Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr
Autor Wiadomość
runo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 866
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-23, 20:43   Filtr

Witam.Czy mo?e kto? wie gdzie w 3G jest umiejscowiony filtr przeciwpy?kowy i jak go wyj?? (wymieni?) ?
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-05-25, 15:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robo 
KLUBOWICZ


Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 73
Skąd: Strzyzow
Wysłany: 2008-03-24, 14:31   

Jesli chodzi ci o filtr od klimy to kiedys go szukalem ! Rozdarlem p?l auta i nic ! Podjechalem do serwisu sprawdzili mi w kompie i powiedzieli ze 3G takiego nie posiada :jezyk:
Pozdr..
_________________
Jeszcze bedzie czas .... by odpoczywac ....
 
 
runo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 866
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-24, 15:12   

To nie jest filtr od klimy.Samochody kt?re nie posiadaj? klimy maj? taki filtr.Wcze?niej jezdzilem Oplami i taki filtr niezale?nie od modelu by? umieszczony w podszybiu a tu nic nie znalaz?em.W ASO i u JAPANEZE po VINnie odnajduj? taki filtr (240PLN) wyst?powa? tylko w?glowy ale nie bardzo wiadomo gdzie go wsadzi
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-03-24, 15:22   

poszukaj, mo?e by? na podszybiu, jak tam nie ma to mo?e by? jak w niekt?rych mitsubishi w kabinie, po??? si? tam gdzie pasa?er trzyma nogi i zobacz czy nie ma tam czego? co wygl?da jk klapka lub za?lepka, mo?e trzeba zdi?? schowek pasa?era. ale s? tylko dwa miejsa wyst?powania filtr?w kabinowych, podszybie lub zaraz przed skraplaczem.
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
runo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 866
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-24, 16:06   

Zam?wilem filtr i czekam.Jak przyjdzie to b?d? szuka? w kabinie nad nogami pasa?era (bo teraz to za zimno i mokro).Ale jak tam dzisiaj zagl?da?em to kto? co? tam mocno pookleja? ta?m? (jest tego ze trzy kilo).Co tam jeszcze mo?e by? schowane ?Wygl?da jak puszka z jak?? elektronik?.Strach to rusza? , jakie? domowe patenty!
_________________
"Aerodynamics are for people who can't build engines" Enzo
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-24, 16:26   

hmmm w 3g seryjnie filtr nie wystepowal ponoc... ale jest na niego miejsce... taki apradox... chyba pod nogami pasazera gdzies z tego co pamietam
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-24, 18:54   

runo napisał/a:
To nie jest filtr od klimy.Samochody kt?re nie posiadaj? klimy maj? taki filtr.Wcze?niej jezdzilem Oplami i taki filtr niezale?nie od modelu by? umieszczony w podszybiu a tu nic nie znalaz?em.W ASO i u JAPANEZE po VINnie odnajduj? taki filtr (240PLN) wyst?powa? tylko w?glowy ale nie bardzo wiadomo gdzie go wsadzi?.


Jaki ty masz 3G ze nie masz klimy?

I po co chcesz wymienic ten filtr? Jakie sa problemy?
 
 
forest
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-24, 19:30   

Filtr przeciwpy?kowy (tudzie? w?glowy) wymienia si? wtedy gdy jest "mocno" zabrudzony, brudny filtr nie powoduje ?adnych "skutk?w ubocznych" w poje?dzie. :dance:
Ewentualnie je?eli kierowca b?d? pasa?erowie cierpi? na r??nego rodzaju alergie na py?ki i takie tam.... to wtedy wymie? filter. (....ale i tak brudzi si? on niesamowicie szybko, moim zdaniem strata kasy :roll: .....)
 
 
tomi1 
zielenina


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: NOWA RUDA
Wysłany: 2008-03-25, 08:57   

zdaje mi sie ze filtr znajduje sie nad nogami pasazera(tam gdzie znajduje sie ca?y mechanizm nadmuchu)kiedys chcia?em tez sparwdzic w jaki mjest stanie ale jedna srubka mi w tym przeszkodzi?a i da?em sobie spokuj.
_________________
LATAC NISKO I POWOLI
 
 
runo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 866
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-25, 20:29   

Allias napisa?:
[Jaki ty masz 3G ?e nie masz klimy?]

Nie napisa?em,?e nie mam klimy."Filtr przeciwpy?kowy maj? te? samochody bez klimy"

A wymienia si? dlatego gdy jest brudny bo:
1>zmniejsza wydajno?? nawiewu i klimatyzacji
2>bardziej paruj? szyby gdy jest wilgotno

Misiek ma przejechane 70 000mil i nic o nim nie wiem w sensie co kto? przy nim robi? i co wymienia?
Ostatnio zmieniony przez runo 2009-11-03, 14:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-25, 21:18   

runo napisał/a:
Allias napisa?:
[Jaki ty masz 3G ?e nie masz klimy?]

Nie napisa?em,?e nie mam klimy."Filtr przeciwpy?kowy maj? te? samochody bez klimy"

A wymienia si? dlatego gdy jest brudny bo:
1>zmniejsza wydajno?? nawiewu i klimatyzacji
2>bardziej paruj? szyby gdy jest wilgotno

Misiek ma przejechane 70 000mil i nic o nim nie wiem w sensie co kto? przy nim robi? i co wymienia?.


70 000 mil to nawet nie masz co sobie glowy zawracac.... a co do nawiewu klimy albo parowania to moze masz zapchany "sciek" od klimy i mozliwe ze zbiera ci sie wilgoc.

Druga sprawa to klima pomaga w odmrazaniu. Ustaw na cieplo i wlacz klime. Bedzie dmuchac suchym powietrzem i szybciej szyby sie oczyszcza.

A co do oczyszczenia scieku to pod maska jest gumowy przewod w ksztalcie litery L gdzie splywa cala skroplona woda. Sprawdz czy nie zatkany i tyle. Dodatkowo mozesz zrobic mu kuracje jesli jest pelno wilgoci. Dorwij srodek do usuwania nalotow wilgoci i zapusc dmuchawe (tylko zrob to na postoju kiedy nie ma ciebie w samochodzie) i jak dobrze pamietam ustaw na max cieplo. Prysnij kilka razy we wlot przy schowku (jest po prawej stronie) a potem to samo przez zewnetrzne doloty. Ja robilem to u siebie z procesem po 15 min a potem wywietrzylem go przez jakies 2 godziny i nie mam problemu z wilgocia w ukladzie.
 
 
lukaszbw
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 15:23   

Filtr powietrza jest za schowkiem. Trzeba wyj?? schowek. Pami?tam, ?e kiedy? si? sporo nam?czy?em z tym i chyba trzeba by?o odgi?? boczne ?cianki schowka, ?eby go opu?ci? w d??.
Filtry o ile dobrze pami?tam zosta?y usuni?te w 2001 wi?c wszystkie p??niejsze modele nie maj? go, jedynie czarna za?lepka. W moim GTS ju? nie ma go ale w pocz?tkowych wersjach GT/GS by?.

Nie wiem jak w waszych 3G ale u mnie jak tylko jest troche wilgotno to od razu szyby paruj?. Trzeba w?wczas w??cza? nadmuch na szyby co jednocze?nie w??cza klime, kt?ra odci?ga wode. Czasami mnie to denerwuje bo przy nadmuchu na szybe nie mo?na w??czy? dmuchania na kokpicie a w??czenie klimy zmniejsza temperature i zim? pocz?tkowo zamiast ciep?e powietrze lecie? to leci lodowate :( Zu?ycie paliwa pewnie te? troche wzrasta.
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 15:40   

Przeciez 3G nie ma automatycznej klimy... :wtf: :o :wtf: Chyba ze masz non-stop ja wlaczona i wlacza sie zawsze kiedy wlacza sie dmuchawa....
 
 
lukaszbw
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 10:51   

No nie jest to automatyczna. Je?eli prze??czysz dmuchanie na szyby lub nogi/szyby to si? w??cza klima niezale?nie czy naci?niesz guzik klimatyzacji czy nie. Co prawda jej zadaniem nie jest ch?odzenie ale odwil?anie powietrza ale sam kompresor si? w??cza. Kiedy? zmieniali mi pasek i ?le os?one za?o?yli tak, ?e kompresor klimy ociera? o os?one. Jak w??czy?em klime lub odwil?anie powietrza to szura?o o os?one. Dlatego musia?em to szybko zrobi? bo bez odwil?ania to w moim przypadku bez szans, troche popada i ju? wszystko zaparowane.
We? w??cz sobie nawiew przy zimnym silniku i prze??cz dmuchanie na szyby lub nogi/szyby to zobaczysz, ?e zacznie lecie? troche ch?odniejsze powietrze :) To jest z reszt? te? napisane w instrukcji. Moge ci poda? stroche jak chcesz :)
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 20:39   

Sprawdze jak wroce... bo zglupialem.... :o :wtf:
 
 
runo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 866
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-30, 14:14   

U mie jest tak samo jak u "LUKASZBW" nawiew na szyb? klima sama startuje.Ale teraz mam inny problem przy okazji klimy.Po jej nape?nieniu (dopiero zacz??a dzia?a?)
po zatrzymaniu samochodu silnik ga?nie albo faluj? obroty.Czy to silnik krokowy czy co? innego?
_________________
"Aerodynamics are for people who can't build engines" Enzo
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-30, 15:05   

Zle zresetowany ECU. Czy masz jakies modyfikacje na swoim??
 
 
runo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 866
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-30, 19:10   

Nic nie grzebane.Rozumiem,?e mam go uczy? wolnych obrot?w z w??czon? klim??
Ostatnio zmieniony przez runo 2008-04-05, 14:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TT2 
zielenina


Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 44
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-21, 12:03   

Jeżeli chodzi o filtr kabinowy to znajduje się on pod deską rozdzielczą od strony pasażera za otwieranym schowkiem przednim. Należy zdjąć schowek i wtedy widać szufladkę filtra bądź w niektórych modelach zaślepkę (nie we wszystkich modelach montowano filtr kabinowy i wtedy jest zaślepka). Jeśli jest zaślepka, filtr kabinowy wciąż można zainstalować. Należy wówczas usunąć zaślepkę i w to miejsce wstawić zakupiony filtr kabinowy w komplecie z szufladką na filtr (uwaga szufladka jest b.ważna jeśli pierwszy raz montujemy filtr kabinowy, bo na rynku jest mnóstwo filtrów bez szufladek). Dostanie się taki w ASO lub na Ebay.com. Nr OEM takiego właściwego kompletu to MR500360 (Air Refresher Assy).

Jak się już ma taki komplet, to wymienia się tylko sam wkład filtra i wkłada w szufladkę. Z doświadczenia polecam jedynie filtry z wkładem węglowym. Niski Mitsu lubi bowiem zassać wszelkie spalinki, zwłaszcza smrody z diesli. Wkłady węglowe są dużo trudniej dostępne dla Mitsu niż zwykłe wkłady, ale skuteczne.
Idealnie pasujące wkłady z węglem aktywowanym dostępne w Polsce to:
Meyele 33-12 320 0001 (wym. 217/185/20) ok. 45 zł
BluePrint BLP ADK 82502 ok 38 zł (wym. 218,5/191/19).
Można też kupić inny i przyciąć. Ja na przykład tak zrobiłem. Kupiłem dobry filtr z węglem Valeo nr 715701 (cena ok. 80 zł) i przyciąłem.
_________________
Tomek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14