłbyś walnąć jakieś foto tego? Byłbym bardzo wdzięczny.
 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2012-11-01, 19:54   

strunczez, btw od kiedy Ty takim esteta jestes :D ? całe życie w RSie przejezdziles na chinskich soczewkach poliftowych w zderzaku przedlifta :P
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
strunczez 
mniejsza zielenina


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 117
Skąd: Katowice Strzelce Op
Wysłany: 2012-11-01, 20:29   

GOLDI napisał/a:
strunczez, btw od kiedy Ty takim esteta jestes :D ? całe życie w RSie przejezdziles na chinskich soczewkach poliftowych w zderzaku przedlifta :P


Zawsze byłem estetą. Tylko jak miałem 2g to studiowałem 2 kierunki na raz i pracowałem jednoczesnie, żeby związać koniec z końcem. Nie było mnie stać na to żeby inwestować w "drogie" zabawki do mojego samochodu. Nie miałem bogatych rodziców i utrzymywałem się sam. Samochód dzięki małemu spalaniu byłem w stanie spokojnie utrzymać. Szukałem wtedy oszczędności - zresztą sam jeździłeś na gazie w tamtym czasie i doskonale wiesz co to szukanie oszczędności. Teraz źle nie zarabiam, 4G kupiłem jako zabawkę - drugi samochód - i chciałbym aby prezentował się jak najlepiej. Szukałem bardzo długo czegoś dla siebie (od Maja) Myślałem o Corvecie C6, Lotusie Excige, Nissanie 350z, Camaro i Eclipsie 4G. Suma sumarum nie wiem czy dobrze wybrałem czy źle w każdym razie po ponad połowie roku szukania i oglądania wyżej wymienionych w większości "kombinowanych samochodów" udało mi się znaleźć ładny egzemplaż w idealnym stanie technicznym z małym przebiegiem od uczciwego sprzedawcy.
I TAK jestem estetą i wku...ać mnie będzie brydko zamontowana tablica w moim wozie. :D
Stąd ten temat :)
 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2012-11-01, 20:56   

majac do wyboru lotusa czy vette wybrales 4g :lol: ? jaja sobie robisz? albo w zlym budzecie ich szukales :D
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
Ostatnio zmieniony przez GOLDI 2012-11-01, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
strunczez 
mniejsza zielenina


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 117
Skąd: Katowice Strzelce Op
Wysłany: 2012-11-02, 01:28   

GOLDI napisał/a:
majac do wyboru lotusa czy vette wybrales 4g :lol: ? jaja sobie robisz? albo w zlym budzecie ich szukales :D

Niestety w tym budżecie co szukałem trafiałem na same kombinowane. Lotusa odpuściłem jak zobaczyłem jak jest wykonany w środku, pozatym aluminiowa rama po dzwonach nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem a o niedzwoniaste trudno, a jak już się trafą to dużo poza budżetem. Vetty, które mnie interesowały sprawdzałem po VIN'ach (zdjęcia z aukcji) i te "bezwypadkowe" w większości wyglądały jak mielonka. Polska to niestety kraj kombinatorów i trzeba potwornie uważać przy zakupie tego typu samochodów. Po długich poszukiwaniach odpuściłem i zacząłem się przyglądać 4G i szczerze mówiąc chyba dobrze zrobiłem bo samochód jest bardzo dobrze wykonany, wygodny, ładny i przedewszystkim oryginalny jeśli chodzi o bryłe a te ponad 200 koni w zupełności mi wystarczy, co więcej od biedy można przewieźć w nim 3 pasażerów i zapakować coś do bagażnika, co w przypadku vety, lotusa czy 350Z nie jest możliwe. Zależało mi na zakupie dobrego egzemplarza, który nie był jak wspomniałem wcześniej mielonką. Trzeba sobie powiedzieć szczerze że w Polsce 99% takich samochodów jest powypadkowych.
Eclipse'a, którego znalazłem nie był mielonką, ma szyby oryginalne i żadna poducha nie była wystrzelona.
Przebieg zaledwie 16 tys mil.
A co najważniejsze to z puli jaką zaplanowałem na samochód troche jeszcze zostało :)
Misiek wyglądał tak jak przyjechał do Polski:
Ostatnio zmieniony przez strunczez 2012-11-02, 01:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Adam 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 171
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-11-02, 12:34   

U mnie poprzedni właściciel zrobił to tak że na długości tablicy rej. przeciął zderzak w górnej części za podświetleniem i w tą szczelinę wsuwasz tablicę.Wszystko ładnie leży i tablica cała.
 
 
strunczez 
mniejsza zielenina


Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 117
Skąd: Katowice Strzelce Op
Wysłany: 2012-11-02, 12:56   

Adam napisał/a:
U mnie poprzedni właściciel zrobił to tak że na długości tablicy rej. przeciął zderzak w górnej części za podświetleniem i w tą szczelinę wsuwasz tablicę.Wszystko ładnie leży i tablica cała.

Dzięki wielkie. Też nad tym myślałem. Powiedz mi tylko czy nie zasłania to górnych liter?
Kwadraciaki są za duże o 3cm a litery się zaczynają po 2 jak się nie mylę. Masz jakies foto tego?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 8