Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
brak iskry na 2 garach w 2g
Autor Wiadomość
wojtax
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-10-15, 22:48   brak iskry na 2 garach w 2g

cze wszystkim mam problem z eclipsem 2g ,a mianowicie zaplonem zginela iskra na 2 garach 1-4 auto kupilem miesiac temu w angli ale jest to wersja euro sciagnieta z usa auto serwisowane poprzedni wlasciciel dbal o niego przyjechalem nim do polski bez zadnych problemow .pojezdzilem w polsce jakis tydz nic w nim nie robilem i w czasie jazdy zaczol chodzic na 2 gary .i co najlepsze miesiac jezdze po warsztatach i niedaja rady,wszedzie mowia ze wszystko wyglonda ok i powinno dzialac .moze ktos spotkal sie z taka usterka ewetualnie prosze podac jakies namiary na profesional servis gdziekolwiek by niebyl .dodam ze auto bylo modyfikowane typu kuty motor chipy i inne bajery nieznam sie kupilem bo mi sie spodobal please help z gory dzieki z jakie kolwiek info
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2007-10-15, 22:54   

turbo ?
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-15, 23:53   

Moze moja odpowied? nie b?dzie zbytnio na temat ale mo?e Ci? jako? naprowadzi.
Kiedy? mia?em peugeota 205. Pewnego dnia przesta? chodzi? na 2 garki, w?asnie na 1i 4
wymieni?em ?wiece pomog?o, dwa dni p??niej sytuacja si? powtarza, kupuje nowe ?wiece jest dobrze przez 2 godziny i znowu nie chodzi na 1 i 4 garku.
Potem by?a kopu?ka, palec , potem modu?.. zero efektu. Na ko?cu zdesperowany postanowi?em wymieni? Halotron kt?ry Nie ma mo?liwo?ci si? zepsu? ani zu?y?. Pomog?o

Napisz po pierwsze czy wymienia?e? kable , ?wiece . Jak b?dzie ciemno na polu odpal auto podnie? mask? i bardzo dok?adnie ogl?dnij w okolicach rozdzielacza i okablowania czy nie pojawiaj? si? ma?e niebieskie iskierki !

PS a jeste? pewien ?e to iskry nie ma ? tzn czy pr?bowa?e? zbli?a? ko?c?wki poszczeg?lnych kabli na odpalonym aucie do masy silnika ? (baz wci?ni?tej swiecy)

Napisz co? wi?cej co robi?e? , co sprawdzi?e?
Postaram si? co? wymy?le? tylko musz? mie? wi?cej info
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-16, 09:14   

Przydaloby sie wiecej info...

Zacznij od sprawdzenia swiec. Moze to byc zaplon ale tak samo moga byc wtryski. Zobacz jakiego koloru sa swiece. Ktory rok jest ten twoj 2G. Czy pali sie kontrolka CHECK ENGINE (zolty kolor) Jesli nie upwenij sie ze sie zapala jak przekrecasz kluczyk.

Czasami sie zdarza ze ludzie wyciagaja zarowke zeby cos zatuszowac. Jesli wiesz ze dziala przy przekeconym kluczyku i gasnie to to jest dobry znak. Jesli twoj samochod jest po 96 roku i masz zapalona ta kontrolke to mozesz znalezc kogos kto robi SCAN OBDII. Taki scan twojego samochodu poda ci kody bledu z silnika. Ale to wszystko pod warunkiem ze pali sie ta kontrolka. W ten sposob bedzie latwiej dojsc co jest grane.

Podaj wiecej szczegolow...

Pozdro.
 
 
wojtax
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-16, 20:24   brak iskry na 2 garach w 2g

cze wszystkim moje auto jest z 97r turbo .zniknela iskra i koniec. swiece kable i cewka nowka auto bylo podpinane do kompa i to nieraz jak pisalem wyzej przez miesiac auto wedrowalo z warsztatu do warsztatu i to nie u patalachow i nawet magicy od elektroniki nic nie zdzialali ecu wskazuje ze wszystko ok .dlatego pisze na tym forum o tym temacie bo moze ktos mial taki problem z 2g .instalacja tez byla sprawdzana i jest ok .jak wyrazil sie jeden z mechanikow just magic in this the a car.poprostu mam lipe i to zaje...sta.jak maci jakies namiary na servis mitsubishi tylko jakis konkretny to podajcie jak kto moze lokalizacja nie wazna dowioze go wszdzedzie aby tylko naprawili dzieki narka
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2007-10-16, 21:35   

mam adres gdzie CI go zrobi? , napisz tylko sk?d jeste? ?
 
 
zaxdamian 
mniejsza zielenina



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 212
Skąd: Wyszk?w
Wysłany: 2007-10-17, 13:49   

A jak Ci ju? zrobi? to napisz co by?o:D
_________________
Twoje auto Tw?j ?wiat

wszystko co robisz r?b uwa?nie i dok?adnie...
 
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-18, 01:50   

I ju? mamy odpowied? !!!
Sam teraz sobie odpowiedzia?e? . ECU pokazuje ?e jest wszystko ok a iskry nie ma , a jakby iskry nie by?o to ECU wywala? by b??d i to nie jeden !
Id?c dalej tym tokiem rozumowania wyci?gnij ECU :-) rozkr?? i zobacz jak ?adnie si? kondziorki wyla?y :-) :twisted:
 
 
Li?
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-29, 22:18   

te? raz tak mailem ras na doch zewn?trznych iskry nie by?o a raz na ?rodkowych... mia?em tak ja zak?ada?em instalacje gazowa;/ polecam sprawdzi? wtyczek obok cewki u to wlasnie takie zamieszanie robi?o;/
 
 
mlody
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 01:10   

z tym b?edem z ecu to nie zawsze tak jest... Po kolei sprawdz sobie cewke - najszybciej zamienic kable zasilajace i zobaczyc czy nie pali na te same gary, jak nie to to tranzystor mocy - przykrecony na klektorze ssacym blizej przepustnicy - tam rownierz mozna podmieniac kable idace do cewek zeby sprawdzic, na koniec najbardziej mozliwa wersja - jezeli lata samochodu 94-96 mozesz miec silnik z 2 czujnikami - polozenia wa?ka rorzadu i czujnikiem polozenia wa?u, jesli wysypa? sie - tak jak u mnie czujnik po?ozenia walka rozrz?du (znajduje sie pod obudowa rorz?du) to wlasnie nie bedzie pali? na zewnetrzne gary. Dodam ze jak u mnie sie tak sta?o to zaden komp diagnostyczny nie pokazywa? b?edu bo nie rozr??nia?y tych 2 czujnik?w... pzdr
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 01:25   

mlody przecie to temat z pazdziernika <lol> :lol2:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 01:28   

GOLDI napisał/a:
mlody przecie to temat z pazdziernika <lol> :lol2:


Wyglada na to ze po odgrzewal wszystkie kotlety na forum :P
 
 
mlody
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 01:29   

heh serio? kurde a chyba 5 byl na liscie od gory, znalalem chwile to nadrabiam, nie zwrocilem uwagi ze to takie stare... :D sorki A tak na marginesie fura naprawiona?
Ostatnio zmieniony przez mlody 2008-03-09, 01:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 01:32   

wojtax, zaginal :P
 
 
mlody
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 01:34   

heh naprawil i forum mu juz nie ptrzebne :wtf:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14