Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony do Eclipse - jakie wybrać
Autor Wiadomość
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2008-02-27, 23:25   Opony do Eclipse - jakie wybrać

Jak w temacie

Musze zakupic oponki bo moje umarly smiercia naturalna a wpadanie na nich bokiem na prawie kazdym mocniejszym zakrecie przestalo mnie bawic tak wienc szukam

http://sklep.autofirmowe....1r_7_60046.html

a i niech mi ktos powie co to za felgi :P

http://photos02.allegro.p.../06/318870641_3
Ostatnio zmieniony przez MATi 2012-04-05, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 23:31   

Diabel napisał/a:
http://photos02.allegro.p.../06/318870641_3
piekne :P

nie kupuj toyo :P fuj :P
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 23:38   

Jest tak ze albo stawiasz na zywotnosc albo na przyczepnosc.... bo jest bardzo ciezko znalezc cos pomiedzy choc ja na swoje Kumho ASX nie narzekam. 40tys mil na starych oponach i jeszcze mialem mase przyczepnosci... nawet na mokrym... ale to inna historia.

Jesli chcesz miec dobra przyczepnosc to szukaj opon miekkich, tylko ze ich zywotnosc bedzie gorsza. W zaleznosci od producenta ich przyczepnosc bedzie lepsza lub gorsza na sliskiej nawierzchni.

Toyo niewatpliwie robi dobre opony i mozesz byc z nich zadowolony. Opony Dunlop z serii Sport wygladaja bardzo dobrze. Ostatnio sie im przygladalem w warsztacie i maja gume dobrej jakosci. Szkoda ze nie moge znalezc parametrow technicznych opony bo moglbym ci opisac je bardziej. Jesli dowiesz sie Treadwear, Traction i Temperature danych opon bede ci w stanie powiedziec wiecej.

Osobiscie nie lubie opon w ksztalcie V bo sie je ciezko utrzymuje. Raz zamontowane musze pozostac na danej stronie i nie mozna przeprowadzic rotacji z jednej strony na druga. Ale to juz osobiste preferencje.

Sprawdz czy jest dostepny zestaw opon Toyo o wyzszym wspolczynniku niz 88V. Bedzie lepiej reagowal na temperature a tym samym lepsza przyczepnosc na suchej nawierzchni.

Jesli chcesz poznac wiecej na temat opon to postudjuj strone www.tirerack.com - rewelacyjna baza danych na temat opon felg i wielu innych. Duzo recenzji uzytkownikow. Niestety nie sprzedaja Toyo (a szkoda). Jesli tylko mocniej Ci nagmatwalem... daj znac... sprobuje jeszcze raz :P :P :beer:
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2008-02-27, 23:46   

allias, nie nagmatwales mi :P cos mnie ciagnie do tych oponek :P poszukam z wiekszym wspolczynnikiem tylko nie wiem jaka maja przyczepnosc i tu najbardziej zalezy mi na odpowiedzi Goldi mi napisal ze sa fuj :P ale on tak pisze na wiekszosc rzeczy :D zarcik Goldi :D :jezyk:
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 23:47   

sa lepsze i tansze opony od toyo :) kupujac toyo placisz za marke :) nie do konca za jakosc... nie sa mega zle... ale tez nie sa mega dobre... sa ok... ale mozesz miec cos lepszego w tej cenie..
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2008-02-27, 23:51   

ciekawe co :Przyklady przyklady :P
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 23:53   

One sa oki do ceny ale osobiscie raczej ogladalbym sie za Dunlopem. Maja mieksza gume. Wejdz na www.tirerack.com i poczytaj recenzje. Problem w tym ze na rynku polskim nie ma za dobrych opon.

Jesli masz czas to sciagnij sobie te opony: http://www.tirerack.com/t...re1=yes&place=1

Ja wiem ze do swojego bede je bral juz poraz 3-ci. Cena super i jakosc poprostu rewelacja!!!.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 23:57   

polecam Ci wszelkiej maski Yokohamy... przyczepnosc zajebista :) z tym ze sa to opony o szybszym stopniu zuzycia :> podobnie ejst z conti... ale przyczpnosc na mokrym i suchym to jak przylepiony do aslatu :)
jesli szukasz czegos na codzien i od czasu do czadu zeby dac czadu to wybierz sp sport 9000... sam takie mam... zachowuja sie bardzo wporzo na mokrym i suchym a i do szalenstw sa zajbiste :) opony ze sporymi wzmocnieniami bocznymi :) poczujesz wreszcie zawieszenie w ecli :> tak to teraz czujesz jak ecli "lamie sie na oponach" :> dunlopy a wlasciwie sklad ich mieszanki powduje iz te opony nie zuzywaja sie szybko, a przyczepnosc podczastw szalenstw jest najwyzszej klasy jesli sa rozgrzane :)

cos pomiedzy conti/yoko a dunlopami to dalbym goodyerar eagle f1 :>
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 00:01   

Goodyear sa za drogie... Yoko sa rzeczywiscie rewelacyjne ale przy 15-tkach i sliskiej nawierzchni nie oczekiwalbym cudow. Koles mia Yoki AVS`s na Mazdzie 626 i na mokrej nawierzchni jezdzil jak po lodzie... Swoja droga ze 626 ma ciulowe zawieszenie ale to nie zmienia faku jak sie zachowywal na drodze. Na suchej nawierzchni.... jak sie rozgrzeja .... REWELACJA. Tylko tak jak Goldi pisze... nienajlepsza zywotnosc.
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-28, 13:01   

No ja mam te Toye. Tylko 205/16/50 i generalnie nie jestem z nich zadowolony. Nawet w moim GSie zrywaj? przyczepno?? przy starcie na suchym, a na mokrym to ju? w og?le rze?nia. W normalnej je?dzie trzymanie boczne jest niez?e, nie uginaj? si?, ale to te? pewnie kwestia profilu, ale jak cz?owiek chce poszale?, to ju? gorzej. W Kielcach wozi?o mnie po ca?ym torze, i to bez ?adnej logiki - raz podsterowno??, raz nadsterowno??. ?y?y w?asnym ?yciem. :/ Pono? jak sie je rozgrzeje, to jest lepiej, ale wida? mnie nie uda?o si? uzyska? tej odpowiedniej temperatury, cho? bardzo si? stara?em. :glupawka: Bardziej sk?ania?bym si? ku teorii, ?e one s? niez?e, ale od wi?kszych rozmiar?w. Pono? wtedy nie rw? przyczepno?ci. Tyle ?e ja ju? przy 205 w GSie mam wi?ksze opory toczenia ni? na zimowych Nokianach, wi?c przy wi?kszym rozmiarze, wi?cej bym straci? przy tej mocy, ni? zyska?. Tak?e do GSa zdecydowanie nie polecam.

Kurde, a mog?em wzi?? wtedy Yokochamy w podobnej cenie, ale poszed?em na mark? i teraz ?a?uj
_________________
 
 
Rutin00
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 19:20   

Dunlop dobra opona... dobre oponki do szale?stw czasami i na codzienn? jazde robi tak?e BFgoodrich .... i nie sa drogie wcale ...

Kt?ra firma robi twarde opony na lato ...bo bede musia? co? zakupi? do klipera ??? :>
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 19:43   

Czemu twarde na lato? Wtedy chceesz miec mieksze dla lepszej przyczepnosci... chyba ze tobie chodzi o zywotnosc.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 19:53   

http://www.opony.com/opon...sport_v102.html mi sie zawsze te opony marzyly :)
 
 
Rutin00
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 19:59   

jak sie je rozgrzeje to tez sie klej? do asfaltu :mrgreen: ...a tak to chce ?eby mi troche s?uzy?y ...bo miekkie to za mecze przecie? z moim stylem jazdy :twisted:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 20:04   

GOLDI napisał/a:
http://www.opony.com/opony/50053_yokohama_avs_sport_v102.html mi sie zawsze te opony marzyly :)


Cytat:
Fordzie Mustang, Toyocie Suprze i innych sportowych samochodach.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2008-02-28, 20:10   

W tej klasie opon co pokazal Goldi to Toyo R1-s piekna sprawa
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2008-02-28, 23:27   

No to ja juz nie wiem :P wyszlo na to ze co bym nie kupil bede raczej ch*jowe :P
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 23:36   

a co powiecie panowie na uniroyal rainsport :P ? polecilem diablowi :P ze tanio i nawet srednio dobre gumy :P bo moim zdaniem nie ma co inwestowac bog wie jakich opon na 15 " :)
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 23:45   

GOLDI napisał/a:
a co powiecie panowie na uniroyal rainsport :P ? polecilem diablowi :P ze tanio i nawet srednio dobre gumy :P bo moim zdaniem nie ma co inwestowac bog wie jakich opon na 15 " :)


Tu sie zgodze ze do 15-teh ty cudow nie dostaniesz. Masz jeszcze inny dostepny sklep z oponami? Przemysl jeszcze raz opcje sciagniecia opon z USA. Niedosc ze tansze to lepsze...
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2008-02-28, 23:46   

moze bedzie 16 :P ale to max :P jak mi ktos powie co to za fele :P ktore podalem pare postow wyzej :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14