Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik Eclipse wymiana na oszczędny
Autor Wiadomość
Adigo18 
zielenina


Dołączył: 16 Cze 2016
Posty: 8
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-06-22, 20:46   Silnik Eclipse wymiana na oszczędny

Witajcie, mam problem. Otóż chodzi o silnik w eclipsie 150km/2.0, pali 13l(benzyna) w mieście... Chciałbym wymienić to na coś co mniej pali, bo 13 w mieście to na prawdę dużo, Smoki tyle nie palą. Możecie mi coś podpowiedzieć? Gdzie szukać, jaka to cena i czy w ogóle sie opłaca?
Uprzedzam fakt... że taki "downgrade" to nie do tego samochodu bo sportowy... No cóż, zawsze chciałem mieć ten samochód ale nie po to by stał ale żebym jeździł.
Proszę o pomoc.
 
 
Conqeror 
mniejsza zielenina


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 173
Skąd: OZW
Wysłany: 2016-06-22, 20:56   

Zamontuje lpg koszt gdzieś 2500 pln. Instalacja wkońcu się zwrócić i zaczniesz jeszcze oszczędzać :)
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-06-22, 21:14   

Adigo18 napisał/a:
No cóż, zawsze chciałem mieć ten samochód ale nie po to by stał ale żebym jeździł.


no cóż chcieć to jedno... Przyjmij po prostu do wiadomości że nie stać Cię na to auto, nie wiem jak długo posiadasz już Ecli ale skoro nie stać Cię na zalewanie go to co mówić o utrzymywaniu w nalezytej kondycji :roll:

Wyjścia masz dwa, pierwsze jak kolega wyżej wspomniał montaż LPG, a drugie to przesiadka na ekonomiczniejsze auto, nie wiem może mx3 miej pali.

Suma sumarum to każdna zmiana silnika będzie kosztować tyle ile jest warte całe auto, bo począwszy od zakupu jednostki poprzez przeróbkę łap silnika, skrzyni, półosi, wydechu itp, kończac na pieniądzach dla kogoś kto to zrobi.

Swoją drogą to 13 to chyba trochę za dużo jak na 2G GS. 1G moje,jak jeszcze było GS'em deptane zjadało 11. sądze że zdrowe 2G powinno wychodzić podobnie. Może poszukaj przyczyny takiego spalania
_________________

 
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2016-06-22, 21:31   

Niestety kolega Tofik, ma racje... To że eclipse można kupić za grosze nie oznacza że da się go utrzymać za grosze ;) To jest drogie auto w eksploatacji a spalanie 13 litrów w mieście... Hmm zależy co dla kogo oznacza dużo a co mało. Ogólnie w dużym mieście Eclipse 2g N/A powinno w mieście spalać ok.11-14 litrów zależy od stylu jazdy i rodzaju skrzyni biegów :ok:
 
 
10swi.stak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 52
Skąd: Warszawa Włocławek
Wysłany: 2016-06-22, 22:30   

Lej zawsze za 50 zł ;) A tak poważnie, to sprzedaj to auto.
_________________
Eclipse 1G; 4G63 2.0
 
 
Pehdesign 
KLUBOWICZ

Pomógł: 28 razy
Wiek: 34
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 1235
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-06-22, 22:34   

jezu co to będzie za lament jak przyjdzie wymieniać wahacze, czy zrobić hamulce lub chociaż by kupić dobry komplet opon. Za cenę LPG kup corse B z LPG a Eclipse zostaw na weekendy
 
 
 
Adigo18 
zielenina


Dołączył: 16 Cze 2016
Posty: 8
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-06-22, 22:34   

Pomyślę o tym lpg... Duża strata mocy będzie?
 
 
Pehdesign 
KLUBOWICZ

Pomógł: 28 razy
Wiek: 34
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 1235
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-06-22, 22:37   

nie będzie dużej straty jak będzie dobra instalacja. Ale koszty utrzymania i tak będą takie same a nawet niewiele wzrosną ze względu na instalację
 
 
 
Adigo18 
zielenina


Dołączył: 16 Cze 2016
Posty: 8
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-06-22, 22:43   

No to ta nieszczęsna wymiana silnika, jestem kompletnie zielony. Może silnik z Mitsubishi colt'a 1.6 103km? Oprócz silnika co jeszcze trzeba wymienić, bo z tego co czytałem, to nie będzie ze sobą tak "grało".
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2016-06-22, 23:06   

Nie kombinuj z wymiana silnika bo koszty Cie zjedzą, rozumiem Cie ze marzyles o tym aucie i zostaw je sobie tsk jak jest, tylko zainwestuj w gaz, jedyne sluszne i normalne rozwiązanie. Oczywiście przygotuj się na to ze w eksploatacji to auto nie jest tanie jak wyżej koledzy wspomnieli.
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2016-06-22, 23:10   

Wydaje mi się, że źle rozumujesz. Dowiedz się najpierw ile taki silnik pali w Colt'cie (są na forum ludzie, którzy mieli Colty, pewnie Ci podpowiedzą). Gdybym miał strzelać, to bym walnął, że ten 1.6 w Eclipse w mieście pewnie weźmie z 8-9, czyli uśredniając 5PLN za litr paliwa, da ci to 40-45PLN na 100km. Teraz wciąga Ci 65PLN na 100km. 20PLN różnicy. Resztę już musisz sobie policzyć sam, bo sam wiesz ile jeździsz.
Wydaje mi się, że niczego innego niż LPG nie powinieneś brać pod uwagę (no... ewentualnie tą sprzedaż...)
Ostatnio zmieniony przez jan 2016-06-22, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adigo18 
zielenina


Dołączył: 16 Cze 2016
Posty: 8
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-06-22, 23:10   

Nawet jeśli chcę się zająć tym sam? Z tego co widzę silnik z tego colta, z osprzętem to koszt 400-800zł. Jestem niby laikiem, ale raczej szybko się tego nauczę więc koszt takiej wymiany jest 0 (ja sobie to wymienię). Walcie konkretami, bo obawiam się tutaj pisać. Rozumiem znacie się, ale dajcie mi jakieś konkret argumenty. Bo nie widzę tych kosztów, skoro silnik kosztuje 600 zł...
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2016-06-22, 23:19   

Argument:
14 litrów gazu: 14 * 1.7 (chyba tyle teraz kosztuje) ~= 24PLN
8 litrów benzyny: 8 * 5 = 40PLN
13 litrów benzyny: 13 * 5 = 65PLN

Gaz wyjdzie najtaniej. Elektryka w Eclipse jest delikatna. Jak będziesz przekładał to przygnieciesz jakiś kabel, jakaś wtyczka się poluzuje, naderwiesz jakąś końcówkę, a potem będziesz rok się głowił czemu nie trzyma obrotów, gaśnie albo inne cholerstwo się będzie działo. Będziesz jeździł po majstrach, podłączał różne komputery, stracisz nerwy, sprzedasz Eclipse, będziesz narzekał, że to gówniane auto, kupisz Colta.

Elektryka + pierdyliard innych przyczyn. Moje doświadczenie jest takie, że to auto jeździ bosko gdy wszystko jest dobrze ustawione. Jak cokolwiek jest nie tak, to powodzenia w szukaniu przyczyny. Takie domino...
 
 
Pehdesign 
KLUBOWICZ

Pomógł: 28 razy
Wiek: 34
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 1235
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-06-22, 23:25   

zacznij od tego że napisz ile jeździsz i czy więcej robisz trasy czy miasta. Jak wpakujesz 1.6l z colta to i tak nie osiągniesz takiego samego spalania, bo eclipse waży 200-300kg więcej a to jest już naprawdę duża różnica. Do tego koszt samego silnika to najmniejszy pikuś. Gdzie skrzynia, półosie, cała elektronika, nowe łapy silnika. Pewnie można by wymienić jeszcze więcej. I żeby wymienić musisz mieć narzędzia, coś czym wyciągniesz silnik. Kup colta na co dzień a w miarę możliwości doprowadź ecli do dobrego stanu. To auto naprawdę nie jest tanie w eksploatacji. Jak się w nim coś sypnie to rzadko kiedy naprawa kosztuje mniej niż 1000zł.
 
 
 
Witek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Lipno
Wysłany: 2016-06-22, 23:31   

Tofik, 1.6 w lekkiej mx-3 kolo 10 wezmie a juz nie mowie o V6 :D

Szczerze to jak na miasto to dobre spalanie, nie ma.co sie oszukiwac ale przy sredniej prędkości rzedu 35km/h to ten silnik musi tyle spalic.
 
 
Conqeror 
mniejsza zielenina


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 173
Skąd: OZW
Wysłany: 2016-06-22, 23:47   

Bez sensu to torche, GS demonem osiągów nie jest, a strata tych 40 koni będzie wyraźnie odczuwalna


PS. ale jeśli chcesz ten silnik zmieniać, to chętnie kupie ten co masz teraz w budzie :>
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2016-06-23, 04:03   

taki slaby silnik z colta zeby zrekompensowac dynamike vs masa spali tyle samo co obecny... syzyfowa praca... to ciezk samochod...
sprzedaj i kup cos innego... koszty na paliwo w tym samochodzie to najmniejszy problem :)
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2016-06-23, 07:29   

A później się dziwimy że na allegro są same rupcie. Jak ludzi nie stać na zatankowanie auto, które w tym przypadku jest najmniejszym wydatkiem to co dopiero o naprawach. Już wiem teraz kto kupuje używane wahacze, używany olej, amortyzatory, klocki hamulcowe itp. Sprzedaj chłopie ten samochód bo najnormalniej w świecie Cię na niego nie stać, a jeżeli chcesz tak bardzo go mieć to postaw w garażu abyś mógł w nim siedzieć lub zajeździj go do końca bo i tak nie będziesz miał na jego naprawę. Chłopaki piszą o inwestycji w gaz ale jaki to ma sens? Jak coś się zepsuje w aucie to nie będzie miał na naprawę to i nie będzie miał żeby podjechać gaz zatankować. Warto spełniać marzenia ale jak się ma choć trochę gotówki.
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
Adigo18 
zielenina


Dołączył: 16 Cze 2016
Posty: 8
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-06-23, 08:15   

Ale marudzicie, zrobiła się burza bo dla mnie te liczby są jak by nie proporcjonalne do siebie (palenie/cena). Dlatego spytałem czy da się coś zrobić, nie szukam zmian na siłę... Więc jak nic sie nie da to ok. Dziwne podejście z tym "na allegro są same rupiecie", no cóż ja chciałbym mieć wgląd w swój samochód, wszelkie zmiany chce wprowadzać ja(te które mogę) bo mnie to "cieszy" i nikt nie pisał o używanym oleju, co jest dla mnie patologią ale dość tego, co do gazu, to jakie instalacje polecacie i gdzie w Małopolsce to założyć?
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2016-06-23, 08:49   

Załóż STAG'a, do 4-cylindrówki obecnie to około 2300-2500zł. O wymianie silnika zapomnij bo raz, że koszty zakupu silnika i jego przełożenia będa spore, to jeszcze w ciężkiej budzie słaby silnik będzie miał więcej do ciągnięcia i przez to też spali więcej. Pomysł totalnie bez sensu...
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9