Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie pali na 2 gary ;/
Autor Wiadomość
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-03-09, 12:31   

tanaka napisał/a:
GOLDI napisał/a:
dokladnie czujniki polozenia walu i walkow, to bym sprawdzil w pierwszej kolejnsoci,.... figara masz mozliwosci wiec przegrec z drugiego 1g :>


goldi tylko w g1 byly 3 wersje tego czujnika :) zalezy jaki rocznik auta


dwie wersje to wiem
ale podobno obie dzia?aj?

figara co tam adasa misiek jeszcze nie na chodzie?
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-03-09, 12:38   

ale wszystkie zagadaj?. tylko z wcze?niejszych wersji prze?o?one do rocznika 94 gdzie jest ten czujnik z czarn? plastikow? pokrywk? mo?e by? problem ale nie zawsze. generalnie trzyma si? na dw?ch ?rubkach 12 wi?c prze?o?enie nie jest problemem...
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-03-09, 12:51   

u mnie w roczniku 94 jest ten z czarn? pokrywk?
jak mi pad? to chcia?em w?a?nie podpasowa? tego drugiego bo by? ta?szy o 200z? od tego z czarna pokrywk? ale kiepuczi mi odradzi?
m?wi? ?e oba b?d? chodzi? ale ten czarny jest bardziej rozwiniety technicznie
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
tanaka 
zielenina



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 94
Skąd: wa?brzych
Wysłany: 2008-03-09, 13:45   

89-90
part number : MD121786


91-92
part number : MD148855


93-94
part number : MD184529
_________________

 
 
 
adas_adas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 17:33   

Heja ludziska... Jak na moje to wszystkie te czujniki polozenia, aparaty zaplonowe czy modu?y bo r?znie to ludzie nazywaja... to wszystko to jest to samo... jednak to nie jest przyczyna. sprawdzilem zamieniajac na dzialajacy i bez zmian. sprawdzilem cisnienie - nie ma cisnienia w srodkowych garach. doszlismy do wniosku po debatach :) ze to uszczelka pod glowica sie wysrala. Najprawdopodobniej podczas skrecania silnika ziom musial zarysowac uszczelke albo zostawic na niej albo pod nia jakiegos malego smiecia... wiemy jakie cisnienie w tym srodowisku panuje i jakie przemiany tam zachodza. uszczelka miedzy srodkowymi garkami gdzie jest najw??sza poprostu sie wypalila albo cos w tym stylu. Wniosek: Jest iskra, mieszanka sie spala ale cisnienie ktore powinno tu pracowac przeplywa z jednego gara do drugiego i zupelnie traco swoja moc. Mechanik mial na karku robote z ktora mial sie wyrobic do konca tygodnia. od poniedzialku bierze sie za smoka. jak sie cos okaze napisze... pozdriowerro. :o :o

[ Dodano: 2008-03-09, 18:52 ]
jeszcze jedno bym zapomnial... Miju? moj kochany dziekuje ci jeszcze raz za spacerek. baaaaardzo cie kocham. na priv i na forum :P :P:P. :*
No... to by bylo na tyle :)
 
 
figara
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 18:17   

adas_adas napisał/a:
jeszcze jedno bym zapomnial... Miju? moj kochany dziekuje ci jeszcze raz za spacerek. baaaaardzo cie kocham. na priv i na forum :P :P. :*
No... to by bylo na tyle


Ojojoj mojego m??usia ponios?o :serduszka: :serduszka: :serduszka: kC ;*
No ale ma takie prawo, w ko?cu dzieki tej stronie pozna? swoj? ?on? :lol2: no i ma dzi?ki temu dwa Eclipsy :jezyk: :jezyk: :jezyk:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 18:18   

adas_adas napisał/a:
sprawdzilem cisnienie - nie ma cisnienia w srodkowych garach. doszlismy do wniosku po debatach :) ze to uszczelka pod glowica sie wysrala.


Jakby nie patrzec to byloby odpowiedzia. Czy jest niskie cisnienie czy go wogole nie ma? Bo jesli nie ma calkowicie to przy momencie sprezenia wszystko ucieka z tego cylindra i potem juz nie ma co spalac.
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-03-10, 21:26   

jasne ze przy wywalonej uszczelce nie bedzie chodzi?
tylko pytanie z jakiej przyczyny posz?a
jako? nie chce mi sie wierzy? ?e kto? m?g? ja zarysowa? podczas sk?adania
pewnie jest krzywa a mechanior nie da? jej do zplanowania i dlatego posz?a uszczelka


ps adas u kogo naprawiasz silnik(w jakim zak?adzie)
od sprawdzania i planowania g?owic jest dobry kempinski na mazowieckiej
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
figara
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-11, 09:36   

Coodo napisał/a:
tylko pytanie z jakiej przyczyny posz?a


No w?a?nie...tu si? zaczyna problem, bo mechanik zaczyna m?wi?, ?e tak poprostu si? zdarza, ?e to stary samoch?d...bla bla bla...jasne :? g?wno prawda i dobrze o tym wie :|
Spie......to i tyle, w?o?yli?my ju? 3500 ko?a w auto i dalej co? nie tak, bo kto? tu jest poprostu niekom?petent?ny :evil: :evil: :evil: W tym tygodniu ( mam nadziej? :wtf: ) bedziemy odbierac auto no i si? rozlicza?....ku?wa nigdy wi?cej naprawy u "znajomych" mechanik?w a raczej pseudo-mechanik?w :?
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-03-11, 18:02   

niema ?e stary samoch?d i dlatego mo?e wywali? ...
ciekawy jestem kt?ry raz s? za?o?one te same szpilki
b?d? za d?ugie i za h.j nie dokrecisz
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
adas_adas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-15, 12:07   

no to sluchajcie ... Codo... i reszta... ostatnia diagnoza mechanika: termostat sie spierdolil i utrzymuje za duza temperature silnika w czasie pracy na gazie. to bylo przyczyna wysrania sie uszczelki. ludzie powiedzcie mi czy ja jestem nienormalny czy co... wg mnie to jast szukanie jakiejkolwiek wymowki byle nie brac odpowiedzialnosci za poprzedni remont silnika. czy termostat (a wg mnie jest dzialajacy poprawnie, wymienialem go ok roku temu) moze byc przyczyna takich komplikacji? temperature silnika pokazywal mi zawsze ponizej polowy wiec wg mnie nie mogl sie przegrzac. dajcie mi kilka slow ktorymi moglbym obalic teorie mechanika... Pozdrowerro.
 
 
tanaka 
zielenina



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 94
Skąd: wa?brzych
Wysłany: 2008-03-15, 12:16   

a skad mechanik wie jaka silnik ma (mial temperature) temperature ? z fusow po herbacie to wrozyl ?
_________________

 
 
 
Matimon
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-26, 17:38   

Najprawdopodobniej posz?a ci uszczelka od zasilania gazowego. Poprostu za uboga mieszanka, a clperki tego nie lubi?!! Ja mam ju? inst gazow? 2 lata i nic z?ego si? nie dzieje. Na bie??co sprawdzam sk?ad mieszanki na LPG. Niestety musi spalic te 12l, zeby z silnikem bylo wszystko OK.
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-03-28, 18:04   

termostat mozna sprawdzic w prosty spos?b
bie?esz jakis ma?y garnek z wod? wk?adasz do niego termostat i termometr
podgrzewasz go na gaz?wce i patrzysz kiedy zaczyna sie otwiera?
na termostacie jest napisane przy jakiej temperaturze sie otwiera
przy ?le dzia?aj?cym termostacie ewidentnie temperatura przechodzi za po?owe
to s? normalne wym?wki mechanika ?eby nie brac odpowiedzialno?ci

ps jak b?dziesz w razie na spocie mm w bydzi to obgadamy tw?j problem
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
toldi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-01, 17:04   

Co do straty mocy mia?em problem z (now?) g?owic? z "profesjonalnej" firmy. Urwa?o mi d?wigienki te spod pokrywy zawor?w i auto pali?o na 2 gary. Ale kompresja by?a. Iskry by?y. Sprawdz kompresje.
Wcze?niej kiedy wypali?o mi t?ok na gazie to pali? tylko na trzy cylindry i tez z pocz?tku my?la?em ?e ?wieca albo przew?d. Objaw by? taki ?e po zdj?ciu korka wlewu paliwa robi?o sie podci?nienie tak ?e jak przyk?ada?em korek to go zasysa?o.
Powodzenia z klipsem.
Ostatnio zmieniony przez toldi 2008-04-01, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
figara
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-03, 08:53   

Eclipse do odbioru w sobot?...b?agam wszytko co mo?liwe ?eby wszytko by?o cacy :amen: :amen: :amen:
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-04-04, 19:28   

spoko bad? dobrej mysli :ok:
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
figara
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-05, 21:58   

Eclipse odebrany :jezyk: Wszystko chodzi cacay, zapitala bosko :serduszka: ufffff....w ko?cu 2 znowu stoj? pod domkiem :ok: :twisted: :twisted: :twisted:
Miejmy nadziej?, ?e teraz to ju? tylko la? i jezdzi?, jezdzi?, jezdzi? :serduszka:
Dzi?ki wszytkim za pomoc :lol2:
Ostatnio zmieniony przez figara 2008-04-05, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-05, 23:04   

figara napisał/a:

Dzi?ki wszytkim za pomoc :lol2:
moze sie czepaim ale dodaj gdzie potrzeba :P

To co Ci wlasciwie zrobili? I ile skasowali jesli mozna wiedziec?
 
 
figara
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-06, 19:44   

allias napisał/a:
moze sie czepaim ale dodaj gdzie potrzeba


jak rzep psiego ogona :jezyk: ...a tak na powa?nie to nie wiem gdzie, co , jak :oops: :lol2:

allias napisał/a:
To co Ci wlasciwie zrobili? I ile skasowali jesli mozna wiedziec?


Uszczelka pod g?owic? - koszt - p?acili?my tylko za uszczelk? bo w ramach gwarancji :? :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12