Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Poziom oleju w silniku ?wieci ...
Autor Wiadomość
Shpinaq 
zielenina



Wiek: 35
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Brze?nica k\Skawiny
  Wysłany: 2008-04-22, 21:09   Poziom oleju w silniku ?wieci ...

To moj 1 post wiec witam wszsytkich forumowicz?w...:)
Od niedawna mam czerwonego Eclipse 2g i wszystko jest cacy (pominmy to ?e wraca?em dzis do domu na wstecznym bo sprzeg?o siad?o xD ale juz jest okey ..wystarczylo dolac plynu i odpowieczyc :P ) dobra przejdzmy do rzeczy...
Mianowicie nurtuje mnie taka rzecz...?wieci mi sie kontrolka od poziomu oleju w silniku(4g63)a na bagnecie jest go MAX. Niedawno zmienialem olej na Orlen Platinum , zmieni?em wszystkie filtry i dalej jest to samo ...
Mia? ktos mo?e taki problem ?
Dodam ze kontrolka ?wieci przez 1-2 minut na zimnym silniku tzn. jak odpale auto przejade 2-3km to sie za?wieca a potem gasnie...czasami ?wieci przy wyje?dzie pod g?re...
Myslicie ze bedzie to wina jakiego? czujnika ?
pozdrawiam !
 
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2008-04-22, 21:24   

A sprawdzasz poziom oleju gdy auto znajduje si? na poziomym gruncie :P ?
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-04-22, 21:32   Re: Poziom oleju w silniku ?wieci ...

Shpinaq napisał/a:
To moj 1 post wiec witam wszsytkich forumowicz?w...:)
Od niedawna mam czerwonego Eclipse 2g i wszystko jest cacy (pominmy to ?e wraca?em dzis do domu na wstecznym bo sprzeg?o siad?o xD ale juz jest okey ..wystarczylo dolac plynu i odpowieczyc :P ) dobra przejdzmy do rzeczy...
Mianowicie nurtuje mnie taka rzecz...?wieci mi sie kontrolka od poziomu oleju w silniku(4g63)a na bagnecie jest go MAX. Niedawno zmienialem olej na Orlen Platinum , zmieni?em wszystkie filtry i dalej jest to samo ...
Mia? ktos mo?e taki problem ?
Dodam ze kontrolka ?wieci przez 1-2 minut na zimnym silniku tzn. jak odpale auto przejade 2-3km to sie za?wieca a potem gasnie...czasami ?wieci przy wyje?dzie pod g?re...
Myslicie ze bedzie to wina jakiego? czujnika ?
pozdrawiam !


Spokojnie ja mam to samo musisz dolac troche oleju i b?dzie dobrze. Dodam tylko ze ta kontrolka nie ?wieci sie u Ciebie pewnie caly czas od momentu ruszania tylko jak na zimnym silniku potrzymasz go chwle na r?wnych obrotach zapala sie po czym jak np wysprzeglisz to ga?nie i tak a? do momentu gdy sie silniknie rozgrzeje. Doej oleju zeby by? lekko ponad max i bedzie dobrze u mnie to pomog?o.
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2008-04-22, 21:38   

Na ciep?ym czy na zimnym silniku sprawdzasz olej na bagnecie jezeli masz go maks ..... mozliwe ze to moze byc czujnik... jezeli masz max oleju to za du?o ,zazwyczaj leje sie go tak pomiedzy miniumum a maximum ... :ok:
Ostatnio zmieniony przez MATi 2008-04-22, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Shpinaq 
zielenina



Wiek: 35
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Brze?nica k\Skawiny
Wysłany: 2008-04-22, 21:43   

Dokladnie Mysza...mam tak samo ... na zimnym dopiero po 2-3 minutach sie zaswieca a jak sie zagrzeje to jest ok ... doleje jutro oleju do MAX:]
Pozdrawiam ![/b]
 
 
 
marki1
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-22, 22:01   

Ja mia?em identyczne objawy i kiedy mu dola?em odrobin? oleju wr?ci?o do normy ale ta sytuacja si? powtarza?a a? do momentu kiedy wymontowa?em czujnik stanu oleju i si? okaza?o ?e jest tak zawalony syfem ?e nie morze pokazywa? OK ..... :o
wyczy?ci?em i wszystko wr?ci?o do normy :amen:
Teraz zaczyna ?wieci? kiedy poziom oleju dochodzi do MIN :jezyk:
Witam nowego maniaka :twisted: :twisted:
 
 
Shpinaq 
zielenina



Wiek: 35
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Brze?nica k\Skawiny
Wysłany: 2008-04-22, 22:10   

Okey .. w takim razie postaram sie przeczyscic czujnik jutro jak wjade na kana? do warsztatu :) a tak Offtopicowo ... wiecie moze jakim z??czem diagnostycznym mozna komunikowac sie z klipperem ? ma ktos jakie? cudo ? Chcialem podlaczyc autko do laptopa zeby wskazywalo mi aktualne spalanie ;]
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-22, 22:23   

laptop srednio... predzej palmtop... w dziale sprzedam venom sprzedaje palma z laczem pod obd2...
 
 
simongs1 
KLUBOWICZ


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 839
Skąd: Kluczbork/Skawina
Wysłany: 2008-04-27, 14:47   

ale masz max oleju tak ??!!! dziwne a jak go mocno pokr?cisz na obrotach to tez sie zapala ???

jak tak to w?tpi? ?eby to by? czujnik a sprawdzi?e? ci?nienie na cylindrach ???

moze byc lipa bo ktos wla? moto doktorka i sprzeda? jak masz slabe cisnienie w cylindrach olej sie tez zaswieci wiec w naj gorszym wypadku panewka a w najlepszym jak koledzy pisza czujnik czego ci zycze
ale najlepiej jak SAMAEL ci o tym napisze :D
pozdro
Ostatnio zmieniony przez simongs1 2008-04-27, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OrBiTaL 
gruba ryba
GaBBerMafia


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 406
Skąd: Krakow
Wysłany: 2008-04-27, 18:27   

Shpinaq, w klipsie nie ma takiej funkcji przez zlacze obd zeby pokazal Ci obecne spalanie ... sa jedynie dosc podstawowe rzeczy takie jak temp plynu chlodzacego , czujnik 02, obciazenie , obroty no i ilosc powietrza na przeplywce oraz temperatura.. w sumie pare inncyh rzeczy tez .. pzd :>
 
 
 
nowy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-16, 02:06   

hej-nie chcialem pisac le mi tez sie pali ta kontrolka i poprzedni wlasciciel powiedzial ze to czujnik bo oleju ma na max i powiedzial ze jesli chce mozemy podjechac na serwis i sprawdzic cisnienie i jest pewny bo sam sie martwil i sprawdzal co jest.takze narazie to zostawilem bo za 2 miesiace zmieniam oleje i plyny i wtedy sprawdze i napisze co bylo :)
 
 
sajmon1100 
mniejsza zielenina



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 164
Skąd: z gara?u
Wysłany: 2008-05-16, 08:40   

niewiem jak w eclipsie ale kiedys w civicu u kumpla na racingu sie zaswieci?o cisnienie na 2 sekundy i po 30 minutach panewa zacze?a stukac :/
_________________
Fuuuuck Fuel Economy
 
 
 
wolf 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 124
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2008-05-16, 10:24   

Po pierwsze przy takich objawach nie powinno sie odpala? silnika a co dopiero jezdzi? , sprawdz czujniki , jakie masz ci?nienie oleju ??? No i ten olej orlen daj spok?j - zmie? na lepszy np. vavoline.A z tego co czytam to widze ?e wi?cej os?b ma takie objawy i sobie jezdzi z dyskotekom na liczniku - a? mnie ciarki przechodz?. :) - TAK NIEWOLNO !!! PS - a jaki niby przy zdrowym silniku ma wp?yw poziom oleju na kontrolk? oleju , jest na miarce minimum i powy?ej to kontrolka nie ma prawa mruga? a tym bardziej ?wieci? ! Powy?ej maxa te? nie powinno sie nalewa?. Chopoki co wy robicie z tymi miskami :wtf:
_________________
wolf
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-16, 11:31   

wolf napisał/a:
No i ten olej orlen daj spok?j
bede polemizowa? :> przedstaw argument przeciw temu olejowi ... nie typu "orlen do dupy bo to orlen" :> technicznie prosze bo farazony piszesz w tym momencie :>
 
 
nowy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-16, 12:20   

sajmon 1100 ale to nie pali sie kontrolka od cisnienia oleju tylko od poziomu oleju
 
 
wolf 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 124
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2008-05-16, 12:47   

Nie mam zamiaru dyskutowa? na temat jaki olej wla? do silnika bo dosy? na tym forum ju? o tym by?o powiedziane zauwa?y?em ?e jak jest jaki? temat o olejach to nagle ka?dy wie najlepiej i ka?dy ma du?o do powiedzenia, na moje to mo?ecie sobie la? nawet olej gastronomiczny:) ja tam swoje wiem poza tym temat posta jest inny a zaraz pojawi sie tu z pi?? stron pt. nie ten olej bo tamten itd. itd. wi?c proponuje powr?ci? do tematu.
_________________
wolf
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-16, 19:16   

wolf napisał/a:
Nie mam zamiaru dyskutowa? na temat jaki olej wla? do silnika
no widzisz:> to nie dyskutuj i nie pisz farmazonow na forum skoro jak twierdzisz taki topic juz jest :> nie potrafisz przedstawic dlaczego orlen Twoim zdaniem jest kiepski... a moim zdaniem jest lepszy niz wszystkie te polskie castrole i mobile gowno warte :>

co do tematu to nowy sprobuj najpierw przeczyscic ten czujnik... ewentualnie potem go podmien,... drogi nie jest...
 
 
sajmon1100 
mniejsza zielenina



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 164
Skąd: z gara?u
Wysłany: 2008-05-17, 22:41   

nowy napisał/a:
sajmon 1100 ale to nie pali sie kontrolka od cisnienia oleju tylko od poziomu oleju

a kt?ra to jest od poziomu? bo nie kumam
_________________
Fuuuuck Fuel Economy
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-17, 23:03   

sajmon1100 napisał/a:
a kt?ra to jest od poziomu? bo nie kumam
pomaranczowa od poziomu, czerwona chyba od cisienia:> lub na odwort ? :? nigdy mi sie nie palily podczas jazdy wiec nie wiem
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-05-18, 00:19   

co by si? nie pali?o, zawsze warto sprawdzi?, mo?e to by? pierdo?a jak masowanie czujnika bo kabelek sie przetar? ale zaszkodzi? sprawdzenie nie zaszkodzi
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13