Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WodzuSE
2008-08-20, 01:31
Wymiana okablowania (o?wietlenie przygasa)
Autor Wiadomość
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-05-01, 20:20   Wymiana okablowania (o?wietlenie przygasa)

Sprawa ma si? tak. Wszystkie g?o?niki mam ori pr?cz 13calowych w drzwiach i jak bardziej podg?osze to wszystko co si? ?wieci w ?rodku (nie wiem jak na zewn?trz) przygasa w rytm basu (kontrolki ,lampki od o?wietlenia ,radio itp). Jak odpale bryke jest ok.
Ale jako ,?e mam sk?onno?ci do kombinacji a kumpel znalaz? dzi? w gara?u star? skrzynke domowej roboty to postanowili?my j? pod??czy? zamiast jednego g?o?nika z ty?u. Sam g?o?nik nie jest z?y chyba bo siedzi tam 8calowy Alphard ,kt?ry coprawda ma ju? kilkaaa lat ,ale gra. Pod??czyli?my ,niby wsio ok ,ale jak sie za bardzo podg?o?ni to furczy i wog?le o?wietlenie przygasa jeszcze bardziej ni? przedtem ,nawet przy odpalonym silniku! :o
Czego to moze by? wina? Braku wzmacniacza? S?abej masy? Za cienkiego oryginalnego kabla pr?dowego/okablowania do g?o?nik?w? Alternator i aku w 100% sprawne bo ?adowanie by?o sprawdzane kilkakrotnie profi miernikami.
Ponadto jestem za?atwiony w og?le bo kupi?em sobie radio (rok temu) bez wyj?cia na wzmacniacz... :roll: Mo?e to radio jest za s?abe? Bo jak pod??czy?em radio Sony z auta ojca to g?o?niki gra?y o wiele lepiej...
Ostatnio zmieniony przez Szakal 2009-07-06, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 20:32   

Jesli masz 13 calowe w dzwiach to nic dziwnego ze przygasa... :hahaha: To taki zarcik :P

Wszystko wskazuje ze za slabe kable i radio doi ile wlezie. Jaka jest kondycja twego aku?

Co do charczenia tego pudla to pewnie z powodu zlego dobrania mocy. Brak jest mocy do wysterowania jak nalezy. Jesli ty ten bas podlaczasz z radia to nic dziwnego ze pierdzi. Tak samo jest ze zwyklymi glosnikami jak mocy nie ma to wtedy pierdza... bo moc rozklada sie na wszystkie czestotliwosci i nie ma jak zasilac basu gdzie amplituda jest zawsze najwieksza.

Jakie radio masz? Ile mocy? Zmien radio albo dokup 4 kanalowy wzmacniach na wejscia glosnikowe.
Ostatnio zmieniony przez allias 2008-05-01, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-05-01, 21:38   

allias napisał/a:
Jaka jest kondycja twego aku?

Aku ma p?? roku i wszystko z nim ok bo kilkatrotnie by?o sprawdzane napieci?.

allias napisał/a:
Jakie radio masz? Ile mocy? Zmien radio albo dokup 4 kanalowy wzmacniach na wejscia glosnikowe.

cu? takiego mam http://www.megamedia.pl/r...c-w311ay-gy.php A mo?e poratowa?bym si? chwilowo wzmacniaczem z 2G ,jakby kto? mia? na zbyciu? Bo ten g?o?niczek na prawde ?adnie gra? w ?rodku (wydaje mi si? ,?e ma potencja?). Spr?bowa?bym go zabudowa? w prawej wn?ce baga?nika ,ale nie wiem czy on musi mie? jak?? skrzynke o danych wymiarach czy moge pokombinowa?. Spisze model i zobacze co to jest.
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 22:30   

Ten jest oki tylko na glosniki ale tuby nie uciagnie. Nawet ten z 2G nie da rady. Poterzebujesz czegos mocniejszego.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-02, 11:03   

Szakal napisał/a:
cu? takiego mam http://www.megamedia.pl/r...c-w311ay-gy.php
to ty nie masz Bluetootha w radiu :o ?
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-05-02, 11:22   

GOLDI napisał/a:
to ty nie masz Bluetootha w radiu :o ?

No nie ,szit kupi?em wtedy i tyle :wtf:
allias napisał/a:
Wszystko wskazuje ze za slabe kable i radio doi ile wlezie.

Od masy i zasilania? Poci?gn?? prosto z aku najlepiej? Ale i tak w pewnym momencie b?dzie "zw??enie" kabla ,w kostce ISO a tam nic nie zrobie. Chyba ?e to nie ma znaczenia


Czyli jakby nie patrze? musze zacz?? od zmiany okablowania ,zmiany radia (na cokolwiek co ma czincze) i dopiero wtedy mog? si? bawi? i kombinowa? ,tak?
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-02, 12:40   

Szakal napisał/a:
,zmiany radia
a chcialem Ci sprzedac mojego jvc :P nie chciales :P hehee
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-05-02, 13:18   

GOLDI napisał/a:
a chcialem Ci sprzedac mojego jvc :P nie chciales :P hehee

A nie masz go jeszcze? :P
 
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-05-02, 14:20   

Pociagnij zasilanie prosto z akumulatora minus i plus i niezapomnij o bezpiecnziku na plusowym kablu jak najblizej akumulatora uzyj min 2,5mm2 kabla najlepiej daj z 4mm jak juz i tak masz ciagnac nowy. przy kostce od radyjka odetnij + i . jak najblizej radia i wlutuj nowy + i - i odbrze zaizoluj. Powodzenia :)
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-02, 19:13   

WodzuSE napisał/a:
i niezapomnij o bezpiecnziku
radia nie :P ale mam jedna oprawke na bezpiecznik dietza :) oddam, za piwo :)
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-05-04, 16:20   

GOLDI napisał/a:
ale mam jedna oprawke na bezpiecznik dietza :) oddam, za piwo :)

No to zamawiam :P
WodzuSE, zar?wno minus jak i plus da? na kablu 4mm2? Kupi? jaki? dobry czy i?? do elektronicznego i kupi? poprostu taki gruby kabelek?

Jakby kogo? to interesowa?o to g?o?nik o kt?rym m?wi?em to Alphard XE DW80K ,nic wiecej na nim nie wyczyta?em. Co? kto? wie o nim?
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-04, 23:02   

Musi byc taki sam kabel na + jak i - jako ze to jest ten sam zamkniety obieg. Jesli dasz jeden mniejszy to nie ma sensu marnowac kase na gruby jako bedzie szlo tyle co przez mniejszy.

Oba takie same!! :ok:
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-06, 14:10   

No to tak, je?eli chodzi o przygasanie o?wietlenia, to poi?gni?cie kabli bezpo?rednio z akumulatora powinno za?atwi? spraw?. Oba maja byc 4mm^ Id? do oboj?tnie jakiego sklepu i kup miedziany kabelek, firma nie gra roli wa?ny jest przekr?j. Co do g?osnika, to raczej jest to szajs samo to, ?e jest to alphard. Niedawno na allegro by?y po 30 z?. Ale skoro juz go masz i zak?adam, ?e obudow? te?, mo?esz go sobie pod??czy?, pewnie. Dw?ch znajomych ma w?a?nie suby popod?aczane pod radio, jeden ma infinity, a drugi blaupunkta. Infi gra fajnie jak pod same radio, ale ten blau... pora?ka, d?wi?k mo?na por?wna? do tego jaki s?yszymy uderzaj?c kijem o karton. Ja osobi?cie nie polecam suba pod??cza? pod same radio, ale jak kto woli:)
 
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-05-07, 11:59   

CO do kabelkow to juz sie wyjasnilo, miedz i takie same maja byc.
CO do suba pod radyjko to troche kiepski pomysl, jak juz to lepiej dac jakies 8" glosniki w pulke ktore niepotrzebuja duzo mocy do zasilenia, pamietam jak kiedys w radyjkach pioneera byla mozliwosc mostkowania tylnych kanalow zeby wyciagnac wiecej mocy wlasnei du suba ale mimo to ile mozna uzyskac mocy ze zwyklego radyjka do zasilenia suba ? z 40W rms ale i to jest malo. Gleboki mocny bas poprostu potrzebuje troche mocy zeby moc wprawic mebrane w ruch. Proponuje kupienie jakiegos 2 kanalowego wzmacniacza z mozliwoscia mostkowania lub monobloku, napewno bedzie efekt duzo lepszy niz z suba podlaczonego pod radyjko a niezapomnijcie o wystrojeniu takiego suba, szczegolnie o wlaczeniu filtrow dolnoprzepustowych (LPF) w granicach do 80-125Hz
 
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-07, 14:00   

Filtry to ju? by sobie dostroi? na s?uch. Jako wzmacniacz wystarczy?by taki monacor hpb-602 Kiedy? mia?em go w konfiguracji z Hertzem Es250 (te pocz?tki;p) Koszt takiego wzmaka to oko?o 240z?, mo?na te? wytargowa? mniej. Na prawd? mil,e wspominam ten zestaw, na pewno mile by ci? zaskoczy?.
Chod? ja podejrzewam Szakal, ?e nie chcesz sie w to bawi?. W sumie jaki? dobrze wyt?umiony zestawik plus wzmacniacz tez by wystarczy?... No ale ta czy inn? drog? p?jdziesz nie unikniesz koszt?w. Pozdrawiam
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-05-27, 00:23   

Tak troche z inszej beczki. S?ysza? kto o takim radiu jak Blaupunkt St. Louis DJ? One ze zmieniark? by?y razem. Bo le?y mi takie ,z Klipa wyciagn??em jak go kupi?em i jestem ciekaw co to to a info na necie znalezc nie moge :roll:
 
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-27, 21:59   

Samo radio jest na kasety prawda? Mia?em kiedy? w aucie podobne o takie: http://allegro.pl/item367..._blaupunkt.html
Znalaz?em w necie takie jak m?wisz i by?o podobne (o ile znalaz?em takie jak masz ty :> )
Przyznam, ?e radyjko bardzo fajne, teraz pewnie ju? niewiele warte, ale jak dla mnie godne uwagi.

----------------------------
OO :badcrack:
http://allegro.pl/item370...t_louis_dj.html
Ostatnio zmieniony przez tony_tr 2008-05-27, 22:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-05-28, 16:38   

No co? w tym stylu mam ,ale jestem ciekaw jakichkolwiek parametr?w tego radyja. A no i jest na kasety i ze zmieniark? na CD.
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-07-06, 10:06   

Odkopuje temat ,do?? stary ale teraz przy okazji zmiany radia musze sie spi?? i zrobic w ko?cu te cholerne kable...
Pytanie nr.1
Co to s? za 2 bia?e kostki ,moge sie domy?la? ,?e od ori radia w 1G?




Niebieska kostka z kabelkiem ju? wylecia?y bo by?y od zmieniarki :)

Pytanie nr.2
Kupie stosowne kabelki do zasilania radia z aku bezpo?rednio ,czy + i - musze pu?ci? jako? osobno czy mog? i?c obok siebie do tego radia?

Pytanie nr.3
Odrazu zmienie kable do g?o?nik?w ,1.5mm2 wystarcz??
 
 
 
tedi509 
zielenina



Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 82
Skąd: Rzesz?w
Wysłany: 2009-07-06, 11:32   

1 tak to s? kostki od ori radia
2 zasilanie mo?e i?? obok siebie
3 powinny spokojnie wystarczy
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14