Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
1G wymiana radia i głośników
Autor Wiadomość
Dybo 
zielenina


Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-03-13, 10:37   1G wymiana radia i głośników

Witam serdecznie,

od niedawna jestem posiadaczem Eclipse z 91, jest to mój pierwszy samochód, więc przyszedł też czas na pierwszy post na forum. :) Dlatego chciałem z tego miejsca przywitać się ze wszystkimi forumowiczami i wyrazić radość że mogę pisać w gronie pasjonatów samochodu który zauroczył również mnie. Przepraszam za przydługi wstęp, już przechodzę do rzeczy:

W moim 25 latku chciałbym wymienić głośniki oraz radio. Pierwsze dlatego, że poprzedni właściciel wspominał że są w słabym stanie (postaram się w najbliższym czasie sprawdzić ich kondycję), drugie dlatego że bardzo interesuje mnie radio z opcją odtwarzania utworów przez bluetooth. Chciałbym przeznaczyć na tę operację do 800 zł. W tym miejscu chciałbym prosić was forumowicze o opinię - czy taka modyfikacja ma szansę przynieść faktyczną poprawę audio? Jeżeli tak, to bardzo proszę o pomoc w doborze zestawu tak, aby grało to jak należy oraz nie sprawiło problemów podczas montażu. Jeżeli nie, to proszę o doradzenie optymalnej modyfikacji car audio.

Temat zakładam po przeczytaniu wątku
http://www.mekp.pl/viewto...der=asc&start=0
gdzie jak zrozumiałem autor pośpieszył się z kupnem głośników, a mógł zdecydować się na lepszą opcję. Stąd moje pytanie co jest godne polecenia i nie będzie wymagało modyfikacji podczas montażu, co również jest dla mnie ważnym aspektem.

Niecierpliwie czekam na odpowiedź,
Pozdro!
 
 
hubercik_10 
zielenina


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 10
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-03-29, 16:03   

nie jestem specjalistą car audio, więc napisze tylko to co sam doświadczyłem bez teoretyzowania bo nie dawno tez w moim misku zmieniałem głośniki. pierwsza rzecz to oryginalnie głośniki w podszybiu i te w drzwiach są zmostkowane i gra to tak sobie. Ja kupiłem zestaw odseparowany ze zwrotnicami i powiem, że różnica jest znacząca. U mnie budżet był dosyć mocno ograniczony więc wymiana była samych głosników plus wygłuszenie, które według mnie w eclipsie nie jest konieczne (nie odczułem znaczącej różnicy jeżeli chodzi o ten aspekt) ale czuje, że wzmak by robił fajną robotę bo jednak samo radio mam problem żeby ładnie niskie tony wzmocnić. Radio miałem w miare bo pioneer więc zostawiłem, daje rade jak dla mnie. u siebie tweeterów nie montowałem w podszybiu bo w moim zestawie były dosyć małe więc nawierciłem otwory w boczkach drzwi i zamocowałem je bezpośrednio pod tymi trójkącikami plastikowymi na wysokości lusterek - to już kwestia osobista czy ktoś chce psuć u siebie boczki i czy mu to wizualnie odpowiada - ja uważam, że jest ok wizualnie a i akustycznie wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż podszybie bo głośnik jest skierowany do odbiorcy. generalnie jakbym ja dysponował takim budżetem to bym wrzycił jakiś fajny zestaw odseparowany i wzmaka co do radia jeśli bt jest niezbędne to wtedy nie wzmaka a radio z bt - one niestety troche kosztują, osobiście wolę podłączyć jacka do telefony a mieć fajne, dobrze grające, starsze radio za grosze. głośników z tyłu nie ruszałem i uważam, że nie warto (raz, że samym radiem ciężko już byłoby ten cały zestaw napędzić a dwa, że według mnie grają nawet znośnie)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13