Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
instrukcja demonta?u deski rozdzielczej i zegar?w w 1G
Autor Wiadomość
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-04-05, 18:33   

Dok?adnie ,ona zawsze spadnie na 100% i wtedy trzeba odkr?ci? 2 ?rubki z ty?u licznika i zrobi? ma?y myk. Jak wykr?cisz ten ca?y diwajs z licznika to pod?o?enie blaszki to juz formalno?? :)
 
 
 
kamil--m
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-08, 16:08   

dzisiaj si? wzi??em za te zegary i ju? mnie od pocz?tku krew zalewa :-x :-x :-x
jak zdejmowali?cie ten przycisk do zerowania licznika??? bo nie mog? przez to zdj?? tej przezroczystej os?ony...
 
 
toldi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-08, 16:37   

"Guzika" sie nie sciaga poprostu przeci?nij go przez ten przezroczysty plastik. Musi przejsc. Jest tam ciasno ale napewno Ci sie uda. Pozdro i powodzenia.
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2008-04-08, 17:10   

Niezle te tarcze indiglo u was panowie wygl?daj? ... :ok: ja to sie boje bo nie ma cierpliwo?ci do takich rzeczy i pewnie bym sie zaraz wk... :jezyk: i zostawi? to rozebrane az nie och?one :ksiadz:
 
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-08, 17:14   

toldi napisał/a:
"Guzika" sie nie sciaga poprostu przeci?nij go przez ten przezroczysty plastik.


Dziwne co m?wisz bo u mnie bez problemu si? go wyci?ga, jest na zatrzaskach. Mo?na wyci?gn?? a potem wepchn?? na swoje miejsce.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
kamil--m
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-08, 18:01   

viader napisał/a:
bez problemu si? go wyci?ga, jest na zatrzaskach. Mo?na wyci?gn?? a potem wepchn?? na swoje miejsce.


potwierdzam, ja :paker: mocno poci?g?em i wyszed?...

je?li kto? b?dzie chcia? mog? porobi? zdj?cia i wys?a? na mail'a dok?adn? instrukcj? krok po kroku jak za?o?y? inne tarcze
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-04-08, 18:04   

kamil--m napisał/a:
jak zdejmowali?cie ten przycisk do zerowania licznika??? bo nie mog? przez to zdj?? tej przezroczystej os?ony...

Poci?gnij ,ale naprawde solidnie ,zejdzie. Ma?o sobie przy tym nie pot?uk?em monitora :jezyk: Gdyby nie Kaleos to nie da?bym rady :amen:
MATi napisał/a:
ja to sie boje bo nie ma cierpliwo?ci do takich rzeczy i pewnie bym sie zaraz wk... :jezyk: i zostawi? to rozebrane az nie och?one :ksiadz:

To ,albo ja jestem spokojny albo nie potrzeba do tego jakiej? twardej psychiki :jezyk:
 
 
 
Bob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-11, 20:15   

i ja sie za to dzisiaj zabralem zdarlem papierem sciernym pomaranczowa powloke i jest :ok: choc moglo byc troche bielsze... jeszce musze pokretla zrobic... poszlo bez problemowo... :jupi:
 
 
Bobo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 258
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-04, 11:09   

a jak sciagnac wskazowki z tarcz? poprostu mocno je pociagnac czy jak? widzialem na innych forach zeby podwazac je widelcem ale nie wiem czy niczego przy tym nie polamie?! czy moze sa one jakos inaczej zamocowane??
_________________
błądzić jest podobno rzeczą ludzką, głupców trwać w błędzie....
 
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-04, 11:35   

Szakal chyba zdejmowa?, zapytaj jego. Ja nie zmieniam tarcz bo si? boj? potem jaki? dziwnych odczyt?w jak si? zamontuje wskaz?wki w innej pozycji ni? by?y.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-07-04, 11:42   

Je?eli zak?adasz indiglo to ?mia?o mo?esz to zrobi? nie ?ci?gaj?c wskaz?wek ;) Ja tak zrobi?em i odczyty mam normalne ;) Ale wskaz?wki pr?bowa?em widelcem kiedy? zdj?c w Seicento i ci??ko to sz?o :roll:
 
 
 
Bobo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 258
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-04, 12:56   

nie wlasnie nie chce indiglo tylko zwykle tarcze a do tego musze sciagnac wskazowki raczej ale nie wiem jak sie za to zabrac! ktos zdejmowl moze wskazowki z zegarow?
_________________
błądzić jest podobno rzeczą ludzką, głupców trwać w błędzie....
 
 
 
kris1976 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 140
Skąd: szczecin / police
Wysłany: 2008-07-04, 13:12   

wskazowki sa tylko wcisniete, jesli podwazysz je np. widelcem spokojnie zejda, inny problem to pozniejsze poprawne ich zalozenie. w sumie najwiekszym problemem jest dobrze zalozyc wskazowke na wskazniku temperatury, poniewaz nie ma on wewnetrznego punktu spoczynkowego
 
 
 
Mrok 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 594
Skąd: Żebrówka/Mińsk Maz.
Wysłany: 2008-07-04, 20:02   

jeszcze gorsza jest wskaz?wka od benzyny, bo po zgaszeniu samochodu zostaje w tym miejscu co przed zgaszeniem a jak j? ruszysz to si? przestawi i zostanie tam gdzie j? przestawisz, najlepiej to zala? samoch?d do pe?na, rozebra? zegary, zdj?? wskaz?wki a przy zak?adaniu wsadzi? zegary w samoch?d, odpali? samoch?d, poczeka? a? si? unormuje i za?o?y? wskaz?wk? tak ?eby wskazywa?a pe?ny bak.
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-04, 20:10   

nie koniecznie mrok... jest duzo prostsza metoda... walnac fotke jak byla wskazowka... dokumentacja dokumentacja dokumentacja dokumentacja dokumentacja dokumentacja i jeszcze raz dokumentacja :) z przebiegu dzialan :) to pomaga ;)
 
 
Mrok 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 594
Skąd: Żebrówka/Mińsk Maz.
Wysłany: 2008-07-04, 20:14   

No w sumie mo?na i tak, ta?sza metoda, ale zak?ada? trzeba na samochodzie! :ok:
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-04, 20:27   

Mrok napisał/a:
ale zak?ada? trzeba na samochodzie!
niby dlaczego :>
 
 
kris1976 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 140
Skąd: szczecin / police
Wysłany: 2008-07-04, 21:19   

a czy wskaznik paliwa nie ma miejsca spoczynkowego zabudowanego w mierniku??
rozlaczasz elektrycznie wskaznik, ustawiasz wskazowke na "zero" demontujesz i pozniej montujesz tak samo

nie powinno sie nic zmienic, co innego ze zamontujesz milimetr albo kilka inaczej niz bylo wczesniej :P
ale chwile pomyslec i tez mozna na to zaradzic ;p;p
oprocz wskaznika temperatury nie powino byc zadnego problemu z demontazem i pozniejszym montazem wskazowki
Ostatnio zmieniony przez kris1976 2008-07-04, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mrok 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 594
Skąd: Żebrówka/Mińsk Maz.
Wysłany: 2008-07-05, 11:34   

Nie wytrzyma?em i rozebra?em swoje zegary, a czy to nie to jest miejscem spoczynkowym wskaz?wki, za nie ?apie i dlatego nie zejdzie ni?ej:

A jak rozebra?em, po kilku przekr?ceniach zegarami wskaz?wka sama mi zaw?drowa?a na maxa i nie chcia?a sama spa??, wi?c nie wiem czy to si? samo nie poprzestawia zanim zmienisz tarcze na now? i wsadzisz wskaz?wk?. A tak to wsadza si? zegary w samoch?d, zapala go, czeka a? sie unormuje i wsadza wskaz?wk? tam gdzie by?a wcze?niej robi?c np. zdj?cie jak pisa? GOLDI
Tak samo mozna zrobic ze wskazowka od temperatury, zagrzac samochod az wskazowka bedzie na pionowo (standardowo jak sie zagrzeje samochod to jest na pionowo, przynajmniej u mnie) i pozniej ja wsadzac na samochodzie.
Ostatnio zmieniony przez Mrok 2008-07-05, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12