Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Eclipse 2g GS czerwony polift
Autor Wiadomość
Pako 
zielenina


Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-03-23, 20:46   Eclipse 2g GS czerwony polift

Witam was serdecznie,
po pierwsze ciesze się,że trafiłem do miejsca gdzie mogę podzielić się z kimś moim zauroczeniem :serduszka:
Jestem z Oławy (okolice Wrocławia)
Od Grudnia stałem się posiadaczem Eclipsa drugiej generacji z ostatniego roku produkcji w najszybszym kolorze ! Jest to GS z silnikiem 4g63 z manualną skrzynią pochodzący z niemiec.
Z natury jestem perfekcjonistą i tak też podchodzę do aut i przeróbek. Chiałbym napisać jak długo i mozolnie poszukiwałem swojego eclipsa ..... ale tak nie było, to pierwsze auto jakie obejrzałem okazało się ideałem z rąk maniaka tego modelu(pewnie dlatego było najdroższym GSem na portalu hehe)
Z miejsca zakochałem się po uszy.
Do rzeczy: Auto jest bezwypadkowe, w 100% w oryginalnym lakierze i nie posiada rdzy.... nigdzie (szok)
WYprodukowane w 1999 roku na rynek niemiecki. Wyposażenie chyba podstawowe, Klimatyzacja, elektryczne szyby lusterka , bez frykasów.
U mnie auto dostało suchy garaż, plandekę - można smiało powiedzieć że trafiło w dobre ręce z przeznaczeniam na niedzielny fun- car.
Prosze się nie sugerować tablicami, są poprzedniego właściciela, może kiedyś przerejestruje ;)

Poniżej zdjęcia auta po zakupie, już w docelowym garażu :





Zanim auto trafiło w moje ręce, popzedni właściciele dokonali pewnych modyfikacji:
- Układ wydeczowy ze stali nierczewnej 3" firmy Megan Racing
- Lampy tylne z wersji USA
- Kierunkowskazy przeniesione do wstecznych
- białe lampy obrysowe z przodu




Ja zacząłem powoli kompletować elementy układanki:

Pojawiły się koła TSW Pindrive 19" . Koło niezwykle unikatowe, z jednej strony dlatego, że wypuszczono tylko 300 kompletów, z okazji udziału firmy TSW w wyscigach DTM, ale też dlatego, że posiadają centralne mocowanie typu centerlock, śrubę magnezową, są dwuczęsciowe z kutym bębnem oraz tytanowymi śrubami.
Koła zostały pomalowane w czarny połysk i dostały nowe opony:





Następnie zawieszenie gwintowane D2 Racing z 32 stopniową regulacją twardości:




Auto na tą chwile prezentuje się tak:














Jest wiele planów związanych z autem, mysle że to dopiero początek drogi. W planach jest zestaw BBK myśle że 350x32 i 6 tłoków oaz 330 i 4 tłoki na tył, no i może jakiś swap na 4g63t..... reszte pokaże czas

Pozdrawiam

Pako
 
 
Malutki010 
KLUBOWICZ
G2 GS&T


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 473
Skąd: Krapkowice
Wysłany: 2016-03-23, 20:58   

ładnie sie prezentuje, nie za głośny ten wydech ??? :jezyk:
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?t=10943
 
 
Pako 
zielenina


Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-03-23, 21:39   

troszke głośny, naszczęscie ma silencer włożony, nie wiem co by było po wyciągnięciu, myśle o wstawieniu w połowie układu jakiegoś tłumika typu magnaflow
 
 
slawekkrawczyk 
zielenina


Wiek: 35
Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 9
Skąd: Milicz
Wysłany: 2016-03-23, 23:39   

No no piękny, chyba najładniejszy na forum GS :) Felgi kupowałeś sam czy już zakupiłeś z autem? Jakie masz parametry felg i profil opon?
 
 
IDOG 
KLUBOWICZ


Pomógł: 29 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 940
Skąd: Otmuchów/Wrocław
Wysłany: 2016-03-24, 00:25   

slawekkrawczyk napisał/a:
No no piękny, chyba najładniejszy na forum GS :)


może nie najładniejszy ale godny kandydat :lol2:

bardzo fajnie, że przybywa Eclipse'ów w okolicy wrocka :twisted:
_________________
WARNING: This car is equipped with a turbocharger. Due to possible breathing problems under heavy acceleration, all females are required to remove any tight fitting or constrictive clothing for safety.
 
 
 
Gzbq 
KLUBOWICZ

Wiek: 31
Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 70
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2016-03-24, 09:02   

przyjęło się w okolicy, że KLI nie cieszy się uznaniem - niestety, nawet starając się nie wsypywać wszystkich do jednego worka, to, co się widzi kogoś robiącego na drogach dziwne manewry - rejestracja potwierdza pierwszą myśl. podobnie z autami, przerabianymi w przeróżnych kierunkach.. fajnie, że trafiłeś na tak zadbany egzemplarz i nikt go w żaden sposób nie skrzywdził ;) piękne autko. powodzonka ;)
 
 
Merlin616PL 
KLUBOWICZ

Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 130
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2016-03-24, 10:22   

Gzbq napisał/a:
przyjęło się w okolicy, że KLI nie cieszy się uznaniem - niestety, nawet starając się nie wsypywać wszystkich do jednego worka, to, co się widzi kogoś robiącego na drogach dziwne manewry - rejestracja potwierdza pierwszą myśl. podobnie z autami, przerabianymi w przeróżnych kierunkach.. fajnie, że trafiłeś na tak zadbany egzemplarz i nikt go w żaden sposób nie skrzywdził ;) piękne autko. powodzonka ;)


Dobrze mówi, KLI (Kalifornia) to "najlepsi" kierowcy świata :)

a w temacie: Auto świetne :ok:
_________________
Eclipse 2G 2.0 4G63 1996 r.
 
 
Pako 
zielenina


Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-03-24, 16:12   

slawekkrawczyk napisał/a:
No no piękny, chyba najładniejszy na forum GS :) Felgi kupowałeś sam czy już zakupiłeś z autem? Jakie masz parametry felg i profil opon?


Felgi kupowałem sam, malowałem i kupowałem opony nowe : ich rozmiar to 19 x8 J opona 215/35


Dziękuję za miłe słowa

Co do blach KLI to nie mam doświadczenia. Tak jak pisałem w pierwszym poście to blachy poprzednika, BTW nie pojeździł Eclipse na nich, bo auto było w kraju dwa tygodnie gdy je kupowałem i miało miękki dowód wiec ta tablica nie potwierdzi umiejętnosci kierowców KLI ;)
 
 
rosomak1983 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 1766
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2016-03-24, 16:41   

piekne fele piekna gleba, wyglada cudownie.
_________________
Eclipse D27A 4x4 4g63T
6 bolt only.
Life is too short to drive boring cars...
Primera P11 2.0
 
 
herod 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 112
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2016-03-24, 21:11   

jeszcze tylko skóra do środka i bedzie :ok:
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2016-03-24, 21:35   

Merlin616PL napisał/a:
Gzbq napisał/a:
przyjęło się w okolicy, że KLI nie cieszy się uznaniem - niestety, nawet starając się nie wsypywać wszystkich do jednego worka, to, co się widzi kogoś robiącego na drogach dziwne manewry - rejestracja potwierdza pierwszą myśl. podobnie z autami, przerabianymi w przeróżnych kierunkach.. fajnie, że trafiłeś na tak zadbany egzemplarz i nikt go w żaden sposób nie skrzywdził ;) piękne autko. powodzonka ;)


Dobrze mówi, KLI (Kalifornia) to "najlepsi" kierowcy świata :)

a w temacie: Auto świetne :ok:

o tak :) kierowcy z KLIveland to mistrzowie świata :) ale podobnie jest z tzw "rabarbarami" RBR :P
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
herod 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 112
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2016-03-24, 22:47   

GOLDI napisał/a:
Merlin616PL napisał/a:
Gzbq napisał/a:
przyjęło się w okolicy, że KLI nie cieszy się uznaniem - niestety, nawet starając się nie wsypywać wszystkich do jednego worka, to, co się widzi kogoś robiącego na drogach dziwne manewry - rejestracja potwierdza pierwszą myśl. podobnie z autami, przerabianymi w przeróżnych kierunkach.. fajnie, że trafiłeś na tak zadbany egzemplarz i nikt go w żaden sposób nie skrzywdził ;) piękne autko. powodzonka ;)


Dobrze mówi, KLI (Kalifornia) to "najlepsi" kierowcy świata :)

a w temacie: Auto świetne :ok:

o tak :) kierowcy z KLIveland to mistrzowie świata :) ale podobnie jest z tzw "rabarbarami" RBR :P

oooo tak na rabarbarów trzeba uważać :roll: w końcu skrót RBR coś znaczy - Ratuj Boże Ratuj :lol2:
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2016-03-25, 02:06   

odpowiednich takich kierowców w 'moich' rejonach to CTR - Co ja Tutaj Robię?
 
 
Merlin616PL 
KLUBOWICZ

Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 130
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2016-03-25, 18:06   

Moze otwórzmy osobny temat na rejestracje i ich rozwinięcia i nie zaśmiecajmy tutaj Pakowi
_________________
Eclipse 2G 2.0 4G63 1996 r.
 
 
dexter 
KLUBOWICZ

Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 64
Skąd: Lubaczow/Rzeszow
Wysłany: 2016-04-10, 14:58   

Gratulacje :ok: furka robi wrażenie, do tego czerwona (+10 KM więcej :D )

Mam do Ciebie pytanie. Jakie felgi były wcześniej? Te na pierwszych trzech zdjęciach? Jaki model i rozmiar? Pytam, bo jestem na etapie poszukiwań felg do swojego Mitsu ;)
 
 
Horacjusz 
KLUBOWICZ

Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 649
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2016-04-11, 12:52   

3" wydech w n/a? :wtf: autko pikne :ok:
_________________
Był EAGLE TALON TSI AWD 1G 4G63T 6Bolt
EAGLE TALON TSI 2G 4G63T 7bolt EVO 9
Jest 1G GS szrocik
 
 
Pako 
zielenina


Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-06-29, 17:44   

Z samochodem cały czas cos się dzieje, generalnie w strone ideału, małe poprawki. Z głównych prac:

- wieloetapowa polerka lakieru wraz z powłoką ceramiczną
- dystanse na tył 20mm na strone
- dokładka zderzaka cupra lip
- zaślepienie otworów po rejestracji z przodu
- kierownica z EVO 7/8







Tu widać jak twarde jest zawieszenie D2 Racing, oba koła w górze a prześwitu niewiele :)
zawieszenie ustawione na najmieksze z 32 ustawień



zdjęcia dokładki:



Jakieś wieczorne zdjęcia:





Kierownica z EVO 7/8. Obszyta czarną alcantarą, czerwony skórzany pasek i szycie w kolorach RalliART (czerwony, żółty, biały)
Poduszka jest podłączona, nie świeci kontrolka. W związku z tym że mój Eclipse jest bezwypadkowy zależało mi na podłączeniu i funkcjonowaniu AIRBAGa .
Turorial do adaptacji kiery jest dostępny w necie i nie jest to żadna nowość ale jakby ktoś chciał to mam zdjęcia i mogę podpowiedzieć to i owo.






 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2016-06-29, 20:24   

A gdzie Ty masz teraz przednią rejestrację? (pytam szczerze, bo wiele bym dał aby nie musieć mieć przedniej albo chociaż taką małą motocyklową).

PS
Żeby nie było: piękna fura! :)
 
 
Pako 
zielenina


Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-06-29, 20:51   

rejestracje wożę za szybą - to kosztuje mandat 50 zl

Ale sorry do eclipsa nie pasuje rejestracja i tyle - wliczam mandat w koszty utrzymania, jezdze nim bardzo sporadycznie , pozatym wiadomo " Panie władzo odpadła mi bo zahaczyłem o murek jak parkowałem, wrzuciłem za szybe i jade właśnie założyć do garażu " ;)
 
 
Malutki010 
KLUBOWICZ
G2 GS&T


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 473
Skąd: Krapkowice
Wysłany: 2016-06-29, 21:31   

Pako napisał/a:
rejestracje wożę za szybą - to kosztuje mandat 50 zl

poprawka ja miałem pecha i dostałem 500 zł

a co do kiery to super wygląda
jak podłączyłeś poduchę ??? masz wtyczkę ???
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?t=10943
Ostatnio zmieniony przez Malutki010 2016-06-29, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13