Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto umie naprawić układ chłodzenia? (czyt. ratunku!)
Autor Wiadomość
Tomek 
KLUBOWICZ

Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 40
Skąd: Lublin
  Wysłany: 2017-09-14, 15:38   Kto umie naprawić układ chłodzenia? (czyt. ratunku!)

Hej,

(wybaczcie, że nie w dziale Warsztat, ale jakiekolwiek uprawnienia na tym forum chyba mają tylko królowie i królewny ;) )

Rozlał mi się wczoraj nagle Eclipse i oczywiście zagrzał – wlałem 5l i dalej mu mało. Nie kapie na wyłączonym silniku, więc pewnie pompa?
Czy ktoś z Lublina i okolic jest w stanie mi pomóc i zajrzeć do niego? Jestem uziemiony, załamany, żeby nie powiedzieć zrozpaczony ;(
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2017-09-14, 22:26   

Tomek napisał/a:
(wybaczcie, że nie w dziale Warsztat, ale jakiekolwiek uprawnienia na tym forum chyba mają tylko królowie i królewny )
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=286434#286434
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2017-09-15, 03:21   

Dokładne opisywanie problemu kluczem do sukcesu.

Co to znaczy rozlał? Kałuża pod autem przy włączonym silniku? Jeśli tak, to prosta sprawa, pewnie gdzieś z węża cieknie - sprawdź węże.

Jeśli nie ma kałuży przy włączonym silniku a płynu ubywa to znaczy, że pewnie go przepala -> uszczelka pod głowicą do wymiany.

Jeśli nie ma kałuży przy włączonym silniku, płynu nie ubywa, a auto się stopniowo przegrzewa po czym wywala płyn przez zbiorniczek wyrównawczy (przód auta od strony pasażera) to może faktycznie coś z pompą (ale ona jest prosta jak cep, łopaty by się chyba nie połamały same z siebie, nawet po wielu latach - chyba).

Gdy silnik osiągnie optymalną temperaturę pracy (wskazówka w okolicy pionu) to sprawdź czy górny wąż zrobi się ciepły. Jeśli nie to może masz do d*** termostat (wymiana prościutka i tania - sam to ogarniesz 2 śruby trzeba odkręcić - zaopatrz się w nową uszczelkę przy okazji).

Możesz też odpalić silnik ze zdjętym korkiem płynu, (choć ryzykujesz małą katastrofę przyrodniczą - podłóż jakąś miskę pod spód albo przynajmniej nie rób tego na trawniku o ile masz w środku płyn a nie wodę bo Ci trawę zniszczy) - po nagrzaniu silnika powinien zacząć wypompowywać tamtędy płyn.
 
 
Tomek 
KLUBOWICZ

Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 40
Skąd: Lublin
  Wysłany: 2017-09-15, 12:48   

Wow, jan dzięki za opis tak wielu przypadków :ok: Faktycznie, pisałem że na uruchomionym silniku cieknie, ale nie napisałem, że na wyłączonym przestaje. Przyjrzałem się na spokojnie z mechanikiem w dzień i okazuje się, że jest jeszcze jeden możliwy przypadek: kapie pod chłodnicą, która to pewnie przecieka z okazji swego rdzawego stanu rzeczy.

Czy polecicie konkretną chłodnicę? Znalazłem:

Dzięki GOLDI za oświecenie – faktycznie, gdyby wszyscy czytali regulamin, świat byłby piękniejszy. :roll:
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2017-09-16, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2017-09-17, 19:22   

Proszę bardzo.
W kwestii wybory chłodnicy to już Ci nie pomogę bo się nie znam - nie wiem która lepsza (przeważnie kieruję się kryterium droższe = lepsze).
 
 
UchoGarage 
zielenina


Wiek: 26
Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 4
Skąd: Wieleń
Wysłany: 2017-11-02, 10:13   

Na zamówienie z fmica sobie zrób :)
_________________
Eclipse GS 2.0 150KM <3
 
 
Tomek 
KLUBOWICZ

Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 40
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-02, 12:42   

No ciekawe jakby to wyglądało... W każdym razie dzięki Wam za (p)odpowiedzi, ostatecznie kupiłem Koyorad za 350 zł – pasowała jak ulał, chłodzi jak trzeba i na dodatek jest cała czarna, więc też nieźle się prezentuje ;)
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2017-11-02, 18:46   

UchoGarage napisał/a:
Na zamówienie z fmica sobie zrób


rozwiń :wtf:
Bo jesli masz na myśli FMIC.pl to nie wiem gdzie wyczytałes że robią chłodnice na zamówienie

a druga sprawa to chyba nie wiesz ile kosztuje zrobienie porządnej jakościowo chłodnicy na zamówienie...
_________________

 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2017-11-02, 23:51   

Tofik napisał/a:
UchoGarage napisał/a:
Na zamówienie z fmica sobie zrób


rozwiń :wtf:
Bo jesli masz na myśli FMIC.pl to nie wiem gdzie wyczytałes że robią chłodnice na zamówienie

a druga sprawa to chyba nie wiesz ile kosztuje zrobienie porządnej jakościowo chłodnicy na zamówienie...
chłodnic-pol okolo 800-900zl kiedys zamawialem. full alu, swietna, gruba wydajna ;) polecam.
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-03, 09:07   

GOLDI napisał/a:
chłodnic-pol okolo 800-900zl kiedys zamawialem. full alu, swietna, gruba wydajna ;)

dobra cena, zapisany namiar na przyszłość :)
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
Ostatnio zmieniony przez wojtas 2017-11-03, 09:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2017-11-03, 18:00   

Chlodnic-pol znam, kolega mój zamawial tam chdonice grubaśną na wymiar do takiego zwierza okrutnego terenowego/przelajowego co nim w rajdach startuje. Robota porządna, nie ma co ukrywać, no i on zaplacil cos kolo 2k ale chlodnica duża i gruba.

Tak siak czy owak to doserii bez sensu dorabiać skoro koyo jest za 350.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14