Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie dzia?a ABS, brak sygnalizacji b??du, dziwny odg?os.
Autor Wiadomość
Gość

  Wysłany: 2008-03-13, 21:32   Nie dzia?a ABS, brak sygnalizacji b??du, dziwny odg?os.

Cze??,

Witam wszystkich klubowicz?w, jestem tutaj nowy z moim nowym (prosto z z salonu ;) ) Eclipsem 2G. Samoch?d kupi?em 2 tygodnie temu, rocznik 1997, przed liftingowy, czerwony, 2.0 bez Turbo, przebieg 180 tys. Ciesz? si?, ?e mog? by? cz?onkiem klubu :ok:

Okazj? do przywitania jest problem jaki mam z ABS'em. Uk?ad nie dzia?a - sprawdza?em na mokrej nawierzchni. Zatrudni?em kierowc?, a sam patrzy?em przez okno i widzia?em, ?e ko?a przy hamowaniu si? blokuj?. Jako uwag? / wskaz?wk? dodaje link do pliku mp3:

http://adik-zwardi.w.interia.pl/eclipse.mp3

Odg?os s?yszany mniej wi?cej w 2/3 nagrania s?ycha? przy pierwszym ruszeniu silnika oraz przy gwa?townym hamowaniu w chwili, w kt?rej blokuj? si? ko?a. Kontrolka ABS nie pali si? w ?adnym momencie.

Z g?ry dzi?ki za pomoc.
Pozdrawiam
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-13, 21:39   Re: Nie dzia?a ABS, brak sygnalizacji b??du, dziwny odg?os.

adibas napisał/a:
Kontrolka ABS nie pali si? w ?adnym momencie.


Witamy w klubie i musze ciebie zmartwic ze wlasnie sobie odpowiedziales na pytanie. Jesli jestes pewien ze to jest model z ABS`em to masz wymontowana zarowke by ukryc problem z ukladem.

Nie wiem czemu wydaje mi sie ze nie ma ABS (mozesz sprawdzic po sciagnieciu kola czy oprocz wezyka dochodzi przewod czujnika) ale zaloze sie ze za krotka chwilke bedziemy mieli odpowiedz o znawcow 2G.
Ostatnio zmieniony przez allias 2008-03-13, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość

Wysłany: 2008-03-14, 08:33   

Przepraszam ma?e sprostowanie, kontrolka ABS zapala si? tylko przy w??czeniu zap?onu.
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2008-03-14, 08:56   

Sprawd? bezpieczniki od ABS, sprawd? czujniki ABS, sprawd? p?yn hamulcowy, je?li warczy pompa ABS to mo?e by? uszkodzona, wymontuj te? wtyczke z pompy ABS i psiknij tam WD40, czasami jest problem z przewodzeniem od wilgoci. To takie og?lniki, mo?e Ci co? pomog?.
 
 
Gość

Wysłany: 2008-03-14, 09:08   

Dzi?ki, sprawdz? tak jak piszecie.

Odno?nie nagrania - ten pisk, kt?ry s?ycha? na to nie jest ruszanie po piskach, tylko odg?os kt?ry s?ycha? nawet przy ?agodnym ruszaniu.
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2008-03-14, 09:18   

i chyba podstawowa sprawa, sprawd? stan tarczy oraz klock?w hamulcowych, bo te odg?ocy s? jakie? dziwne :roll:
 
 
Gość

Wysłany: 2008-03-14, 10:27   

Tarcze i klocki nowe - przed wymian? odg?os te? by?.
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-14, 11:00   

Ja mam pytanie dodatkowe wzgl?dem swojego auta. Gdzie albo w jaki spos?b odczyta? kod b?du z ABS-u z 2G rok 96 Euro . Podobno jest jaki? problem z pod??czeniem w tym roczniku. Od dawna kontrolka ABS mi si? w??cza i nie ga?nie. Sprawdza?em czujniki ohmomierzem. S? oki. Najlepiej by by?o pod??czy? si? komputerem i sprawdzi? kt?re ko?o ma problem lub ew. wykasowa? b??d.

Gdzie w Wawie mo?na si? pod??czy? i zdiagnozowa? to lub wykasowa? b??d ?
Sorry za OT ale nie chc? zak?ada? nowego tematu .
Ostatnio zmieniony przez Pablo1o 2008-03-14, 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rutin00
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-14, 12:34   

adibas dziwny dzwiek...tym bardziej skoro m?wisz ze tarcze i klocki masz nowe ... :wtf: ....p?yn hamulcowy masz ??? uk?ad odpowietrzony ?? ...albo mo?e jaki? przew?d sie rozdar? i nie podaje p?ynu ?? :wtf: ....
 
 
Gość

Wysłany: 2008-03-14, 13:52   

Hamulce s? brzytwa, ?api? ju? bardzo wysoko na pedale, wi?c wydaje mi si?, ?e p?yny i odpowietrzenie to nie b?dzie to. ?eby rozwia? w?tpliwo?ci - odg?os nie powstaje przy gwa?townym hamowaniu tylko dopiero w momencie zablokowania k?? no i oczywi?cie przy pierwszym ruszaniu. Wg Waszych wskaz?wek wszystko pasuje na pomp? ABS, kt?ra wydaje taki d?wi?k przy pr?bie zadzia?ania systemu ABS oraz przy pierwszym ruszeniu.

W ka?dym razie dzi?ki za sugestie, jutro b?d? m?g? zajrze? do mojego autka i podzieli? si? uwagami.
 
 
OLO
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-15, 20:29   

Pablo 1o

Cytat:
Ja mam pytanie dodatkowe wzgl?dem swojego auta. Gdzie albo w jaki spos?b odczyta? kod b?du z ABS-u z 2G rok 96 Euro .


Tak samo sie sprawdza jak kody chec engine ,zwierasz piny jak do sprawdzenia kodow silnika .Miga chec engine i jednoczesnie ABS
 
 
Gość

Wysłany: 2008-03-17, 21:22   

Sprawdzi?em - wyj??em bezpiecznik ABS co poskutkowa?o za?wieceniem si? kontrolki ABS na sta?e. Przy ruszaniu nie s?ycha? ?adnego d?wi?ku przypominaj?cego odg?os z nagrania.

Jak teraz dobra? si? do pompy gdy? wszystko wskazuje na jej uszkodzenie? Jaka cena wymiany? Macie jakie? sugestie zanim po prostu pojad? do mechanika.

Przy okazji, chcia?bym dopyta? o par? szczeg???w odno?nie mojego Eclipse. Nie znalaz?em jednoznacznej odpowiedzi pos?uguj?c si? opcj? szukania :) Ale do rzeczy, dane z tabliczki znamionowej:

Model: D32AMNHSL6
Engine: 4G63
Ext: R87A
Trans: F5M31
Color trim: R87 30H
Opt: V05

911 GQ60900150
Europe nr_nadwozia

W niemieckich papierach mam wbite 104kW/6000 obr min co si? r?wna 141 KM - ile tak na prawd? mocy ma m?j silnik? Nie znalaz?em nigdzie informacji, ?e jest jaka? wersja 4G63 o tej mocy, tylko 150 km (110kW). Przyk?adowo na wi?kszo?ci niemieckich aukcji sprzedawcy pisz? 104kW, ciekaw jestem o co tutaj chodzi.

Informacje z niemieckiego dowodu rejestracyjnego:
Typ und Ausfuhrung: D30
...
Leistung kW bei min: K104/6000

Je?eli uznacie, ?e odpowiedzi za?miec? ten w?tek prosz? o odpowied? na PW, dzi?ki.
Acha m?j Eclipse to wersja GS nie RS.

Pozdrawiam,
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-17, 21:26   

adibas napisał/a:
co si? r?wna 141 KM - ile tak na prawd? mocy ma m?j silnik?
mniej wiecej tyle :P biorac pod uwage poprawke na wiek (jesli dbany) to zostalo jakies 135 :)
 
 
Gość

Wysłany: 2008-03-17, 21:38   

Dzi?ki za s?owa pocieszenia :)
Mam nadzieje, ?e kto? si? jeszcze wypowie :P
 
 
OLO
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-17, 22:20   

Adibas

Cytat:
Jak teraz dobra? si? do pompy gdy? wszystko wskazuje na jej uszkodzenie


Skad wiesz to pompa ,odczytales kody .Uszkodzenie pompy lub przekaznika to jak dobrze pamietam kod 51

Do pompy jak chcesz sie dobrac musisz zdjac przedni zderzak lub tak go poluzowac ,aby odchylic jego lewa czesc bo pod nim jest pompa
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-17, 22:28   

wystarczy chyba sciagnac kolo i nadkole :> i powinnismy dobrac sie do pompy :>
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2008-03-17, 22:29   

to mog? te? by? w?tpliwej jako?ci klocki, wszystko w?a?ciwie jest zmontowane ? je?li to pompa to kontrolka abs ?wieci?a by si? ca?y czas, co? dziwnie to opisujesz :roll:

Generalnie stawiam na pompe ABS, cena kosmos, pozostaje sprowadzenie z usa :roll:
Ostatnio zmieniony przez MikeR 2008-03-17, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tjman21
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-20, 13:11   

Witaj, ja mam duzo praktyki z tym Abs-em i powiem Ci szczerze ze wymiana pompy raczej nie bedzie potrzebna i jest ona dosc trudna z uwagi na przewody hamulcowe ktorych odkrecenie graniczy z cudem. W kwestii braku podswietlenia kontrolki podejrzewam ze ktos poprostu wyciagnal zarowke aby nie molestowala prowadzacego.

Na ogol problem z ta pompa polega na zawilgoceniu (nie lubia wilgoci) - odchyl lewe nadkole, jesli dasz rade to zderzak i przeczysc oraz zakonserwuj kostke od instalacji aby wszystkie styki ialy lacznosc.
Najlepiej sprawdz zarowke tak abys wiedzial kiedy ten Abs dziala a kiedy nie.
Jesli to nie pomoze musisz naprawic pompe i jest ona rozbieralna wbrew wiekszosci pomp.
Problemy polegaja na zawieszeniu sie szczotek w silniczku pompy lub poprostu na ich korozji - nalezy w odpowiedni sposob zabezpieczyc tloczki w pompie aby przy wyciaganiu silniczka nie wpadly do srodka a nastepnie zregenerowac silniczek.

Jesli bedziesz mial jakies problemy to przedzwon do mnie to postaram Ci sie pomoc - 792866886.

Pozdrawiam
 
 
GS MIKE 
zielenina



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 68
Skąd: Bielsko-Bia?a
Wysłany: 2008-03-20, 15:23   

na poprzednim forum by?a instrukcja samodzielnej regeneracji pompy abs'u , na pewno jest padni?ta ale nie trzeba jej wymienia? i mo?na to wykona? samodzielnie , najlepiej poszukaj na jakiej? stronce z usa , tam jest na bank ,powodzenia w naprawie
_________________

S2000 by MIKE obecnie - ECLIPSE by MIKE sprzedany
 
 
 
Gość

Wysłany: 2008-03-20, 21:46   

Dzi?ki za odpowiedzi, spodziewa?em si?, ?e robota nie b?dzie ?atwa :/ ch?tnie skorzystam z pomocy. Tjman21, jak nie dam rady przez telefon to mo?e podskocz? do Chrzanowa, mam jakie? 70 km :)

Wczoraj spad? ?nieg wi?c troch? testowa?em ABS, potwierdzeniem tego co piszecie o pompie mo?e by? to, ?e ABS czasami dzia?a, jednak?e za ka?dym razem pompa (je?eli to pompa) wydaje taki d?wi?k. Kontrolka ABS zapala si? tylko po w??czeniu zap?onu, potem ga?nie i wi?cej si? nie zapala. Musz? jeszcze odczyta? kody b??d?w z komputera,

Przy okazji, polecam dobr? stronk? (natkn??em sie przy szukaniu opisu naprawy ABS), Instrukcja napraw Eclipse, nie znalaz?em linka na forum wi?c podaje ni?ej:

http://www.autozone.com/s...eraseCrumbs=YES

Pozdrawiam,
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12