Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WodzuSE
2008-08-20, 01:32
W poszukiwaniu pompy paliwa!!
Autor Wiadomość
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-04, 11:16   W poszukiwaniu pompy paliwa!!

Drodzy koledzy. Szukam przyczyny szumy w g?osnikach. Podlaczylem audio do wzmachola i cala instalacje i pojawil sie problem ktory wystepuje bardzo czeto przy tego typu instalacjach. P?tla masy wystopi?a.
W poszukiwaniu ?r?d?a zak??ce? prosze o podpowiedz do mojego foto jakie zamiscilem
Jest to wejdzcie do baka pod siedzenie tylnym. S? dwie styczki. Ktora z nich to od pompy paliwa? biala czy czarna. Biala wchodzi do baku jakby a druga nieco z boku. Ktoras to plywak zapewne ale mnie chodzi konkretnie o t? od pompy paliwa.

_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 12:07   

ten na ?rodku jest prawdopodobnie od p?ywaka,czujnik poziomu paliwa,bo kiedy zci?gniesz pokrywk? z bia?? wtyczk? to tak?e wyciagniesz p?ywak z ni?,tak wi?c pozostaje tylko jedna mo?liwo??,czyli ten kabelek z boku :) Czekam na info :)
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-04, 12:19   

bede mial jeszcze pytanie co do kabli od alternatora ktore daja prad do aku - czyli ktore ?aduj? bo na nie chce zalozyc kondensator likwidujacy zaklucenia.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 13:06   

Prawdopodobnie masz problem ze zla masa... czesto zeby to wyeliminowac zamiast podlaczac mase do budy lepiej doprowadzic mase bezposrednio z radia i w ten sposob w wiekszosci przypadkow rozwiazuje to problem.
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-04, 13:18   

allias napisał/a:
Prawdopodobnie masz problem ze zla masa... czesto zeby to wyeliminowac zamiast podlaczac mase do budy lepiej doprowadzic mase bezposrednio z radia i w ten sposob w wiekszosci przypadkow rozwiazuje to problem.


w moimprzypadku to nic nie daje. NA samym zaplonie kiedy alternator sie nie kreci jeszcze to juz piszczy a jak odpale bryke to juz wogole masakra.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 13:27   

Pytanie jak masz to podlaczone? Bo jesli do kabli od radia to sprawdz kondycje swoich przewodow od masy. Mozliwe ze kabel na aku jest skorodowany oraz sprawdz druga strone kabla bo moze byc uszkodzony. Wyczysc wszystko bo jak dla mnie jest nie mozliwoscia zeby to taki halas robic nawet na wylaczonym silniku.
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-04, 15:06   

allias napisał/a:
Pytanie jak masz to podlaczone? Bo jesli do kabli od radia to sprawdz kondycje swoich przewodow od masy. Mozliwe ze kabel na aku jest skorodowany oraz sprawdz druga strone kabla bo moze byc uszkodzony. Wyczysc wszystko bo jak dla mnie jest nie mozliwoscia zeby to taki halas robic nawet na wylaczonym silniku.


No wlasnie w tej chwili mase od radia mam do bagaznika pociagniet? i pod?aczon? w te same mejsce do wzmacniacz ma mase. Plus z radia i plus z wzmaka idzie bezposrednio do klemy + i s? nowe porzadnie zacisniete. Dodam ze ten od radia plus dalem bezpordenio do radia pomijaja kostki, zloczki itp. Halas ten emituje pradopodobnie cos co sie zalcza juz przy zaplonie czyl pompa paliwa lub alternato (jakies diody). Wlaczajac auto zaczyna swistac jeszcze glosniej i w zaleznosci od obrotow jest to nasilane - im wiksze obroty silnika tym glosnij piszczy. Ja stawiam na alternator tylko prosze o podpowiedz ktore kable od alternatora laduj? aku? jakies dwia biale widze ze s? na klemach. Czy to moga byc one? zaloze ten kondensator odklucajacy na nie i zobacze co dalej. Wracaj?c jeszcze krotko do masy radia i zmaka do dalem na zewnarz na probe. kable bezposrednio pod (-) na aku i tez lipa. Obudowe radia tez uziemilem. Cos poprostu emituje zaklucenia i podejzewam ze to bedzie alternator. Wszelki pomysly i podpowiedzi mile widziane.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 15:33   

Jesli to bylaby pompa to byloby bardzo dziwne zeby emitowaly tak silny sygnal zaklucen zeby wplywalo nawet przy bezposrednim podlaczeniu do masy akumulartora.

Spotkalem sie kiedy s przypadkiem ze diody na alternatorze byly jakies "nie teges" i powodowaly zaklucenia tyle ze to bylo przy uruchomionym silniku. Oprocz pompy tylko ECU i zaplon maja podawane zasilanie przy wylaczonym silniku. Alternator nie bedzie zaklucal dopuki sie bedzie chodzil. Jak dla mnie to ewidentnie gdzies na masie robia sie trzaski...

Sprawdz jeszcze jedno... czy te zaklucenia sa na wszystkich kanalach. Bo mozliwe jest ze masz problem z koncowka mocy albo z przebiciem na glosnik. Jakby nie patrzec po uruchomieniu wszystkie zaklucenia ida po budzie samochodu wiec obstawiam na polaczenia w relacji z masa...

A co do alternatora to kabel zasilajacy to ten grubszy jako ze walisz 60+ AMP wiec nie moze sie przepalic. Alt bedzie podlaczony obudowa do masy wiec masz tylko jeden przewod idacy do baterii.
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-04, 17:22   

Ze masa to wiem allias. To sie nawet nazywa p?tla masy. Tylko we? znajdz w ktrym miejscu jest tak masa z?a. Kabli dwa miliony. Dzwonilem do kolesia od audio i mowi ze to czesty problem i mog? pomodz tzw filtry na RCA. Zamowilem takowe ale jeszcze niedotarly. Co do koncowki mocy to w?tpie zeby byla uszkodzona. Pole? mi jakis dobry warsztat caraudio w szczecinie. Wiem ze dobrze w media markt robi?, jak Ty uwazasz?
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 17:37   

Skontaktuj sie z Wodzu jako ze on siedzi w temacie Audio i jest ze Szczecina to na pewno ci cos doradzi gdzie pojsc.

Sprawdzales czy masz ten sam problem na wszystkich kanalach? (poprzez wyciszanie poszczegolnych) Masz moze jakies detale odnosnie jakich elementow uzywasz w swoim zestawie? Jakie radio, polaczenia, amp i pozostale...
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-04, 17:44   

allias napisał/a:
Skontaktuj sie z Wodzu jako ze on siedzi w temacie Audio i jest ze Szczecina to na pewno ci cos doradzi gdzie pojsc.

Sprawdzales czy masz ten sam problem na wszystkich kanalach? (poprzez wyciszanie poszczegolnych) Masz moze jakies detale odnosnie jakich elementow uzywasz w swoim zestawie? Jakie radio, polaczenia, amp i pozostale...


No ja wzmacnoacz i kable mam od wodza i jestem z nim na skype i gg non stop i juz sam nie wie co robic i kombinujemy tak od 2 tygodni
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 19:14   

Co zrobiliscie do tej pory?? Co bym sie nie powtarzal...
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 19:30   

mam ten sam problem :twisted: z tym ze mase mam z karoserii stad moje zaklocenia ;P kupilem 5 metrow kabelka 25mm^2 pociagne mase dzis lub jutro powiem czy pomoglo :P
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-04, 19:38   

GOLDI napisał/a:
mam ten sam problem :twisted: z tym ze mase mam z karoserii stad moje zaklocenia ;P kupilem 5 metrow kabelka 25mm^2 pociagne mase dzis lub jutro powiem czy pomoglo :P


oby Goldi oby... u mnie to juz nie wiadomo co jutro zaczne stosowac inne metody :) Ale pociesze Cie ze to wystepuje w wiecej przypadkach niz niewystepuje.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 20:03   

Rolek czy to juz probowales?? Z calkowitym odcieciem masy od budy samochodu....
 
 
OrBiTaL 
gruba ryba
GaBBerMafia


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 406
Skąd: Krakow
Wysłany: 2008-04-04, 20:38   

a ciagneliscie kable RCA po przeciwnej stronie auta niz + z aku ? bo bardzo czesto problemem jest + , ja mam mase z karoserii i bardzo ladnie wszystko hula .. jakie macie RCA , trzeba zaopatrzyc sie w podwojnie ekranowane a czasem lepiej nawet potrojnie ...(oplot z folii aluminiowej, plecionka z miedzi OFC i jeszcze jeden oplot z folii aluminiowej) .. pzd
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 22:52   

dobra ja przznam sie ze robilem to nas zybkiego :) masa z karoserii, rca i plus jedna strona wozu :P krzyzujaca sie gdzieniegdzie z innym badziewm normalnie masakra:P jutro rozbieram cale wnetrze to poukladam to jak bozia przykazala :P ktoredy lepiej poscic mase:>? z plusem czy z rca?
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 23:06   

Plus z masa a sygnal osobno. Upewnij sie ze nie masz nigdzie zawienietych nadmiarow jako ze kable zwiniete w rulon czy cos podobnego daja wieksze szanse na zbieranie zaklucen.
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-04, 23:52   

U mnie idzie z jednej strony prad a z drugiej rca. Dalem now? mase do alternatora ale to gowno daje. Mialem juz robiona mase od wzmaka i radia do aku ale jutro jade po grube kable i ciagne na nowo i porzadnie zacisne. Zobacze co jest nie tak. Powoli zaczynam wierzyc ze to radio nie moze dac rady z zakluceniami a jesto to alpine 9855R za ktorego dalem 2tys jakies 1,5 roku temu i szlag mnie trafi jak to jego wina :(
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-04-04, 23:59   

No ciezka sprawa, juz normalnie wszystkie mozliwe metody probowalismy, zrob ta mase pozadna do wszystkiego prosto od aku, najlepie by bylo przetestowac inne radyjko lub tez inne kabelki RCA. Gdzies niezle zaklucenia lapie ale gdzie z czego skoro instalacje jest oki i wszystko bylo sprawdzane. Jak juz mowilem daj lepsza mase od aku w kolo silnika. Prawa lewa strona komory silnika, gdzies do przepustnicy no i do alternatora. :?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13