Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hamulec tył
Autor Wiadomość
Gzbq 
KLUBOWICZ

Wiek: 31
Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 70
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2017-06-20, 16:23   Hamulec tył

Witam,
mam pytanie odnośnie bębnów z tyłu. Jak jadę, to coś mi zaczęło jakby "uderzać" z tyłu, raczej równo z obrotem kół - im szybciej, tym częstotliwość większa, zwalniam to rzadziej, przy lekkim toczeniu nic nie słychać. Żadnych kamyczków w oponie, ani nic nie wisi. Ponadto, ręczny mi mega nierówno hamuje, jak zaciągnę lekko podczas jazdy to ewidentnie hamuje, puszcza, hamuje, puszcza. W miejscu trzyma bardzo dobrze. Zakładam, że to wszystko jest powiązane z bębnami, choć dziwi mnie to, bo nic nie było ruszane, a auto stało dość długo - chyba, że to właśnie to jest powodem.. Tarcze i klocki z tyłu wymienione jakiś czas temu. Jakieś sugestie? W przyszłym tygodniu idzie auto do mechanika, więc wolałbym od razu powymieniać co trzeba, tylko co może być w tej sytuacji przyczyną? Szczęki? Czy raczej przyczyn może być kilka i ciężko przez internet cokolwiek zdiagnozować, lepiej rozebrać i dopiero? ;p
Ktoś przerabiał temat, albo wie skąd ew. dorwać nowe sprężyny, szczęki?

Edit: niby są takie zestawy w intercarsie -
https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/2222321930140-QB105_0788-O5215-zestaw-montazowy-szczek-hamulcowych.html
https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3021353113130-GS8479-O5215-szczeka-hamulcowa.html
sprawdzi się to w razie czego? bo przynajmniej są dostępne ;p
Ostatnio zmieniony przez Gzbq 2017-06-20, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Conqeror 
mniejsza zielenina


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 173
Skąd: OZW
Wysłany: 2017-06-23, 11:49   

Musisz odkręcić zacisk i zdjąć tarcze, czasowo ( jak śruby dobrze idą ) wychodzi do 20 minut z odkręceniem koła. Tam są takie zabezpieczenia na sprężynkach mogło się zawsze coś urwać, to auto ma już 20 latek w góre
 
 
Gzbq 
KLUBOWICZ

Wiek: 31
Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 70
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2017-06-23, 13:20   

zdjęte, przeglądnięte, ręczny poluzowany, złożone i o dziwo cisza : P może coś się źle ułożyło. ale kupiłem sobie te szczęki i zestawy montażowe, powymieniam profilaktycznie, a może przynajmniej ten ręczny przestanie bić. dzięki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14