Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki olej do skrzyni
Autor Wiadomość
zaxdamian 
mniejsza zielenina



Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 212
Skąd: Wyszk?w
Wysłany: 2007-10-25, 16:06   

M?wi? tylko ?e mi?dzy starym olejem nie widz? r??nicy a nie ?e red line jest badziewiarski:P
_________________
Twoje auto Tw?j ?wiat

wszystko co robisz r?b uwa?nie i dok?adnie...
 
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-10-28, 11:29   

jesli ktomus wchodza ciasniej biegi lub ma takie wrazenie polecam w 100% poliurethanowe gumy drazka zmiany biegow, zakupilem je od kiepucziego i nie spodziewalem sie ze az bedzie taka poprawa, skrzynia chodzi jak nowka!!
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-10-28, 11:43   

heh ja b?d? musia? sobie te? bushing kit zamontowa? tak jak ty :)
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-28, 15:37   

SAMAEL napisał/a:
heh ja b?d? musia? sobie te? bushing kit zamontowa? tak jak ty :)
jakbys kolowal zestawik to daj znac :>zrobi sie zbiorcze zamowienie :P
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-10-28, 15:56   

A ile takie co? kosztuje? :-P
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-10-28, 18:23   

kiepuczi ma, na miejscu :twisted:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-10-28, 19:13   

Szakal napisał/a:
A ile takie co? kosztuje? :-P

http://allegro.pl/item260...suspention.html
:lol2:
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-10-29, 16:35   

O kufa ,dobrze wiedzie? :-P Takie drogie ze chyba sobie kupie :-P

EDIT:
bleee nie kupie sobie tego ;( :jezyk: :protest: Przeca to do 2G tylko jest :lol2: A do 1G ni ma przypadkiem? :twisted:
 
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2007-10-29, 17:39   

do 1g nie mam ale to nic prostrzego jesli jestes chetny to sciagam ci w 2-3 tyg. sredni czas oczekiwania.
No wreszcie sie ruszylo mi z tymi podkladkami, 3 miesiece kisilem kilka kompletow a teraz zostal mi tylko jeden, po poscie ryfiego:)) hhe, tak to jest w Polsce kazdy kor_a szuka dywanikow, neonkow a nie wie co to dobre mody sa. jak pisze na allegro ze to najlepsza modyfikacja za niewielkie pieniedze to tak jest.
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-10-29, 21:46   

kiepuczi napisał/a:
do 1g nie mam ale to nic prostrzego jesli jestes chetny to sciagam ci w 2-3 tyg. sredni czas oczekiwania.
No wreszcie sie ruszylo mi z tymi podkladkami, 3 miesiece kisilem kilka kompletow a teraz zostal mi tylko jeden, po poscie ryfiego:)) hhe, tak to jest w Polsce kazdy kor_a szuka dywanikow, neonkow a nie wie co to dobre mody sa. jak pisze na allegro ze to najlepsza modyfikacja za niewielkie pieniedze to tak jest.


:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: widzisz musisz lepsze opisy robi? i potwierdza? je sprawozdaniami klubowicz?w :P ja ju? na sw?j komplecik czekam :beer:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-02, 10:48   

Cytat:
3 miesiece kisilem kilka kompletow a teraz zostal mi tylko jeden

Eeetam na Allegro jeden go?ciu wystawia i widac, ?e ma jeszcze dwie sztuki z dw?ch dost?pnych :lol2:
kiepuczi, sprowad? par? komplet?w do 1g, a pewnie te? zejd? r?wnie szybko.
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2007-11-02, 13:21   

przeciez to ja wystawiam, i nie mam juz ani jeden sztuki, wszystko sprzedane. niestety do 1g nie ma zestawow poliurathenowych, sa metalowa dwa razy drozsze wiec nie sciagam bo cena moze byc dla wiekszosc zaporowa. jak ktos bedzie zainteresowany to sie do mnie odezwie i kupi.
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-03, 10:16   

kiepuczi napisał/a:
przeciez to ja wystawiam

No dobra, zapomnia?em dopisa? na ko?cu pierwszego zdania "joke" - przepraszam :)
kiepuczi, a w kwestii Allegro to wycofaj te przedmioty np z powodu ?e uleg?y zniszczeniu lub innego. Bo jaki? nawiedzony wstawi Ci negatywa. ;)

A wracaj?c do g??wnego tematu, to prosz? mnie o?wieci? w jednej kwestii. Gdzie? przeczyta?em (nie pami?tam na jakim forum) ?e oleje klasy GL-5 powoduj? korozj? synchronizator?w i zalecane jest lanie olej?w klasy GL-4. Natomiast w serwis?wce pisze aby stosowa? olej klasy GL-4 lub wy?szej. To jak to jest w ko?cu?

Znalaz?em takie wynalazki Shell Spirax GSX 75W-90 GL-4 oraz Shell Spirax ASX 75W-90 GL-5tyle ?e ten drugi zalecany jest chyba bardziej do przek?adni a ten pierwszy do skrzy?.
Jak one si? maj? do Syncroshift, MTL i innych? (MTL 70W80 GL-4)

Pozdrawiam
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-11-03, 10:52   

shell ma si? tak ?e spe?nia klasyfikacj? ale nie jest niczym specjalnym....
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-03, 11:53   

kiepuczi napisał/a:
Polecam mieszanke MTL+MT90 2:1 do FWD tj, GS/ GST i MT90 do AWD

kiepuczi, wyt?umacz dlaczego proponujesz mieszank? na zim? skoro teoretycznie wystarczy?by sam MTL. Pomijaj?c klasyfikacje jako?ciow? to wed?ug klasyfikacji lepko?ciowej to MTL powinien lepiej spe?ni? swoje zadanie. No chyba, ?e celem mixu by?o osi?gniecie z?otego ?rodka czyli 70W90, tak? :)
Pozdrawiam
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2007-11-03, 12:09   

dlatego ze ktos juz kiedys przeprowadzal szczegolowe badania i testy ktore wykazaly ze mieszanka olejow sprawuje sie najlepiej. dalej idac za obszerym artykulem sprzed kilku lat i obszerna dyskusja, stwierdzono ze seryjny olej do skrzyn DSM lany przez fabryke Synchromesh MT Fluid, nie ma ani gestosci 75w90 ani 75w80 ale wlasnie cos posredniego. I to ma byc wlasnie a receptura stosowana jest nie tylko do jazdy na codzien ale i na tor.

Zima w Polsce to nie zima , klimat zimny w rozumieniu producentow olejow jak i samochodow to klimat w ktorym spadki temperatury sa ponizej 30 C. sam MTL wystarczy ale mix powinien byc jeszcze lepszy.
MTL jest sklasyfikowany na 75W80 wklasyfikacji GL-4, e SEA 10W30, w niskich temperaturach zachowuje wlasciwosci oleju 70W w wysokich 80W.
MT-90 GL-4 75W90, SEA 10W40
 
 
 
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-03, 16:15   

kiepuczi napisał/a:
MTL jest sklasyfikowany na 75W80

kiepuczi, prawdopodobnie wkrad?a si? liter?wka, czy przypadkiem nie mia?o by? 70W80? No i MTL ma w odpowiedniku olej?w silnikowych 5W30, analogicznie MT-90 ma natomiast odpowiednik 15W40. :ok:
W galerii pozwoli?em sobie umie?ci? wykresy obrazuj?ce w?a?ciwo?ci oleju MTL :jezyk:
Czyli, kupujemy dwie kwarty MTL i jedn? kwart? MT-90, ??czymy je ze sob? otrzymuj?c 2,838 litra. Bo chyba raczej dost?pno?? luzem to u nas marzenie ?ci?tej g?owy :?
 
 
Markus
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-24, 12:58   

Temat od?wie?am, bo ze wzgl?du na lekkie haczenie skrzyni "na zimno" postanowi?em wymieni? olej. Po przeszukaniu ca?ego forum ten temat wydaje mi si? najkonkretniejszy :)

Z tego i innych temat?w wywnioskowa?em, ?e najlepszy do mojego Mi?ka by?by Red Line MTL, albo Pennzoil Syncromesh. Pojawia si? tylko pytanie gdzie te cuda mo?na kupi? (i za ile).

Znalaz?em jedno miejsce z Red Line'em:
http://motorsport.istore....y,red,line.html

Znacie inne?

Zadzwoni?em te? do warszawskich dealer?w/ASO Mitsubishi: Mitcar i AUTO GT. Maj? podpisan? umow? z Castrolem (czego nie ukrywali) i w pierwszym polecili mi Castrol SMX S (podobno zgodnie z ksi??k? do Eclipse 1g), a w drugim Castrol TAF X. Zdaje si?, ?e ten pierwszy by?by bardziej na miejscu... Mo?ecie co? o nich powiedzie??

Z tego co wyczyta?em do zalania potrzebne mi jest 2,3l? Poprawcie mnie je?li si? myl?.

Jakiego mam Klipera to wida? ni?ej. Je?li wierzy? poprzedniemu w?a?cicielowi to skrzynia by?a wymieniana ok. 45tys. km temu.
Ostatnio zmieniony przez Markus 2009-04-24, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-26, 12:18   

Markus, w sprawie Red Line MTL, albo Pennzoil Syncromesh uderz na PW do kol. kiepuczi. Pewnie Ci pomo?e ;)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez conti 2009-04-26, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2009-04-26, 12:21   

Red Line jest najlepszym zalecanym olejem do skrzynek DSM . Mo?esz la? Castrol, ale nie ma nic w nim szczeg?lnego poza ka?dym innym olejem przek?adniowym
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9