Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie pracuje 1 cylinder, ale tylko CZASAMI
Autor Wiadomość
Tomek 
KLUBOWICZ

Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 40
Skąd: Lublin
  Wysłany: 2016-10-24, 10:13   Nie pracuje 1 cylinder, ale tylko CZASAMI

Witajcie. Co piąty, czy ósmy raz mój Ecli odpala zupełnie nie w sosie, tj. pracuje nierówno, z wielką niemocą i po chwili pojawia się kontrolka CE. Pozostałą, zdecydowaną większość razy śmiga jak należy.

Nie jestem mechanikiem, więc głównie powtórzę: stwierdzony niepracujący jeden cylinder. Wymieniona cewka, świece, przewody... i dalej dzieje się to samo.

Gwoździem tematu pewnie będzie fakt, że zdarzyło mi się niestety przegrzać trochę silnik (nieszczelność chłodnicy), tzn. zauważyłem to i stanąłem milimetr ZANIM wskazówka temperatury wjechała na czerwone pole. Nie ukrywam, że to druga taka sytuacja (naprawa układu chłodniczego miała miejsce wielokrotnie).

Czytałem w podobnym temacie, że rozwiązaniem tego będzie niestety wymiana uszczelki pod głowicą, chociaż mechanik wstępnie stwierdził, że jest ona OK. Tym bardziej jest to dziwne, że awaria nie jest stała, tylko objawowa (nawet mniej objawowa, niż mój wiecznie niesprawny krokowiec :roll: ).

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki!

P.S. Sorki, że temat nie w "warsztacie", ale od lat członkostwa nie mam takich uprawnień :?
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2016-10-24, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2016-10-24, 10:22   

Jeśli świeci się CE to może być walnięty jeden wtrysk. Jeśli nie możesz się wpiąć żadnym programem diagnostycznym, a nadal nie wiesz który to cylinder nie pali, to gdy zaczną się problemy odpinaj wtryski jeden po drugim.
Gdy już będziesz wiedział który to, to zamień miejscami 2 wtryskiwacze (oczywiście ten który podejrzewasz z jakimś innym). Wyeliminujesz w ten sposób kolejny element układanki.
Mi niedawno zdechł jeden wtryskiwacz, objaw był taki jak u Ciebie mniej więcej, po rozgrzaniu przestawał kopcić na jednym garze.
Ostatnio zmieniony przez jan 2016-10-24, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek 
KLUBOWICZ

Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 40
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-04, 14:47   

Dzięki za szybką odpowiedź, dopiero udało mi się zdzwonić z mechanikiem i faktycznie wtryski nie były sprawdzane. Dzięki zatem za sugestię – jak tylko znowu przyłapię mojego ecli na tej "niemocy", to to sprawdzimy w pierwszej kolejności :ok: i dam znać.

[ Dodano: 2017-06-06, 13:39 ]
Po zimowym garażowaniu pierwsze wiosenne spacery Ecli wykazały zdecydowanie częstsze zapalenie kontrolki CE i błąd wtryskiwaczy (bodajże numer 41) i faktycznie jeden po nagrzaniu odmawia współpracy. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jeden do odstąpienia po sensownej cenie? Przy okazji szukam też sprawnego krokowca :jezyk:
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2016-11-04, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16