Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzynia biegów problem
Autor Wiadomość
mitutoyo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-03, 15:57   Skrzynia biegów problem

Dzis jad?c rano do roboty,zapi??em "pi?tke" i polamala sie w pizdu..rozpadla sie cala obudowa dyferencjalu i powylatywaly kola zebate i r?zne elementu z dyfra razem z olejem oczywiscie. Moja skrzynia to F5M31, wydaje mi sie ze reszta bebech?w (wa?ki,kola) sa ok i tylko sie dyferencjal oderwa?. Moze jak by ktos mial skrzynie z niesprawnymi wa?kami,kolami,wielowypustami ale z ca?? obudow? i dyferencjalem to moze dalo by sie to jakos posk?ada? bo szczerze powiem ze skrzynka chodzila ca?kiem niezle i niewiadomo co mi sie teraz uda kupic. Jesli kiedys ktos cos takiego kombinowal to niech sie podzieli.Jest temat w "gie?dzie" wiec jak ma ktos cos to niech krzyczy bo bryka akurat teraz potrzebna jak obie r?ce.
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-12, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
razzar 
mniejsza zielenina



Wiek: 50
Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 189
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2008-04-04, 09:54   

hihihi ...mi sie zorbilo idetycznie doslwonie zapiolem 5tke i jak puknelo strzelilo i postuj - te skrzynie tak maja - nic innego jak wyminic skrzynie na jaka urzywke , sprawdz sprzeglo, czy nie zapowietrzone, u mnie trzeba wyciskac sprzeglo do konca ja wtedy siedzialem za daleko od pedala i nie dokonca wyciskalem pedal, i tak to jest te skrzynie sa delikatne :)
_________________

 
 
 
kaleos 
KLUBOWICZ
Nordschleife rulez


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 651
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-04-04, 10:57   

Z tym dyferencjalem jest taki problem, ze sworzen na ktorym sa te satelity jest zabezpieczony taka lipna zawleczka (tulejka), ona sobie wypada, odbezpieczony sworzen (granat :jezyk: ) sie wysuwa i robi to cale spustoszenie.
_________________
"Prędkość jeszcze nigdy nikogo nie zabiła.
Nagłe zatrzymanie to jest to, co cię pozbawi życia"
J.C.
 
 
 
kamil-2k
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 11:21   

Mnie tak?e spotka?a kiedy? taka niemi?a niespodzianka :| Przyczyna dok?adnie tak jak pisze kaleos. Mnie poratowa? Mc Gyver kupi?me od niego potem skrzynke w super stanie:) Mitutoyo raczej musisz szuka? jak?? u?ywan? skrzynie...
 
 
mitutoyo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 17:05   

Szuka,szukam i mam nadzieje ze znajde jak najszybciej bo bez bryki sie nie da :twisted:
 
 
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 22:05   

mitutoyo, mimo tych strat to gratuluje Tobie wyczynu we Wrocku :ok: S?ysza?em od MikeR'a :amen:
jakby co, to planuj? wizyt? w mie?cie ?odzi w pi?tek tj 11 kwietnia, mam spotkanie o 18-tej wi?c przed ta godzin? mo?emy sobie pogada? :lol2:
Ostatnio zmieniony przez conti 2008-04-04, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
  Wysłany: 2008-04-04, 22:30   

Skrzynka jak si? patrzy :lol2: http://www.allegro.pl/ite...hi_eclipse.html
:badcrack:
_________________
-------ECLIPSE-------
 
 
 
mitutoyo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 23:35   

no niby jest ale cena jak za bardzo dobra skrzynie a nawet nie umyta tylo popsikana srebrnym sprajem.Gdybym byl pewien ze jest godna zalozenia to nie ma problemu,dlatego wolalbym kupic od klubowicza,ktory ma pojecie jak sie sprawuje i czego sie spodziewac.

[ Dodano: 2008-04-06, 02:24 ]
Jest do kupienia skrzynka za 800z?,podobno idealna, z samochodu o przebiegu 105 tysiecy (podobno sa na to papiery) ale troche ciezko uwierzyc zeby az tak malo kliperek smigal...Myslicie ze jesli to prawda to czy osiem st?wek to cena do przyjecia?
Conti,jak tylko wpadniesz do ?odzi to rzecz oczywista ze sie ustawimy i powymieniamy sie swiatopogl?dami :ok: , mysle ze i Szakal sie pojawi (mam racj? Ziomu? ?)
Ostatnio zmieniony przez mitutoyo 2008-04-06, 01:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2008-04-28, 12:02   

mitutoyo, wyczyta?em ?e wrzuci?e? ju? now? skrzyni? do Ecli. Pochwal si? gdzie, jak i za ile naby?e? je?li to nie tajemnica.
Jaki olej zala?e??
Skrzynka by?a gotowa do wrzucenia, czy musia?e? co? przy niej robi??

Gratki i do zobaczenia za miesi?c :)
 
 
mitutoyo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 00:55   

Ano juz jest. kosztowala mnie 750z?, chodzi lepiej niz ta co sie rozsypala,olej narazie jest ten co w niej byl, samochod jest mi teraz bardzo potrzebny i nie bylo czasu na wymiane a jedynie przecedzenie.jak mi sie troche sytuacja uspokoi to zmienie olej,najpewniej na MTL-a. Co do niezb?dnych napraw to wa?ek wybieraka mia? wyrazny luz promieniowy ale to zalatwila wysuwana miarka, ktorej dwa 16milimetrowe paski uzylem jako "kasowacze luzu" i wcisnalem pomiedzy walek a tuleje w ktorej sie obraca / wysuwa. rowiez uszczelniacz na tym walku musze kupic bo stary jeste twardy i aby nie cieklo kombinowalem z kombinacj? dw?ch r??nych simmering?w. Aby zalozenie nowego uszczelniacza byla latwiejsze, zamiast tego wt?aczanego sworznia zalozylem oksydowan?,pasowan? ?rube, kt?r? bede m?g? w kazdej chwili zastapic owym sworzniem.Jest na niej pewien luz ale pomimo to i tak skrzynka chodzi lepiej niz ta stara.
Wiem,zrobilem na sztuk? ale to byla potrzeba chwili i jak tylko stan? na nogi to zrobi? tak zeby nie bylo sie do czego przyczepic. Generalnie jestem zadowolony z pracy nowej skrzyni.
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-05-01, 07:30   

mitutojo moja skrzynka ma nie co luz wzd?u?ny w przysz?ym tygodniu bede j? rozbiera?
czy zosta?y ci jeszcze jakie? cz??ci gdybym w razie co? potrzebowa?
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 08:45   

mitutoyo - przecedzenie to nie wszystko... pamietaj ze mogl stracic swoje wsciwosci. Proponuje zebys to zmienil. Im szybciej tym lepiej dla skrzyni...
 
 
mitutoyo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 14:40   

Coodo napisał/a:
czy zosta?y ci jeszcze jakie? cz??ci gdybym w razie co? potrzebowa?


mam bebechy ze starej,tylko obudowa jest kawalkach i troche dyferencjalu zostalo na asfalcie

allias napisał/a:
mitutoyo - przecedzenie to nie wszystko... pamietaj ze mogl stracic swoje wsciwosci. Proponuje zebys to zmienil. Im szybciej tym lepiej dla skrzyni...


doskonale zdaje sobie z tego sprawe,napisalem ze na razie zrobilem na sztuke bo z uwagi na ciezka moja teraz sytuacje potrzebowalem samochodu od zaraz, sytuacja zel?eje to doprowadze to wszystko do stany w ktorym bedzie mialo r?ce i nogi
Ostatnio zmieniony przez mitutoyo 2008-05-01, 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 15:13   

:ok:
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-05-17, 14:16   

potrzebowa?bym 2 satelity w sworze? bo m?j sie troch? wyrobi? podczas intensywnej eksploatacji
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
mitutoyo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-18, 22:57   

Coodo, mi sie w?a?nie to rozlecia?o, satelity gdzie? mam ale swo?e?...nie mam poj?cia szczerze m?wi?c czy nie by? jedn? z cz?sci ktore zosta?y na asfalcie. Bo chyba my?lisz o swo?niu od satelit tak?
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-05-20, 16:42   

no my?l? w?a?nie o sworzniu
w sumi? to tak my?la?em ?e tw?j sie rozlecia?
w?a?nie jestem w trakcie dorabiania ze stali gatunkowej zobaczymy co z tego wyjdzie
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
mitutoyo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-20, 21:55   

No przykro mi ze nie pomog?. Pamietaj jedynie ze stal gatunkowa jest jak gatunkowe wino : cholera wie do czego bedzie akurat to dobre....
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-05-21, 21:14   

masz racj?
do dzi? nie jestem pewien czy ten sworze? mi sie nie urwie lub zegnie przy gwa?towniejszym ruszeniu
pr?bowa?em podpasowa? od jaki? wa?k?w od ci??ar?wki,czy wstecznego od ?uka, czy nawet od zwrotnicy od malucha
ale one wszystkie po przetoczeniu s? strasznie mi?kkie (hartowane powierzchniowo)
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
mitutoyo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-21, 23:27   

Jaki wymiar ?rednicowy ma ten swo?en? BAAARDZO mo?e sie uda cos dotoczyc z oksydowanej ?ruby, co prawda pasowanie obrotowe posiada odchy?ki mniejsze i wy?ej po?o?one ni? trzpie? ?ruby ale mo?e akurat by co? z tego wyszlo.
Je?li masz mo?e jakiego? znajomego w jakiejs firmie przetwarzaj?cej tego typu elementy to mo?e by w hucie zam?wi? pr?t ci?gniany (pasowany bodaj na h6 niestety ale zawsze) ale taki pr?t mo?e miec dowolny wymiar ?rednicowy i nie musi miec wykonywanej obr?bki wyka?czaj?cej. Gatunek materia?u r?wnie? jest w szerokim zakresie od zwyk?ej automat?wki po stopowe, tylko trzeba mie? mo?liwo?c przejrzenia oferty huty i mo?liwo?? zam?wienia.

[ Dodano: 2008-05-22, 00:35 ]
Ewentualnie zerknij tu http://www.allegro.pl/ite...na_czesci_.html

lub jeszcze jedna my?l mi przychodzi do g?owy, mianowicie je?li sie uprzesz zeby dorobi, dopasowa? ten swo?e? to mo?esz poszukac swo?ni do uchwyt?w obr?bkowych, to jest sprzedawane jako element znormalizowany w wielu wariantach wymiarowych i pasowaniowych (wciskane, obrotowe, suwliwe itd) stal to zazwyczaj zacna 45 ulepszana, wtedy ona jest taka jak potrzebujesz, twarda z zewn?trz i plastyczna w rdzeniu. Twardo?? takich element?w to jesli mnie pamie? nie myli to oko?o 48-50HRC.
Ostatnio zmieniony przez mitutoyo 2008-05-21, 23:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14