Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z trwałym ustawieniem zapłonu 1g
Autor Wiadomość
schemat9 
zielenina


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 14
Skąd: Biesowice
Wysłany: 2017-06-15, 14:32   problem z trwałym ustawieniem zapłonu 1g

Witam mam problem z trwałym ustawieniem zapłonu w moim 1g, gdy auto postoi kilka dni nie mogę go odpalić, odzywa się ale nie zapala. Gdy ustawie zapłon auto odpala od strzała, równo i cicho pracuje i jak jeżdżę nim codziennie to odpala za każdym razem od strzała,po nocy postoju też od strzała zapala ale jak postoi dwa, trzy dni już nie mogę go odpalić i na nowo muszę ustawiać zapłon. Byłem u mechanika dwa razy na ustawienie zapłonu i po kilku dniach stania też nie zapala. Ktoś może coś podpowiedzieć dlaczego tak się dzieje? Zauważyłem że pod aparatem zapłonowym na głowicy jest świeże zapocenie oleju, czy to ma jakiś wpływ na trwałe ustawienie zapłonu?
_________________

 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2017-06-15, 16:19   

wyglada na problem z ecu, wyjmij zobacz czy kondensatory nie puscily ze startosci...
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
schemat9 
zielenina


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 14
Skąd: Biesowice
Wysłany: 2017-06-15, 17:50   

ecu jest na pewno dobre ponieważ podmieniłem ecu z drugiego eclipsa i też jest ten problem z zapłonem a drugi eclipse normalnie pali na ecu z tego co nie chce zapalać. Chcę zdemontować aparat zapłonowy i zobaczyć go w środku czy coś go boli, czy po odkręceniu tych dwóch nakrętek normalnie da się go wyciągnąć z głowicy czy mogę trafić na jakąś niespodziankę? Z pod aparatu zapłonowego jest wyciek oleju, czy możliwe że aparat jest w środku brudny/zaolejony i to może być przyczyną? Ktoś mi podpowiadał że może to być jeszcze wina czujnika wału?
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12